contenido‎ > ‎

Actividades Culturais

NOVOSARTISTAS Nº333

ONDO PESAR POLO FALECEMENTO DA QUERIDA COMPAÑEIRA E SOCIA DE ARGA,  ESCULTORA,PINTORA E ARTISTA,TERESA AÑÓN. 

VEN 25/04.20´30H.ATA 30/05.XARDIN BOTANICO.O BURGO.EXPO "REENCONTRO" DE TINO POZA CON MIGUEL A.FERNAN VELLO,XURXO LOBATO,ALFONSO COSTA.

XOV 24/04.19´30H.P.MARÍAPITA.RECITAL POÉTICO NA EXPO"LA VOZ DE LA MIRADA"DE ALFONSO COSTA.CON EVA VEIGA,M.A.FERNÁN VELLO,XABIER SEOANE,DORES TEMBRAS,O.PATINO.

DO SAB 19 A0 23/04.XARDINS MENDEZ NUÑEZ."FEIRA DO LIBRO".

MER 23 DE ABRIL."DIA INTERNACIONAL DO LIBRO".

24-25-26/04.FERROL."VII SEMANA DE POESÍA SALVAXE".

DO 22 AO 26/04.ATENEO.FERROL."SEMANA ABRIL PORTUGUES".

SAB 26/04.CARRAL.OFRENDA FRORAL "MARTIRES DE CARRAL".

SAB 26/04.A GOLADA.ADEGA."III XORNADAS DE O LOBO GALEGO".

ATA 5/05.G.ARGA.EXPO "ACUARELAS COMPAÑEIRO DE ARGA FRANCIS MARROUCH.

ATA 30/04.CLUBE DO MAR.EXPO FOTOG."LEMBRAR".DA COMPAÑEIRA DE ARGA,MARIA ALVAREZ SANMARTIN.

ATA 30/04.G.SARGADELOS.FERROL.EXPO "GRAVADOS E ESCULTURAS"DO QUERIDO MANUEL PATINHA.

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS.STIAGO.EXPO FOTO"ARTE E RITUAL.CATEDRAL SANTIAGO"DO QUERIDO LUIS GABÚ.
 
¡¡¡ IMPRESCINDIBLE A BAIXADA DO IVA CULTURAL AO 10% !!.

24-25-26/04.C.C.LOS ROSALES.EXPO "BONSAIS".A.C.BONSAI.

XOV 24/04.20H.IES MONELOS.ENTREGA PREMIOS "X CONCURSO FOTOGRAFIA XUVENIL XURXO LOBATO".

XA NO CIBERESPAZO A AXENDA CULTURAL"VIVIRNACORUÑA".

CONVOCADO "X CONCURSO GALEGO REGGAE".ASOC.NEGUS.

A "SOIDADE" É MAIS SEN GABRIEL GARCIA MARQUEZ.QUEDA POR SEMPRE A PALABRA.

--------------------------------------------------------------------------
VEN 25/04.20´30H.ATA 30/05.X.BOTANICO.O BURGO.EXPO "REENCONTRO" DE TINO POZA.

ATA 5/05.G.ARGA..EXPO "ACUARELAS"  DO COMPAÑEIRO DE ARGA,FRANCIS MARROUCH.

ATA 30/04.CLUBE DO MAR.EXPO FOTOG."LEMBRAR" DA COMPAÑEIRA DE ARGA,MARIA ALVAREZ SANMARTIN.

ATA30/04.G.SARGADELOS.FERROL.EXPO "GRAVADO E ESCULTURAS" DO QUERIDO MANUEL PATINHA.

MUSEO DAS PEREGRINACIÓS.STIAGO.EXPO FOTO "ARTE E RITUAL.CATEDRAL SANTIAGO"DO QUERIDO LUIS GABÚ.

ATA 11/05.PAZO M.PITA.EXPO "LA VOZ DE LA MIRADA" DO QUERIDO ALFONSO COSTA.

ATA 3/05.CAFÉ MODERNO.PONTEVEDRA.EXPO "RIAS BAIXAS.O VIÑO DO MAR" DO QUERIDO XURXO LOBATO.

---------------------------------------------------------------------------
CULLEREDO:

DENDE 01/10.BIBLIOTECA G.GARCES.O BURGO.CLUBS LECTURA-TERTULIA LITERARIA-TERTULIA DE ARTE-TERTULIA DE HISTORIA.(ADULTOS).

DENDE 27/09.BIBLIOTECA G.GARCES.BURGO.NENOS.OBRADOIROS-CONTACONTOS.

ATA 30/09.INSCRICIÓN ACTIVIDADES CULTURAIS-DEPORTIVAS.COMEZ 7/10.

ENRIQUE SAAVEDRA IMPARTE CLASES DE TANGO EN CULLEREDO,

VEN 25/04.20´30H.ATA 30/05.XARDIN BOTANICO.O BURGO.EXPO "REENCONTRO" DE TINO POZA.

VEN 25/04.19´30H.E.SERV.M."MAXICO-SON".M.CAMIÑA-A.MURAS.

XOV 24/04.19H.E.SERV.MULT.TERTULIA LITERARIA."LA BERLINA PRIM"

MAR 22/04.19H.B.VILABOA.TERTULIA LITERARIA."AS RULAS BAKUNIN"

LUN 21/04.19´30H.E.SERV.MULT."DA MAN DA ARTE".LUISA VALDES.

----------------------------------------------------------------------------
PRESENTACIÓNS LIBROS/CONFERENCIAS:

XOV 08/05.UNED."X ENCONTROS ESCRITORES".ANDRES TRAPIELLO.

XOV 08/05.BIB.DURAN LORIGA.TALLER ESCRITURA CREATIVA DE MARINA MAYORAL.

XOV 1/05.18H.MONDOÑEDO.FESTA DA POESIA.RECITAL 20 POETAS.

MER 30/04.20H.P.ARTABRAS."O FACHO".CONF.DAVID O.PEÓN POSE.

LUN 28/04.20´30H.RAG.AS.S.PICALLO.PRES.LIBRO "LUGRIS FREIRE".

SAB 26/04.A GOLADA.ADEGA."III XORNADA DE O LOBO GALEGO".

SAB 26/04.12H.CSC.CONXO.CONF."CREACIÓN LITERARIA".S.DE TORO

VEN 25/04.20´30H.SADA.PRES."REVISTA AREAL".

24-25-26/04.FERROL."VII SEMANA DE POESÍA SALVAXE".

DO 22 AO 26/04.ATENEO.FERROL."SEMANA ABRIL PORTUGUES".

XOV 24/04.UNED."X E.ESCRITORES".MANUEL GUTIERREZ ARAGÓN.

XOV 24/04.FNAC.PRES,"CORAZÓN DAS MARIPOSAS"ANDREA TOME.

XOV 24/04.12´30H.H.HUSA.STIAGO.TABOA REDONDA:"A MASONERIA NA ACTUALIDADE".

XOV 24/04.20H.IES MONELOS."X CONCURSO FOTO XURXO LOBATO".

XOV 24/04.19´30H.P.MARIAPITA.RECITAL POÉTICO.EXPO "LA VOZ DE LA MIRADA" DE ALFONSO COSTA.M.A.FERNÁN VELLO,EVA VEIGA,DORES TEMBRAS,OLGA PATINO,XABIER SEOANE.

DO 21-25/04.T.PRINCIPAL.PTVDRA."XXXI SEMANA FILOSOFIA/REVOLUCIÓN".

MER 23/04.LIBR.ARENAS.ACTOS-FIRMA LIBROS."DIA DO LIBRO".

MER 23/04.20´30H.LICEO.OURENSE..ACTO FEDERICO MAYOR ZARAGOZA".

MAR 22/04.LIB.BIBLOS.PRES."O BICHERO" DE LUIS DAVILA.

MAR 22/04.20H.PSOE.CORUÑA."MULLER E CREACIÓN ARTISTICA".A.PENAS-MºC.CALVIÑO.

MAR 22/04.FORUM."CON DIEZ POEMAS POR BARBA"LUCIA ALDAO/MARIA LADO.

MAR 22/04.20H.LIBR.ARENAS.FALLO "14º EDICIÓN CERTAMEN F.ARENAS".

LUN 21/04.AGORA.LIBROS EN DIRECTO:"TECNICAS DE ILUMINACIÓN".ELOY TIZÓN.

------------------------------------------------------------------------
PUBLICACIÓN LIBROS:

PUBLICACIÓN DO POEMARIO "HABITACIÓN DEL ASOMBRO" BILINGUE DO QUERIDO MIGUEL ANXO FERNAN VELLO.

PUBLICADO "RAIZ E CANTO"LIBRO DE BIOGRAFIAS LITERARIAS DO QUERIDO POETA XULIO L.VALCÁRCEL CON ILUSTRACIÓNS DE CARLOTA E PEDRO BUENO.

PUBLICADO "RIO ALZHEIMER".POEMARIO DO QUERIDO CARLOS PEREIRA NA EDIT.ALVARELLOS.GAÑADOR DO CERTAME LITER.CONCELLO VILALBA 2011.

PUBLICADO "ESPIRAL DE SOMBRAS".POEMARIO DO QUERIDO XABIER SEOANE..

PUBLICADO NOVO DISCO."MORE NIGHTS THAN DAYS".CARLOS CHILDE.

PUBLICADO NOVO DISCO "INOPIA".PABLO SEOANE TRIO.

PUBLICADO "PONTEVEDRA NOS ANOS DO MEDO"X.ALVAREZ CASTR

PUBLICADO XERAIS:
-"CONTRA A MORTE DAS LINGUAS"MIGUEL MOREIRA.
-"DUN LAGO ESCURO".POEMARIO DE MARTA DACOSTA.

A LIBREIRA ,NO TEMPLE CAMBRE,RECOMENDA:.
-"ACORDES DE NAUFRAGOS" DO QUERIDO ANTÓN RIVEIRO COELLO.
-"A ILLA DE TODAS ÁS ILLAS"DOS QUERIDOS XABIER P.DOCAMPO E XOSE COBAS".

------------------------------------------------------------------
TEATRO E MUSICA:

LUN 21/04.T.ROSALIA."NOCTURNOS".PACO ZARZOSO.

MER 23/04.T.COLÓN.MOFA E BEFA."SHAKESPEARE PARA IGNORA".

MER 23/04.T.ROSALIA."PARLADOIROS.MERCADO CULTIVA".

MER 23/04.C.CIV.OS MALLOS.GALA DIA DO PARKINSÓN".

XOV 24.18´30.BIBL.SAGRADA FAMILIA.CONCERTO "NARF".

VEN 25-SAB 26/04.T.ROSALIA.T.ZARANDA."EL REGIMEN DEL PIENSO"

VEN 25/04.P.CULTURA.CARBALLO."FESTIVAL 25 DE ABRIL".M.BACALHAU.

SAB 26/04.A FABRICA.OLEIROS."O ASOMBRO" DE DIAZ CASTRO.

SAB 26/04.FORUM.CABARÉ 3."CALIGRAFIAS TORCIDAS DO NENO ".

DOM 27/04.MAC."PINOCHO".

DOM 27/04.T.COLÓN."LA DAMA DUENDE".

MER 30/04.T.ROSALIA.MATARILE TEATRO."STAYING ALIVE"

XOV 1/05.PAZO CULTURA.PTVDRA."VETUSTA MORLA+ZOE".

VEN 02/05.FORUM.CATRO CADEIRAS."O FEO".

VEN 02/05.COLISEUM.CONCERTO VETUSTA MORLA.

VEN 02/05.T.ROSALIA.C.D.GALEGO."LONGA VIAXE CARA Á NOITE".

VEN 2-SAB 3/05.T.COLÓN.CARLOS BLANCO/C.DAVILA."MENÚ DO DIA"

XOV 8/05.BIBL.SAGRADA FAMILIA.CONCERTO "NELSON QUINTEIRO".

VEN 09/05.FORUM."O PAIS DO PATO DONALD".LAGARTA-LAGARTA.

VEN 9/05.T.COLÓN."GELABERT V.O.".

VEN 9-SAB 10/05.T.ROSALIA.T.ARDEN."RAMERAS D SHAKESPEARE".

VEN 9/05.T.COLÓN.DANZA."GELABERT V.O.".

SAB 10/05.AUDIT.MERA."NANA PARA UN SOLDADO".

SAB 10/05.COLISEÚM.CONCERTO DE "MALÚ".

SAB 10/05.T.COLÓN."MEMORIAS DUN ACTOR FALPERRANO".

XOV 15/05.T.ROSALIA."CAXADE".

XOV 15/05.T.COLÓN."EL FIN DE LA COMEDIA".IGNATIUS.

VEN 16/05.T.COLÓN."NOVA GALEGA DE DANZA"."DEZ".

DOM 18/05.T.COLÓN."CLINC" DE PEP BOU.

VEN 22/05.BIBL.SAGRADA FAMILIA."CHOTOKOEU".

VEN 23/05.PAZO OPERA.CONCERTO ESTOPA.

SAB 24/05.T.COLÓN."PINK TONES".

VEN 30/05.T.COLÓN.CLAS.RUSSIAN BALLET."O LAGO DOS CISNES".

SAB 31/05.T.COLÓN."ILUSTRES IGNORANTES".

SAB 07/06.T.COLÓN."LA LLAMADA".

XOV 12/06.T.ROSALIA.CONCERTO "BERROGÜETO".

VEN 13/06.T.COLÓN."CAFÉ QUIJANO".

SAB 14/06.T.COLÓN."CAVALLERIA RUSTICANA".

XOV 10 ATA 20/07.MUNTIUSOS SAR.STIAGO."CIRQUE DU SOLEIL".

VEN 11/07.P.OPERA."MANUEL CARRASCO".

SAB 19/07.COLISEUM."EXTREMODURO".
 __________________________________________________
CONCERTOS MUSICA :

LUN 21/04.P.OPERA.ORQUESTA XOVEN DA OSG.

VEN 25/04.P.OPERA,OSG.V.PABLO PEREZ-EVA PODLES.

DOM 27/04.MAC.TITERES/MUSICA:"PINOCHO".

MAR 27/05.T.COLÓN.PIANO DE ENRICO PACE.

-------------------------------------------------------------------------------.
CICLOS E FESTIVAIS:

17-19/07.NIGRAN."FESTIVAL PORT AMERICA":CALAMARO,CALEXICO,IVAN FERREIRO,MILÚ,VEGA.

DO 15/05 AO 3/06.FEIRA EMPRENDEDORES "INCORUÑA".

29-30-31/05.1/06.MATADERO.MADRID.FEIRA FAIM ART.

OS MERCORES.MONTY4-AMBIGU.CICLO DTORAS.DE CINE.

24-25-26/04.PTVDRA."FESTIVAL GALEGOTE ROCK".

DO 21 AO 25/04.T.PRICIPAL.PTVDRA.SEMANA G.FILOSOFIA.
-----------------------------------------------------------------------------------------
CONCERTOS SALAS E PUB :

FORUM CELTICUM DO BURGO.OS XOVES."CONCERTOS EN DIRECTO":25/04."LA BANDA DEL CAMIÓN".

MARDI GRAS:VEN 25."NOVEDADES CARMINHA";SAB 26/04."ARSEL RANDEZ";DOM 27."MACHETAZO".

GARUFA.:MER 23."LATIN JAM SESSIÓN";VEN 25."MABÜ";SAB 26/4."MODESTIA APARTE".

FNAC:SAB 26."SEÑORES".

O TUNEL:SAB 26/04."VARGAS BLUES BAND".

LA TUERKA;VEN 2/05."FELIX ARIAS".

EL CORRALÓN:SAB 26/04."GRAHAM SUMMER";DOM 27/04."ROCKERS GO TO HELL".

BABA BAR:MAR 22/04."JAM SESSION";VEN 25/04."FEELGOOD TRIO";DOM 27/04."LA COMPARSITA".

SLA FINISTERRAE:SAB 10/05."BROTHERS IN BAND".

CASA TOMADA:DOM 27/04."A CANCIÓN PERDIDA";DOM 11/05."ÁS VEIAS ABERTAS"

BAR LICEUM/PORRIÑO:26/04."RIOBÓ";4/05."BALDOSA AMARILLA";10/05."MARIA DO CEO";17/05."DIOS KE TE CREW";28/5.CINE DO FESTIVAL DE CANS";31/05."TANGATA".
-----------------------------------------------------------------------------------
JAZZ:

FILLOA JAZZ:MER 23/04."PABLOS JAZZ";SAB 26/04."IAGO FERNANDEZ SEXTETO".

DADO DADA.STIAGO:VEN 25/04."JERRY GLEZ. TRIO";MER 30/04."ROBERTO SOMOZA CONTINUUM".

BLA BLA CAFÉ.FERROL:MER 7/05."GABACHO MOROCONNECTIÓN";XOV 15/05."ROBERTO SOMOZA";MER 28/05."GABRIEL PESO TRIO".

XVIII FESTIVAL JAZZ.CAFÉ LATINO.OURENSE:MER 23/04."RENEE ROSNES QTTO";24/04."JERRY GONZALEZ TRIO";
LUN 5/05."HUGO ALVES QTTO";MAR 13/05."MITCHELL SWING";MER 14/05."JORGE PARDO";MER 21/05."DIEGO AMADOR";XOV 22/05."TONY MICELI TRIO";SAB 24/05."CHANO DOMINGUEZ".

T.PRINCIPAL.STIAGO:VEN 25/04."KENNY GARRET QUINTET".

XOV 19/06.PZA.QUINTANA."MARATÓN GALEGO DE JAZZ".
-----------------------------------------------------------------------------------
EXPOSICIÓNS VARIAS:

ATA 19/10.FUND.BARRIE.ASPACE."DISCAPACIDADE".
ATA 31/07.M.ARQUE.CASTRO VILLADONGA."MOEDAS ROMANAS".
ATA 30/06.NOVACAIXA.VIGO.BELLAS ARTES PASOARTE.
ATA 3O/06.MAC."PUBLICIDAD PARA UNHA HISTORIA.170 ANOS CO"
ATA 30/05.M.POBO GALEGO."TIPOS POPULARES".BALTASAR CUE.
ATA 15/05.MIHL.LUGO."51 PAXINAS DAS NOSAS LETRAS".
ATA 05/05.ESPAZO XOVE."NO SOY JUSTIN BIEBER".ABRAAM CARIDE
ATA 04/05.SAN MARTIÑO PINARIO.EXPO "FRAI ROSENDO SALVADO".
ATA 30/04.CEIDA.STA.CRUZ.EXPO"TERRA DE XEO".ANTÓN VARELA.

ATA 18/05.MUS.PTVDRA.EXPO "HISTORIA TREN XOGUETE".

ATA 31/05.C.M.MARIA PITA.EXPO "VIRXES MEDIEVAIS".ANA SASTRE

ATA 30/05.FUND.RODRIGUEZ IGLESIAS."GALICIA MAPAS ANTIGUOS".

ATA 30/05.AQUARIUM.EXPO NATIONAL GEOGRAFIC."AGOTAMIENTO RECURSOS PESQUEROS".

ATA 14/05.BIBL.AGORA.EXPO "VERBAS QUE DANZAN".

VEN 25/04.ATA 8/06.P.CULTURA.PTVDRA.EXPO "S.XX EN BICICLETA".

MAR 22/04.ATA 4/05.LICEO.BTZOS.EXPO "FOTOXORNALISMO 2014".

---------------------------------------------------------------------------------
PREMIOS E CERTAMES:

-ATA 29/08.PRAZO PRES."XI PREMIO FOTOGRAFIA LUIS KSADO".
-ATA 11/07.PRAZO PRES."XV PREMIO POESIA -30 DIAZ JACOME".
-ATA 11/07.PRAZO PRES "III PREMIO POESIA M.LEIRAS PULPEIRO".
-ATA 01/07.PRAZO PRES."XXVI PREMIO NARRATIVA TORRENTE".
-ATA 27/06.PRAZO PRES."IX PREMIO GRABADO JESUS NUÑEZ".
-ATA 30/05.PRAZO PRES."PREMIO ALVARO CUNQUEIRO".TEXTOS TEATRA
-ATA 30/05.PRAZO PRES."PREMIO MANUEL MARIA".DRAMATICA INFANTIL.
-ATA 30/05.PRAZO PRES."PREMIO BARRIGA VERDE"MONICREQUE.
ATA 28/05.PRAZO PRES."XII CERTAME FOTO AMBIENTAL"ARTEIXO.
-ATA 15/05.PRAZO PRES."IV PREMIO ROCK".DEPUTACIÓN A CORUÑA.
-ATA 06/05.PRAZO PRES."NARRA-BREVE".PSOE CORUÑA. 
-ATA 01/05.PRAZO PRES."X CONCURSO GALEGO DE REGGAE"
                  foundatiónreggaefestival.org/concurso .
-ATA 30/04.PRAZO BECAS ARTES PLASTICAS.FUND.BOTIN.
-ATA 30/04.PRAZO BECAS.COMISARIADO.FUND.BOTIN.
-ATA 25/04.PRAZO PRES."PREMIO POESIA CIDADE OURENSE".

-------------------------------------------------------------------------------------------
CURSOS E OBRADOIROS:

-FUNDACIÓN CIEC.BETANZOS.CURSOS 2013/14:LITOGRAFIA:28/02;
 SERIGRAFIA.5/03-26/04;CALCOGRAFIA.7/05-28/06.
-TALLER ESCULTURA.FRANCISCO ESCUDERO.escudero.escultor@
-TALLER DEBUXO-PINTURA.LAUREANO VIDAL.laureanovidal@msn.co
-DENDE SETEMBRO NA LIBRERIA BIBLOS(BETANZOS).OBRADOIRO DE ILUSTRACION E BANDA DESEÑADA POR XOSE TOMAS.
-TALLERES ADULTOS.G.MONTY4ARTE.ESCULTURA:IRIA RODGUEZ.
  PINTURA:OVIDIU BATISTA;COIRO.www.monty4.com  .
-CURSO T. "DOURADO",POR INMA SOUTO.souofeijoo@yahoo.es.
-LIBR.BIBLOS.BTZOS."TALLER ENCUADERNACIÓN LIBROS".
-LIBR.BIBLOS.BTZOS.CLUBE RADIOFONICO LECTURA-ESCRITURA".
-BIBL.GARCES.OBRADOIRO ILUSTRACIÓN.POR.XOSE TOMAS. 12-18.
-BIB.DEPUTACIÓN."SEMINARIO:MULLERES ARTISTAS"LUISA VALDES.
-FUND.GRANELL:TALLER ARTE-TERAPIA.26/2-10/12.
-12-14-15-16-18/04.LIBR.BIBLOS.BTZOS."BANDA DESEÑADA"X.TOMAS.
-2-3/05.CEIDA.STA.CRUZ.FOTOGRAFIA NATUREZA.JAVIER PUERTAS.
----------------------------------------------------------------------------------------------
EXPOSICIÓNS ARTISTICAS:

ATA 20/06-"CORES E SOÑOS".CARLOS BOVEDA.MIHL.LUGO.
ATA 10/06-"BRINGING I TALL B.HOME".VICTOR MEJUTO.CAMBADOS.
ATA 10/06-"A ÚLTIMA POLAVILA".VICENTE ANSOLA.XUNQ.VIVEIRO.
ATA 30/05-"GRAFICA GALEGA II".COLECT.G.LA CATEDRAL.LUGO.
ATA 30/05-"MADEIRA ADENTRO".PEPE LOPEZ.MUSEO P.LUGO.
ATA 30/05-"SUSPIROS".AMELIA PALACIOS.MATELAS.LUGO.
ATA 30/05-" FOTO PALESTINA".MONCHO IGLESIAS.LIB ANDEL.VIGO.
ATA 30/05-"AS CORTES DAMEMORIA"CAINO VASCONCELOS.G.SARGADELOS.MONFORTE.
ATA 11/05-"COLECCIÓN DEBUXOS VALENCIA SOTELO".ARQU.OUREN
ATA 04/05-"5 SENSOS Á DERIVA"N.CONTRERAS-S.BARREIROS.FUND.RISCO-ALLARIZ.
ATA 04/05-"JARDINES IMAGINADOS"ROSA GARCIA.G.APOSTROPHE.V
ATA 30/04-"OBRA".XURXO GOMEZ CHAO..M.BELAS ARTES.
ATA 30/04-"A CIDA MERGULLADA".MINA CARACOL.OURENSE.
ATA 30/04-"METAMORFOSE".ANDRES SANTEIRO.AUDIT.OURENSE.
ATA 30/04-"JOSE CAMILO LOPEZ".C.CULT.BOVEDA.
ATA 30/04-"PEPA ACEVEDO E PEDRO RASCADO"EN MARITA RON.
ATA 30/04-"O SON DAS FORMAS".BENITO PEREZ.C.C.CANGAS,
ATA 30/04-"A MI MANERA".CARMEN PRADO.SAVIÑAO.ESCAIRÓN.
ATA 30/04-"ILUSTRADOS".IVAN PRIETO.G.LA CATEDRAL.LUGO.
ATA 30/04-"ESTATUARIA".IVAN PRIETO.G.CLERIGOS.LUGO.
ATA 30/04-"EL LAGO DE LOS CISNES"F.J.LANDA.G.BACELOS.VIGO.
ATA 30/04-"PRESTAMOS PARA SOÑAR".ANABELLE AVRIL.MIHL.LUGO
ATA 30/04-"SANTIAGO DIXITAL".M.CASAS.G.TERRA D SOMBRA.STIAG
ATA 30/04-"OLEAJE".CLEMENTE GEREZ.BOTICA DAS ARTES.
ATA 30/04-"RETALES DE UN PASEO".CHANO AMADO.G.SARGADELOS
ATA 27/04-"ELIXIR".ISIDRO TASCÓN.C.CULT.M.VALCARCE.OURENSE.
ATA 25/04-"SUSPENSA MELODIA".MARTA GLORIA.CENTRO TAMBRE.
ATA 25/04-"MANUEL F.CASTRO".CAFÉ MACONDO.
ATA 25/04-"IMAGENES E IMPRESIONES"G.MARTINEZ.CLUB FINANCIE.

ATA 04/05.C.M.VALCARCEL.OU."GOOD NIGHT LONDON".J.MADRIÑAN

ATA 5/05.TOXOS E FRORES.FERROL.EXPO FRANCISCO MANZANO.

ATA 9/05.DETRAS D MARCO.VIGO."YO,UNA LAGRIMA".LIL ALBI.

SAB 26/04.19H.M.GRAVADO.ARTES."O MUNDO HABITADO".G.GARCIA-F.DAVO.

---------------------------------------------------------------------------------------
EXPOSICIÓNS :

ATA 21/09.LABORAL.GIJÓN.COLECTIVA "DATASCAPE".

ATA 14/09.CIDADE CULTURA.EXPO COLECTIVA "AUGA DOCE".

ATA 30/08.NOVACAIXA.STIAGO."TEST.PICTORICO".CARLOS MASIDE.

ATA 03/08.AUDIT.GALICIA.STIAGO."VIII CERTAME NOVOS VALORES".

ATA 30/06.G.BARCELOS.VIGO."EL LAGO DE LOS CISNES".FERMIN JIMENEZ LANDA.

ATA 30/06.NOVACAIXA.OURENSE.EXPO "DE PICASSO A BARCELO".

ATA 30/03.M.ASUNTOS IMPORT.MADRID."RETRATOS CON ALEGORIAS".
FERNANDO BARREIRA

ATA 29/06.NOVACAIXA.OURENSE.EXPO "DE PICASSO A BARCELÓ".

ATA 21/06.FUND.LAXEIRO."NUEVE OLEOS".ARTURO SOUTO.

ATA 10/06.MAC.EXPO "INTROMISIONES".AITOR ORTIZ.

ATA 10/06.G.ISKOO.LUGO.EXPO "ARTE POR AMOR".

ATA 08/06.FUND.GRANELL."GRANELL E AS SUAS COLECCIÓNS".

ATA 31/05.MUSEO LUGO."O COTIAN NA ARTE CONTEMPORANEA".

ATA 30/05.NOVACAIXA.VIGO."ESENCIA DUNHA COLECCIÓN".

ATA 25/05.MARCO.VIGO.COLECT."HISTORIA.MIRADA DE ARTISTAS".

ATA 25/05.FUND.SEOANE.EXPO COLECT."O BOSQUEXO DO MUNDO".

ATA 25/05.PALEXCO/KIOSCO.EXPO "RUMORES,CONVERSACIONES".

ATA 20/05.FNAC.EXPO "AQUEL NO ERA YO".MIKI AVILA.

ATA 18/05.PALEXCO."RUMORES".FONDOS MEIAC.

ATA 18/05.KIOSCO."CONVERSACIÓNS".FONDOS MEIAC.

ATA 15/05.H.GARELOS.BTZOS.EXPO "TAPICES DE GALICIA".

ATA 12/05.G.ALPIDE.VIGO.EXPO VIDAL SOUTO+DESIDE.

ATA 11/05.FUND.GRANELL."O CEO DAS ILUSIONS".FAUSTO ISORNA.

ATA 9/05.MORETART."VINCULOS".HELENA SEGURA TORRELLA.

ATA 03/05.FUND.GRANELL."CASAS CAMUFLADAS".PHILIP WEST.

ATA 03/05.NOVACAIXA.FERROL."DA FANTASIA A REALIDADE".

ATA 30/04.G.ATLANTICA.COLECT."POR AMOR AL ARTE".

ATA 30/04.CIBER MAO.FENE."LAS CARAS".A.PERNAS.

ATA 30/04.AGORA."MAIS ALO DO PAPEL".MªLUISA TORCIDA.

ATA 30/04.FUND.CIEC.BTZOS.EXPO "EX-LIBRIS"(20 ARTISTAS INTER).

ATA 30/04.FUND.CIEC.BTZOS.EXPO "ASI QUE....".MIGUEL VILARIÑO.

ATA 30/04.MUSEO.PTVDRA.EXPO "SEN TITULO".ELENA COLMEIRO.

ATA 28/04.PAZO DE TOR.MONFORTE."EL APOSTOL RIBERA"F.YAÑEZ.

ATA 27/04.C.CASARES."LUMEN".MERES BARREIRA.

ATA 27/04.FUND.GRANELL."TRANSCURSO".MASAFUMI YAMAMOTO.

ATA 23/04.G.ARTE/IMAGEN."AUSTERLITZ-GIVERNY".JOAN LABORDA.

ATA 22/04.H.VIRXE DA CERCA.STIAGO.."ARTISTAS PORTUGUESES".

ATA 10/05.LICEO.NOIA.EXPO BEATRIZ DEL RIO.

ATA 10/05.PAZO TOR.MONFORTE.EXPO "EL APOSTOL RIBERA DE FERNANDO YAÑEZ.

ATA 30/04.G.XERIÓN.EXPO "NAIF".

ATA 25/05.DURAN LORIGA.EXPO VICTOR MEJUTO/J.BALDA.

ATA 31/08.17H.CIDADE CULTURA.EXP"FLYWATERBOGS".ANA SOLER

ATA 14/09.MAC.EXPO "FABULAS REALES".PAULA REGO.

ATA 8/06.CGAG.STIAGO.EXPO CHELO MATESANZ.

ATA 30/04.FUND.CIEC."CAPAS VOLADORAS".OVIDIU BATISTA.

ATA 30/04.ALCALDIA.VIGO.EXPOSICIÓN ·RAÚL VELLOSO.

ATA 30/04.CASA GALICIA.MADRID.EXPO "LA ALEGRIA DEL COLOR" DE JOSE RAMÓN.

ATA 30/04.G.A NAVE.VIGO."TOCARMADEIRA".CÉ TOMÉ

ATA 3/05.COLEXIO MEDICO."PINT.ESCULT".CHELO FACAL..

ATA 26/04.A FABRICA.OLEIROS.FOTO JHONNY MUÑOZ.

ATA 10/05.G.ATLANTICA."CAJAS Y HOMENAGES".MONCHO BORRAJO

ATA 30/04.ATENEO.OURENSE.EXPO "TATHAGALA MUJKHERJEE.

MER 30/04.20H.ACAB.EXPO FOTO "O BIERZO".AMALIO FERNANDEZ GARCIA.

VEN 25/04.ATA 8/06.PAZO CULTURA.PTVDRA.EXPO "CORPO".

XOV 24/04.VIRXE DA CERCA."BOCETOS DE RETRATOS CON ALEGORIA".J.MENDEZ.

VEN 2.ATA 15/05.EKA&MOOR.MADRID."2ºSALÓN PRIMAVERA".

--------------------------------------------------------------------------------
ESCOLLA DE EXPOSICIÓNS:

ATA 30/05.CAFÉ MODERNO.PTVDRA.EXPO "RIAS BAIXAS.O VIÑO DO MAR" DO QUERIDO XURXO LOBATO.

ATA 30/04.PSOE CORUÑA."MIRADAS DE MULLERES"COLECT.7 FOTO.

ATA 30/04.FIGUERES.EXPO "ART AMPORDÁ".ANNA M.CONSTANSEU.

ATA 30/04.REST."A BOCA DO LOBO".EXPO DE ANA LAMUÑO.

ATA30/04.MONO PACO.EXPO "COLLAGES" AMIGA ALEXANDRA FDEZ.

ATA 30/04.SPORTING CASINO.EXPO COLECTIVA "ARTES PLASTICAS".

ATA 30/04.BIBL.NODAL.LUGO."RAMIFICACIÓNS".NOA PERSAN.

ATA 25/04.C.BURELA."EL DESHAUCIO".CARMEN TORREIROS.

XOV 29/05.ATA 31/08.INST.CERVANTES.TOKYO.EXPO "ARTE E RITUAL NA CATEDRAL SANTIAGO" DO QUERIDO LUIS GABÚ.

ATA 11/05.PAZO M.PITA."LA VOZ DE LA MIRADA" DO QUERIDO ALFONSO COSTA.

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS.STIAGO.EXPO FOTO."ARTE E RITUAL.CATEDRAL SANTIAGO".DO QUERIDO LUIS GABÚ.

ATA 25/05.CLINICA ALEMÁ.STIAGO.EXPO "SENTIMIENTOS" DA QUERIDA MARIA LUISA NOVAIS.

ATA 30/04.G.SARGADELOS.FERROL.EXPO "GRAVADOS E ESCULTURAS" DO QUERIDO MANUEL PATINHA.

ATA 5/05.G.ARGA.EXPO "ACUARELAS" DO COMPAÑEIRO DE ARGA FRANCIS MARROUCH.

ATA 30/04.CLUBE DO MAR.FOTOG."LEMBRAR".DA COMPAÑEIRA DE ARGA,MARIA ALVAREZ SANMARTIN.

ATA 30/04.C.CULT.TORRENTE.FERROL.EXPO ALEJOS LORENZO.

ATA 30/04.CAPELA SAN ROQUE.SADA.EXPO "METAFORAS VISUAIS" DO PREZADO ROMAN MONTESINOS.

ATA 20/05.G.ARTE NOVA.LUGO.EXPOO QUERIDO ALI ALI.

VEN 25/04.ATA 9/05.T.RIAS BAIXAS.EXPO "ATLANTICO".MANUEL CHAPELA.

VEN 25/04.ATA 25/05.CORTE INGLES,STIAGO."LIKE A ROLLING STONES".CARMEN TORRES.

MAR 22/04.20H.ATA 1/05.G.ABOUT ART.PTVDRA.EXPO "GRAFICA" SOBRE "CASTELAO".

VEN 25/04.20´30H.ATA 30/05.XARDIN BOTANICO.O BURGO.EXPO "REENCONTRO" DE TINO POZA.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O DIA DAS LETRAS GALEGAS ADICASE EN 2014 A XOSE M.DIAZ CASTRO.

ANO DO GRECO."IV CENTENARIO DO GRECO".1614-2014.EL PRADO-TOLEDO.

2014.CUMPLESE O 25 ANIVERSARIO DE "SALVADOR DALI".

LEMBRA.PODES ENVIAR A ESTE CORREO,TODAS ÁS CONVOCATORIAS,EXPOSICIÓNS,PRESENTACIÓN LIBROS,ACTOS CULTURAIS,CONCERTOS,REPRESENTACIÓNS,ESPECTACULOS,ETC.¡COA SEGURIDADE DA SUA PUBLICACIÓN!.
 
A ASOCIACIÓN DE ARTISTAS PLASTICOS GALEGOS(ARGA), DISPÓN,DIRIXE E ORGANIZA A SUA GALERIA NA RÚA SAN ANDRES.CORUÑA.