לוח ההודעות


אירוע סוף השנה- חפש את המטמון

נשלח 28 ביולי 2011, 13:16 על ידי אבי אמסלם   [ עודכן 28 ביולי 2011, 13:44 על ידי תקשוב נועם הרצוג עכו ]

לקראת סוף שנת הלימודים קיימנו מסיבת סוף שנה לכלל הורי בית הספר, שכלל את תחרות חפש את המטמון- בסימן מקומות ואירועים בעכו. הכיתות עם הוריהן התחרו איזו כיתה תגיע ראשונה למקום המטמון. הכיתות עברו בתחנות שונות כמו: בית הכנסת 'אור תורה' המרשים, פארק אלי כהן, חורשת נפוליאון וישיבת ההסדר.
המטמון חיכה לכיתה הראשונה בבית הכנסת 'אהבה ואחווה' שברח' הרמח"ל. שם ההורים הסבו סביב שולחנות ערוכים לארוחת ערב חלבית ועשירה, וכן צפו במצגת המסכמת את שנת הלימודים על פעילויותיה וחוויותיה. האירוע התקיים לאגף הבנות ואגף הבנים בשני ימים נפרדים. כיתה ד' בנים וכיתה ה' בנות זכו מטמון- טיול לפארק המשפחות בכרמיאל.
 
 

שבוע שיא- שמירת הלשון

נשלח 24 במאי 2011, 2:44 על ידי אבי אמסלם   [ עודכן 24 במאי 2011, 2:57 על ידי תקשוב נועם הרצוג עכו ]

השבוע, בין התאריכים י"א באייר- ט"ז באייר, התקיים בבית ספרנו שבוע שיא שהוקדש לנושא השנתי של בית הספר- שמירת הלשון. שבוע זה מהווה סיכום לנלמד במשך השנה כולה- ע"י הלכה יומית בכיתות, ובשיעורי מידות במערכת.
בשבוע זה הוקדשה שעה בכל יום, ללימוד וסיכום הלכות לשון הרע, ע"י לימוד נושא בתורה (הנושא נלקח מהחומש אותו הכיתה לומדת), לימוד שיר, דרמה- לימוד ע"י הצגה, אומנות- הכנת יצירות, יום כתיבה יצירתית, פעילות מתוקשבת ומילוי שאלון מקוון בנושא לשון הרע. את התוצרים הציגו התלמידים והתלמידות בכינוס מיוחד בספרייה. יישר כח למחנכי/ות הכיתות על השבוע המוצלח.

טקסי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

נשלח 24 במאי 2011, 2:35 על ידי אבי אמסלם   [ עודכן 24 במאי 2011, 2:41 על ידי תקשוב נועם הרצוג עכו ]

ביום שני, ה' באייר, קיימנו בבית ספרנו טקסים מרגשים לזכר הנופלים במערכות ישראל. הטקסים היו בסימן גבורת הנופלים ורושם מעשיהם. בטקסים הובאו גבורתם ומסירות נפשם של עמיחי מרחביה הי"ד, סגן אלירז פרץ הי"ד, יוני נתניהו ועוד.
באגף הבנים הטקס נערך ע"י בני כיתה ד', בניצוחו של הרב שלומי סבג, ובאגף בהנות ע"י בנות כיתה ה' של המורה רחל מוחרר. יישר כח לכיתות. התרגשנו מאוד.

טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה

נשלח 24 במאי 2011, 2:25 על ידי אבי אמסלם   [ עודכן 24 במאי 2011, 2:34 על ידי תקשוב נועם הרצוג עכו ]

בכ"ח בניסן קיימנו בבית ספרנו את טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה, שהיה בסימון קידוש החיים- שמירת התורה והמצוות בשואה. הטקסים המרשימים התקיימו באגף הבנות ע"י בנות כיתה ד' בניצוחה של המחנכת זהבה ארביב, ובאגף הבנים ע"י תלמידי כיתה ה' בניצוחו של הרב אבי אמסלם. יישר כח לעוסקים במלאכה.

יום הכנה לפסח- תחנות מפעילות

נשלח 24 במאי 2011, 1:59 על ידי אבי אמסלם   [ עודכן 24 במאי 2011, 2:12 על ידי תקשוב נועם הרצוג עכו ]

לקראת חג הפסח, התקיימו בבית ספרנו יומיים של הכנות לחג, שכללו תחנות שונות, כמו: אפיית מצות, שולחן החג (סימני ליל הסדר), לימוד פיוט לחג, ופעילות מתוקשבת במעבדת המחשבים. בית הספר אירח את גני מורשה ופרלה. יישר כח לכל המורות שעמדו בתחנות.

חגיגת הסידור בפתח!

נשלח 31 במרץ 2011, 0:58 על ידי אבי אמסלם   [ עודכן 31 במרץ 2011, 1:02 על ידי תקשוב נועם הרצוג עכו ]

היכונו היכונו לטקס ומסיבת קבלת הסידור שיתקיים ביום שני לכיתה א' בנות,וביום רביעי לכיתה א' בנים. שיתקיים בביהכנ"ס 'אור תורה'.

משלחת כיתה ו' בבית הכנסת הגדול בירושלים

נשלח 31 במרץ 2011, 0:46 על ידי אבי אמסלם   [ עודכן 31 במרץ 2011, 0:57 על ידי תקשוב נועם הרצוג עכו ]

במסגרת מבצע 'חמד של תורה',יצאו תלמידי כיתה ו' ביום שני, כ"ב אדר ב',  עם הרב ליאור והמורה חגית כהן לכנס חמ"ד בבית הכנסת הגדול בירושלים בהשתתפות כל ביה"ס בארץ, שם חגגו את סיום סדר מועד ואת לימוד כל ספרי התנ"ך. בלימוד השתתפו כלל תלמידי בית הספר.בכנס השתתפו גם הרבנים הראשיים לישראל- הרב יונה מצגר שליט"א, והרב שלמה עמאר שליט"א. התלמידים חזרו עייפים אך מלאי חוייה של התעלות.

חידון אזורי- בהלכות פורים ומגילת אסתר

נשלח 14 במרץ 2011, 5:50 על ידי אבי אמסלם   [ עודכן 14 במרץ 2011, 5:55 על ידי תקשוב נועם הרצוג עכו ]

במקום הראשון- בית הספר נועם הרצוג!

ביום ראשון, ז' באדר, יום פטירת משה רבנו ע"ה, נערך בבית הספר 'אמית קנדי' החידון האזורי לבתי הספר הממלכתים- דתיים על הלכות פורים ובקיאות במגילת אסתר עפ"י פירוש רש"י.

בחידון השתתפו שני נציגים בכיתות ה'-ז' מכל בית ספר. מעכו- נציגי ביה"ס רמב"ם, נועם- הרצוג, ונתיב בנים של אמית קנדי. מנהריה- נציגי ביה"ס רמב"ם, אבן שוהם. משלומי- נציגי ביה"ס הרב מימון.

עם המתמודדים הגיעו הכיתות המלוות מבתי הספר השונים, שהתאספו באולם הכינוסים של תיכון 'אמית קנדי'. חבר השופטים כלל את רבני בתי הספר שהתמודדו בחידון, ואת החידון עצמו הנחו הרב שלומי סבג והרב צחי אייזיק.

החידון כלל שאלות הלכתיות מורכבות, מדרש תמונה, שאלות נכון/ לא נכון, ושאלות מתוך פירוש המגילה בשילוב קטעי סרט מיוחד. בשלב זה שרר מתח רב כשבסיכום הביניים הובילו שלושת בתי הספר רמב"ם עכו, נועם- הרצוג ורמב"ם נהריה עם ניקוד זהה של 114 נק' כל אחד....

החידון נחתם בשלב השאלה הזהה שנשאלה ע"י רב העיר עכו והמחוז, כב' הרב יוסף ישר שליט"א שהגיע מיוחד כדי לכבד את החידון בנוכחותו.

לאחר בדיקת התשובות התקבלו התוצאות, ובמקום הראשון זכו נציגי בית הספר נועם- הרצוג: איתן זינר וירון בוסקילה (מכיתה ה') עם 118 נק', רק 3 נקודות הפרש מהמקום השני בו זכו נציגי בית הספר רמב"ם עכו.

המתמודדים מכל בתי הספר זכו בפרסים מכובדים. את הפרסים חילקו מנהל 'אמית קנדי' הרב מיכאל ליברמן ורב העיר הרב יוסף ישר שליט"א. כמובן שמנהל חט"ב טל כהן הזכיר את הרצח הנפשע של בני מש' פוגל הי"ד מהיישוב איתמר, ולדבריו החידון היווה את התשובה המוחצת לשונאינו- המשך קיומו של עם ישראל בתורתו.

תודה למארח הגדול ולמארגן החידון- נתיב בנים של תיכון 'אמית קנדי' בעכו, על ארגון החידון בצורה יפה, נעימה ומכובדת ועל ההסעות לבתי הספר השונים. ובפרט לרב צחי אייזיק שניצח על הכנת החידון על שאלותיו והכנת המתמודדים. אין ספק שחידון חשוב זה יהווה אבן פינה לחידוני פורים נוספים גם בשנים הבאות.

יישר כח לזוכים הגדולים- איתן זינר וירון בוסקילה מביה"ס נועם- הרצוג. חיילכם לאורייתא!

היכונו! הסופר חיים ולדר מגיע לבית ספרנו!

נשלח 28 בפבר׳ 2011, 2:24 על ידי אבי אמסלם   [ עודכן 28 בפבר׳ 2011, 2:32 על ידי תקשוב נועם הרצוג עכו ]

כחלק מתהליך עידוד הקריאה בבית ספרנו, נקיים מופע "הלב הוא לא מחסן" עם הסופר הנודע חיים ולדר. אי"ה ביום רביעי הקרוב, כ"ו באדר א', בשעה 17:30, באולם 'אשכול פיס' בעכו.
במהלך הערב יוצגו יומני קריאה ועבודות של התלמידים. כולם מוזמנים!!

בת מצווה בסימן אהב"ה

נשלח 27 בפבר׳ 2011, 1:52 על ידי אבי אמסלם   [ עודכן 27 בפבר׳ 2011, 1:54 על ידי תקשוב נועם הרצוג עכו ]

ביום שלישי יצאנו למסע בת מצווה בסימן אהב"ה-אני החוליה הבאה בשרשרת הדורות,ביקרנו אצל רבנית צביה אליהו וקיבלנו את ברכתה,לאחר מכן נסענו לקבר רחל אמנו והתפללנו באם בדרך שגלעד שליט ישוב לביתו במהרה,ביקרנו במוזיאון חברון,עלינו להתפלל במערת המכפלה,לאחר מכן ערכנו הפרשת חלה ופק"ל (לאמהות שלא יכולות בלי הנס קפה..) יישר כח לשולי תורג'מן על הבאת האמגזית!!לאחר מכן נסענו לכינוס סיכום בישיבת חברון,והתכבדנו בעוגיות ועוגות מעשה ידיה של רויטל סגל (התותחית!) וצפינו בהצגות שחיברו הבנות בנושא בת המצווה והתבגרות.

1-10 of 26