Ilmoitukset‎ > ‎

Syystapaamisen Taipaleen "leikkimielisen" melontaparikisan tulokset

lähettänyt Stefan Eppu Blomqvist 26.9.2016 klo 6.31   [ 26.9.2016 klo 9.14 päivitetty ]
Kisan tuomari Risto Ripa Vilkki jakoi osallistujat arpaonnettaren avulla melontapareiksi siten että ensinnä hatusta noussut nimi oli kohtaava etumelojan tehtävät ja seuraava takamelojan roolitukseen. Melottava matkan lähtö oli saunalaiturilta läheisen matalikon ympäri ja takaisin tullessa aika päättyisi keulan osuessa laiturin edessä olevaan poijuun. Karttamitta matalikon ympäri on 500m mutta todennäköisemmin kaikki melontaparit tekivät eri pituisen kierroksen (629m parilla Maare/Eppu) riippuen kuinka rohkeasti uskalsivat ottaa matalikon kaislikkoon sisään. Osalla oli suoraviivaisemmat reitit osa haki selkeämmin vauhtietuja kaarremelonnasta =D. Samoin taktisia eroavaisuuksia melontapuolien ja rytmien vaihteluissa. Osa luotti yhden melontapuolen valintaan kun osa valitsi selkeästi melontapuolien vuorottelun, jotkut jopa eritahtisen iskuttelun. Kannustusta ja huutoa riitti kaikille osallistujille ja suuremmilta protesteilta vältyttiin =D =D. 

Leikkimielisesti voitaneen todeta kaikkien melontaparien kuitenkin löytäneen itsestään maaliin tullessaan "hapokkuutta" tasavertaisesti!

Erikoismaininta: nuori meloja Quinn ! Hieno suoritus Fögön keulamelojana, kerrassaan mainio melonta ja loistavaa aloitteellisuutta!

Kiitokset Ripalle kisajärjestelyistä ja tuomaroinnista.

https://sites.google.com/a/punakettu.com/avokanootti/tiedotteet/syystapaamisentaipaleenleikkimielisenmelontaparikisantulokset/2016-09-26.png?attredirects=0


Avokanoottiyhdistys
Syystapaamisen melontakisa 25.9.2016
Keskivauhti km/h
EtumelojaPerämelojaAikaSijoitusHuom.
PekkaIlkka3,46,5919,80
JouniHarri3,49,1629,67
WeltsuJanne3,56,9739,34
JaanaMartti 4,07,1048,96
TimoTomi4,21,0158,48
LeenaTuula4,22,1068,45
BettyKari4,23,2278,42
MaareEppu4,57,4187,45Keula EI osunut poijuun kunnolla, aikasakotettu max.60sek
AnjaTiina5,16,9196,98Keula EI osunut poijuun kunnolla, aikasakotettu max.60sek
QuinnFögö5,28,27106,75
Comments