Ortopedijos-traumatologijos naujienos

Kas penktam operuotam pacientui reikalinga neplaninė konsultacija.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-18 03:37   [ atnaujinta 2017-04-18 03:37 ]

Dienos stacionare opreuotiems ligoniams dažnai reikalinga papildoma neplaninė konsultacija, kurios dažniausia priežastis yra neadekvatus nuskausminimas, rašoma naujo tyrimo išvadose, kurios publikuojamos internetiniame žurnale Anesthesiology (2017-04-10).

Danijos Horsens apskrities ligoninės mokslininkai, vadovaujami Lone D. Brix, a Ph.D. , ištyrė pacientus, kuriems atlikta viena iš penkių chirurginių operacijų (kelio ar peties artroskopija, hallux valgus chirurginė korekcija, laparoskopinė cholecistektomija ar laparoskopinė ginekologinė procedūra). Pacientai tirti praėjus vienai ir aštuonioms savaitėms po operacijos.
Vaizdas: http://drprem.com/medical-tourism/post-operative-care-continuity

Ištyrus 732 atsakymus, mokslininkai nustatė, kad per pirmas aštuonias savaites po operacijos, kas penktas pacientas papildomai kreipėsi į sveikatos priežiūros specialistą, dažniausiai dėl skausmo pirmą pooperacinę savaitę. Papildomo kreipimosi rizikos faktoriai - moteriška lytis, bedarbystė, laparaskopinė cholecistektomija. Dažniausiai pacientai kreipėsi pas bendrosios praktikos gydytoją (46,4 proc.).

Tyrimo autorių nuomone, į šiuos tyrimo duomenis reikia atsižvelgti, kai planuojamas pooperacinis monitoringas ir priežiūra bei vystant pacientų pooperacinį mokymą.

Santrauka

Straipsnis
Fiziniai pratimai - nepriklausomas kaulų stiprumo rodiklis.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-04-05 07:00

Kaip rašoma internetiniame žurnale Journal of Bone and Mineral Research (2017-03-23), vidutinio sunkumo ir sunkūs fiziniai pratimai yra nepriklausomas kaulų stiprumo rodiklis paauglių amžiaus grupėje.

Vankuverio (Kanada) British Columbia universiteto mokslininkai, vadovaujami Leigh Gabel, tyrė prospektyvinę (numatomąją) asociaciją tarp fizinio aktyvumo, sedėjimo trukmės ir kaulų stiprumo paauglių tarpe. 
Vaizdas: http://www.healthline.com/health/mental-benefits-sports

Tyrimo metu naudota didelės rezoliucijos kiekybinė kompiuterinė tomografija, siekiant nustatyti blauzdikaulio ir stipinkaulio stiprumą. Tyrime dalyvavo 173 merginos ir 136 vaikinai. Kiekvienam tiriamajam keturis metus iš eilės po kartą matuojami kaulų tūriai (atitinkamai, 785 ir 582 tyrimai). Sunkių ir vidutinių fizinių pratimų bei sedėjimo trukmė matuota naudojant akselerometrus.

Mokslininkai nustatė, kad sunkūs ir vidutiniškai sunkūs fiziniai pratimai (SVFP) buvo teigiamas nepriklausomas stipinkaulio ir blauzdikaulio jėgos ir kaulų tūrio prognostinis veiksnys. 

"Mūsų tyrimo duomenys rodo, kad fizinis aktyvumas stiprina paauglių kaulus, o taip pat parodė neigiamą sedėjimo poveikį į kaulų geometriją, bet teigiamą poveikį į kaulo mikroarchitektūrą," teigia tyrimo autoriai.

Santrauka
StraipsnisReguliarūs fiziniai pratimai pagerina net pažengusios Parkinsono ligos būklę.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-03-29 05:36   [ atnaujinta 2017-03-29 05:37 ]

Kaip rašoma kovo mėnesio žurnale Journal of Parkinson's Disease, reguliarūs fiziniai pratimai susiję su ženkliu pozityviu poveikiu į su sveikatos būkle susijusia gyvenimo kokybę, o ypač sergantiems pažengusia Parkinsono ligos forma.

Čikagos (JAV) Northwestern universiteto mokslininkai, vadovaujami Miriam R. Rafferty, Ph.D., ištyrė 3408 Parkinsono liga sergančius asmenis, jų gyvenimo kokybę, mobilumą, fizinį aktyvumą. 
Vaizdas:http://www.medicalnewstoday.com/categories/parkinsons_disease

Mokslininkai nustatė, kad palyginus su fizinių pratimų neatliekančiais Parkinsono liga sergančiais pacientais, reguliariai fizinius pratimus atliekančių ir pradėjusių nuo tyrimo pradžios atlikti fizinius pratimus pacientų gyvenimo kokybė pablogėjo mažiau. Per vienerius metus, neatliekančių fizinių pratimų pacientų gyvenimo kokybė pablogėja 1,37 balo pagal Parkinsono ligos klausimyną ir 0,47 sekundės pagal Timed Up and Go. Padidinus fizinių pratimų kiekį iki 30 minučių/per savaitę, duomenys kečiasi atitinkamai −0.16 balo ir  −0.04 sekundės. Palyginus pažengusią ligos stadiją ir lengvą stadiją nustatyta, kad fiziniai pratimai labiau gerina gyvenimo kokybę pažengusios ligos metu (atititinkamai, −0.41 versus −0.14 balo; P < 0.02).

Straipsnis


Skirtingų reumatinių ligų skirtingi ultragarsiniai radiniai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-03-27 01:53

Kaip rašoma internetiniame žurnale International Journal of Rheumatic Diseases (2017-03-13), tiriant skirtingais reumatiniais susirgimais sergančius pacientus, yra nustatomi skirtingi sonografiniai duomenys.

Turkijos Sakarya universiteto medicinos fakulteto mokslininkai, vadovaujami 
Halil Harman, M.D., ir Ibrahim Tekeoglu, tyrė čiurnos patologinius pakitimus, panaudojant aukštos rezoliucijos ultrasonografinius vaizdus. Tyrime dalyvavo 142 randamizuotai atrinkti reumatinėmis ligomis sergantys pacientai, kuriems kliniškai nustatyta skausminga ir edemiška čiurna (69 sergantys reumatoidiniu artritu (RA), 58 - spondiloartropatija (SpA) ir 15 - podagra). Pacientų pėdos funkcija tirta naudojant Pėdos funkcijos indeksą (PFI).

Vaizdas: http://calgarycorephysio.ca/services/ultrasound-guided-prolotherapy/

Mokslininkai nustatė, kad 98,6 proc. visų pacientų sąnarių buvo įtempti ir 72,9 proc. patinę. 82,1 proc. atvejų nustatyti ultragarsiniai patologiniai pakitimai. SpA ir podagra sergantiems pacientams dažniau buvo nustatomas tibiotalarinio sąnario sinovitas (P < 0.05). Sergantiems RA dažniau buvo nustatomas tibialis posterior tenosinovitas (P < 0.001). Palyginus su kitomis grupėmis, ankstyvose RA stadijose dažniau buvo nustatomas subtalarinio ir talonavikuliarinio sanarių sinovitas. Sergant RA ilgiau kaip metus, tibiotalarinio sąnario sinovitas buvo aptinkamas dažniau (P < 0.05). Sergantiems RA aukštesnio PFI prognozė buvo, nustačius subtaliarinio sąnario sinovitą, TP tenosinovitą ir peroneus tenosinovitą (P < 0.000).

Santrauka
StraipsnisPriešoperacinis opioidų skyrimas susijęs su ilgesne hospitalizacijos trukme.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-03-23 08:25

Preoperacinis opioidinių analgetikų skyrimas prieš abdominalines operacijas yra susijęs su padidėjusia sveikatos priežiūros resursų utilizacija ir kaštais, rašoma balandžio mėnesio leidinyje Annals of Surgery. 

Mičigano (JAV) universiteto mokslininkai, vadovaujami Jennifer F. Waljee, M.D., M.P.H., tyrė duomenis apie 200005 asmenis, kuriems buvo atliktos abdominalinės operacijos. Įvertinus gretutinius susirgimus, psichologinę būklę, demografines charakteristikas, tyrimo autoriai tyrė preoperacinio opioidų vartojimo įtaką postoperacinei sveikatos priežiūros utilizacijai. 
Vaizdas: http://www.trauma.org/index.php/main/images/C13/

Mokslininkai nustatė, kad 8,8 proc. pacientų prieš operaciją buvo skirti opioidiniai analgetikai. Nustatyta, kad pacientų, kuriems skirti opioidai hospitalizacijos trukmė buvo ilgesnė (2,9 versus 2,5 dienos; P < 0.001).  Opioidus gavusiems dažniau reikėjo ir reabilitacijos paslaugų, palyginus su opioidų negavusiais pacientais (3.6 versus 2.5 proc.; P < 0.001). Opioidus gavusieji asmenys dažniau rehospitalizuoti 30 dienų periode (4.5 versus 3.6 proc.; P < 0.001). Išlaidos gydymui buvo didesnės skaičiuojant po 90, 180 ir 365 dienų po operacijos ($12,036.60 versus $3,863.40; $16,973.70 versus $6,790.60; ir $25,495.70 versus $12,113.80, atitinkamai; all P < 0.001). 

Vienas autorius nurodė finansinius ryšius su 3M Health Information systems; antras - su Tonix Pharmaceuticals ir Neuros Medical.

Santrauka


Pregabalinas nesumažina sėdimojo nervo skausmų.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-03-23 07:54   [ atnaujinta 2017-03-23 07:55 ]

Kaip rašoma žurnale New England Journal of Medicine (2017-03-23), pregabalinas neženkliai sumažina kojos skausmus, kuriuos sukelia sėdimojo nervo uždegimas.

Sidnėjaus (Australija) universiteto mokslininkai, vadovaujami Stephanie Mathieson, atliko randamizuotą tyrimą, kurio metu tirta pregabalino ir placebo poveikio skirtumai. Tyrime dalyvavo du šimtai devyni pacientai (108 pregabalino grupėje, 101 - placebo gr.). Pergabalino skirta nuo 150 iki 600 mg per dieną. Gydymo tukmė - aštuonios savaitės. 
Vaizdas: http://www.spine-health.com/conditions/sciatica/what-you-need-know-about-sciatica

Mokslininkai nustatė, kad kojos skausmo intensyvumo balas aštuntą gydymo savaitę buvo 3,7 pregabalino grupėje ir 3,1 - placebo grupėje. Po 52 savaičių skausmo balas atitinkamai buvo 3,4 ir 3,0. Po 8 ir po 52 savaičių skirtumo abiejose grupėse nestebėta. Dar daugiau, nustatyti 227 pašaliniai poveikiai pregabalino grup4je ir 124 - placebo grupėje. 

Keli autoriai nurodė finansinius ryšius su farmacijos industrija.

Straipsnis
VedamasisTrumpas terapinis opioidų skyrimas sumažina priklausomybės riziką.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-03-20 00:36

Gydytojai, kurie išrašo narkotinius analgetikus (opioidus) trijų dienų ir trumpesniam periodui, sumažina pacientų riziką tapti priklausomais nuo opioidų, rašoma JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų kovo 17 d. leidinyje Morbidity and Mortality Weekly Report.

Mokslininkai tyrė pacientų duomenis, kuomet analgetiniais tikslais opioidai skirti vėžiu nesergantiems pacientams.  Nustatyta, jog vienkartinai paskyrus opioidų vėžiu nesergantiems pacientams, po vienerių metų net 6 proc. šių pacientų vartoja opioidus. Tačiau šie rodikliai ženkliai padidėja, skiriant opioidus ilgiau nei 5 dienas. Nustatyta, kad paskyrus opioidus ilgiau nei aštuonias dienas, ilgalaikio opioidų vartojimo rizika padidėja iki 13,5 procentų.
Vaizdas: http://www.medscape.com/viewarticle/867679

"Opioidus skiriantys asmenys turėtų žinoti, kad ilgalaikis narkotinių analgetikų skyrimas ženkliai didina priklausomybės opioidams riziką. Šie gydymo aspektai turėtų būti aptariami ir su pacientais," teigia tyrimo autoriai.

Daugiau informacijos


Tiaminas sumažina inkstų nepakankamumo progresavimą.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-03-17 03:23   [ atnaujinta 2017-03-17 03:24 ]

Septinio šoko metu skiriant tiaminą, sumažėja inkstų nepakankamumo progresavimas ir renalinės pakaitinės terapijos (RPT) poreikis, rašoma internetiniame žurnale Annals of the American Thoracic Society (2017-02-16).

Bostono (JAV) Beth Israel Deaconess Medicinos centro mokslininkai, vadovaujami Ari Moskowitz, M.D., atliko randamizuotų tyrimų antrinę analizę, lyginant tiamino ir placebo poveikį septinį šoką patyrusiems pacientams. Tyrime dalyvavo 70 pacientų.

Vaizdas: http://www.esicm.org/news-article/article-review-NEJM-TRISS-Trial-NEXT-Werner-Jan-2015


Bazinis serumo kreatinino lygis buvo 1.2 ir 1.8 mg/dL tiamino ir placebo grupėse. Mokslininkai nustatė, kad placebo grupėje daug daugiau pacientų buvo skirta RPT nei tiamino grupėje (21 versus 3 proc.; P=0,04). Įvertinus bazinį kreatinino lygį, placebo grupėje kreatinino lygis buvo ženkliai didesnis nei tiamino grupėje (P=0,05).

Santrauka
Straipsnis


Gydytojai dažniau išrašo antibiotikus, jei pacientai jų tikisi.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-02-20 04:04   [ atnaujinta 2017-02-20 04:05 ]

Kai rašoma žurnale Health Psychology (2017-02-16), gydytojai dažniau išrašo antibiotikų receptus, jei jie įtaria, jog pacientas tikisi šių vaistų.

Tyrime dalyvavo 436 gydytojai iš Jungtinės Karalystės. Mokslininkai atliko du eksperimentus ir pateikė juos gydytojams su skirtingais scenarijais, siekiant jog gydytojas nuspręstų, ar reikalinga antibiotikoterapija.


Vaizdas:  http://news.nationalpost.com/health/dr-aw-avoiding-an-antibiotic-apocalypse-requires-shift-in-doctorpatient-attitudes-expectations
Mokslininkai nustatė, kad gydytojai dažniau skyrė antibiotikus, jei pacientai labiau tikėjosi gauti šiuos vaistus. Šie faktai pasitvirtino net tais atvejais, kuomet gydytojai nemanė, kad uždegimas yra bakterinės kilmės.

"Daug pastangų yra skiriama, kad gydytojai, skirdami antibiotikus, laikytųsi klinikinių gydymo rekomendacijų. Nežiūrint to, su tam tikromis išimtimis, dažnai atsižvelgiama ne į klinikinius pažymius, o į paciento lūkesčius," teigia studijos autorius Essex universiteto mokslininkas Miroslav Sirota, Ph.D..

Santrauka
Straipsnis
Neonatologinių palatų siektini patobulinimai.

Nacionalinė Medikų Asociacija paskelbė 2017-02-13 04:54   [ atnaujinta 2017-02-13 04:54 ]

Neonatologiniuose intensyvios terapijos skyriuose, kur gydomi prieš laiką gimusieji naujagimiai, nustatytas potencialiai pavojingas triukšmo lygis, rašoma internetiniame žurnale Juornal of Pediatrics (2017-02-08).

Triukšmo lygis registruotas St. Louis ligoninėje (JAV), panaudojus garso monitoringo įrangą prie 58 neišnešiotų naujagimių lovų. 25 naujagimiai tirti privačiuose kambariuose.
Vaizdas: https://www.st.alexius.org/services/birth-place/neonatal-intensive-care-unit

Mokslininkai nustatė, kad bendras triukšmo lygis siekė 59 decibelus, o didžiausias lygis - 87 decibelai. Tyrimu nustatyta, kad pastaruoju metu populiarėjančiuose privačiuose kambariuose daug ilgesni tylos periodai nei bendrosiose palatose. Tačiau privatūs kambariai gali būti ir per tylūs, vertinant pozityvius garsus kaip kalba, ypač jei tėvų lankymas yra apribotas.

Straipsnis


1-10 of 125