Kaklinės dalies stuburo išvaržos gydymo efektyvumas.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-09-27 02:55

Kaklinės stuburo dalies išvaržų gydyme taikomos perkutaninė nukleoplastika (PCN)  ir pulsinė radiodažnuminė terapija (PRF) yra efektyvios mažinant skausmus, rašoma internetiniame žurnale Pain Practice (2016-09-09).

Nyderlandų Geldropo Anna ligoninės mokslininkai, vadovaujami Willy Halim, M.D., atliko prospektyvinš randamizuotą klinikinį tyrimą, kuriame palygino PCN ir PRF efektyvumą, gydant kaklinės stuburo dalies išvaržas. Buvo gydyti 34 pacientai (po 17 kiekvienoje grupėje, PCN ir PRF), kuriems nustatyti kaklo radikulalginiai skausmai dėl išvaržų.
Vaizdas: https://doctree.in/knowledgebranch/category/active-patient/pain-medicine/

Mokslininkai nustatė, kad PCN grupėje gydyti C5-C6 ar C6-C7 (aštuoni ir devyni atvejai, atitinkamai) išvaržas turintys pacientai, o PRF grupėje - C3-C4, C5-C6 ir C6-C7 (1,  10 ir 6 atvejai, atitinkamai) pacientai. Po trijų mėnesių analogiškoje skausmo skalėje stebėtas ženklus pagerėjimas PCN grupėje (43,4 taškai) ir PRF grupėje (34,0 taškai). Pagerėjimas abiejose grupėse ženkliai nesiskyrė (P=0,48). Nebuvo rimtų komplikacijų.

"Apibendrinant trijų mėnesių gydymo rezultatus, galima teigti, kad abu gydymo metodai yra efektyvūs ir saugūs, todėl abu turėtų būti naudojami reguliarioje klinikinėje praktikoje, neteikiant nei vienam pirmenybės", teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis
Comments