שגרירים צעירים - תלמידי אורט ע"ש זאב בוים בשירות הדיפלומטיה הישראלית

DSC_9362.jpg

תוכנית "שגרירים  צעירים" החלה לפעול בבית הספר על שם זאב בוים בשנת הלימודים הקודמת, בשכבת ט',  בעידוד משותף של עיריית קריית גת ואגף החינוך ושל רשת אורט  ישראל והנהלת בית הספר. תוכנית "שגרירים צעירים" מפתחת ומטפחת קבוצה איכותית ודינמית, אשר ביכולתה להשפיע על עיצוב דעת הקהל בעולם בכל הקשור לתדמיתה של מדינת ישראל ולמיתוגה. כמו גם, על בני הנוער מהקהילות האירופאיות בהם יפגשו במהלך ביקורם בסוף שנת ההכשרה השנייה.

כל המעורבים בתוכנית רואים במשתתפי התוכנית את דור העתיד של המנהיגות החברתית בישראל, המוכשרים במהלך הקורס להוביל מנהיגות חוצת גבולות תוך סבלנות וסובלנות, קבלת האחר ופתיחות לתקשורת בין אישית גבוהה.

מטרת הפרויקט לעודד את בני הנוער להיות אזרחים מעורבים ותורמים במדינת ישראל באופן בו יוכלו לייצג אותה בקהילה הבינלאומית, ובהמשך ישתלבו במנהיגות העתידית של המדינה. התלמידים עברו הכשרה של שנה בסדנאות שבועיות הקשורות למנהיגות, זהות יהודית והכרת התרבות הישראלית ומנהיגיה.

שיאו של התהליך בסיום שלב א' התקיים השבוע בבית הספר אורט ע"ש זאב בוים (רוגוזין), בנוכחות ראש העיר מר אבירם דהרי, מנהלת אגף החינוך הגב' זהבה גור, הנהלת ביה"ס והצוות החינוכי, כמו גם השגריר יצחק אלדן שמלווה את התוכנית מטעם המרכז הרב תחומי. כל תלמיד בחר לנאום על נושא משמעותי לחברה , לנוער ולמדינה.

במהלך נאום, שארך פחות משתי דקות, הצליחו התלמידים לשכנע את הקהל בנושאים השונים שהעלו: (נושא הנאום ותוכנו נכתבו ע"י התלמידים!)

היחס החברתי לניצולי השואה, חשיבות הספורט, טבעונות, אנורקסיה, ג'אנק פוד, הסכנות ברשתות החברתיות, מתווה הגז, אלכוהול מזויף, התנדבות בקהילה, זהירות מתרופות, גיוס לצבא. הנואמים הנרגשים עלו לבמה כשהם לבושים בחולצות לבנות ועניבה, כיאה לדיפלומטים. הקהל עודד אותם במחיאות כפיים ואהדה רבה.

שגרירים צעירים - כתבה באתר של עיריית קרית גת



בשנת הלימודים הנוכחית, כשהתלמידים בכתה י', הם ימשיכו בשלב ב', והפעם יהיה דגש על נאומים בשפה האנגלית…


שרית אורן