NOVO Dvodnevni posjet članova Ogranka Nova Gradiška
U petak, 15. svibnja 2026., Ogranak je ugostio 19 slovenskih kolega iz Šumarskog društva Murska Sobota. Druženje je započelo na području šumarije Jastrebarsko, gdje su ih pozdravili predsjednica Ogranka Dorica Matešić i tajnik Predrag Magdić. Upravitelj šumarije Jastrebarsko Milan Orešković upoznao ih je s osnovnim informacijama o Hrvatskim šumama, organizaciji i ustroju poduzeća te osnovnim podacima o šumariji Jastrebarsko. Nakon uvodnog dijela obišli su sastojinu hrasta lužnjaka u obnovi. Na terenu se povela zanimljiva rasprava i razmjena iskustava između kolega iz Hrvatske i Slovenije.
Terenski dio nastavljen je na području šumarije Draganić gdje je domaćin bio v. d. upravitelj šumarije Draganić Dražen Kapučija. Obiđena je obnovljena sastojina hrasta lužnjaka starosti 12 godina, što je bila prilika za dodatnu stručnu razmjenu i usporedbu praksi.
Zahvaljujemo kolegama iz Murske Sobote na posjetu i veselimo se budućoj suradnji. (dm)