Biologiniai tinkleliai nėra pranašesni išvaržų gydyme, nors kainuoja brangiau.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2016-01-29 00:15

Atlikus literatūros analizę nustatyta, jog biologiniai tinkleliai nėra pranašesni abdominalinių išvaržų gydyme nei pigesni sintetiniai tinkleliai, rašoma internetiniame žurnale JAMA Surgery (2016-01-27).

Teksaso universiteto Pietvakarių medicinos mokyklos (Dalasas, JAV) mokslininkai, vadovaujami Sergio Huerta, M.D.,  išanalizavo elektroninių duomenų bazių duomenis apie abdominalinių išvaržų gydymui skirtų biologinių tinklelių efektyvumą.

Vaizdas: http://www.keokimed.com/?p=117

Mokslininkai nustatė, kad iš 274 rastų straipsnių 20 atitiko nustatytus paieškos kriterijus. Daugelis studijų buvo atvejo analizės tipo ir tik trys - palyginamosios studijos. Nerasta randamizuotų klinikinių tyrimų. Analizuoti 1033 pacientų duomenys. Tyrimo laikotarpis, operacinė technika, tinkleliai ir pacientų pasirinkimo kriterijai plačiai varijavo visose studijose. Klinikinės išeitys, įskaitant fistulių susidarymą ir infekcijas, aprašytos nepakankamai. Šešiolikoje iš dvidešimties tyrimų nenustatyta interesų konflikto. Recidyvų skaičius svyravo nuo 0 iki 80 procentų. Visi biologiniai tinkleliai kaip ir nebiologiniai aprobuoti FDA, nors sintetiniai kainavo vidutiniškai trečdaliu pigiau.

Santrauka
Straipsnis
VedamasisComments