http://shakedminhal.wixsite.com/shaked
https://sites.google.com/a/shaked1.tzafonet.org.il/chidon/home
http://summer.lnet.org.il/?kaitanat-hemed=%D7%A7%D7%99%D7%99%D7%98%D7%A0%D7%AA-%D7%97%D7%9E%D7%93קייטנת הקיץ של החמ"ד פתוחה להרשמה, ללא תשלום!
מבחר קייטנות דיגיטליות במגוון תחומים לילדים בכיתות ד'-ו'.
הקייטנות מופעלות ע"י מורים מהחמ"ד והתכנים מכוונים לקידום ההישגים בעברית באופן חווייתי במגוון כלים טכנולוגיים.

כל הקודם- זוכה!
 

חמ"ד של חופש

http://kids.maale.org.il/

http://edu.gov.il/special/students/Pages/Camps.aspx
החלה ההרשמה לקורסי הקיץ! מהרו להירשם!
https://sites.google.com/a/shaked1.tzafonet.org.il/shaked2/home/hwwh-bdn
צוות חווה בעדן - 
מאחל לכם שנה טובה ומתוקה!
לכניסה לדף - לחצו על התמונה.עצמאות 69-עמק המעיינות


פנינה לשבת- דבר רב בית הספר

פנינה לשבת פרשת "קורח", שבת ראש חודש תמוז

     השבוע התקיים חידון התנ"ך הבית-ספרי. 20 מתמודדים מכיתות ד-ו שהתמידו, עמלו ולמדו לאורך כל השנה. יישר כח וברכת חזק ואמץ לכל המתמידים. כפי שדיברתי עם התלמידים,  החידון היה סיכום של הלימוד ולא תחרות וזאת כיון שכולם בעצם הגיעו יחד לקו הגמר וגילו רמה גבוהה מאד ושליטה בספרי הנביא אותם למדנו. בסיכומו של יום, זכתה עדי לוי (ו) במירב הנקודות ואחריה נדביה אבני (ו) ואדם הורנמן (ד). את הערב סיימנו במסיבת מושקעת של כיתות ד' לקבלת התנ"ך. יום שכולו תנ"ך.

 פרשת קורח מזמנת לנו עיסוק בנושא שמעסיק את כולנו – מחלוקת. המשנה במסכת אבות (ד', כ"א) מביאה את דברי ר' אלעזר הקפר "הַקִּנְאָה וְהַתַּאֲוָה וְהַכָּבוֹד מוֹצִיאִין אֶת הָאָדָם מִן הָעוֹלָם".

   קורח ומשה ראו את אותה מציאות. ההבדל היה בהסבר, בניתוח הדברים. עד חטא העגל הבכורות היו קדושים והם היו אמורים להיות נציגי עם ישראל בעבודת המשכן והמקדש. רק לאחר חטא העגל השתנו הדברים ושבט לוי מקבל מעמד אחר, וכך גם הכהנים מתוך הלויים ומתוכם אהרון - הכהן הגדול. הדבר נעשה על-פי ציווי ה'. מינוי אליצפן בן עוזיאל לנשיא, גם הוא ע"פ ה', גורם לקורח בקנאתו לשררה,  לקרוא תגר על משה ואהרון ולסחוף איתו את שכניו למדבר, שבט ראובן, כדברי רש"י בפרשה – אוי לרשע ואוי לשכנו. ואכן משה עונה לקורח על טענותיו "לָכֵן אַתָּה וְכָל עֲדָתְךָ הַנֹּעָדִים עַל ה' וְאַהֲרֹן מַה הוּא כִּי תַלִּינוּ עָלָיו".

מדוע חיכה משה לבוקר להבהרת המחלוקת? מדוע לא פתר את הענין באותו רגע? תשובה פשוטה בתמימותה קיבלתי בלימוד פ"ש עם ילדי כיתה ב' וג'. הרי קטורת אסור לזר להקריב. כלומר ברור לכל אותם 253 מקריבי קטורת שרק אחד יחיה וכל השאר ימותו. מדוע הסכימו לניסיון הזה? אולי קיווה משה שעד הבוקר הם יתפכחו מן העיוורון שאחז בהם ויבינו.

בעל נתיבות שלום מביא ביאור יפה שמתקשר לעצם הסוגיה. "בֹּקֶר וְיֹדַע ה' אֶת אֲשֶׁר לוֹ וְאֶת הַקָּדוֹשׁ וְהִקְרִיב אֵלָיו וְאֵת אֲשֶׁר יִבְחַר בּוֹ יַקְרִיב אֵלָיו". הבוקר מסמל את הבהירות שבאה אחרי החושך, הזמן האפל והלא ברור. "את אשר לו" – אלו בני לוי, "ואת הקדוש והקריב אליו"– אלו הכהנים, "ואת אשר יבחר בו" – הכהן הגדול – איש איש לפי דרגתו ולפי מעלתו וקדושתו.

פרשת קורח הבהירה לעם ישראל שיש בנו דרגות שונות של קדושה וטהרה ואף על פי כן, אין הדבר עומד  בסתירה לאחדות ולשלום בינינו והן היסוד לקיומנו. מתנות כהונה ולוייה שמצווים בהמשך הפרשה, מחזקים את הקשר המיוחד הזה וכדברי רבי אלעזר הקפר, שהזכרנו קודם, "גדול השלום, שאין חותם כל הברכות אלא בשלום" (ספרי נשא).

שנזכה לחודש מלא ברכה ושלום, אחדות ושמחה.

שבת שלום וחודש טוב

דוד

http://kids.toraland.org.il/%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%96%D7%9C%D7%98%D7%A8/%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%96-%D7%AA%D7%A9%D7%A2%D7%95/

 
יצירה מקורית שנכתבה במיוחד לעמק שלנו
 מאת: מיכאל וולפה מילים: רחל שפירא
ביצוע: סימפונט רעננה  
במקהלה השתתפו גם תלמידים מבית הספר שלנו. 

בין מעיינותלוח אירועים בי"ס שק"ד


 בית ספר שק"ד, שדה אליהו ,  ד.נ עמק בית שאן 10815  טל:04-6585111, פקס: 04-6481139