Atviras (open-label) placebo efektyvesnis nei gydymo neskyrimas.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-05-09 09:10

Kaip rašoma internetiniame žurnale Journal of Evidence-Based Medicine (2017-04-27), palyginus du klinikinius efektus, kai vienu atveju yra neskiriamas gydymas, o kitu atveju skiriamas atviras placebo (ir pacientas, ir gydytojas žino, kad skiriamas placebo, priešingai nei dvigubai aklas būdas), nustatyta, kad atviras placebo turi teigiamą klinikinį efektą.

Oksfordo (Jungtinė Karalystė) universiteto mokslininkai, vadovaujami James E.G. Charlesworth, Ph.D., atliko sisteminę metaanalizę, lyginant atviro placebo versus "neskiriamas gydymas" efektyvumą. Kriterijus atitiko penki klinikiniai tyrimai, kuriuose dalyvavo 260 respondentų.
Vaizdas: http://www.medicalnewstoday.com/articles/313522.php

Buvo tiriamos klinikinės būklės, įskaitant dirgliosios žarnos sindromą, depresiją, alerginį rinitą, nugaros skausmus ir dėmesio deficito hiperaktyvų sutrikimą (DDHS). Mokslininkai nustatė, kad tyrimo metu buvo vidutinė šališkumo rizika. Neklaidinančio placebo efektyvumas buvo teigiamas (standartizuotas vidutinis skirtumas 0,88; 95 proc. patikimumo intervalas nuo 0,62 iki 1,14; P < 0.00001; I² = 1 procentas).

"Atviro placebo efektyvumas yra teigiamas, tačiau reikalingos didesnės studijos," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
Straipsnis


Comments