Dane Teleadresowe
Adres placówki (siedziba szkoły): 72-600 Świnoujście, ul. G. Narutowicza 10, budynek b: 72-600 Świnoujście, ul. W. Witosa 12
Telefon: sekretariat (siedziba szkoły, budynek A): +48 91 321 40 19, sekretariat (budynek B): +48 91 321 47 14, księgowość: +48 91 322 49 12, fax: +48 91 321 40 19                   
Email: sekretariat@pracowniasp1.pl


Ulotka naszej szkoły                         Oferta edukacyjna naszej szkoły                         Obwód naszej szkoły (mapa)

Aktualności

 • Na wystawie klocków LEGO

  Drugiego października klasy 2b i 3a wybrały się do Szczecina na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Hasło przewodnie ekspozycji brzmiało „Inwazja gigantów”. I faktycznie tak było. Na wystawie można było podziwiać replikę samolotu Boeing 747 – służącego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA. Została ona wykonana w skali 1:7 i miała prawie 11 metrów długości. Była zbudowana z miliona klocków LEGO. W skali 1:1 można było podziwiać figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek. Można było obejrzeć wykonane z klocków LEGO narządy człowieka: mózg, serce i układ pokarmowy, oddechowy oraz kostny. Największą atrakcją było budowanie własnych projektów.

  Bawiliśmy się wspaniale. Nasze budowle też były ,,GIGANTYCZNE” jak widać na zdjęciach.
  Opublikowane: 10 paź 2018, 00:08 przez: Błaż Sebastian
 • Lekcja historii w terenie

          2 października wyruszyliśmy na spacer edukacyjny pt.  „Szlakiem niepodległości”. Trasa obejmowała ulice związane z postaciami i wydarzeniami niepodległościowymi. Przy każdej ulicy była opowieść o danym patronie. Ale tym razem to uczniowie przekazywali wiedzę o bohaterach i wydarzeniach z historii Polski. Odwiedziliśmy takie ulice jak Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Plac Wolności, Powstańców Śląskich, Gabriela Narutowicza. Ostatnim przystankiem był Pomnik Orła Białego. Cały spacer został nagrany i mamy nadzieję, że wkrótce powstanie z niego niedługi filmik.

  M. Sowa


  Opublikowane: 9 paź 2018, 23:58 przez: Błaż Sebastian
 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  W piątkowe popołudnie, 5 października, dzieci z klasy 2c wspaniale bawiły się podczas zorganizowanego przez rodziców Święta Pieczonego Ziemniaka. To kolejna, bardzo udana impreza integracyjna z piosenką, tańcem i wieloma ziemniaczanymi atrakcjami. W programie przewidziano: ziemniaczane katapulty, ziemniaki cudaki, poszukiwanie i przerzucanie ziemniaków, rzuty do celu i pieczenie kiełbasek.

      Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom, a zwłaszcza Rodzicom Marty za mile spędzony czas. 
  wych. kl. 2c  B. Krzyżaniak  Opublikowane: 9 paź 2018, 23:49 przez: Błaż Sebastian
 • Badanie Bałtyku 2018
  5 października 2018 r. grupa uczniów z klas szóstych należących do koła przyrodniczego Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką p. Lidii Ziontkowskiej wybrała się na akcję: „Badanie Bałtyku”.
  Celem naszych działań było określenie stanu czystości wybrzeża, obserwacja żyjących tam nadmorskich zwierząt i roślin, zauważenie istotnych zmian w nadmorskim terenie oraz zbadanie szerokości badanego odcinka. Dodatkowym zadaniem było sprawdzenie czy nasza  plaża jest szersza czy też węższa w stosunku do lat ubiegłych.
  Pogoda nam dopisała - było ciepło i bezwietrznie. W trasę wyruszyliśmy autobusem linii B. Badanie plaży rozpoczęliśmy od wejścia F.
  Badany odcinek wynosił ok 1 km, przebiegał jak zwykle wzdłuż brzegu morza i w drodze powrotnej wzdłuż wydm.
  Przy brzegu zauważyliśmy nie tylko wiele nadmorskich ptaków tj.: łabędzie, mewy szare, srebrzyste, śmieszki ale także obecne były wszędobylskie gołębie. 
  Na brzegu wyrzuconych zostało wiele meduz i muszli małż. Wśród licznych glonów i muszelek zauważyliśmy małego żywego kraba.
  Mimo wysokiej temperatury powietrza – ok 16° C - temperatura wody wynosiła tylko 0°C - była zimna, ale amatorów taplania się w wodzie było sporo.
  Po zmierzeniu szerokości plaży okazało się, że wynosiła ona 129m i 30cm – jeszcze nigdy tak szerokiej plaży nie było – zatem w tym roku padł rekord!
  Po sztormie na brzegu leżało tak dużo glonów, że piasek wyglądał jakby porastał trawą. Wśród  muszelek turyści szukali bursztynów, co nas również zdopingowało do poszukiwań. Każdy z nas znalazł po 1 okruszku tego roślinnego skarbu.
  Można zdecydowanie powiedzieć, że plaża jest czysta i zadbana. Przy brzegu zebraliśmy pojedyncze drobne papierki. Trochę więcej śmieci było przy wydmach, ale były to pojedyncze puszki po napojach i plastikowe kubki po kawie. 
  Możemy być dumni z naszej plaży – okazało się bowiem, że nie tylko jest bardzo szeroka, ale  również czysta i zadbana.
  Wszystkim uczestnikom wycieczka się bardzo podobała, było miło i ciekawie. Po tak długiej trasie czekając na autobus wszyscy jeszcze mieli siłę na zabawę. W przyszłym roku znowu tam będziemy i ponownie wszystko zbadamy.
   
    

  Opublikowane: 8 paź 2018, 05:01 przez: Jarosław Lipiński
 • Ogólnopolski Dnień Głośnego Czytania


  Ósmoklasiści czytali na głos!

    W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klas ósmych spotkali się ze swoimi polonistkami (M. Mikiewicz, D. Kubiak-Rosiak, E. Ścisłowska-Farkas) w sali konferencyjnej, by wspólnie głośno poczytać. Zostały dla nich wybrane książki dla młodzieży z ostatnich lat oraz poradniki. Ósmoklasiści podzielili się na czteroosobowe grupy, w których każdy czytał wybrany fragment książki. Tytuły utworów zostały zapisane na plakacie, by uczniowie mogli wrócić do książek, które ich zaciekawiły (szukajcie na I piętrze!).

  D. Kubiak-Rosiak


    

  Opublikowane: 3 paź 2018, 10:04 przez: Błaż Sebastian
 • Akcja Złap Książkę

  AKCJA ZŁAP KSIĄŻKĘ na PRZERWĘ w SP 1

  w ramach Programu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa
  • przeznaczona jest dla każdego czytacza książek;

  • wynosimy z domu - za zgodą rodziców - książki, które już mniej kochamy i potrzebujemy;

  • książki przynosimy do polonistów - zostaną one oznakowane, a aktywista zostanie doceniony oceną bdb z zachowania :)

  • złapane książki będą wystawione na parapetach na I piętrze (w wyznaczonym miejscu), na którym panuje duch polonistyczny;

  • złapaną książkę należy przytulić na przerwie i poczytać, niech miękki papier uszlachetni nasze dłonie, a nie twardy metal i plastik telefonu;

  • do książki należy wrócić na przerwie następnej... i następnej, i następnej - niech nie tęskni za nami;

  • złapanej książki nie porywamy do domu, jej miejsce jest przy nas w szkole, a czujne nosy polonistek wywęszą każdy brak książki!

  • jeśli złapana książka nas oczaruje, szukajmy takiej samej w bibliotece (miłość przelotna) lub w księgarni (miłość wieczna);

  • bądźmy pewni, że nasze mózgi i serca rozwijają się w sposób prawidłowy - TYLKO CZYTACZ JEST ZDROWY!  Książki przynosimy do 5 października,

  w ten sposób włączymy się też

  w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

  Akcja rusza 1 października 2018 r.


  D. Kubiak-Rosiak, 25.09.2018


  Opublikowane: 3 paź 2018, 09:52 przez: Błaż Sebastian
 • Podsumowanie I edycji projektu "Bliżej przyrody"

  27 września do klasy II b artystycznej zawitali goście z Warszawy z okazji podsumowania pierwszej edycji projektu „Bliżej Przyrody”, który był realizowany w ciągu roku szkolnego 2017/2018 w klasie pierwszej. Koordynatorzy projektu po odpytaniu uczniów ze znajomości roślin poznanych w trakcie misji przyrodniczych stwierdzili, że wszyscy uczniowie spisali się bardzo dobrze. W nagrodę w naszej sali lekcyjnej na mapie z roślinami pojawiła się super naklejka z gratulacjami wykonanych misji, a każde dziecko otrzymało medal „BOTANIKA”. W dalszej części projektu w ramach drugiej edycji uczniowie będą poznawać świat zwierząt, aby zdobyć medal „ZOOLOGA”.

  Opublikowane: 3 paź 2018, 09:51 przez: Błaż Sebastian
 • Pasowanie na ucznia
      W piątek 28 września pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu zostali uroczyście pasowani na ucznia, oto kilka zdjęć z tej uroczystości....  Opublikowane: 2 paź 2018, 01:20 przez: Błaż Sebastian
 • Pasowanie na ucznia
  W piątek, 28 września, na pokładzie okrętu ORP Gniezno pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej w Świnoujściu zostali uroczyście pasowani na ucznia.

  Przyrzeczenie sumiennej nauki oraz dbałości o dobre imię szkoły i ucznia przypieczętowane zostało dotknięciem ramion uczniów kordzikiem oficerskim Marynarki Wojennej. Na pokładzie okrętu dzieci klas pierwszych stały się uczniami. Uroczystość poprowadził oraz dokonał aktu pasowania zastępca dowódcy okrętu ORP Gniezno por. mar. Cyprian Nosewicz. Uczniowie ślubowali na sztandar szkoły sumienną naukę i rzetelne wywiązywanie się z obowiązków uczniowskich. Ślubowanie złożyli także rodzice przyrzekając, że wspierać będą swoje dzieci w wypełnianiu szkolnych powinności. 

  Z okazji wstąpienia do grona uczniów, życzenia osiągania jak najlepszych wyników w nauce złożył dzieciom dyrektor szkoły pan Jarosław Lipiński. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. 

  8. Flotylla Obrony Wybrzeża od 1970 roku ściśle współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 1 w Świnoujściu, kiedy to szkoła za swojego patrona przyjęła Marynarkę Wojenną RP. Każdego roku organizowanych jest wspólnie kilkanaście imprez, a pasowanie na ucznia klasy pierwszej na pokładzie okrętu wojennego wpisało się na stałe w tradycję szkoły.  Opublikowane: 28 wrz 2018, 07:49 przez: Jarosław Lipiński
 • Informacje w sprawie obiadów szkolnych

  Informacje w sprawie obiadów szkolnych w budynku przy ul. W. Witosa 12, Narutowicza 10

  PAŹDZIERNIK  2018

  Znalezione obrazy dla zapytania informacja o obiadach

  Wydawanie obiadów w dniach:

  od 01.10.2018  do 31.10.2018

            Stołówka szkolna wydaje obiady podczas przerw lekcyjnych w godzinach:

  Uczniowie : 12.25 - 12.40

                   13.25 - 13.40

                 Nauczyciele/ Pracownicy:   12.25 - 14.00

  Odpłatność:

  Uczniowie :  23 dni x 5,00 zł = 115,00


  Nauczyciele :  23 dni x 9,00 zł = 207,00


  Pracownicy Obsługi/Administracji : 23 dni x 9,72 zł = 223,56

  Wpłaty za obiady przyjmowane są gotówką:

  Budynek A ul.Narutowicza 10 (księgowość) w godz. 7.30-10.00 i 13.00-14.00

  Budynek B ul.Witosa 12 (księgowość) w godzinach 7.30-11.30

  Kasa czynna w dniach : 01.10.2018 – 08.10.2018

  Dokonanie wpłaty za obiady potwierdzone jest wydaniem przez kasjera szkoły paragonu fiskalnego.

  Karta obiadowa będzie znajdowała się w stołówce szkolnej.

  Uprzejmie prosimy o przestrzeganie w/w terminu.

  W razie braku możliwości wpłaty w podanym terminie, prosimy o kontakt telefoniczny : Budynek A – 91 322 49 12

                        Budynek B - 91 321 47 14

  Przypominamy o braku możliwości dokonywania odpisów.

  W przypadku nieobecności obiad można odebrać w stołówce szkolnej.


  Opublikowane: 26 wrz 2018, 03:28 przez: Jarosław Lipiński
Wyświetlanie postów 1 - 10 z 273. Zobacz więcej »