APLIKACE GAFE"To by ovšem vysvětlovalo spoustu věcí," řekl Artur zamyšleně. "Celý život jsem měl takový divný, nevysvětlitelný pocit, že se na světě děje něco velkého a zlověstného, a nikdo mi to nedokázal vysvětlit."
Douglas Adams, Stopařův průvodce galaxií
překlad Jana HollanováÚVOD
Návody na využití školních aplikací známých pod názvem GAFE. Samotný název je zkratkou Google Applications for Education. Všechny služby GAFE jsou spustitelné z libovolného zařízení připojeného k internetu (PC, MAC, tablet, mobilní telefon, ...). Pro nekomerční využití je firma Google poskytuje uživatelům zdarma a jsou obdobou služeb pro firmy pod názvem App for Works. Pomáhají udržet toky školních informací, podporu komunikace učitel - žák, učitel - rodič a zavádějí moderní výukové nástroje do školního prostředí. Věřím, že vás všechny jejich tvořivé využití obohatí, přispěje k rozvoji vašeho poznání a zvýší váš zájem o další používání informačních technologií ve vzdělávání.


Tyto stránky jsou vytvořeny pro pomoc učitelům a studentům Obchodní akademie Vinohradská v Praze při jejich snaze začlenit vzdělávací nástroje a aplikace firmy Google do vyučování. V této podobě mají pouze informativní charakter, který poskytne několik málo rad, jak aplikaci spustit a začít využívat.

Jednotlivé aplikace uvidíte s podrobným popisem po rozkliknutí v pravém panelu nebo v aplikaci MindMap zde.Motivační videoKdesi daleko v zaostalých a nezmapovaných končinách onoho cípu Západního spirálního ramene naší Galaxie, který si rozhodně nemůže dělat nároky na módnost, leží jedno malé bezvýznamné žluté slunce.
Kolem něj zhruba ve vzdálenosti sto padesáti milionů kilometrů obíhá naprosto zanedbatelná nepatrná modrozelená planeta, na níž z opic vzešlé formy života jsou tak úžasně primitivní, že se dosud domnívají, že digitální hodinky jsou docela šikovný nápad.
Hlavní problém této planety spočívá v tom, že většina lidí je nešťastná. Vyskytlo se mnoho pokusů o řešení, většinou se týkaly pohybů malých zelených kousků papírků, což je zvláštní, protože ony malé zelené kousky papíru koneckonců nešťastné nebyly.
A tak problém trval dál...
Stále více lidí se přiklánělo k názoru, že udělali nenapravitelnou chybu už tehdy, když slezli ze stromů. Někteří dokonce tvrdili, že chybou bylo vůbec kdy na stromy lézt, že měli všichni pěkně zůstat v oceánech.
Douglas Adams, Stopařův průvodce galaxií
překlad Jana HollanováZa připomínky budeme vděční na adrese ivo.voska@oavin.eu