Archív‎ > ‎

Archív 2013

30.11.2013 - 1.12.2013 - Medzinárodná výstava DUONITRADOG Nitra
Tohtoročnú výstavnú sezónu sme ukončili účasťou na dvojdňovej Medzinárodnej výstave  v Nitre. Prvý deň výstavy posudzovala pani Zdenka Jílková/CZ. Predvádzala sa naša mladá nádej Céline Noblesse charm v triede dorastu, Vilma Zvezdny Prince v triede mladých a La Raine de Pompadour v triede šampiónov. Z malej Celinky vyrastá krásny reprezentant svojho plemena, čo ohodnotila aj pani posudzovateľka známkou Veľmi nádejná 1 a krásnym posudkom. Elisej (Vilma Zvezdny Prince) v silnej konkurencii skončil s ohodnotením Výborný 3 a krásnym posudkom, na ktorý som aj s jeho spolumajiteľkou Zuzkou veľmi hrdá. Raine v triede šampiónov ohodnotila pani posudzovateľka známkou V1 a CAC. Rainetka sa ako obyčajne predvádzala krásne a získala ďalšie ocenenie CACIB a BOS!!!  V tento deň sa na výstave predvádzal aj pes z môjho odchovu BENJAMIN Noblesse charm, ktorý žije v Rakúsku. V triede mladých získal ocenenie V1, CAJC a na záver v súťaži o titul BOB porazil aj svoju matku Raine a získal ocenenie BOB!!! Len ťažko opísať radosť, ktorú sme spolu s majiteľkou Benjamina pociťovali. Bol to pre mňa a mojich psích motýlikov veľmi úspešný deň :-) A tešili sme sa z neho spolu s majiteľkou Benjamina a chovateľkou mojej Raine Zuzkou.
Druhý deň výstavy posudzoval pán Leoš Jančík/CZ. Predvádzal sa Vilma Zvezdny Prince v triede mladých, ktorý skončil s o ohodnotením Výborný 2 a La Raine de Pompadour v triede šampiónov, skončila s ohodnotením Výborná 1, CAC a res. CACIB.
La Raine de Pompadour na tejto výstave získala svoj tretí CAC v triede šampiónov a tak zároveň splnila podmienky pre získanie titulu GRAND ŠAMPIÓN SK!!! Bol to krásny a mimoriadne úspešný záver našej tohtoročnej výstavnej sezóny 2013.

 BENJAMIN Noblesse charm - CAJC, BOB
 
Benjamin Noblesse charm


 Céline pri posudzovaní na stole

 
Elisej pri posudzovaní na stole Rainetka pri predvádzaní
26.10.2013 - Medzinárodná výstava Bratislava
Tejto jesennej výstavy v Bratislave sme sa zúčastnili v zostave La Raine de Pompadour v triede šampiónov, Céline Noblesse charm v triede dorastu, Vierka Orságová predvádzala nášho Blizzarda Noblesse charm v triede mladých a súčasťou výstavného tímu Zuzky Nouzákovej bol aj náš Calvin Noblesse charm v triede dorastu. Posudzoval pán Havelka Tibor/SK.
Všetci sa pod prísnym okom pána posudzovateľa snažili a predviedli sa pekne. Výsledky výstavy - La Raine de Pompadour -  res. CAC, res. CACIB
                                                                                                                                                        Blizzard Noblesse charm - V1, CAJC
                                                                                                                                                        Céline Noblesse charm - VN1
                                                                                                                                                        Calvin Noblesse charm - VN 1
Som veľmi hrdá na moje odchovy, ktoré sa na výstavách prezentujú vynikajúco, Blizzard už dosiahol titul Juniorského šampióna a Calvin so sestrou Céline tiež svoju výstavnú kariéru rozbiehajú veľmi sľubne. A najdôležitejšie je, že ich výstavy bavia, v kruhu sa predvádzajú veselo a s radosťou. Hlavne  Calvin je showman, pre ktorého je výstavný kruh miestom veľkej zábavy a pán posudzovateľ je nový objekt jeho priazne.
 La Raine de Pompadour
 Céline Noblesse charm
  La Raine de Pompadour
  La Raine de Pompadour
Céline Noblesse charm
La Raine, jej syn Blizzar a Vierka
 Aj na výstave sa treba povarovať...
So Zuzkou je taká sranda :-)

                        
12.10.2013 - Klubová výstava Poprad
Dnes sme sa zúčastnili klubovej výstavy, ktorú organizoval  Klub chovateľov čiváv a papillonov, výstava sa konala v Poprade v priestoroch hotela Satel. Na klubové výstavy sa vždy tešíme, atmosféra na nich je "rodinná", stretneme  sa tu takmer všetci chovatelia a majitelia svojich miláčikov a je to priestor na rozhovory o našej obľúbenej téme - papillonoch. Pre mňa ako chovateľku, ktorá chová len krátko, je to priestor na čerpanie rád a skúseností od dlhoročných chovateľov. Papillonov posudzovala pani Linda Voláriková, súčasťou klubovej výstavy bola aj bonitácia a záverečné súťaže. 
Na výstave sa predvádzali aj moje odchovy - sučka Célline Noblesse charm v triede Mladšieho dorastu získala ocenenie VN1 
                                                                     pes Calvin Noblesse charm (majiteľ Zuzka Nouzáková) tr. Mladší dorast - VN1
                                                                     pes Blizzard Noblesse charm (spolumajiteľka Vierka Orságová) tr. Junior - V1, CAJC
Ďalej z našej CHS sa predvádzal pes Vilma Zvezdy Prince (spolumajiteľ Zuzka Nouzáková) tr. Dorast - VN 1
                                                 pes Semicvetik Sunny Secret - trieda Šampiónov - V1, CAC
                                                 sučka La Raine de Pompadour - trieda Šampiónov - V1, CAC 
V záverečných súťažiach naša malá nádej Céline získala ocenenie BIS MINOR PUPPY 1 !!!
                                                               Calvin získal ocenenie BIS MINOR PUPPY 3!!!
                                                               Vilma Zvezdny Prince získal ocenenie BIS PUPPY 2 !!!
                                                               Blizzard Noblesse charm získal ocenenie BIS Junior 2!!!
                                                               La Raine de Pompadour bola mimoriane úspešná, získala titul Klubový víťaz a BOS!!! 
Súčasťou záverečných súťaží bola aj súťaž o najlepšieho plemenníka, v ktorej nastúpil hrdý otec Sunny so svojimi potomkami - Céline, Calvin, Blizzard a sučka Attractive Woman Lovely Tina, ktorá v triede Junior tiež získala ocenenie V1 a CAJC. Hoci sme o tento titul súťažili bez konkurencie, Sunny sa s potomkami predviedli krásne, čo posudzovatelia náležite ocenili a Saník skončil ako "Najlepší plemenník"
Blizzard Noblesse charm získal na tejto výstave svoj tretí titul CAJC a tým splnil podmienky na získanie titulu JUNIOR ŠAMPION SR. Zároveň bol na výstave aj bonitovaný a stal sa z neho "CHOVNÝ PES".
Titul BOB a BIS získal krásny, jemný a elegantný papillon PICCOLO FA-DY, ktorého chovateľkou a zároveň majiteľkou je Marcela Fidrichová.
 La Raine de Pompadour
 Semicvetik Sunny Secret
 Blizzard Noblesse charm
 Vilma Zvezdny Prince
 Janette de Pompadour
 Céline Noblesse charm
 Calvin Noblesse charm
 Champagne de Pompadour
 Jasper de Pompadour
 PICCOLO FA-DY  -  BIS

 BIS
 BOB - BOS
 Blizzard BIS Junior 2
 Blizzard & Champagne
 Attractive Woman Lovely Tina
 
                                                             
  
14.9. - 15.9.2013 - výstava psov Lučenec
V tomto roku sa po prvý krát konala v Lučenci Národná a Celoštátna výstava psov. Organizátori usporiadali výstavu v prostredí nádherného starého parku.  V sobotu sa konala Celoštátna výstava psov, ktorej sme sa zúčastnili s Brigette, Blizzardom a Elisejom. Už ráno silno pršalo, čo dávalo tušiť, že naša snaha o peknú úpravu vystavovaných psíkov, kúpanie a fénovanie z predchádzajúce dňa vyjdú nazmar. V parku sme stretali len skupinky zmoknutých vystavovateľov a ich miláčikov, z krásnych starých stromov na nás padali spŕšky kvapiek a na voľnom priestranstve sa na nás liali litre dažďa. Prvý deň výstavy posudzoval pán Vladimír Javorčík. Vilma Zvezdny Prince (Elisej) v spolumajiteľstve s CHS de Pompadour sa po prvý krát predvádzal v triede dorastu a skončil s ohodnotením "Veľmi nádejný".  Brigitka sa predvádzala v triede mladých a skončila so známkou "výborný" a veľmi pekným posudkom. Blizzard, ktorý je v spolumajiteľstve s Vierkou Orságovou a ktorá ho aj predvádzala skončil v triede mladých s ohodnotením Výborný 1 a titulom CAJC.
Druhý deň sa konala Národná výstava. Nakoľko som sa výstavy zúčastniť nemohla, Eliseja predvádzala jeho spolumajiteľka Zuzka Nouzáková, ktorá sa ujala aj Brigitky a predviedla aj ju. Počasie už bolo lepšie a tak si vystavovatelia mohli vychutnať krásu miesta konania výstavy. papillonov posudzoval pán Tibor Havelka. Elisej v triede dorastu opäť dostal ohodnotenie "Veľmi nádejný" a veľmi pekný posudok, Brigitka v triede mladých tiež dostala ohodnotenie "Výborná" s krásnym posudkom. Blizzard v triede mladých dostal ocenenie "Výborný 2" a tiež veľmi pekný posudok.
V záverečnom kruhu Elisej v triede dorastu získal svoje zatiaľ najvyššie ocenenie -  BIS III PUPPY!!! Som na všetkých našich vystavovaných papillonov veľmi, veľmi hrdá a už sa tešíme na ďalšie výstavy. 
VILMA ZVEZDNY PRINCE BIS 3 PUPPY

 ELISEJ s cenami za BIS 3
Elisej
 Blizzard

 Brigette

 BRIGETTE

 BLIZZARD
 BLIZZARD
 BLIZZARD

 BRIGETTE

 BLIZZARD

 BRIGETTE
 ELISEJ
 ELISEJ

 BRIGETTE
17.8. - 18.8.2013 - Medzinárodná výstava DUODANUBE Bratislava
Tento víkend sme sa s priateľkami Vierkou Orságovou a Zuzkou Nouzákovou (CHS de Pompadour) zúčastnili Medzinárodnej výstavy psov DUODANUBE v Bratislave. Tentoraz sme mali zastúpenie len v triede mladých - psov reprezentoval Blizzard Noblesse charm, ktorému domov poskytla Vierka Orságová, ktorá je zároveń aj jeho spolumajiteľkou. Sučky reprezentovala jeho sestra Brigette Noblesse charm. Výstava bola náročná, konala sa na dostihovej dráhe vo veľmi horúcom počasí. Pre oboch našich mladých reprezentantov vo veku 10 mesiacov to bola ich prvá výstava v triede, kde sa zadávajú aj tituly. Prvý deň výstavy posudzovala slovenská posudzovateľka pani Vítková Viera. Blizzard dostal známku výborný s veľmi pekným posudkom. Brigette sa nedala zahanbiť za svojim bratom a tiež dostala známku výborný 1 a veľmi pekný posudok. Druhý deň výstavy posudzovala pani Rogowska Anna z Poľska a Blizzarda ohodnotila známkou Výborný 1 a titulom CAJC. Brigette dostala známku Výborná s krásnym posudkom. Obaja súrodenci sa vystavovali veľmi pekne, aj keď u oboch je potrebné ešte potrénovať najmä výstavný postoj a pozeranie zúbkov.
Som veľmi hrdá na oboch súrodencov z môjho "B" - čkového odchovu a veľmi ďakujem Blizzíkovej spolumajiteľke Vierke za dokonalú starostlivosť a lásku, ktoru Blizzarda zahrňujú. Najúspešnejšia na výstave bola Zuzka, ktorej odchov
POMERANIAN Owen Pom de Pompadour v triede šteniat získal ocenenie Veľmi nádejný a v záverečných súťažiach získal titul BIS III puppy !!!

 Blizzard so spolumajiteľkami
 Blizzard v postoji
 Blizzard na stole
 Blizzard
Owen Pom de Pompadour BIS III puppy
 Brigette v postoji
Brigette v postoji
 Brigette na stole
Brigette pri predvádzani
 A ide sa domov...14.7.2013 - Medzinárodná výstava Oberwart /Rakúsko


S mojimi priateľkami Zuzkou a Vierkou sme sa tento víkend zúčastnili medzinárodnej výstavy psov v Rakúskom Oberwarte. Plemeno papillon sa vystavovalo v nedeľu, posudzovateľkou bola pani Kuhni-Stenberg Gunilla(CH). Na výstave sa v triede otvorenej predvádzala LA RAINE DE POMPADOUR. Rainetka zopakoval svoj veľký úspech z Brna a v silnej konkurencii získala ohodnotenie Výborná 1 a tituly CAC, CACIB a BOB!!! Aj keď pre Rainetku bola najkrajšou odmenou za jej krásne predvedenie a ocenenie maškrtka, pre mňa jej úspech znamenal tak veľa. Znovu som sa presvedčila, že Rainetka je nielen povahovo úžasná sučka, vždy veselá, hravá a v dobrej nálade, vynikajúca matka, ale je aj nádhernou a elegantnou predstaviteľkou svojho plemena.
Výstavy sa zúčastnil a po prvý krát sa predvádzal môj odchov z vrhu "B" - pes Benjamin Noblesse charm so svojou majiteľkou pani Haberl. Z Benjamina vyrástol krásny a nádherne osrstený mladý papillon. V deň výstavy dosiahol vek 9 mesiacov a jeden deň, takže sa predvádzal v triede mladých. Benjamin je mimoriadne temperamentný a živý psík, čo sa prejavilo aj pri predvádzaní. V triede mladých boli len dva psíky a pani posudzovateľka obom zadala ocenenia "Veľmi dobrý", pričom Benjamin dostal VD1 a krásny posudok. Bola som na neho veľmi hrdá a šťastná, v posudku okrem prílišného temperamentu mu pani posudzovateľka nevytkla žiadnu chybu.  Moje veľké poďakovanie patrí jeho majiteľke pani Haberl, ktorá sa mu aj s celou rodinou trpezlivo venuje a obetuje mu veľa, veľa času.
Na výstave sa stretli aj ďalší odchovanci z vrhu "B" - Brigette, ktorú som so sebou zobrala ja a Blizzard, ktorého zobrala Vierka, aby si zvykali na atmosféru výstav. Takéto krásne "rodinné stretnutie" matky Rainetky a troch z jej šteniatok bolo pre mňa veľmi vzácne a zrejme posledné v tomto zložení a tak som si ho aj zdokumentovala na fotkách.  
 
La Raine de Pompadour - CACA, CACIB, BOB
 Raine pri predvádzaní

Dantes de Pompadour - CACA, CACIB
 Raine pri predvádzaní

 Raine pri predvádzaní

 Raine pri predvádzaní

Benjamin Noblesse charm pri predvádzaní

Benjamin Noblesse charm s majiteľkou
 Benjamin Noblesse charm

 Zwergenpower`s Graf Drago

 Brigette Noblesse charm
 Blizzard Noblesse charm
Benjamin,Brigette,La Raine, Blizzard
Rainetka so svojimi deťmi a ich majiteľkami
 Rainetka so synom Blizzardom


30.6.2013 - Medzinárodná výstava v Brne/CZ
Táto výstava v Českej republike po skúsenostiach z minulého roka je jedna z mojich najobľúbenejších. Osobne som s výstavy zúčastniť nemohla, ale reprezentant na tejto výstave od nás chýbať nemohol. Predvádza sa LA RAINE DE POMPADOUR v triede otvorenej. O jej dokonalé predvedenie sa postarala jej chovateľka Zuzka z CHS de Pompadour. Posudzoval pán Kubeš Robert/CZ. Rainetka je teraz vo svojej forme, je krásne osrstená a predvádzanie zvláda s noblesou. Vo veľmi silnej konkurencii Rainetka obstála skvele, získala ocenenia CAC, CACIB a BOB!!! Spravila mi obrovskú radosť a som na ňu veľmi, veľmi hrdá. Rainetka tým zároveň splnila podmienky na získanie titulu Interšampion.1. - 2.6.2013 - Medzinárodná výstava v Nitre

Po dlhšej prestávke sme sa zúčastnili dvojdňovej medzinárodnej výstavy psov v Nitre. Na výstave sa predvádzali La Raine de Pompadour v triede otvorenej a výstavnú atmosféru si išla vyskúšať aj Zaozerie Yaroslava v triede strednej. Prvý deň výstavy posudzoval pán Andreas Schemel (A). Rainetka sa predviedla veľmi pekne a získala ocenenie V1, CAC a CACIB. Yaška dostala známku Výborná 1. Druhý deň výstavy posudzovala pani Katalin Radvánszky (H) a Rainetku ocenila známkou V1 a titulom CAC a res.CACIB, Yašku VD1. Rainetka zároveň splnila podmienky a stala sa novým ŠAMPIÓNOM SLOVENSKA. Výstavu si najviac užívala Yaška. Počas oboch výstavných dní bola plná elánu, nadšená z atmosféry výstavy a množstva psov. Predvádzala sa veselo a s radosťou a opäť ma presvedčila, že je to veľmi spoločenská  a vitálna sučka, ktorá nepozná únavu a teší sa zo všetkého nového.
 
La Raine de Pompadour


 Zaozerie Yaroslava

 Benjamin Z krve Orthosovy BOB
 
Champagne de Pompadour

Bianca Noblesse charm ako divák
 
Dantes de Pompadour


 Jasper de Pompadour
 
Benjamin Z krve Orthosovy

 Agnes Z krve Orthosovy
Unavený Blizzard Noblesse charm


1.5.2013 - Vrh "A" oslavuje jeden rok
Tento deň je pre nás veľmi významný - dnes slávi svoje prvé narodeniny náš prvý odchov - vrh "A". Jeho jedinou zástupkyňou je naše slniečko Annushka. Za rok z nej vyrástla krásna sučka, ktorá sa už hrdí titulom Juniorský šampión Slovenska. Je nielen krásna, ale má aj vynikajúcu povahu a je typickou predstaviteľkou svojho plemena. Annushka žije ako šťastný miláčik v rodine priateľov a stala sa "plnoprávnym členom ich rodiny", je milovaná, má vzornú starostlivosť a so svojou rodinou sa zúčastňuje všetkých rodinných akcií. Keďže býva v našom meste, nestratila ani kontakt so svojou rodnou "svorkou" a využije každú možnú príležitosť, aby sa pohrala a zašantila si so svojou bývalou "rodinkou". Annushke želám aby bola hlavne zdravá, stále veselá a hravá v dobrej nálade, veľa, veľa šťastných rôčkov obklopená láskou a opaterou svojej rodiny.

Takto rástla Annushka
 
 
 
 
 

19.4.2013 - Vyšetrenie PRA, PL
Dnes sme s Yaškou -  ZAOZERIE YAROSLAVA absolvovali vyšetrenie PRA a PL, s výsledkom PRA - negatívne, PL 0/0. Toto vyšetrenie bolo pre nás potrebné, keďže v tomto roku plánujeme vrh od Yašky. Výsledok ma veľmi potešil, hoci som od tak krásnej a agilnej  sučky po oboch zdravých rodičoch ani nič iné neočakávala.

13.4.2013 - Vrh "B" má 6 mesiacov
Dnes slávia šteniatka z môjho vrhu "B" šesť mesiacov. Som na tento svoj vrh veľmi pyšná, všetky šteniatka sú krásne, zdravé a majú výborné povahy. Najviac ma však teší, že si všetky šteniatka našli rodiny, v ktorých sú milované, rozmaznávané a žijú šťastný život plný lásky, hier a správnej výchovy primeranej ich veku. Ďakujem novým majiteľom za vzornú starostlivosť o šteniatka. Blizzard, Blester, Benjamin, Bianca, Brigette - želám, aby ste mali stále taký krásny  a šťastný život plný lásky a veselých psích hier.

Foto vrhu "B" vo veku 6 mesiacov
 Blizzard Noblesse charm
 Blester Noblesse charm
 Benjamin Noblesse charm


 Bianca Noblesse charm
 Brigette Noblesse charm
9.3.2013 - Nový klubový šampión
Na klubovej výstave bolo slávnostné vyhlásenie papillonov, ktorí splnili podmienky pre získanie titulu "KLUBOVÝ ŠAMPIÓN"  Podmienky splnila a novým titulom "KLUBOVÝ ŠAMPIÓN" sa od dnešného dňa hrdí aj moja LA RAINE DE POMPADOUR!!!!!
 
 
 9.3.2013 - Špeciálna klubová výstava
V tento deň sa uskutočnila Špeciálna klubová výstava v Lužiankach. Účasť na výstave bola na Slovenské pomery skutočne bohatá, na výstavu bolo prihlásených 58 papillonov, 1 Phaléne, posudzovateľom papillonov bola Ing. Alena Košťálová. Túto udalosť sme si nemohli nechať ujsť ani my a tiež sme sa zúčastnili v pomerne hojnom počte. Na výstave sa po prvýkrát predvádzala Brigett Noblesse charm v triede šteniat nad 2,5 kg, skončila s krásnym posudkom a ohodnotením "Veľmi nádejná". Predvádzala sa krásne a pani posudzovateľka ju veľmi vychválila. V triede mladých sa predviedla Annushka Noblesse charm. Spravila mi veľkú radosť, svoj temperament nezaprela a získala ocenenie "Výborný1" a titul CAJC. Je to jej tretí titul CAJC a tak vo veku 10 mesiacov sa stala "JUNIOR ŠAMPIÓN SR" Keďže je to môj prvý odchov, som na Annushku mimoriadne hrdá. V triede strednej sa predvádzala Tópasar Rebecca. Pani posudzovateľka ju pochválila a jej výkon ohodnotila ocenením "Výborný 1" a titulom CAC! Posledným želiezkom v ohni bola Zaozerie Yaroslava. Ako čerstvá 15 mesačná sučka sa predviedla v triede otvorenej. Veľmi ma prekvapila, ako si celú výstavu užívala a predvádzala sa hravo a s radosťou. Pani posudzovateľka ju ohodnotila známkou "Výborná" , pochválila, že je krásna, ale že vzhľadom k veku nemá ešte dostatočne pevné kĺby. Yaška bola na tejto výstave zároveň zbonitovaná a tak sa stala "Chovnou sukou". Sany sa predvádzal v triede čestnej, v silnej konkurencii skončil s krásnym posudkom a ohodnotením "Výborný2" Na výstave sa predviedli aj dve ďalšie šteniatka z môjho odchovu z vrhu "B" a to Blizzard Noblese charm, ktorého Vierka predvádzala v triede šteniat - psy do 2,5 kg a Bianca Noblesse charm, ktorú Zuzka predvádzala v triede šteniat - sučky do 2,5 kg. Obe s predviedli nádherne a získali ocenenia "Veľmi nádejný 1" V záverečnom kruhu sa ešte raz predviedla Brigett Noblesse charm a podarilo sa jej získať titul BIS Baby!

Tópasar Rebecca V1,CAC
 
Tópasar Rebecca pri predvádzaní
 
Tópasar Rebecca pri predvádzaní
 
Annushka Noblesse charm
 
Annushka Noblesse charm
 Annushka V1, CAJC
 
 
Zaozerie Yaroslava-Výborná

 

Zaozerie Yaroslava

 
Bianca Noblesse charm -
Veľmi nádejná


 

Bianca Noblesse charm

Semicvetik Sunny Secret
Brigett Noblesse charm -
Veľmi nádejná, BIS Baby

 
Brigett Noblesse charm
 
Blizzard Noblesse charm
Sany v rozhovore s účastníkmi výstavy


23. - 24.2.2013 - Medzinárodná výstava Nitra
Tento víkend sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy psov DUO NITRADOG 2013 v Nitre. Oba dni sa predvádzali sučky - Becky (Tópasr Rebecca) po prvýkrát v triede strednej a náš odchov Annushka Noblesse charm tiež po prvýkrát v triede mladých. Prvý deň posudzoval pán Guniš Miroslav/Sk. Becky za svoje predvedenie dostala krásny posudok a získala ocenenie Výborný1 a CAC, Annushka sa predvádzala krásne a s radosťou, čo pán posudzovateľ ohodnotil známkou Výborný 1 a titulom CAJC. Druhý deň výstavy posudzovala pani Jílková Zdenka/CZ. Becky zopakovala svoj úspech a pani posudzovateľka ju ohodnotila známkou Výborný1 a titulom CAC. Veľkú radosť mi robí Annushka, výstavy ju bavia a v kruhu sa predvádza s temperamentom jej vlastným. Od pani posudzovateľky získala krásny posudok, známku Výborný 1 a titul CAJC.
 Tópasar Rebecca
 Tópasar Rebecca
 Tópasar Rebecca
 
 
 Annushka Noblesse charm
  Annushka Noblesse charm
  Annushka Noblesse charm
 
 

Prvý deň výstavy som mala možnosť stretnúť sa s dvoma psíkmi z nášho odchovu z vrhu "B" - na výstavu prišli so svojimi majiteľmi Blizzard Noblesse charm a Benjamin Noblesse charm. Keďže obom psíkom ich majitelia plánujú výstavnú kariéru, psíkovia prišli získavať skúsenosti "veľkého výstavného sveta" . Toto stretnutie ma mimoriadne potešilo, pretože psíkov som nevidela od ich odchodu do nových rodín. Odvtedy riadne vyrástli a stávajú sa z nich rozkošní dorastenci. Som vďačná ich novým majiteľom, že sa tak vynikajúco o nich starajú, obaja psíkovia sú smelí, šťastní, veselí a hraví. Želám Blizzardovi, Benjaminovi a ich majiteľom  veľa úspechov na výstavách a veľa radosti zo spoločne strávených chvíľ.

Blizzard Noblesse charm 4 mesiace
 Blizzard Noblesse charm
 4 mesiace


Benjamin Noblesse charm 4 mesiace
Benjamin Noblesse charm
 4 mesiace


Benjamin si kráti čas hrou so spolubývajúcim Blizzarda - Champagne de Pompadour

9.2.2013
Dnes nás potešila svojou návštevou rodina, v ktorej žije náš odchov - malý Blester. Vyrastá z neho krásny papillon, je smelý, veľmi hravý, veselý a svoju rodinu nadovšetko miluje. Naša papillonia svorka malého Blesterka radostne privítala a čas návštevy využili na veselé psie hry a naháňačky. Som šťastná, že Blester je vo svojej rodinke milovaný, starostlivo opatrovaný, primerane vychovávaný a trochu aj rozmaznávaný :-) 
 
 
 

3.2.2013
Tohtoročnú výstavnú sezónu sme začali účasťou na Medzinárodnej výstave psov DUOCACIB v Českej republike v Brne v dňoch 2.2. - 3.2.2013. Ako každý rok, aj tento to bola výstava s bohatou zahraničnou účasťou a s veľkým počtom prihlásených papillonov. Do Brna sme vyrazili prvý deň výstavy skoro ráno spolu s kamarátkou Zuzkou a jej papillonmi de Pompadour a s Marcelkou, ktorá predvádzala Phalene. Na výstave sa predvádzal Sany (Semicvetik Sunny Secret) v  triede šampiónov a Becky (Tópasar Rebecca) v triede strednej. Pre Becky to bola jej prvá zahraničná výstava a prvýkrát v triede strednej. Posudzovala pani Dolejšová Oľga (CZ). Becky sa napriek tréme predviedla pekne, čo pani posudzovateľka ocenila a skončila s ohodnotením Výborná 1 a titulom CAC. Sany v silnej konkurencii obstál a získal ocenenie Výborný 1, CAC, CACIB a na záver a BOB!!! Krásny úspech oboch mojich papillonov ma veľmi potešil a aj keď sme nemohli zostať na záverečky, domov sme odchádzali vo výbornej nálade, pretože aj všetci papilloni, ktorých predvádzala Zuzka vyhrali vo svojich triedach a Marcelkin Phaléne získal tiež titul CAC, CACIB a BOB. Druhý deň sme vyrazili už trochu unavení, ale plní očakávania. Posudzoval pán Skok Damir a Sany sa opäť predvádzal v triede šampiónov a Becky v triede strednej. Sany skončil tento deň s ohodnotením Výborný 3 a Becky s ohodnotením Výborná 2. Bola som na oboch hrdá a obaja sa predviedli veľmi pekne. Obrovský úspech dosiahla Zuzka so svojim mladým papillonom Dantesom de Pompadour, ktorý dokázal v triede mladých získať titul CAJC, Junior BOB a na záver BOB!!! A tak sme sa domov znovu vracali vo výbornej nálade a tešili sa z krásnych úspechov našich papillonov. Na výstave ma mimoriadne potešilo stretnutie s našim odchovom šteniatkom Biancou Noblesse charm, z ktorej rastie krásne dievčatko a tiež so synom môjho Sanyho Jonatanom Krásný motýl, ktorý sa už zúčastnil samotnej výstavy a predvádzal sa krásne v triede dorastu a skončil s ocenením "veľmi nádejný". 

Semicvetik Sunny Secret
2.2.2013 - CAC, CACIB, BOB

Semicvetik Sunny Secret

 Sany pri predvádzaní

Sanymu sa pani posudzovateľka páčila :-)
 Sany pri predvádzaní

Tópasar Rebecca
2.2.2013 - V1, CAC
Becky pri predvádzaní

 Becky pri posudzovaní

Golden Leafs Whizkid
2.2.2013 - CAC, res.CACIB

 

Dantes de Pompadour-
3.2.2013 - CAJC,BOJ,BOB

 Jonatán Krásný motýl

Bianca Noblesse charm -
tréning na výstavnú kariéru

 Biancu zmohla únava

BRIGHT BARBY NIGHT DREAM


12.1.2013
Svoju novú rodinku si našiel už aj malý Blester a dnes odišiel do svojho nového domova. Blesterkovi sa oplatilo počkať - bude žiť vo veľmi milej a starostlivej rodinke, kde bude hrať rolu "domáceho mazlíčka". Rodinka, kde bude Blesterko žiť je tá najlepšia, akú som si len pre moje šteniatko mohla priať. Svoju novú paničku si okamžite obľúbil, po ich príchode sa chvíľu pohral s novým páničkom a usalašil s v náručí svojej paničky. Želáme Blesterkovi šťastný psí život, veľa psích radostí a jeho novej rodinke aby im Blester prinášal radosť a potešenie. 
Každé šteniatko si už našlo svoju novú rodinku a mne je smutno za ich veselým šantením, za ich hrami, naháňačkami, ba aj za obhrýzaním nôh stoličiek, trhaním novín a iných lotrovstiev. Som ale šťastná, že každé šteniatko si vybrala rodina, kde bude žiť milované, rozmaznávamé a šťastné.
            
Blester vo svojej novej rodine


5.1.2013
Dnes odišlo do svojho nového domova ďalšie šteniatko - malý Blizzard. Bude žiť v rodine mojej výbornej kamarátky Vierky a spoločnosť mu bude robiť mladý papillonik Šamir, ktorý už je "členom rodiny". Blizzard sa v rodine Vierky bude mať ako malý princ a som veľmi šťastná, že si ho rodina vybrala a rozhodli sa Blizzarda ujať. Okrem lásky a veselého psieho šantenia ho možno čaká aj výstavná kariéra, keďže Vierka má s výstavami bohaté skúsenosti. Prajem Blizzardovi v novej rodinke veľa malých i veľkých psích potešení a jeho novým majiteľom nech im Blizzard prináša radosť.
Dnes som dostala správy aj o Benjaminkovi z jeho novej rodiny. Je milovaným šteniatkom, je smelý, hravý a úspešne zvládol aj ďalšie očkovanie. Prikladám pár fotiek Blizzarda a Benjaminka z ich nových rodín.

Blizzard so svojim novým páničkom
 Blizzard

 Blizzard a Šamir

 Benjamin
 Benjamin