Program

Co vás na VÍNKu čeká a nemine?
I. programový blok

9:00 – 12:00

Oběd

12:00 – 13:00

II. programový blok

14:00 – 18:00

III. programový blok

20:00 -

1
17:00 PříjezdÚvodní seznámení

Z téhle knihy ne

2

Divadelní a šermířský nácvik

Ano

Fantasy larp - Sousto


Komorní larpy:
 
Pineapple
 
Sféra

3

Workshop

Inspiromat

Ano

14:00 Zakončení


Z téhle knihy ne
"Jsme tady, abychom odhalili tajemství, rozklíčovali záhady a odstranili všechna tabu. Každý den čelíme strachu z neznáma a obavám z budoucnosti. Buď u chvíle, kdy nejslavnější z bořičů mýtů odkryjí to, co mělo zůstat skryto!"
Krátká úvodní situační hra pro navození té správné atmosféry. Nemusíš se bát, velké  herecké výkony nejsou očekávány. Jen zvolna našlápneme ke směrovce "larp"


Divadelní a šermířský nácvik
"Co by byl den bez řinčení zbraní a noc bez květnatých proslovů pod balkónem dámy. Jen prach a hlína, kamaráde. Prach a hlína..."
Jak se bít za svůj život a kdy správně umřít. Jak dát část sebe do hry, aby příběh běžel jak na drátkách. V krátkém dopoledni vše, co je potřeba k tomu začít hrát


Sousto
"Edionský průsmyk zahalila hustá mlha. Městečko Eskel tvrdě a nerušeně spalo. Skončil další den tvrdé práce a zítra brzy ráno se horníci vydají zpátky do svých štol, pokoušet štěstí. Ne že by ho bylo pro nalezení zlata tady příliš zapotřebí, ale člověk se musel ohánět, aby z něj federace nesedřela kůži a zbyl mu nějaký rozumný peníz. Vždyť daně tu byly obrovské. Z deseti dílů zlata si jich federace odváděla devět.
Každý to řešil po svém a některým s daňovým systémem brzy došla trpělivost. V kraji bylo spoustu těch, kteří zlato raději pašovali a skrývali jej před daňovou správou jak se dalo, to věděl každý. Každý ale také věděl, že to byl velice nebezpečný podnik…"


Začíná přituhovat a to doslova. Krátký LARP plný zlata, mamonu a bohatství

 
Sféra
"Vesmír je jako obří cibule, a každá slupka je jeden svět, jedna Sféra. Ne všechny jsou takové, jako ta naše, která je daleko od středu vesmíru, daleko od zdroje veškeré magie. Jsou i takové, v nichž jsou kouzla součástí každodenního života, tak běžná, jako příbor nebo počítač…Právě v jedné z těchto sfér se odehrává náš příběh, v Gentlemanské Umělecké Magické Akademii, jedné z nejprestižnějších koedukovaných škol vyučujících základní i pokročilé magické techniky pro každodenní využití. Svět se ale možná už rychle promění na trochu temnější místo, protože kdo ví, co se plazí v jiných sférách a závidí mágům jejich moc…"

Kostým: Libovolný fantasy, alespoň hábit
 
 
Pineapple - Komorní larp (scifi detektivka)

"Pineapple je jak každý ví anglicky ananas, je to také šiška a nebo granát. Nic z toho, ale není podstatou komorního larpu, který se odehrává na zásobovací vesmírné lodi Pineapple"


“Hvězdně datum 094. 705. 039 kapitánův deník :
Už je to pět dní. Pět napjatých dní od té osudné události. Co jsem rozhodl, že poletíme na Niak. Hádky mezi “posádkou” jsou mnohem častější.... *Kdyby posádkou... na posádku Pineapplu je tu moc lidí. Ta loď na to není stavěná a já taky ne!
------------------------------------------------
Záchod se zase rozbil!…...... a co víc, někdo mi sežral všechno mango. Doufám, že se nic nestane a všichni tuhle strastiplnou cestu přežijeme ve zdraví......
Jdu se kouknout do skladu jestli nějaké to mango ještě nezbylo. “

..Šesté ráno bude jiné, než ta předchozí ....

Workshop, Inspiromat
Hráli jsme dost a přichází doba udělat pro sebe něco praktického. Nejen, že se podíváme jak a co vyrábět, ale rovnou si něco hezkého odvezeme:)


Comments