Ankstyva kineziterapija nepakankamai efektyvi, gydant juosmens skausmus.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2015-10-16 02:57
Gydant suaugusių juosmens-kryžmens skausmus, ankstyva kineziterapija vidutiniškai pagerina darbingumą, palyginus su įprastiniu gydymu, bet šio pagerėjimo nestebima praėjus vieneriems metams, rašoma internetiniame žurnale Journal of American Medical Association (2015-10-13).

Vaizdas: http://paulsethpt.com/2014/all/physical-therapist-alex-abzug-conducting-research-on-low-back-pain/

JAV mokslininkė Julie M.Fritz ir kolegos tyrė, ar ankstyva kineziterapija yra efektyvesnė nei įprastinis gydymas. Per pirmas keturias gydymo savaites 108 pacientams taikyta ankstyva kineziterapija (keturios gydymo sesijos) , o 112- įprastinis gydymas.

94,1 proc. pacientų pakartotinai tirti vienerius metus nuo gydymo pradžios.  Po trijų mėnesių ankstyvos kineziterapijos grupėje buvo stebimas didesnis darbingumas, palyginus su įprastinio gydymo grupe, taęiau šio skirtumo nebuvo praėjus vieneriems metams nuo gydymo pradžios. Skirtumo tarp skausmo intensyvumo abiejose grupėse nebuvo nei po keturių savaičių gydymo, nei po trijų mėnesių, nei po vienerių metų.

"Juomens-kryžmens skausmų gydymas ankstyva kineziterapija statistiškai patikimai pagerina darbingumą, tačiau šis pagerėjimas yra tik vidutinis ir nepasiekia minimalaus kliniškai svarbaus skirtumo, palyginus su įprastiniu gydymu", teigia autoriai.

Comments