Aktuality‎ > ‎

Projektový den 7.A

přidáno: 27. 10. 2019 14:22, autor: Jiří Kopárek   [ Aktualizováno 28. 10. 2019 11:32 uživatelem Pavel Wolf ]
Poslední pátek před podzimními prázdninami si třída 7. A zpestřila projektovým dnem. 
V kulinářském klání se střetly dva týmy kuchaříků - amatérů. Aby si žáci vyzkoušeli, co všechno "dobrota na talíři" obnáší, museli se v každém týmu spravedlivě podělit o všechny činnosti, náklady i úklid. Dozor přispěl jen radou, organizací činností a focením. 
Ráno si oba týmy sepsaly potraviny, ujasnily si množství a vyrazilo se na nákup. Při vykládání tašek se ukázalo, že zapomenout může opravdu každý. Kuchaříci se nenechali zaskočit a improvizací udělali z chyby přednost. Celí netrpěliví pak čekali na verdikt "odborné poroty". 
Obě menu rozhodně zaujala. Hodnotilo se však nejen jídlo, ale i estetika a správnost prostřeného stolu. Tým 1 (Dominik, Láďa, Sam a Džuby) uvařil francouzskou cibulačku, kuřecí Stroganov s rýží a pečenou buchtu se šlehačkovým terčem. Tým 2 (Sofie, Anička, Lukáš, Vašek a Marek) pak připravil zeleninovou polévku, pikantní kuřecí nudličky s jasmínovou rýží a restovanou zeleninou a banán v čokoládě se šlehačkou. Porota se při hodnocení dost zapotila, rozhodovaly detaily. Oba týmy však od poroty dostaly velkou pochvalu. 
V rámci projektového dne jsme se společně mnoho naučili a hlavně prakticky vyzkoušeli.
Můžeme se těšit na další projektový den.
7. AComments