דף הבית‏ > ‏מאמרים‏ > ‏

אגודת אתלטיקה גלילית

רקע

בעבר הייתה קיימת בגליל העליון אגודת אתלטיקה. תחת שרביטו של מאמן האתלטיקה מיכאל לובן גדלו אתלטים ואתלטיות מצטיינים. שמות כמו עדנה לנקרי (שמחזיקה עד היום בשיא ישראל ל-800 מטר!), גיא בן אפרים (לשעבר שיאן ישראל ב-3000 מטר מכשולים), חיים הבט (קרב-רב), איתמר לוי (זריקת דיסקוס והדיפת כדור ברזל), אלינה טראסוב (אלופת ישראל ב-800 מטר לנערות) ועוד רבים וטובים.

בשנת 2000 נסגרה האגודה עקב אילוצים שונים, בעיקר תקציביים. פעילות האתלטיקה בגליל המשיכה כרגיל אך בעצם ללא "אבא ואמא", כלומר ללא אגודה שתיתן את חסותה על האתלטים והאתלטיות וללא יכולת לייצג את הגליל בתחרויות אתלטיקה תחת שם אגודה מסודר.

הצורך

בתוקף עבודתי כמאמן אתלטיקה אני גם משמש כשופט אתלטיקה בתחרויות שונות ברחבי הארץ. באליפות ישראל באתלטיקה האחרונה שימשתי כשופט מסלול בתחרויות הריצה. התרגשתי לראות את האתלטים שלנו עולים על המסלול ומתכוננים למקצה שלהם. הכרוז קרא את שמות המתמודדים במקצה ולאיזו אגודה כל אחד מהרצים שייך, כשהגיע לאתלטים שלנו מהגליל קרא הכרוז את שמם תחת שם האגודה מכבי בני הנגב באר שבע. באגודת מכבי בני הנגב באר שבע נמצא איש יקר בשם ברוך שפירא שהסכים לעזור לנו ולרשום את האתלטים שלנו תחת שם האגודה שלו כדי שיוכלו להשתתף בתחרויות, אבל לי באופן אישי צרם שאתלט גלילי שחי ומתאמן בגליל מתחרה על המסלול תחת שם אגודה אחרת.

הקמת האגודה

בשנה האחרונה התגבשנו כמה חברים, אנשים שאכפת להם מספורט בכלל ומאתלטיקה בפרט, קיימנו כמה פגישות, בחנו את כל האפשרויות ולבסוף החלטנו לייצר מציאות ופשוט להקים עמותה.

הקמנו עמותה ללא מטרות רווח (מלכ"ר) ששמה לה למטרה את טיפוח החינוך הגופני בכל ענפי הספורט ובענף האתלטיקה בפרט, בכל הגילאים ובכל הרמות.

מייסדי האגודה הם:

מיכאל לובן – מאמן האתלטיקה הוותיק שניהל את האגודה הקודמת שהייתה כאן בגליל במשך שנים רבות וגידל עשרות אם לא מאות של אתלטים ואתלטיות כאן בגליל.

צח אשנר – אתלט באגודה הישנה תחת שרביטו של מיכאל לובן וכיום רץ מצטיין למרחקים ארוכים.

אבי מדינה – בצעירותו אלוף ישראל לנוער בחצי מרתון, היום מדריך אתלטיקה ומאמן אתלטיקט.

לירון עמדי – רצה מצטיינת למרחקים ארוכים.

חן ברק – רץ למרחקים ארוכים (מרתון ואולטרה מרתון), טריאתלט ואיש ברזל. ספורטאי ותיק ומדריך טריאתלון.

שי בית הלוי – רץ למרחקים ארוכים ומאמן ריצה ואתלטיקה קלה.

דורית ברק – רצה למרחקים ארוכים (עד מרתון), טריאתלטית כולל חצי איש ברזל וספורטאית ותיקה.

העמותה רשומה כחוק אצל רשם העמותות ומלווה ע"י עו"ד ורו"ח.

שם העמותה "אגודת אתלטיקה גלילית" הוצע ע"י אבי מדינה והתקבל פה אחד ע"י מייסדי העמותה.

פעילות האגודה

כדי לקדם את הספורט בכלל והאתלטיקה בפרט תקיים האגודה פעילויות שונות.
כבר בעונה הקרובה ייצאו אתלטים ואתלטיות מרחבי הגליל והגולן לתחרויות אתלטיקה ואתלטיקט רשמיות של איגוד האתלטיקה בישראל.

כמו כן מתכוונת האגודה לקיים אירועים שונים כגון מרוצים, ריצות לילה, הרצאות וכל פעילות אשר תטפח ותקדם את הספורט באזור הגליל והגולן.

אז איך מצטרפים?

כל אתלט ואתלטית, בכל גיל ובכל רמה, שרוצים להשתתף בתחרויות אתלטיקה, מוזמנים להירשם תחת האגודה "אגודת אתלטיקה גלילית".

כל מי שאינו אתלט אך הספורט בכלל והאתלטיקה בפרט בנפשו מוזמן להצטרף ולהיות חבר בעמותה וביחד איתנו לטפח, לקדם ולהשפיע על הספורט באזורינו.

לפרטים נוספים, מידע, הרשמה, הצטרפות וכו' ניתן לפנות אל:

שי בית הלוי בכתובת מייל: shay.running@gmail.com

חן ברק בכתובת מייל: barakchen@gmail.com

Comments