החינוך החברתי, בבית החינוך, מהווה ספינת דגל בהעשרת החניכים וביצירת הווי "אופקי". הפעילות החברתית היא נדבך נוסף, בעיצוב דמות הבוגר, כפי שאנו רואים אותו בסיום 12 שנ"ל.
סמינרים

סמינר הובלה – צוות ח"צ

הסמינר מיועד לחניכי שכבת ט', חברים בצוות מוביל של החטיבה הצעירה (ח"צ). מטרת הסמינר היא פיתוח מנהיגות והובלת חטיבת הביניים - שכבות ז', ח', ט' לאורך כל השנה. ביום הראשון לסמינר מתנסים החניכים בפעילויות אתגריות שונות וביום השני מתקיימים חוגי דיון תוך ניתוח יכולות המנהיגות שעלו ביום הראשון.

סמינר הובלה – מז"ח

הסמינר מיועד לנציגי כל כתות בית החינוך, חברים המייצגים את חניכי אופק במז"ח (מזכירות חניכים). מטרת הסמינר היא פיתוח מנהיגות והענקת כלים לנציגים.

סמינר להנצחת זכרו של יצחק רבין

הסמינר מיועד לשכבת י'. עוסק בנושא חברתי – מדיני העומד על הפרק. בתחילת התהליך נבחר הנושא ובו החניכים מקבלים העשרה. בסיום הסמינר נבנה טקס, באותו הנושא ומוצג לפני כלל החניכים ביום הזיכרון ליצחק רבין.

סמינר נושא משותף

הסמינר מתוכנן, נבנה ומונחה על ידי חניכי שכבת י"א. בתחילת התהליך החניכים בוחרים את הנושא, לומדים אותו ולאחר מכן בונים חוגי דיון, יום סיורים וערב חברתי מסכם מוסיפים הרצאה והצגה להעשרת הנושא.

סמינר עמיתים המתקיים אחת לשנה, במשך שלושה ימים, על נושא מרכזי המעסיק את החברה הישראלית ובעיקר את הנוער (תקשורת המונים, אלימות, נוער בסיכון). הסמינר מועבר לשכבות ח' - י"ב המחולקים לקבוצות מעורבות.

סמינר חברה וכלכלה

לשכבת י"ב הלומדים על החברה הישראלית כהעשרה והכנה לשנת שירות.

ליווי והכנת בני ובנות י"ב לקראת שנת שירות ושירות משמעותי בצבא. קייום פאנל שנות שירות בו מוצג תהליך ההרשמה, המיון והקבלה למסגרות השונות, שיחה עם בוגרי אופק שהם בוגרי שנות שירות. במהלך השנה החינוך החברתי מלווה את החניכים בתהליך המיון הקשה, מיעץ, תומך ומסיע להשתבץ במסגרות השונות.

במהלך השנה מתקיימת הדרכה לחניכי י"א וי"ב על חשיבות השירות המשמעותי בצבא, על תהליך החיול ועל תהליך המיונים ליחידות השונות.

הכנה ללשכת גיוס וצה"ל

לחניכי י"א – י"ב. מתקיים לאורך מספר ימים בהם החניכים לומדים להכיר את לשכת הגיוס, תהליך הגיוס, טופס המנילה, הכנה לחיי הצבא.

לקראת שנת שירות

חניכי י"ב עוברים הדרכה בכיתות ופאנל המפגיש אותם עם שנת השירות ובוגריה. החניכים נחשפים, שואלים ומגויסים לשנה חשובה זו.

הפסקות פעילות וקבלות שבת

נערכות מספר פעמים בשנה, ע"י השכבות, לחניכי בית החינוך, בהפסקה הגדולה.

עיתון "ידיעות מהאופק"

עיתון חניכי בית החינוך אשר נכתב, מצולם ונערך על ידם, מאפשר במה של כתיבה והבעת דעות. העיתון, בשיתוף רשת ידיעות אחרונות יוצא פעמיים בשנה ביום חלוקת התעודות.

מז"ח:

נציגי הכיתות הנבחרים נפגשים אחת לשבועיים או לפי הצורך מקיימים דיונים, מעלים נושאים ומארגנים פעילויות לאורך כל השנה, מפגשים עם גופים הפעילים בבית החינוך: .הנהלה, ועד הורים צוות המורים וכו'.

ח"צ

צוות הח"צ (חטיבה צעירה) משכבת ט' אחראים על ארגון חיי החברה של חט"ב, חניכים משכבות ז', ח', ט'.

שנת בר מצווה – שכבת ז'

במהלך השנה עוברים חניכי השכבה 13 משימות שונות במעגלי אישי, משפחתי, הקהילה, הכיתה, בית החינוך והמדינה. לסיכום השנה מתקיים ערב שורשים חגיגי ובו תוכנית אומנותית שמכינים החניכים והצגת עבודת שורשים אישית הנעשית כחלק מהמשימות.

ערבי תרבות

באופק נערכים 11 ערבי תרבות, לאורך שנת הלימודים, כשרובם מיועדים לכלל החניכים וחלקם רק לחט"ב או לשכבות לפי נושא. הערבים מתקיימים בשעות הערב – לילה.
תוכן הערב לפי הנושא מורכב מהופעות החניכים ומסיבת ריקודים בסופו.

פורים

שבוע פורים הוא אחד האירועים המלהיבים בבית החינוך: חניכי שכבת י"א בוחרים נושא לפורים ומכריזים עליו באירוע מיוחד. במשך השבוע, הקודם לפורים, מתקיימת בכל יום הפסקה פעילה בה חניכי בית החינוך נפגשים לריקוד או הפעלה, ביום האחרון מתקיים הפנינג חגיגי ובערב נשף פורים.

ימי גיבוש אתגריים

חניכי שכבות ז', י' עוברות גיבוש כיתתי בתחילת ששנת הלימודים. חניכי ז' עוברים בנוסף יום גיבוש כיתתי. מטרת ימי הגיבוש ליצור אווירה של עבודה משותפת, עזרה הדדית, הכרות עם חניכי השכבה והכיתה.

טקסים

באופק אנו מציינים חגים וימים מיוחדים ע"י טקס מכובד המעצים את היום. את הטקסים מכינים החניכים עם צוות מחנכי השכבה ומשתתפים בו חניכים רבים.

פעילויות ספורט

צוות ספורט של מז"ח מפעיל מספר אירועי ספורט בשנה כאליפויות כדור רגל לפי שכבות, ישובים, קבוצות מעורבות וכו'
חדשות של החינוך החברתי

סיום שנה של פעילות בחינוך החברתי

חניכים יקרים, הסתיימה לה שנת תשע"ג בפעילות החברתית עם ערב סיום שנה אותו הפיקו חניכי שכבת י' ולקחו בו חלק יתר השכבות. ברצוננו להודות לכם על שנה של עשייה חברתית ולאחל לכם חופש נעים ובטוח.
נתראה בשנה הבאה, אשל, סמדר ויהונתן - רכזים חברתיים