Олимпиад, уралдаан, тэмцээн




ММО-ийн 53 дахь удаагийн олимпиадад 1-р сургууль "Шилдэг сургууль"-иар шалгарлаа

posted Feb 3, 2018, 7:32 PM by Алтанцоож Ц





Анхдагчдын өлгий Булган хангай нутагт зохион байгуулагдсан МУ-ын гавьяат багш, доктор профессор Дамбын Шагдарын нэрэмжит Монголын математикийн 53 дугаар олимпиадад 21 аймаг, 9 дүүргийн 42 баг, 162 сурагч, 66 багш оролцож шилдгүүдээ шалгарууллаа.

Олимпиадын 9-р ангийн төрөлд:

1-р байр, алтан медаль:           О.Мишээл - УБ Шинэ Монгол сургууль 

2-р байр, мөнгөн медаль:         Д.Чингүүн – УБ 1-р сургууль (9г ангийн сурагч. 

                  Бэлтгэсэн багш З.Бат-Эрдэнэ) 

                                                   Ш.Билэгжаргал - УБ 11-р сургууль

                                                   А.Алтансүх  - УБ 11-р сургууль

3-р байр, хүрэл медаль:           А.Нямдаваа - УБ Сант сургууль

                                                   А.Пүрэвзаяа – УБ Олонлог

10-р ангийн төрөлд: 

1-р байр, алтан медаль:           Б.Батмэнд - УБ 1-р сургууль (9г ангийн сурагч анги дэвшин оролцсон. 

                                                                                                  Бэлтгэсэн багш З.Бат-Эрдэнэ) 

2-р байр, мөнгөн медаль:         Ц.Ганхөлөг – УБ Сант сургууль 

                                                   С.Арманбек - УБ Эмпати

3-р байр, хүрэл медаль:           Н.Бямбасүрэн - УБ 1-р сургууль (9г ангийн сурагч анги дэвшин оролцсон. 

                                                                                                        Бэлтгэсэн багш З.Бат-Эрдэнэ)  

                                                   Г.Батбуян – УБ Олонлог

                                                   Б.Цог – УБ Сант сургууль

11-р ангийн төрөлд:

1-р байр, алтан медаль:           Х.Санжаахүү - УБ Эмпати 

2-р байр, мөнгөн медаль:         М.Лханаажав – УБ Олонлог сургууль 

3-р байр, хүрэл медаль:           Б.Нурсауле- УБ 11-р сургууль

                                                   Р.Амударь– УБ Олонлог сургууль

                                                   Б.Долгормаа – УБ Олонлог сургууль

                                                   А.Билэгжаргал - УБ 11-р сургууль

12 ангийн төрөлд:

1-р байр, алтан медаль:           Г.Өнөржаргал - УБ 11-р сургууль 

2-р байр, мөнгөн медаль:         Д.Алтангэрэл – УБ Эмпати

                                                   С.Цэнд-Аюуш - УБ Эмпати

3-р байр, хүрэл медаль:           Г.Амарсанаа - УБ 11-р сургууль

                                                   Б.Ганхуяг – УБ 11-р сургууль

                                                   Н.Эрхэс  – УБ Оюунлаг сургууль

Бага ангийн багш төрөлд:

1-р байр, алтан медаль:           М.Отгонжаргал - УБ 1-р сургууль (Улсын 8 дахь удаагийн аварга)

2-р байр, мөнгөн медаль:         П.Чимэг – УБ Олонлог

3-р байр, хүрэл медаль:           Б.Жаргалсүрэн - Орчлон сургууль

                                                   М.Чинчимэг – Олонлог сургууль

Дунд ангийн багш төрөлд:

1-р байр, алтан медаль:           М.Батбилэг - УБ Орчлон сургууль 

2-р байр, мөнгөн медаль:         Б.Ганбат – УБ Эмпати

3-р байр, хүрэл медаль:           Б.Зоригтбаатар – Хөвсгөл

 

Багийн дүнгээр:

1-р байр:                                     Улаанбаатар

2-р байр:                                     Хөвсгөл

                                                    Архангай-2

3-р байр:                                     Баянхонгор

                                                    Өвөрхангай

                                                   Архангай-1 багууд тус тус байр эзэлж улсын математикийн 54 дүгээр олимпиадад оролцох эрх авлаа.

Маргад дээд сургуулиас “Уран бодолт”-ын шагнал:

9-р анги:                                     А.Пүрэвдагва – УБ Олонлог

10-р анги:                                   Ч.Мөнхзул – Дундговь аймаг

11-р анги:                                   М.Лханаажав – УБ Олонлог

12-р анги                                    Б.Алтангэрэл – УБ Эмпати

Бага анги:                                  О.Наранчимэг – УБ Орчлон

Дунд анги:                                 М.Ганболд – Хөвсгөл

                                                  Б.Нарангэрэл – Булган 1-р сургууль

                                                  Б.Отгонсүрэн – Булган ЭӨЦС

                                                  Ц.Солонго - Булган ЭӨЦС

 

Төрийн соёрхолт Ч.Алтаннарын нэрэмжит шагналаар:

                                                  М.Өнөболд – 12-р анги УБ 1-р сургууль  (8е ангийн сурагч анги дэвшин оролцсон. 
                                                                                                                    Бэлтгэсэн багш Н.Баянбат) 



ММО-ийн 53 дахь удаагийн олимпиадад 1-р сургууль "Шилдэг сургууль"-иар шалгарлаа

posted May 7, 2017, 6:55 PM by Altantsooj Tseveenjav   [ updated May 7, 2017, 7:59 PM ]


Анхдагчдын өлгий Булган хангай нутагт зохион байгуулагдсан МУ-ын гавьяат багш, доктор профессор Дамбын Шагдарын нэрэмжит Монголын математикийн 53 дугаар олимпиадад 21 аймаг, 9 дүүргийн 42 баг, 162 сурагч, 66 багш оролцож шилдгүүдээ шалгарууллаа.

Олимпиадын 9-р ангийн төрөлд:

1-р байр, алтан медаль:           О.Мишээл - УБ Шинэ Монгол сургууль 

2-р байр, мөнгөн медаль:         Д.Чингүүн – УБ 1-р сургууль (9г ангийн сурагч. Бэлтгэсэн багш З.Бат-Эрдэнэ) 

                                                   Ш.Билэгжаргал - УБ 11-р сургууль

                                                   А.Алтансүх  - УБ 11-р сургууль

3-р байр, хүрэл медаль:           А.Нямдаваа - УБ Сант сургууль

                                                   А.Пүрэвзаяа – УБ Олонлог

10-р ангийн төрөлд: 

1-р байр, алтан медаль:           Б.Батмэнд - УБ 1-р сургууль (9г ангийн сурагч анги дэвшин оролцсон. Бэлтгэсэн багш З.Бат-Эрдэнэ) 

2-р байр, мөнгөн медаль:         Ц.Ганхөлөг – УБ Сант сургууль 

                                                   С.Арманбек - УБ Эмпати

3-р байр, хүрэл медаль:           Н.Бямбасүрэн - УБ 1-р сургууль (9г ангийн сурагч анги дэвшин оролцсон. Бэлтгэсэн багш З.Бат-Эрдэнэ)  

                                                   Г.Батбуян – УБ Олонлог

                                                   Б.Цог – УБ Сант сургууль

11-р ангийн төрөлд:

1-р байр, алтан медаль:           Х.Санжаахүү - УБ Эмпати 

2-р байр, мөнгөн медаль:         М.Лханаажав – УБ Олонлог сургууль 

3-р байр, хүрэл медаль:           Б.Нурсауле- УБ 11-р сургууль

                                                   Р.Амударь– УБ Олонлог сургууль

                                                   Б.Долгормаа – УБ Олонлог сургууль

                                                   А.Билэгжаргал - УБ 11-р сургууль

12 ангийн төрөлд:

1-р байр, алтан медаль:           Г.Өнөржаргал - УБ 11-р сургууль 

2-р байр, мөнгөн медаль:         Д.Алтангэрэл – УБ Эмпати

                                                   С.Цэнд-Аюуш - УБ Эмпати

3-р байр, хүрэл медаль:           Г.Амарсанаа - УБ 11-р сургууль

                                                   Б.Ганхуяг – УБ 11-р сургууль

                                                   Н.Эрхэс  – УБ Оюунлаг сургууль

Бага ангийн багш төрөлд:

1-р байр, алтан медаль:           М.Отгонжаргал - УБ 1-р сургууль (Улсын 8 дахь удаагийн аварга) 

2-р байр, мөнгөн медаль:         П.Чимэг – УБ Олонлог

3-р байр, хүрэл медаль:           Б.Жаргалсүрэн - Орчлон сургууль

                                                   М.Чинчимэг – Олонлог сургууль

Дунд ангийн багш төрөлд:

1-р байр, алтан медаль:           М.Батбилэг - УБ Орчлон сургууль 

2-р байр, мөнгөн медаль:         Б.Ганбат – УБ Эмпати

3-р байр, хүрэл медаль:           Б.Зоригтбаатар – Хөвсгөл

 

Багийн дүнгээр:

1-р байр:                                     Улаанбаатар

2-р байр:                                     Хөвсгөл

                                                    Архангай-2

3-р байр:                                     Баянхонгор

                                                    Өвөрхангай

                                                   Архангай-1 багууд тус тус байр эзэлж улсын математикийн 54 дүгээр олимпиадад оролцох эрх авлаа.

Маргад дээд сургуулиас “Уран бодолт”-ын шагнал:

9-р анги:                                     А.Пүрэвдагва – УБ Олонлог

10-р анги:                                   Ч.Мөнхзул – Дундговь аймаг

11-р анги:                                   М.Лханаажав – УБ Олонлог

12-р анги                                    Б.Алтангэрэл – УБ Эмпати

Бага анги:                                  О.Наранчимэг – УБ Орчлон

Дунд анги:                                 М.Ганболд – Хөвсгөл

                                                  Б.Нарангэрэл – Булган 1-р сургууль

                                                  Б.Отгонсүрэн – Булган ЭӨЦС

                                                  Ц.Солонго - Булган ЭӨЦС

 

Төрийн соёрхолт Ч.Алтаннарын нэрэмжит шагналаар:

                                                  М.Өнөболд – 12-р анги УБ 1-р сургууль  (8е ангийн сурагч анги дэвшин оролцсон. Бэлтгэсэн багш Н.Баянбат) 



1-3 of 3