Personal på Fäladsgården

Välkomna till Fäladsgårdens personalsida!

Här hittar ni kontaktuppgifter till rektor, bitr.rektor, mentorer och övrig personal på skolan.

Anna Öjehagen rektor (ansvarig åk 7, åk 8 och LIG)
046-357405

Carina Hinn bitr.rektor (ansvarig åk9 och förberedelseklassen)
046-357466

Ingrid Tidvall bitr.rektor (modersmål och studiehandledning)

Arbetslag 03 (åk 9)
 Ansvarig för klass Namn Email
 03a Elin Elmquist
 elin.elmquist@lund.se
 03a Lars Brandström lars.brandstrom@lund.se
 03b Anders Karlsson anders.karlsson@lund.se
 03b Tea-Louice Beurlingtealouice.beurling@lund.se 
 03c Christina Skagertchristina.skagert@lund.se 
 03c Ingrid Tidvallingrid.tidvall@lund.se 
 03d Diana Fihnn diana.fihnn@lund.se
 03d Karin Nordin karin.nordin@lund.se 
 Bd/Sl lärare Cecilia Gertenrehn cecilia.gertenrehn@lund.se
 Hkk lärare Margaretha Lindgren margaretha.lindgren@lund.se

Arbetslag 04 (åk 8)
 Ansvarig för klass Namn Email
 04aNiklas Grenniklas.gren@lund.se 
 04aNiclas Christensson niclas.christensson@lund.se
 04bKarolina Behm karolina.behm@lund.se
 04bCecilia Hedlund cecilia.hedlund@lund.se
 04bHelene Christiansson     helene.christiansson@lund.se
 04cNiklas Funk niklas.funk@lund.se
 04c                            Johanna Franzén johanna.franzen@lund.se
 04cTherese Leth  therese.leth@lund.se
 04dJeanette Rådh jeanette.rad@lund.se
 04dGert Elvström gert.elvstrom@lund.se
 04dJohanna Kristiansson johanna.kristiansson@lund.se
 04eAnna Albertsson anna.albertsson@lund.se
 04eMaria Thulin maria.thulin@lund.se
 04eAlexandra Wigenstam alexandra.wigenstam@lund.se



Arbetslag 05 (åk 7)
 Ansvarig för klass Namn Email
 05aAnna-Lena Kanjeanna-lena.kanje@lund.se
 05aAndreas Starkandreas.stark@lund.se
 05bSara Hulténsara.hulten@lund.se
 05bRichard Gowrichard.gow@lund.se
 05bSofie Wallskog sofie.wallskog@lund.se
 05cAndreas Härdelin        andreas.hardelin@lund.se
 05cAnn Stjernqvist ann.stjernqvist@lund.se  
 05dEva Johanssoneva.johansson@lund.se
 05dMarianne Carlsénmarianne.carlsen@lund.se
 05eDan Eriksson dan.eriksson@lund.se
 05eJesper Tordsson jesper.tordsson@lund.se

Förberedelseklassen
 Ansvarig för klass Namn Email
 FbkHelene Christiansson  helene.christiansson@lund.se
 Fbk
Alexandra Wigenstam
alexandra.wigenstam@lund.se

Arbetslag LIG
 Namn     Email
Gunilla Lunddahlgunilla.lundahl@lund.se
Emma Nilssonemma.nilsson5@lund.se 
Carolin Olofsson Liljedahlcarolin.olofssonliljedahl@lund.se
Sabina Bergqvistsabina.bergqvist@lund.se

Elevhälsoteamet (EHT)
 Namn    Email
Specialpedagog åk 9 och FörberedelseklassenStefan Bergqviststefan.bergqvist@lund.se 
Specialpedagog Åk 7 och åk 8Kersti Esbjörnssonkersti.esbjornsson@lund.se
ElevcoachKarl Bakerkarl.baker@lund.se
Skolsköterska        Lena Holm Elvströmlena.holm@lund.se
SkolkuratorPatricia Kialkapatricia.kialka@lund.se
SkolpsykologAnn-Christina Wennströmannchristine.wennstrom@lund.se

Övrig personal
Övrig personal Namn         Email
Studie- och yrkesvägledare (SYV)Merim Poparamerim.popara@lund.se
IT tekniker/ ElevassistentClaudio Bermejo claudio.bermejo@lund.se
ElevassistentFredrik Nilsson fredrik.nilsson5@lund.se
 Biblioteket  biblioteket.norrafaladen@lund.se
 Skoladministratör                    Marie Thörnvall                marie.thornvall@lund.se 
Comments