חידוני פרשת השבוע

במהלך החופשה, אנחנו ממשיכים עם חידוני פרשת השבוע.
בכל שבוע, יתפרסם חידון לפרשת השבוע ואתם מוזמנים לענות עליו.
חידון לפרשת שופטים

הזוכים בחידון פרשת 'ראה' הם: 

שחר יובל ורפאל רם

יישר כוח!

אירועי הקיץ- בחופש הגדול


https://mishnarun.org/
בכל יום מתפרסמת חידה יומית במשנה. והפעם: מסכת "אלו מציאות".
http://edu.gov.il/tech/DigitalSummer/Pages/home-page-2018.aspx
קייטנת קיץ- קורסים דרך המחשב- ללא עלות!
יש להירשם וללמוד דרך המחשב.
קייטנות החמ"ד- מגוון של שיעורים ללימוד דרך המחשב מהבית,  בחודשים יולי- אוגוסט. כדאי להיכנס, להתרשם ולהירשם.
חופשה נעימה!

פנינה לשבת- דבר רב בית הספר

פנינה לשבת פרשת "דברים", שבת חזון

"אֵלֶּה הַדְּבָרִים אֲשֶׁר דִּבֶּר מֹשֶׁה אֶל כָּל יִשְׂרָאֵל בְּעֵבֶר הַיַּרְדֵּן... וַיְהִי בְּאַרְבָּעִים שָׁנָה בְּעַשְׁתֵּי עָשָׂר חֹדֶשׁ בְּאֶחָד לַחֹדֶשׁ דִּבֶּר מֹשֶׁה אֶל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל..." אלה הם הימים האחרונים של משה רבינו עם עם-ישראל. מעל ארבעים שנה מלווה משה את עם ישראל ברגעים מופלאים ואדירים. מאז חזרתו למצרים הם חוו יחד מעמדות ואירועים שלא היה כמותם לאורך ההיסטוריה. עשרת המכות על מצרים, הקרבת קורבן פסח ומעמד יציאת מצרים. לאחר מספר ימים זכו למעמד נבואי של קריעת ים-סוף ואחריו נקודת שיא במעמד הר סיני וקבלת התורה. אלה הם רגעים יחידניים - ניסים שעין לא ראתה. במקביל להם חוו ניסים על בסיס יומיומי - מן ושלו, מים מבאר מרים, ענני כבוד ועמוד ענן ואש. משה יודע שבעוד מספר שבועות הכל ישתנה. הכל יפסק. הכניסה לארץ ישראל מביאה איתה התקרבות לקדושה ולה' אך מבטלת את הניסים הגלויים הללו. בנוסף לכך, הכניסה לארץ דורשת מיד התארגנות לכיבוש העמים. זו יציאה מוחלטת ממצב הנוחות שהיה להם עד עכשיו למצב בו האחריות כולה מוטלת על כל אחד ואחד.

   אלה הרגעים האחרונים בהם יש למשה השפעה על בני ישראל. המפתח הוא – אמונה בה' וקיום מצוותיו. החזרה על סיפור המרגלים בפרשתנו מדגישה את הדבר. המרגלים איבדו את אמונתם בכח ה' וביכולתו להיות לעזר. יהושע וכלב לא. אלו מתו במדבר, ואלו, נכנסו לארץ ונחלו בה את נחלתם.

  ערב תשעה באב, בה אנו עדיין חסרי מקדש, אך זוכים לחיות בארץ הקודש. בהפטרת חזון מתאר ישעיהו את המצב החברתי והרוחני ערב חורבן בית המקדש הראשון. "הוֹי גּוֹי חֹטֵא עַם כֶּבֶד עָוֺן זֶרַע מְרֵעִים בָּנִים מַשְׁחִיתִים עָזְבוּ אֶת ה' נִאֲצוּ אֶת קְדוֹשׁ יִשְׂרָאֵל נָזֹרוּ אָחוֹר... יְדֵיכֶם, דָּמִים מָלֵאוּ... שָׂרַיִךְ סוֹרְרִים וְחַבְרֵי גַּנָּבִים כֻּלּוֹ אֹהֵב שֹׁחַד וְרֹדֵף שַׁלְמֹנִים יָתוֹם לֹא יִשְׁפֹּטוּ וְרִיב אַלְמָנָה לֹא יָבוֹא אֲלֵיהֶם". שומה עלינו לתת לב ולראות האם מצבינו החברתי והרוחני דומה למתואר בישעיהו, לא כיחידים אלא כאומה. העשייה החינוכית שלנו מטרתה למנוע את המצב שמתאר ישעיהו. החינוך אותו אנו מעניקים לתלמידינו וילדינו בשיתוף מלא עם ההורים יש בו כדי להפוך את דברים. לא מדובר כאן באהבת חינם, שהיא אכן הסיבה לחורבן השני. מדובר בחינוך ליושר וצדק. מדובר ביחס הגון ליתום ולאלמנה. חינוך ליחס ראוי לקהילה ולסביבה. זכינו להיות בצומת משמעותית כל-כך בה אנו יכולים להיות דוגמא אישית בקיום "ואהבת לרעך כמוך", "ועשית הישר והטוב" ועוד מצוות רבות של בין אדם לחברו המשפיעות על בין אדם למקום. השבוע עסק צוות בית הספר בהכנה ערכית וחינוכית לשנה הבאה. עמלו וטרחו שעות רבות מזמנם, לטובת עם ישראל וחינוך בניו ובנותיו.

   על משקל דברי יחזקאל, "וַאֲנִי בְתוֹךְ-הַגּוֹלָה..." אני מבקש לברך אותם ברכת יישר כח ומי ייתן ונשכיל ולמצוא חן בעיני א-לוהים ואדם, לחנך ליושר, צדק חסד ורחמים ונזכה לבניית בית המקדש במהרה בימינו.

שבת שלום, 

דוד (אדיס אבבה)

בית הספר מצטרף לתאגיד אל"ה- איסוף בקבוקים למיחזור  

תהליך מיחזור מיכלי משקה

הילדים אוספים בקבוקים הניתנים למיחזור,  ואנו מקבלים תמורתם נקודות המצטרפות לקבלת פרסים שווים לבית הספר.

מבצע איסוף הבקבוקים חל   רק  על אלו המסומנים ב" חייב פיקדון"

בקבוקים עד ליטר= מזכוכית ( כמו בקבוקי יין) בקבוקי זכוכית קטנים

בקבוקי פלסטיק  החייבים בפיקדון.

 את הבקבוקים נרכז בשקיות . תלמידי כיתות  ה-ו' יהיו אחראים על האיסוף והמיון.

בהצלחה לכולנו!

 
יצירה מקורית שנכתבה במיוחד לעמק שלנו
 מאת: מיכאל וולפה מילים: רחל שפירא
ביצוע: סימפונט רעננה  
במקהלה השתתפו גם תלמידים מבית הספר שלנו. 

בין מעיינות

לוח אירועים בי"ס שק"ד


 בית ספר שק"ד, שדה אליהו ,  ד.נ עמק המעיינות שאן 10815  טל:04-8864473, פקס: 04-8864469