Dane Teleadresowe
Adres placówki (siedziba szkoły): 72-600 Świnoujście, ul. G. Narutowicza 10, budynek b: 72-600 Świnoujście, ul. W. Witosa 12
Telefon: sekretariat (siedziba szkoły): +48 91 321 40 19, sekretariat (budynek b)+48 91 321 47 14, księgowość: +48 91 322 49 12, fax: +48 91 321 40 19                   
Email: sekretariat@pracowniasp1.pl

 Nabór do oddziału przedszkolnego w naszej szkole

Publikacja oferty

08:00 14.03.2018 - 15:00 30.03.2018

Rejestracja kandydatów

08:00 14.03.2018 - 15:00 30.03.2018

      Pomoc
Nabór do klasy I w naszej szkole

Publikacja oferty

Rejestracja i weryfikacja wniosków

08:00 9.04.2018 - 15:00 11.05.2018

                                                 


Aktualności

 • Wyróżnienia Marszałka Województwa dla najlepszych sportowców Pomorza Zachodniego za rok 2017

  Władze samorządu województwa spotkały się z zachodniopomorskimi sportowcami. Tradycyjnie podczas gali „Sportowe Podsumowania Roku” uhonorowano najlepsze zawodniczki, zawodników oraz ich szkoleniowców za osiągnięcia w 2017 roku. Wydarzenie, w którym udział wziął Olgierd Geblewicza i Ryszard Mićko, odbyło się w Szczecinie, we wtorek, 20 marca 2018 roku. Nasza szkoła otrzymała puchar za III Miejsce w województwie we współzawodnictwie szkół podstawowych.
  źródło: foto i info Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
  Opublikowane: 21 mar 2018, 13:44 przez: Jarosław Lipiński
 • Dzień liczby pi

          14 marca z okazji Światowego Dnia Liczby Pi uczniowie klasy IIa pod opieką pani Natalii Szubert zorganizowali dla klas VI i VII SP zawody matematyczno-sportowe. Uczniowie doskonale się bawiąc poznawali ciąg liczby Pi, a najlepszym klasą wręczono słodkie nagrody.


   

  Opublikowane: 21 mar 2018, 13:49 przez: Jarosław Lipiński
 • Mini konkurs czytelniczy
          Dnia 12 marca 2018 r. w  bibliotece szkolnej odbyła się druga edycja mini konkursu czytelniczego pt. „Czy wiesz jaka to opowieść?” . Uczniowie z klas IV - V mieli za zadanie przeczytać fragmenty z trzech książek, które umieszczone były na tablicy informacyjnej biblioteki i podać nazwisko autora, tytuł książki, z której pochodził fragment.

  Spośród uczestników, którzy prawidłowo odpowiedzieli na trzy pytania wylosowano nagrodę rzeczową.

  Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Małgorzaty Szczuraszek z klasy  V C, która wylosował nagrodę. Gratulujemy zwyciężczyni.                                                                                       

  Marzena Stępień.

  Opublikowane: 19 mar 2018, 03:24 przez: Błaż Sebastian
 • Kangur matematyczny

  W dniu 15 marca 2018 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. Wzięło w nim udział łącznie 97 uczniów w następujących kategoriach:

  •  ŻACZEK
  • MALUCH
  • BENIAMIN
  • KADET
  • JUNIOR.

  Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową zabawkę logiczną. Wyniki zmagań naszych matematyków poznamy w maju.

   

  Opublikowane: 21 mar 2018, 13:51 przez: Jarosław Lipiński
 • Warsztaty językowe

  W sobotę 10 marca w budynku B przy ulicy Witosa 12 uczniowie przygotowujący się do egzaminów Cambridge English: Preliminary for Schools (PET) oraz Cambridge English: First (FCE) mieli wyjątkową możliwość przećwiczenia swoich umiejętności językowych podczas spotkania z panią egzaminator Olgą Jarosz oraz towarzyszącym jej native speaker'em Mas'em. W trakcie czterogodzinnych warsztatów uczniowie zapoznali się z zakresem wymagań stawianych przez egzaminatorów.  Ciekawie przeprowadzone ćwiczenia oraz uzyskane w ich trakcie cenne wskazówki pozwolą uczniom poczuć się dużo pewniej podczas egzaminów.
       

  Luiza Kasiarz, Anna Przybylska, Tomasz Tomczewski

  Opublikowane: 21 mar 2018, 13:48 przez: Jarosław Lipiński
 • Wymiana polsko - niemiecka z uczniami szkoły w Benz
  Wymiana polsko - niemiecka z uczniami szkoły w Benz odbyła sie 7 marca 2018. Było to nasze drugie wspólne spotkanie; tym razem odbyło się  w naszej szkole.

   Uczniowie klasy 4e wraz z wychowawczynią Aleksandrą Fedorczyk i opiekunem - pania Aleksandra Gieraś - Fatygą powitali gości z Niemiec w budynku B. Po powitaniu pokazaliśmy gościom naszą szkołę i zaprosiliśmy do wspólnych zajęć sportowych na sali gimnastycznej, które przygotowała pani Katarzyna Charusta - Stefańska. Po godzinie intensywnych zajęć fizycznych, przy których było śmiechu co niemiara, zaprosiliśmy niemieckich kolegów na wspólny poczęstunek, który przygotowali uczniowie klasy 4e wraz z rodzicami w świetlicy szkolnej.
  Po zaspokojeniu głodu i pragnienia przyszedł czas na zabawy integracyjne, które przygotowała pani Aleksandra Fedorczyk:

  - wszyscy siędzą w jednym kole. Zabawa polega na rzucaniu piłką do dowolnie wybranej osoby na sali. Osoba która ma piłkę musi przedstawić się i krótko (w jednym, dwóch zdaniach) opowiedzieć coś o sobie. Następnie rzuca piłkę kolejnej osobie obecnej w klasie i ta osoba teraz się przedstawia
     - gra integracyjna: zmiana miejsc. Uczniowie ustawiają krzesełka w okręgu. Siadają na dowolnym miejscu. Teraz każdy musi przypomnieć sobie, jak przedstawiały się poszczególne osoby w pierwszej zabawia i powiedzieć, kto siedzi obok niego z prawej i lewej strony. Następnie uczniowie zmieniają się miejscami i muszą znowu podać, kto teraz obok nich siedzi.
   - wędrujący pudelko: W małym pudełku są karteczki z pytaniami lub poleceniami w języku niemieckim skierowanymi do uczestników zabawy. Dopóki nauczyciel prowadzący nie powie     
    " STOP", pudełko wędruje między osobami siedzącymi na krzesełkach w okręgu. Gdy nauczyciel powie "STOP"  osoba, która jako ostatnia dotykała pudełka musi wylosować z niego jeden los z pytaniem i na nie odpowiedzieć lub wykonać zawarte polecenie.

  Po zabawach integracyjnych przyszedł czas na pożegnanie: jedna z uczennic klasy 4e samodzielnie upiekła smaczne ciastka w kolorach flagi polskiej, które wręczyliśmy każdemu uczestnikowi spotkania.
  Następne spotkanie planowane jest niebawem w szkole w Benz.

  Aleksandra Fedorczyk


  Opublikowane: 16 mar 2018, 09:29 przez: Jarosław Lipiński
 • Gazetka Szkolna nr 1/2018

  GAZETKA NR 1/2018k


  Opublikowane: 16 mar 2018, 01:27 przez: Jarosław Lipiński
 • Wesołe figury geometryczne
          Na zaproszenie pań z Przedszkola Miejskiego nr 10,, Kolorowy Świat” uczniowie z klasy I b artystycznej wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Wesołe figury geometryczne”. W czwartek 8 marca odbyło się podsumowanie konkursu. Dzieci obejrzały wystawę swoich prac oraz rozwiązywały zagadki o figurach geometrycznych. 
  Za udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkości.
  Halina Leszczak

  Opublikowane: 13 mar 2018, 13:25 przez: Błaż Sebastian
 • MOJA ULUBIONA POSTAĆ LITERACKA

          Rozstrzygnięto konkurs plastyczno-literacki ,,Moja ulubiona postać literacka”. Uczniowie klas IV-V i VI-III G w różnorodny sposób przedstawili bohaterów literackich, którzy zapadli im w pamięci. Na rysunkach pojawiły się postacie Harry’ego Pottera, Santiago, Małego Księcia czy Danusi z ,,Krzyżaków”. Uzupełnione one były ulubionymi cytatami z książki, fragmentami lub opisami postaci. Technika prac była różnorodna, od ołówka do wyklejanek muszlami. Spośród prac spełniających kryteria konkursu (wielkość plakatu, tematyka) wyłoniono zwycięzców, co według jury nie było łatwym zadaniem ze względu na wysoki poziom prac.

  Budynek A (kl. IV-V):

  • I miejsca ex aequo:
   • Kieruzel Wojciech kl. Va
   • Korda Maja kl. IVf
   • Zygmunt Igor kl. Va
  • II miejsca ex aequo:
   • Gos Adam kl. IVc
   • Manowski Krystian kl. Vc
   • Onofrichuk Anastazia kl. Vc
  • III miejsca ex aequo:
   • Orłowski Jakub kl. Va
   • Rosiak Linda kl. Vb
   • Szypulska Julia kl. IVf

  Budynek B (kl. VI – III G):

  • I miejsce: Magdalena Skórka kl. VIIa
  • II miejsca ex aequo:
   • Dąbrowska Kornelia kl. IIIe
   • Kramek Angelika kl. VIa
   • Maliszewska Klaudia kl. IIIe
   • Smoliga Aleksandra kl. IIIe
  • III miejsca ex aequo:
   • Raczycka Sara kl. IIIe
   • Rybak Patryk kl. IIi

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczny udział.

  Polonistki SP1  Opublikowane: 9 mar 2018, 06:02 przez: Błaż Sebastian
 • Informacje ogólne o egzaminie ósmoklasisty

  Informacje ogólne o egzaminie ósmoklasisty

  1. Egzamin ósmoklasisty, który po raz pierwszy zostanie przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019, będzie sprawdzał wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.

  2. Egzamin jest przeprowadzany w formie pisemnej przez trzy kolejne dni.

  3. Uczeń w klasie ósmej przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów: z języka polskiego (120 minut), z matematyki (100 minut), z języka obcego nowożytnego (90 minut)4

  4. Egzamin jest obowiązkowy dla: uczniów VIII klasy szkoły podstawowej, uczniów szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej - w klasie, której zakres nauczania odpowiada klasie VIII szkoły podstawowej, słuchaczy szkół podstawowych dla dorosłych.

  5. Egzamin nie ma progu zdawalności.

  6. Od roku 2022 ósmoklasista będzie zobowiązany do przystąpienia do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

  źródło: oke


  https://www.oke.poznan.pl

  Opublikowane: 8 mar 2018, 21:40 przez: Jarosław Lipiński
Wyświetlanie postów 1 - 10 z 179. Zobacz więcej »