2013-2014 Northern Potter Children's School Homeroom List

Northern Potter Children’s School

Homeroom List

2013-2014

 

 

K4:

 

            Miss Kitch – Rm. 120:  Haydon Bieser, Wyatt Brimmer, Ethan Cornell,

Rees Elmadollar, Brandon Furman, Miranda Jacoby, Savannah Kio,

Taylor Knowles, Kegan Lane, Kameron Martin,  Aurora Moses, Braeleigh Payne, Caylin Potter, Camila Stager, Carter Stephens, Jayden Williammee, Mariah Wright.

 

            Mrs. D. Cowburn – Rm. 123:  Aeryonna Adams, Austin Brimmer, Bryce Clark, Anden Connolly, Owen Daniels, Devin Erhard, Ean Hyde, Myah Kibbe,

Riley Knowles, Bailee Madison, Temperance McCutcheon, Lilly Pollock,

Isabel Prince, Peyton Prince, Steven Rinaldi, Jaylyn Williammee, Dante Woodring.

 

 

Kindergarten:

           

            Mrs. Kosa – Rm. 98:  Ella Baker-Goerner, Dreysen Burnside, Noah Cady, Aeyona Dennis, Jordan Doddles, Ean Gertzen, Presley Graves, Dominick Hamilton, Hunter Hanes, Jadin Hardt, Kayla Hyde, Kaleb Long, William Nicholas,

Alivia Norman, Nicholas Saunders, Liam Smith, Harley Thompson, Tiffany White.

 

            Mrs. Martin – Rm. 99:  Aiden Clemons, Rebekah Copp, Hailey Dibble,

Owen Erhard, Evan Erway, Ethan Hamilton, Marian Hamilton, Micah Knowles, Caden Neal, Arianna Nederfield, Alyssa Pollock, Gaven Richard, Noah Sherman, Briana Stillwell, Abigail Taylor, Courtney Thompson, Tristin Thompson,

Raegan White, Caine Wright.

 


 

First Grade:  

 

            Mrs. Daniels- Rm. 102:  Zachery Abbott, Demetri Adams, Judea Andrews, Kimberly Anduchowski, Carl Bryant, Heather Crowner, Trinity Doddles, Cal Dunn, Blayk (Risser) Estes, Jadon Fuller, Nevaeh Kio, Holden Knickerbocker,

 Malachi Lewis, Rachel Manning, Adrianna Mattison, Kayla Shupe, Lola Sollinger, William Wright.

 

            Mrs. Graves – Rm. 104:  Joslynne Becker, Carter Brown, Ty Daniels,

Laura Dunn, Lillie Greiss, Paige Hamilton, Brooke Hanes, Kaden Hoopes, Eli Hyde, Dakota Lampman, Roseanna Mack, Blake Peangatelli, Gage Pollock, Grace Pollock, Torin Snyder, Brittani Thompson, Dawson Walaski, Zoe White.

 

Second Grade: 

 

Mrs. Hamilton – Rm. 106:  Eden Andrews, Molly Cady, Aspyn Dennis, Juvenal Diaz, Trenton Easterling, Synjyn James, Levi Lampman, Ethan Langworthy, Ryan Mattison, Grace Morgan, Marissa Palmatier, Sarah Risser, Joel Sherman, Reagan Slawson, Josey Sprow, Dawson Wheeler.

 

            Mrs. Knowles – Rm. 108:   Jaiden Bentley, Kayden Brown, Kyrie Calkins, Haylee Chapman, Elizabeth Crawford, Tristan Erway, Ethan Fuhrer, Ethan Harig, Dylan Madison, Hannah Neal, Madelyn Nicholas, Trenton Payne, Brianna Taylor, Destiney Warner, Alissa Wright.

 


 

Third Grade:

           

Mrs. Lewis – Rm. 101:  Zeke Barber, Jason Becker, Chloe Brimmer,

Garrett Fuhrer, Grace Hilfiger, Wesley Jacoby, Kayden Jordan, Wyatt Kibbe, Spencer Lampman, Hailey Mannix, Rebecca Martin, Madison Metzger,

Megan Nederfield, Paige Nelson, Malorie Palmatier, Matthew Petsch,

Aiden Swetland, Carter Thompson, Trent Thompson, Jenny Williamson,

Nickoles Wright.

 

Mrs. Hoven – Rm. 103:  Aubrey Anderson, Lexi Burdick, Logan Chapman, Camrin Clark, Sara Close, Miguel Colon Kira Crawford, Rian Ditzler, Kyle Dunn, Elvis Endress, Raymond Erway, Breanne Hand, Autumn Harig, Jeremy Howell,

Cole Knickerbocker, Krina Nowakowski, Reagan Potter, Masen Richard,

Kenneth Ruppert, Riley Thompson, Yulonda Willow.

 

Fourth Grade:

 

Ms. Van Dusen – Rm. 142:  Jacob Bartoo, Megan Button, Hannah Crawford, Riley Gertzen, Haley Graves, Brooke Harris, Kiara Jordan, Cale Kosa, Mykel Kuhns, Courtney Martin, Shae McGinty, Shelby Nelson, Lorenzo Robinson,

 Alyssa Rumsey, Shalylynn Ruppert, Ben Torrey.

 

Mr. White – Rm. 143:  Tanyon Brown, Alexandra Bryant,

Hannah Butkiewicz, Abbie Cady, Rylee Copp, Christian Fuller, Britney Hauber, Wyatt Holley, Madison Hoopes, Megan Hyde, Joseph Johnston, Daniel Keim, Shane Knowles, Briana Mattison, Kaden Matteson, Apryl Outman,

 Angela Saunders, Levi Witham.

 


 

Fifth Grade: 

            Mrs. Slawson – Rm. 135:  Megan Byron, Logan Crawford, Collin Crippen, Catie Crowner, Guy Dunn, Joseph Easton, Christopher Gibble, Nicholas Knapp, Hailey Knickerbocker, Ryan Langworthy, Mary Lincoln, Amber McAndrews, Rebecca Nederfield, Trent Palys, Devon Proctor, Xanadu Rumsey,

Tristan Schlesing, Tre Slawson, Cooper Soule, Anthony Tomak, Nicholas Wright.

 

Mrs. Misner – Rm. 136:  Carter Anderson, Trevor Burdick, Dylan Button, Noah Coates, Tristen Ditzler, Austin Endress, Autumn Hemphill, Adric Howell, Matthew Kio, Trevor Kio, Richard Kunselman, Patrick Lehman, Aundray Morgan, Timothy Porcuri, Tayden Richard, Alexis Shupe, Deonna Snyder, Ali Stebbins, Audrianna Torrey, Danielle Witham, Conner Wright, Zachary Wright.

 

 

Sixth Grade:

Miss Weiss – Rm. 132:  Jacob Boden, Alyssa Burchell, Leoncio Diaz, Courtney Fox, Alyssa Hoopes, Dallas Knauer, Foster Kosa, Anthony McCutcheon, Mitchell Perovich, Danielle Perry, Hannah Preston, Travis Snyder, Darryn Soule, Ezra Sprow, Gianna Tilton, Samantha Vannatter, Austin Wheater.

 

 

Mrs. C. Cowburn – Rm. 133:  Autumn Button, Clayton Cady,

 Clarissa Crowner, Mackenzie Gertzen, Andrew Hand, Levi Harris, Emma Kosa, Aaron Lehman, Melissa Lehman, John Lewis, Caitlyn Magarigal, Jordan McClellan, Morgan Palmatier, Hope Porcuri, Preston Proctor, Madisyn Sollinger, Gavin Soule, Haley Wheeler, Travis Willow.