Sportowa "Jedynka"

"Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. 
Najważniejsze jest, byś był lepszy od siebie z dnia wczorajszego."
Mahatma Gandhi

Witajcie na stronie "Sportowej Jedynki"!!!

        Jak sama nazwa wskazuje jest to witryna w 100 procentach poświęcona sportowemu życiu Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie, popularnie zwanej "Jedynką". 

        Nasza placówka jest najstarszą w mieście - powstała zaraz po II wojnie światowej, a jej patronem jest I Armia Wojska Polskiego. Przez te wszystkie lata uczniowie "Jedynki" brali aktywny udział w sportowym życiu naszego regionu, województwa i kraju osiągając znaczące sukcesy na wszystkich tych arenach.

        W zakładkach tej witryny znajdą się nie tylko aktualne wiadomości ze sportowego życia szkoły, ale też sukcesywnie pojawiać się będą informacje dotyczące czasów "zamierzchłych", w których brali udział Wasi rodzice, dziadkowie a być może i pradziadkowie...

        Witryna podzielona jest na kilka zakładek, po których powinniście poruszać się bez problemu i niemal po omacku.

        W sekcji "Aktualności" zamieszczane są informacje bieżące z aren sportowych poczynając od naszego własnego podwórka (czytaj: szkoły), a kończąc na miejscach, gdzie tylko zdołają dotrzeć nasi reprezentanci.

        "Jedynkowa Katedra Wychowania Fizycznego" to z kolei podstrona, na której znajdzie się skład naszej "Katedry", czyli obecni nauczyciele wychowania fizycznego.

        Kolejna sekcja to "Zajęcia pozalekcyjne" - chyba specjalnie nie trzeba wyjaśniać co tu znajdziecie...

        Dalej nawigacja strony wskazuje zakładkę "Szkolne imprezy sportowe". Tu znajdują się terminarze zawodów i imprez sportowych, które organizowane są z myślą o Was! Mistrzostwa Szkoły w różnych dyscyplinach rok w rok dostarczają wielu emocji, a dzięki zamieszczonemu kalendarzowi imprez niczego nie przegapicie. Oczywiście o wszystkim będziecie mogli potem przeczytać w "Aktualnościach" i na stronie szkolnej.

        Często z imprez szkolnych nauczyciele wychowania fizycznego wyławiają "perełki", które stają się potem wybitnymi reprezentantami szkoły w różnych dziedzinach sportu. Rzeczone "perełki" reprezentują szkołę na zawodach sportowych międzyszkolnych na różnym szczeblu, a gdzie i w jakich zawodach nasi reprezentanci będą uczestniczyć dowiecie się z zakładki "Nasi reprezentanci na arenach sportowych".

        Każdy potrzebuje wzoru i każdy lubi czasem powspominać, a szczególnie miło wspomina się tych, którzy bardzo się starali, aby imię Naszej Szkoły było znane wszystkim! Temu poświęcona jest zakładka "Ale to już było... - sportowe archiwum Jedynki". Znajdziecie tu osiągnięcia, jakie były udziałem Waszych starszych kolegów - reprezentantów Naszej szkoły.

        Ci najwybitniejsi, najsprawniejsi trafiają do rubryki "Sportowe rekordy szkolne". Znajdziecie tu najlepsze rezultaty jakie osiągali Wasi starsi koledzy, a kto wie, może kiedyś Wasi następcy znajdą tu Wasze nazwiska...

        Wychowanie fizyczne to nie tylko sport. Wychowanie fizyczne winno zapewnić wszechstronny rozwój młodemu człowiekowi. Dlatego w zakładce "Warto..." znajdziecie artykuły, propozycje godnych przeczytania książek, wartych obejrzenia filmów i wiele innych ciekawych pozycji, które przybliżą Wam sport nie tylko od strony praktycznej.

        Na koniec została zakładka o tym, z czego słynie Nasza Szkoła - projekty. Nauczyciele wychowania fizycznego również prowadzą projekty, a więcej o tym znajdziecie w zakładce "Projekty sportowe".

        Nie jest wykluczone, że będą pojawiać się nowe zakładki... 

        Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj to, co będziecie chcieli znaleźć. Życzymy miłej lektury i wielu sportowych wrażeń podczas zwiedzania strony.

Nauczyciele wychowania fizycznego - autorzy.