כללי
תכנית הקשר הרב-דורי היא תכנית ערכית חינוכית בה תלמידים ובני הדור השלישי לומדים יחדיו, מגשרים בין הדורות, חוקרים ומתעדים סיפורי חיים ומורשת, בשילוב הטכנולוגיה והסביבה המקוונת. התכנית מופעלת על ידי משרד החינוך (מינהל תקשוב ומערכות מידע והמזכירות הפדגוגית), המשרד לשוויון חברתי ובית התפוצות - מוזיאון העם היהודי.

המפגשים מזמנים חוויית למידה הדדית ושיח פורה ומפרה, התורם להבנה טובה יותר של בן הדור האחר וליצירת שרשרת ערכית בחברה. במהלך המפגשים התלמידים מלמדים את המבוגרים מיומנויות מחשב ואינטרנט והתלמידים נחשפים לסיפורי החיים, למורשת ולערכים של האזרחים הוותיקים. יחדיו הם מתעדים את סיפורי המורשת, באמצעים טכנולוגיים. בתום תהליך עולים הסיפורים למאגר סיפורי מורשת של בית התפוצות.

סרט תדמית מקוצר של הקשר הרב-דורי


תכנית הקשר הרב-דורי בבתי הספר העל-יסודיים
מומלץ לצפות!

לפני יום הכיפורים שודרה בחינוכית 23 התכנית "ערב חדש לילדים". בתכנית השתתף אייל ויינבלט מבית ספר "אלונים" בפרדס חנה. אייל סיפר בשידור על השתתפותו בתכנית הקשר הרב-דורי יחד עם סבתו, ידידה פאוסט. להלן קישור לתכנית - האייטם מתחיל בדקה 8:000 של התכנית (ניתן להריץ).

https://www.youtube.com/watch?time_continue=59&v=-SJQVysHJ2E

תכנית לדוגמה

להלן סרטון מומלץ המפרט את מבנה תכנית הקשר הרב-דורי, כפי שהועברה בבית ספר האלה, כפר מנחם, בשנת תשע"ט. את הסרטון המושקע הכינה סבתא דניאלה בר יוסף שהשתתפה בתכנית.
 
https://vimeo.com/338950690

אתם חלק מהסיפורפורצי דרך בקשר הרב-דורי - יעל דיין


                       פורצי דרך נוספים בקשר הרב-דורי

הקשר הרב-דורי מעבר לים (גרסה קצרה)משחזרים יחד את העבר