Hlavní stránka‎ > ‎

Jazykový pobyt Londýn 2015

Veškeré formuláře jsou ke stažení v "Dokumentech" ve složce "Londýn 2015".


Vážení rodiče,


posíláme Vám informace k jazykovému pobytu v Londýně.


Termín:          27.9. – 3.10.  

Sraz při odjezdu – neděle 27.9., 11,45 hod. před budovou školy

Předpokládaný příjezd – sobota 3.10. v odpoledních hodinách (cca 14 – 17 hod.)

Náplní zájezdu je jazyková výuka a poznávání anglických reálií a památek. Tomu také odpovídá program. Mimo výuku budou děti poznávat nejvýznamnější místa v Londýně a okolí a navštíví několik kulturních institucí. Program na místě od cestovní kanceláře spolu s dalšími pokyny k cestě Vám přikládáme a doplňujeme další.

Každý účastník musí mít svůj vlastní platný cestovní doklad!!!

Dále cestovní kancelář požaduje souhlas zákonného zástupce s vycestováním s úředně ověřeným podpisem. Jeho tiskopis spolu se vzorem pro vyplnění přikládáme. Pro vyplnění na počítači a tisk si můžete formulář stáhnout na školních stránkách.

Jak víte, děti budou ubytovány v rodinách ve skupinách po 2 – 4. Jedná se o zkušené a prověřené rodiny. Složení skupin jsme museli odeslat cestovní kanceláři během prázdnin. Proto jsme je sestavovali sami a nemůžeme je již měnit. Na místo ranních srazů budou děti „ubytovateli“ odváděny. Ve škole připravíme pro děti cedulky, které budou mít stále u sebe a na nichž budou mít v angličtině uvedeno, kdo jsou a telefonní čísla, kam je možné volat v případě, že by se ztratily.

Po Londýně se budeme pohybovat naším autobusem a pěšky. Netroufáme si udělit dětem rozchod v nejrušnějších částech Londýna, protože doprava je tam velmi hustá a děti nebudou zvyklé na jiný směr, odkud budou vozidla přijíždět. Rozchod plánujeme 2x, a to v Britském muzeu v centrální hale a pak v Greenwiche poblíž Cutty Sark, kde je místo s obchody, přehledné a bez okolní dopravy. V obou případech však děti potřebují Váš písemný souhlas, který je součástí závazné přihlášky, kterou přikládáme.

Strava, Kapesné:

Podle smlouvy máme zajištěnu plnou penzi v rodinách. Jde tedy o snídani a večeři v místě a každý budeme dostávat obědový balíček s sebou. Nemůžeme slíbit, že všem bude jídlo zcela vyhovovat. Děti budou mít každý den možnost koupit si něco ze svého kapesného. Budeme se snažit vzít děti do běžného obchodu a nejen pouze do rychlých občerstvení. Také můžete dětem přibalit na každý den nějaké tyčinky, atd. (jen dodržte limit váhy zavazadel). Počítejte, prosím, že první jídlo bude až večeře v pondělí, takže děti musí mít svačinu na cestu a jídlo na pondělí až právě do večeře. Dále si děti budou muset koupit poslední, páteční večeři. Předpokládáme, že svačinu na zpáteční cestu zajistíme z prostředků projektu. Orientační ceny jsou uvedeny na pokynech od cestovní kanceláře. Dále by děti měly mít s sebou větší láhev na vodu na celý den.

Jak velké kapesné dáte dětem, je na Vás. Jeho výše by však měla zohlednit:


 • po Londýně a okolí se budeme pohybovat celkem 5 dní

 • jak jsou děti vybíravé v jídle….

 • nutnost zakoupit si poslední večeři v pátek

 • množství suvenýrů….

 • možná dobrovolná návštěva London Eye (viz. dále)

Myslíme, že minimální kapesné by mělo být cca 30 liber.


Z prostředků školy jsme připraveni dětem uhradit vstupy:  Tower, Tower Bridge a Windsor.


Velkou atrakcí je London Eye. Vstupné (17 liber) by si musely děti uhradit samy. Šla by tam tedy pouze část dětí, která by to měla od rodičů dovoleno. Pokud by byla čekací doba příliš dlouhá, museli bychom na místě od této atrakce upustit.


Pojištění:


Všichni účastníci jsou pojištěni:

C:\Users\ZŠ 1máje1\Disk Google\EU Jazyky\VŘ\Žáci komplet\Pojištění Londýn.jpeg

Pokud by rodiče chtěli jiné pojištění, musí si ho zařídit sami.


Nutné doklady a potvrzení:


 • platný cestovní doklad (pas, občanský průkaz) – kontrola při nástupu do autobusu

 • úředně ověřený souhlas s vycestováním – děti odevzdají ve škole spolu se závaznou přihláškou do úterý 22.9.

 • evropský průkaz pojištění - originál – kontrola při nástupu do autobusu

 • potvrzení o bezinfekčnost podepsané nejdříve 1 den před odjezdem - kontrola při nástupu do autobusu

 • písemné informace o lécích a jejich užívání - vybíráno při nástupu do autobusu

 • kapesné


Další:

 • příruční zavazadlo (nejlépe batoh) do autobusu a na celý den do města

 • deštník či pláštěnka, přezůvky, boty na celodenní chození

 • oblečení a další obvyklé věci na podzimní týdenní pobyt a pohyb venku


Prosíme rodiče, aby zajistili, že děti nebudou mít s sebou zbytečnou elektroniku – rozhodně nebude možné zodpovědně řešit poškození či ztráty.V Karlových Varech dne 10.9.2015                                           Jiří Kopárek, ředitel školy
Comments