Aktuality‎ > ‎

Bakaláři - proč mi nejdou?!?

přidáno: 3. 5. 2019 2:56, autor: Jiří Kopárek   [ aktualizováno 3. 5. 2019 4:39 ]
Níže uvádíme nejčastější důvody, proč někomu Bakaláři nefungují. To však neznamená, že by se na nás rodiče nemohli obracet, když i nadále budou mít problémy s přihlášením. 
Mohou kontaktovat třídní učitele a určitě vše zvládneme.


Pro přístup do systému Bakaláři je třeba rozlišovat dvě cesty. Uživatelské jméno a heslo, které rodiče obdrží, jsou platné pro obě dvě.

1) Webové rozhraní

Je přístupné přímo z úvodní stránky školního webu www.skoladvory.cz.Po zadání uživatelského jména a hesla lze vstoupit.

2) Mobilní aplikace

Je ke stažení na Google Play a na App Store. Po její instalaci v mobilu je třeba v adresáři vyhledat naší školu (např. podle PSČ - 360 06), a zadat přihlašovací údaje.


Nejčastější chyby uživatelů:
  • Ztráta přihlašovacích údajů - (jak Web tak i Mobil) - rodiče si téměř vždy zvolí, aby si prohlížeč či mobilní aplikace zapamatovaly přihlašovací údaje a nikam jinam si je již neuloží ; nejčastěji s nějakou přeinstalací v PC či v mobilu dojde v prohlížeči či aplikaci k odstranění uložených hesel a nás pak atakují s tím, že "to nefunguje"!!! - Prosím, uschovejte si přihlašovací údaje, zálohujte.
  • Zastaralý operační systém v mobilu - mobilní aplikace má na operační systém minimální požadavky a je třeba, aby je mobil, na kterém má aplikace běžet, splňoval.
  • Uživatel neaktualizuje mobilní aplikaci - nějakou dobu to nevadí, ale dříve či později.... viz. níže.
  • Záměna znaků v hesle - je třeba dávat pozor při zadávání hesla - zvláště nula a písmeno O dělají obtíže.

Může se stát....

Systém Bakalářů musíme průběžně aktualizovat. Aktualizace se týkají i webové aplikace. Může se stát, že má uživatel velmi starý operační systém i verzi mobilní aplikace Bakalářů. Když my pak provedeme aktualizaci, může se stát, že opravdu nemusí spojení fungovat. Většinou pak stačí mobilní aplikaci odinstalovat, stáhnout aktuální verzi a opět se přihlásit.

Pokud problémy přetrvávají, určitě se přijďte poradit.

J. Kopárek
Comments