Strona główna

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować...
Chęci nie wystarczą, trzeba działać."
Bruce LEE
   
           Witam na nowej - drugiej wersji (choć wyglądem bliźniaczo podobnej do poprzedniczki) strony internetowej, która stworzona została specjalnie na potrzeby projektu sportowego
"W SIECI SPORTU" realizowanego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Choszcznie.
                 Potrzeba wygenerowania drugiej wersji strony wzięła się z prozaicznego powodu - wresja pierwsza stała się tak rozbudowana i zawierała taką ilość danych, że dodawanie kolejnych plików do "Magazynów" czy choćby zwykłych zdjęć do newsów stało się niemożliwe. Będąc przekonanym, że wiadomości będą potrzebowały dodatkowego miejsca postanowiłem zbudować od nowa stronę, starając się jednocześnie, aby nie odbiegała zbytnio wyglądem od swojej poprzedniczki, do której z pewnością większość zdążyła się już przyzwyczaić. Zmiany jednak - choć niewielkie - są i będą się pojawiały. Jest to nieodzowny element ewolucji i ewaluacji. Rewolucji jednak się nie spodziewam, choć i jej nie można wykluczyć...
                
NAWIGACJA
 
                Strona główna, na której właśnie jesteśmy spełniać będzie funkcję informacyjną - znajdą się tu aktualności dotyczące projektu (zakładka "Aktualności"), wzmianki o projekcie zamieszczane przez inne portale (zakładka "Piszą o nas..."), ciekawostki dotyczące zdrowia i dbania o nie udostępnione w formie magazynu plików - również do pobrania (zakładka "Szlachetne zdrowie..." - ciekawostki i porady). Poprzednia wersja strony nie zginęła, wręcz przeciwnie - ma się dobrze, jednak już nie będzie edytowana. Część zamieszczonych na niej artykułów, newsów została skopiowana na nową wersję, a pierwowzór można znaleźć w zakładce "Starsze strony" (klikając link zostaniemy na nią przekierowani). 
 
Liga Expertów, Sportowy Omnibus, Młody Sędzia i inne - gdzie to jest?
 
                W odróżnieniu od pierwszej wersji ta nie zawiera bezpośredniego dostępu do poszczególnych gier edukacyjnych. Każda gra ma od teraz swoją osobną witrynę. Chcąc się dostać do którejkolwiek z gier musimy otworzyć zakładkę "Projekt - gry edukacyjne", skąd po kliknięciu odpowiedniego obrazka zostaniemy przekierowani na stronę interesującej nas gry. Ze strony każdej z gier będzie również można się dostać na strony pozostałych gier i stronę projektu - zasada jest taka sama jak w przypadku chęci uzyskania dostępu do stron poszczególnych gier.
 
                Mam nadzieję, że obecny układ witryny nie nastręczy odwiedzającym ją wielu problemów i szybko się do niego przyzwyczaicie. Wszystko robione jest z myślą o tym, aby korzystanie ze strony było wygodniejsze, a konkretne informacje znajdowały się tam, gdzie chcielibyście aby się znajdowały.
 
                Życzę miłego korzystania z zasobów, których mam nadzieję sukcesywnie będzie przybywać.
 
Organizator projektu W SIECI SPORTU