DECATHLON prvenstvo Univerze v Ljubljani v orientacijskem teku 2016/17

Na ljubljanskem Golovcu je v bilo v četrtek zelo živahno, saj je tam potekalo DECATHLON prvenstvo Univerze v Ljubljani v orientacijskem teku 2016/17, ki je hkrati štelo za državno univerzitetno prvenstvo v orientacijskem teku.

Študentje so tekmovali na progi z zračno razdaljo 2,74 kilometra, na kateri jih je čakalo osem kontrolnih točk.

Z izzivom je najhitreje opravil slovenski reprezentant Jaka Piltaver (Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo), ki je edini premagal mejo 25 minut (24:49), drugi je bil Žan Luka Šumečki, prav tako študent Fakultete za gradbeništvo in geodezijo (25:27), tretji pa Blaž Petrovič s Fakultete za šport (26:43).

Jaka Piltaver si je naslov prvaka priboril zavoljo zelo bogatih izkušenj, saj se je z orientacijo srečal že zelo zgodaj: »Z orientacijo se ukvarjam že dvajset let. Dolgo časa sem redno treniral in kot član slovenske reprezentance nastopal tako na evropskih kot tudi svetovnih prvenstvih, zdaj pa se s tem športom tudi preživljam, in sicer kot organizator dogodkov,« je uvodoma pojasnil Pilaver, ki je na prvenstvu nekoliko varčeval z močmi: »V soboto me čaka člansko državno prvenstvo, zato danes nisem tekmoval na vso moč. V nasprotnem primeru bi bil dosegljiv čas 22 minut,« je še dodal član Orientacijskega kluba Brežice.

Študentke so nastopile na progi z zračno razdaljo 2,32 kilometra in osmimi kontrolnimi točkami. Z naskokom najboljša je bila slovenska reprezentantka Nuša Jeram s Fakultete za šport, ki je potrebovala 24 minut in 35 sekund, s čimer je konkurenco premagala za več kot tri minute. Druga je bila Tereza Klinkerova s Fakultete za arhitekturo (27:46), tretja pa Tajda Foški s Fakultete za šport (33:18).

Jeramova ima kot članica slovenske reprezentance in OK Azimut bogate izkušnje, a kljub temu na prvenstvu ni želela ničesar prepustiti naključju, kar se je poznalo tudi pri rezultatu: »Nastopila sem brez rezerve. Na tekmah zanjo pač ni prostora. Vso svojo pozornost sem usmerila v zmago, vendar zaradi nekaj nepoznanih obrazov na tekmi nisem upala trditi, ali bo zmaga res tako prepričljiva. Kljub temu sem na tekmi pokazala dovolj trme in tri minute so bile moje,« je pojasnila Jermanova, ki je nekaj besed namenila tudi svoji dosedanji karieri: »Z orientacijskim tekom sem se prvič spoznala v devetem razredu osnovne šole, kar pomeni, da se s tem športom ukvarjam že približno šest let. Kot slovenska reprezentantka sem državo zastopala že kot mladinka na evropskih in svetovnih prvenstvih, pa tudi na svetovnem šolskem tekmovanju in balkanskem prvenstvu,« je še dodala.