חשיבות הפעילות הגופנית אצל ילדים

שי בית הלוי


האדם נועד לנוע. לא להיות סטטי. משחר האנושות היו בני האדם בתנועה מתמדת: צייד, מרדף או בריחה, לקט, נדידה וחיפוש אחר מקורות מזון ומים וכו'.

לצערנו אופי החיים כיום בעולם המערבי הוא אופי סטטי. יושבים שעות מול המחשב, צופים שעות בטלוויזיה וזזים ממקום למקום רק בכלי רכב.

אצל ילדים זה קריטי שבעתיים. התוצאות הן עלייה במשקל, בעיות שונות הקשורות לשרירים מנוונים, פגיעה בשלד, דפוסי תנועה לקויים, חוסר שיווי משקל, חוסר קורדינציה ועוד.

את משחקי השכונה של פעם (חבל, קלאס, מחבואים ותופסת) תופסים כיום קונסולות המשחקים, טלויזיה ומחשב.פעילות גופנית מעלה את מסת השריר ואת צפיפות העצם, מורידה את אחוזי השומן, מקנה הרגלים בריאים של ספורט ותזונה, תורמת לפעילות גופנית תקינה, משפרת את רמת  השליטה בגוף ובאיכות התנועה.אתלטיקט היא תכנית ייחודית המותאמת לילדים וילדות החל מגיל 6.

זוהי פעילות מהנה ומאתגרת המורכבת בעיקר ממשחקים שונים.

דרך המשחקים הילדים רוכשים מיומנויות שונות ולומדים את יסודות התנועה.

הדרישות במהלך הפעילות מתונות ומותאמות כך שכל ילד יכול לקחת חלק בפעילות ללא שום הכנה מוקדמת.

במשחקי תחרות הדגש הוא על ההישג הקבוצתי ולא האישי על מנת למנוע תחושת תסכול מילד בודד.

הדגש הוא על העצמת הילד והתנסות חיובית בלבד בדרך חוויתית, מה שבונה ומפתח את הדימוי האישי

והביטחון העצמי.


אתלטיקט ייתן לילד ארגז כלים מוטורי שיהווה בסיס איתן בו הוא יוכל להשתמש בעתיד בכל ענף ספורט בו הוא יבחר, לאו דווקא באתלטיקה.

יסודות כמו ניתור, ריצה, קפיצה, זריזות, שינויי כיוון וזריקה חשובים גם למשחקי כדור וענפי ספורט אחרים וילד שירכוש את המיומנויות האלה בגיל צעיר ובאיכות טובה יוכל להצטיין בעתיד בכל ענף ספורט שיבחר.

הילדים והילדות יתנסו בתרגילים חדשים ומרגשים: משחקי תגובה, מעבר מכשולים ומשוכות, ריצות סלאלום, גלגולים, קפיצות לגובה ולרוחק, הטלת חפצים למרחק, משחקי תופסת מגוונים ועוד.


החוג מתקיים פעמיים בשבוע בקיבוץ דפנה ובקיבוץ איילת השחר ומועבר ע"י מאמני אתלטיקה מוסמכים המתמחים באימון ילדים.


לפרטים:

שי בית הלוי

טלפון: 052-4286537

אימייל: shay.running@gmail.com
אתר אינטרנט:
www.rungalil.com

פייסבוק: ריצה ואתלטיקה גליל עליון