http://shakedminhal.wixsite.com/shaked
https://sites.google.com/a/shaked1.tzafonet.org.il/chidon/home

חידוני פרשת השבוע


הזוכים בחידון פרשת צו:

יובל פרידמן, מאור גיל, יהל בשיא, 

רפאל שחק, ידידיה כהן

יישר כוח לכולם!

אירועי השבוע


בית הספר מצטרף לתאגיד אל"ה- איסוף בקבוקים למיחזור  

תהליך מיחזור מיכלי משקה

הילדים אוספים בקבוקים הניתנים למיחזור,  ואנו מקבלים תמורתם נקודות המצטרפות לקבלת פרסים שווים לבית הספר.

מבצע איסוף הבקבוקים חל   רק  על אלו המסומנים ב" חייב פיקדון"

בקבוקים עד ליטר= מזכוכית ( כמו בקבוקי יין) בקבוקי זכוכית קטנים

בקבוקי פלסטיק  החייבים בפיקדון.

 את הבקבוקים נרכז בשקיות . תלמידי כיתות  ה-ו' יהיו אחראים על האיסוף והמיון.

בהצלחה לכולנו!

פנינה לשבת- דבר רב בית הספר

פנינה לשבת פרשות "תזריע-מצורע, שבת מברכין.

היום 13 ימים לעומר

 ימים מיוחדים לעם ישראל. דגל ישראל, הסמל הלאומי עולה ויורד בעמוד התורן, ממש כמו עם ישראל בתקופותיו השונות פעם למעלה ופעם למטה. עומדים בין יום השואה והגבורה ליום הזיכרון, שני ימים מקודשים המספרים את סיפור שיבת העם לארצו – בְּדָמַיִךְ חֲיִי.

בימים אלה, חזרנו בני משפחתי ואני ממפגש מרומם עם קהילת שארית יהודי אתיופיה, איתם בילינו את חג הפסח. אנשים החיים על פי תורת ישראל, בדבקות ומסירות נפש, עוסקים בלימוד תורה ועברית ומשקיעים בחינוך ילדיהם למסורת ישראל. מתפללים יום יום שיזכו לשוב לחיק משפחותיהם ולהצטרף לעמם בהקדם בארץ ישראל.

   פרשותינו עוסקות בנגעי הצרעת. צרעת הגוף, צרעת הבגד וצרעת הבית. אופי הצרעת מוכיח שהיא אינה מחלה ככל המחלות, שהרי מתקיימת גם בגוף, גם בבגד וגם בבית. העולם הרפואי קובע בירור שאין זו מחלת הצרעת המוגדרת ברפואה. נחמה לייבוביץ כותבת "...אין הצרעת מחלה כשאר מחלות הבאות על האדם, אלא לדעת רוב פרשנינו היא משהו ניסי הבא על האדם בהשגחה פרטית כאות ורמז על שחטא ובקריאה אליו לחזור בתשובה". (מוזמנים כמובן להעמיק בסוגיה בעיון בספרה 'עיונים חדשים בספר ויקרא').

תהליך הטומאה והטהרה של הצרעת המתואר בפרשה, בנוי משני שלבים מרגע זיהוי הנגע - שני שבועות של הסגר והחלטה.

השבוע הראשון – השבוע בו הנגע בהסגר, בסופו יוחלט האם הנגע נעלם לחלוטין והאדם שב להיות טהור או חלילה שהנגע נשאר והאדם נטמא, עם כל ההשלכות הסובבות את סוג הנגע – יציאה מן המחנה, שריפת הבגד או ניתוץ הבית. השבוע הזה הוא הזמן בו האדם זוכה לעשות תשובה, לנסות ולתקן ממידותיו שגרמו לו להינגע בנגע הזה ולהירפא ממנו.

   על מה באה הצרעת? הגמרא בערכין אומרת (טז עמ' א): "אמר רב שמואל בר נחמני אמר רבי יוחנן על שבעה דברים נגעים באין, על לשון הרע ועל שפיכות דמים ועל שבועת שוא ועל גילוי עריות ועל גסות הרוח ועל הגזל ועל צרות העין".

   הדברים הללו מאירים ומחזקים את מנהגנו לומר תודה בשם ומלכות על כל הטוב שגמלנו הקב"ה עם חזרתנו לארץ ישראל. ההסתכלות בעין טובה ולא צרה, התנהגות בדרך ארץ ולא בגסות רוח, שמירה על רכושו של הזולת וחיים מוסריים הם היסוד והבסיס שלנו לבניית מקום ראוי למשפחותינו. לא צריך לקבל אמירות מוטעות כמו "כולם עושים ככה" או "אי אפשר אחרת" או חלילה לדבר סרה בארץ ובתחלואיה. אנחנו יכולים וחייבים אחרת.

אנו זכינו למה שהדורות הקודמים לא זכו – לשוב ולחיות בארץ ישראל תחת שלטון שלנו. ארץ משלנו. אנו צריכים להיות ראויים לחיות כאן, ולראות את כל הטוב שיש לנו. לעיתים יציאה לארץ אחרת ממחישה עד כמה מופלא כאן בארצנו – טוֹבָה הָאָרֶץ מְאֹד מְאֹד.

חייבים זאת לדורות הקודמים ואף  ליקירינו שנפלו על הגנת העם והמולדת, לראות אותנו מפתחים ומיישבים את הארץ, חיים במוסר, בצדק, ביושר ובשמחה לתפארת מדינת ישראל!

שבת שלום וחג עצמאות שמח

דוד

 
יצירה מקורית שנכתבה במיוחד לעמק שלנו
 מאת: מיכאל וולפה מילים: רחל שפירא
ביצוע: סימפונט רעננה  
במקהלה השתתפו גם תלמידים מבית הספר שלנו. 

בין מעיינות

לוח אירועים בי"ס שק"ד


 בית ספר שק"ד, שדה אליהו ,  ד.נ עמק בית שאן 10815  טל:04-6585111, פקס: 04-6481139