Kraujo tyrimu ateityje bus diagnozuojama smegenų trauma.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-11-12 05:14
Jau artimiausiu laiku vaikams bus galima nustatyti smegenų sukrėtimą, atlikus tik paprastą kraujo tyrimą, rašoma lapkričio mėnesio žurnale Academic Emergency Medicine.

Kraujo tyrimu bus nustatomas glijos skaidulų rūgštinis proteinas (glial fibrillary acidic protein (GFAP)), kuris randamas ląstelėse, kurios smegenyse supa neuronus. Mokslinio tyrimo metu 152 vaikams po galvos smegenų traumos buvo atliekamas kraujo tyrimas ir kompiuterinė tomografija. Mokslininkai iš Orlando (JAV, Florida), vadovaujami Linda Papa, palygino galvos KT ir kraujo tyrimo rezultatus. Kraujo tyrimas atliktas per šešias valandas po sužalojimo.


Vaizdas: http://www.pyroenergen.com/articles09/shaken-baby-syndrome.htm

Galvos KT nustatė pažeidimus, kurie išsivystė dėl trauminio smegenų pažeidimo, o kraujo tyrimai nustatė ir smegenų sukrėtimus, kurie nėra matomi KT tyrimo metu. Kraujo tyrimo rezultatai koreliavo su pažeidimo sunkumo lygiu. Mažas kiekis GFAP buvo esant nedidelėms galvos traumoms, o didelis sunkiais atvejais.

L. Papa tikisi, kad ateityje bus galima sukurti mobilius testus, kuriuos bus galima panaudoti ten, kur traumų tikimybė didesnė. Tyrimo autoriai tiki, kad jau per artimiausius penkiarius metus treneriai ir teisėjai žaidynių metu metu galės nustatyti, ar vaikas patyrė galvos smegenų traumą.
Comments