Strona główna

Henryk Witaczek - wizjoner, który stworzył jedwabnictwo w Polsce

Strona poświęcona filmowi o Henryku Witaczku zrealizowanego przez uczniów SLO Nr 5 STO w Milanówku.
Zapraszamy do zapoznania się z opisem naszych zmagań i oczywiście do obejrzenia filmu!

Najbliższe pokazy filmu i wydarzenia związane z Henrykiem Witaczkiem, założycielem Centralnej Doświadczalnej Stacji Jedwabniczej w Milanówku wyświetlone są poniżej.

Więcej informacji o fabryce jedwabiu na stronie Wirtualnego Muzeum Jedwabnictwa prowadzonego przez Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego. W ten nowy projekt zaangażowani są także uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. W szczególności polecamy wystawę o twórcach CDSJ oraz film "Od morwy do jedwabiu".


Wydarzenia

  • Zapraszamy na „Otwarte Ogrody” im. Stanisławy i Henryka Witaczek w Willi Józefina w Milanówku W budynku, w którym pracę nad jedwabiem zaczynali Witaczkowie, pokazany zostanie film o Henryku Witaczku oraz przedwojenny dokument o hodowli jedwabników zrealizowany na zlecenie Centralnej Doświadczalnej Stacji Jedwabniczej z dodanym ...
    Opublikowane: 15 cze 2015, 11:11 przez: Bartek Krupa
  • Witaczek i HARMIDER Zapraszamy na "Harmider"! W ramach akcji będziemy tam z filmem o Henryku Witaczku. Projekcja będzie odbywała się w trybie ciągłym w godzinach 15-18 w budynku Przedszkola Miejskiego Nr 1 ...
    Opublikowane: 27 maj 2015, 11:43 przez: Bartek Krupa
  • Pokazy filmu na stacji PKP Zapraszamy na projekcje filmu o Henryku Witaczku, w dniu jego urodzin, 10 maja. Pierwsza z nich rozpocznie się o godzinie 11:00 w poczekalni dworca PKP w Milanówku. 
    Opublikowane: 3 maj 2015, 03:36 przez: Bartek Krupa
Wyświetlanie postów 1 - 3 z 3. Zobacz więcej »

Podstrony (1): Wydarzenia