Drogi Gościu

Jesteśmy szkołą dla wszystkich i wszyscy możemy ją współtworzyć, ponieważ jesteśmy mądrzy wspólną mądrością, a najwyższym dobrem jest drugi człowiek.Hymn Szkoły: "Biały Pasterz"

          

Aktualności i ogłoszenia

 • "Już jestem czytelnikiem!" Dzień Pluszowego Misia to był ważny dzień dla Pierwszoklasistów. Zostali oni w Bibliotece Szkolnej pasowani na Czytelnika. Poznali zasady obchodzenia się z książkami oraz korzystania ze biblioteki. Otrzymali karty czytelnika i wypożyczyli pierwszą książkę. Od tego momentu mogą systematycznie odwiedzać bibliotekę.Życzymy najmłodszym czytelnikom, aby książki dawały Wam zawsze wiele radości i przenosiły Was w fantastyczny świat wyobraźni. Pamiętajcie: książka jest zawsze waszym najlepszym Przyjacielem !
  Opublikowane: przez: Ilona Pella-Bok
 • Nasze kochane misie.... „Nasze kochane Misie !”25 listopada ( w środę ) w naszej szkole miała miejsce uroczystość „Dnia Pluszowego Misia”. Każdy mógł przynieść do szkoły swojego ukochanego misia. Po przerwie śniadaniowej wspólnie tańczyliśmy, śpiewaliśmy i recytowaliśmy wiersze o misiach. Każda klasa przygotowała krótki występ oraz  plakat lub ilustrację, których tematem przewodnim był „Miś”. Prace plastyczne będą przez kilka dni rozweselały korytarze naszej szkoły. Było wesoło i zabawnie.     Już dziś zapraszamy na kolejny Dzień Pluszowego Misia za rok !!!
  Opublikowane: przez: Ilona Pella-Bok
 • "W tajemniczej krainie krasnali" 24 listopada uczniowie klas I , II a i II b  wybrali się do Tarnowskich Gór na baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali”. Na scenie pojawiły się dobrze znane wszystkim postacie takie jak Smurfy, Kubuś Puchatek oraz Krasnal Hałabała. Nie zabrakło też czarnych charakterów, którzy starali się uprzykrzyć życie mieszkańcom krainy krasnali. Gargamel wraz z wiedźmą Hogatą i trolem Szerbolem pomieszali wszystkie bajki. Na szczęście Krasnal Hałabała z pomocą publiczności napisał nowe baśnie. Literacka twórczość po każdym rozdziale była nagradzana wspólnym śpiewem, tańcami i konkursami. Na koniec odbyła się loteria, w czasie której los uśmiechnął się do kilku naszych uczniów. 
  Opublikowane: przez: Ilona Pella-Bok
 • "Zaczarowana niemiecka piosenka" 24 listopada 2015 roku odbył się już IV Międzygminny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej w naszej szkole, który odbył się pod hasłem „Zaczarowana piosenka”.  Celem festiwalu było propagowanie piosenki niemieckojęzycznej, budzenie wśród uczniów zainteresowania językiem niemieckim , motywowanie ich do nauki tegoż języka,  jak również promocja nowych talentów. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie wykonanie piosenki pochodzącej z bajki lub filmu animowanego w j. niemieckim. Dodatkowo  każdy wykonawca biorący udział w konkursie przebrał  się za swoją prezentowaną postać bajkową. Konkurs odbył się dzięki Towarzystwu Społeczno-  Kulturalnemu Niemców Województwa Śląskiego w Tworogu. Swój udział w imprezie zgłosiło aż 65 wykonawców  z  8 szkół : Szkoła Podstawowa w Tworogu, ZSP w Wojsce, ZSP w Potępie, SP nr 13 w Tarnowskich Górach, Zespół Szkół w Krupskim ...
  Opublikowane: 25.11.2015, 12:18 przez: Ilona Pella-Bok
 • Konkurs "Adventskalender" Serdecznie zapraszam uczniów do udziału w VI edycji konkursu na wykonanie kalendarza adwentowego „DER SCHÖNSTE ADVENTSKALENDER”. Celem konkursu jest  zainteresowanie uczniów kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego. W Niemczech tradycja odliczania upływających dni adwentu przy pomocy kalendarza adwentowego ma już ogromnie długą tradycję. W Polsce kalendarze adwentowe cieszą się coraz większą popularnością, a pomysłowość w ich wykonaniu jest zaskakująca. Zapraszam do udziału! nauczycielka j.niemieckiegoIlona Pella-Bok REGULAMIN KONKURSU "Adventskalender" 1.     Uczestnicy wykonują samodzielnie kalendarz adwentowy w dowolnej formie plastycznej. 2.     Kalendarz ma zawierać słowo „Adventskalender”. 3.     Poszczególne „okienka” kalendarza powinny się otwierać i zawierać dowolne zwroty bądź słowa w języku niemieckim, np. związane ze świętami, karnawałem, powiedzenia i przysłowia, zwroty grzecznościowe itp. 4.     Uczestnicy składają prace u nauczyciela języka ...
  Opublikowane: 25.11.2015, 07:21 przez: Ilona Pella-Bok
 • Wiadomości sportowe Dnia 20.11.2015 r. uczniowie klas II i III wyjechali na zawody sportowe- Turniej Gier i Zabaw do Szkoły Podstawowej nr 3 w Rudzie Śląskiej. Było to dla nich wielkie przeżycie, ponieważ dla większości z nich były to pierwsze zawody szkolne. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, dzielnie walczyli i dlatego ostatecznie zajęli w tym turnieju II miejsce. Turniej ten odbył się w dwóch etapach: pierwszy to były zabawy-wyścigi rzędów, a drugi: gra w "Dwa ognie". Gratulujemy wszystkim sportowej postawy.
  Opublikowane: 24.11.2015, 10:32 przez: Ilona Pella-Bok
 • Konkurs Wiedzy Biblijnej 19.11.2015 r. w Zespole Szkół im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim w drodze eliminacji rejonowych do ścisłego finału XXI Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych, który odbędzie się 31 marca 2016 r. w Centrum Edukacyjnym im. Św. Jana Pawła II w Gliwicach zakwalifikowali się nasi uczniowie Mateusz Zyzik z kl. VI, oraz Ryszard Gołkowski z kl.VI . Finalistom gratulujemy i życzymy dalszego, owocnego studium ewangelii wg. św. Łukasza!!! Natomiast Ariana Nocoń otrzymała wyróżnienie za bardzo dobre przygotowanie się do etapu rejonowego. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy!!!
  Opublikowane: 21.11.2015, 00:14 przez: Ilona Pella-Bok
Wyświetlanie postów 1 - 7 z 458. Zobacz więcej »

Boruszowice

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boruszowicach
ul.Szkolna 2
42-690 Boruszowice

telefon: 32 284 78 44
fax:      32 284 78 44
      Programy: