Kalcio papildai gali būti pavojingi širdžiai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-10-13 06:30

Dietinio kalcio papildai, išskyrus daug kalcio turinčius maisto produtus, gali pakenkti širdžiai, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Journal of the American Heart Association (2016-10-11).

Baltimorės (JAV) 
Johns Hopkins Universiteto Ciccarone širdies ligų prevencijos centro mokslininkai, vadovaujami Erin Michos, M.D., analizavo dešimties metų tyrimų duomenis. Tyrime dalyvavo 2742 suaugę asmenys, kurių amžius nuo 45 iki 85 metų. Pacientams atliktos širdies kompiuterinės tomografijos, siekiant nustatyti koronarinių arterijų kalcifikaciją (KAK).

Vaizdas: http://www.nutraingredients-usa.com/Research/Meta-analysis-rejects-safety-concerns-over-calcium-supplementation-for-increasing-coronary-heart-disease-risk

Mokslininkai nustatė, kad asmenys, kurie mažiausiai įvairiomis formomis gauna kalcio turi 27 proc. mažesnę KAK riziką, palyginus su daugiausiai kalcio gaunančiais asmenimis. O asmenys, kurie vartoja kalcio papildus turi dar didesnę KAK riziką, o pasekoje ir kardiovaskulinių ligų riziką.

"Atsižvelgiant į mūsų tyrimo rezultatus, galiu pasakyti, kad daug kalcio turintys maisto produktai ne tik neturi neigiamo poveikio širdžiai, bet gali būti ir naudingi," teigia Erin Michos. "Tačiau dėl kalcio papildų vartojimo kiekvienas pacientas turi papildomai pasikonsultuoti su jį gydančiu gydytoju, ar kalcio papildai būtini ir kokiom dozėm turi būti vartojami."

Staripsnis
Comments