Tipy a triky pro Google Apps


    

 
    Aplikace Google          Offline - Některé aplikace Google, které mohou po nastavení fungovat i bez připojení k internetu, mají za názvem
                         zelený štítek offline. Všechny změny se v těchto aplikacích po připojení k internetu synchronizují

    Bezpečnost - Aplikace, které doporučujeme do mobilního zařízení nainstalovat z důvodu zabezpečení mají za názvem                                     štítek Bezpečnos.
Gmail    Offline


Celá vaše e-mailová schránka přímo ve vašem telefonu. Třiďte, odepisujte a vytvářejte e-maily i bez vašeho počítače. Nemusíte ani čekat na připojení k internetu. Veškeré vaše zásahy se po připojení automaticky synchronizují. Aplikace podporuje i správu více účtů Google.


Stahujte pro Android nebo iOS
Google+


googleplus.pngGoogle+ není jen pouhou sociální sítí, přináší spoustu výhod například v podobě uzavřených komunit uvnitř společnosti nebo plánování firemních událostí. Tím to ovšem nekončí. Google+ se může používat například i jako projektový nástroj. Můžete sdílet dokumenty, tabulky, fotografie, místa. To vše a mnohem více najdete na Google+.

Stahujte pro Android nebo iOS
Mapy     Offline


Naplánujte si trasu na vaši schůzku. Díky aplikaci Mapy Google můžete snadno vyhledat různá místa, oblíbené lokality, restaurace, kavárny atp. Mapy jsou skvělým pomocníkem nejen na cestách, ale v každodenním životě. Pokud víte, že budete mimo připojení, můžete si do zařízení stáhnout vámi zvolenou část mapy.

Stahujte pro Android nebo iOS
Disk Google     Offline


Nejdůležitější aplikace z celého balíku Google Apps. Všechny, které jsou vytvořené nebo nahrané na Disku Google přes počítač máte dostupné i přes váš telefon. Přistupuje ke všem souborům v cloudu, například během cesty na poradu nebo upravujte prezentace během kolegovi přednášky - změn si nikdo nevšimne, protože je vše sychronizované. 

Nemůžete se dostat ke scanneru? Nevadí, přes aplikaci Disk nafoťte a upravte dokumenty tak, jako na opravdovém scanneru. Aplikace podporuje více účtů Google.

Stahujte pro Android nebo iOS
Kalendář          Offline


Patříte-li mezi zastánce osobních kapesních diářů, tak s kalendářem v mobilu si mnohonásobně přilepšíte. Všechny vytvořené události v telefonu se uloží do cloudu a máte je přístupné i z vašeho počítače. Nejen že události můžete ze svého počítače upravovat, ale uvidíte kalendáře i svých kolegů a naopak. Vždy tedy víte, kdy můžete spolupracovníkům volat.

Stahujte pro Android pro iOS
Quickoffice     Offline


Otevírejte, vytvářejte a editujte dokumenty ve formátu například Microsoft Office přímo na svém telefonu. S Quickoffice se nemusíte obávat nenzámých a nepodporovaných formátů.)


Stahujte pro Android nebo iOS
Moje trasy      Offline


Vyžaduje zaměstnavatel záznam všech tras ve firmě? Vzpomenete si, jaké body na mapě jste projeli autem či jakou trasou jste prošli na vaši schůzku? Jestliže ne, pak stačí vždy zapnout Moje trasy a budete mít dokonalý přehled ve vašem mobilu. Statistiky můžete později exportovat. 

Nepotřebujete-li podrobně měřit, můžete apliakci využít  pro osobní potřeby, například kolik jste nachodili po Vánočních nákupech.

Stahujte pro Android
Google Authenticator     Offline  Bezpečnost


Dvoufázová autentifikace je základním kamenem pro zabezpečení firemních i vašich osobních dat. Aplikace automaticky generuje 6-místná čísla, která jsou potřebná pro přihlášení do účtu Google při doufázové autentifikaci. Do aplikace můžete přidat nejen více účtů Google, ale i jiné služby, které dvoufázovou autentifikaci podporují.)

Stahujte pro Android nebo iOS
Google Keep      Offline  


Zapisujte, foťte, nahrávejte, organizujte vše, co nechcete zapomenout, ale potřebujete uchovat na bezpečném místě. Google Keep představuje synchronizované poznámky napříč všemi zařízeními. Google Keep je jednoduchá aplikace pro vytváření poznámek, které později můžete barevně odlišit. 

Ke všem svým poznámkám se dostanete i na webové stránce keep.google.gom. Poznámky lze sdílet do mnoha jiných aplikací.


Stahujte pro Android nebo iOS nebo přes aplikaci třetí strany
Překladač Google             Offline


Nepostradatelný pomocník, kterého znáte z webového prostředí. Mobilní verze však nabízí i možnost konverzace. Aplikace vám automaticky překládá váš aktuální rozhovor tím, že nahrává osobu, která právě mluví. Nevěříte? Zkuste to a zbourejte jazykové bariéry - funguje to.


Stahujte pro Android nebo iOS
Hangouts             Offline


Konverzace nebo videohovory v reálném čase přímo ve vašem mobilu. Velkou výhodou této aplikace je asynchronní funkce všech vašich konverzaci či videohovorů. Co to znamená? V případě kdy si s někým píšete či voláte na vašem počítači, nemusíte čekat a sedět než člověk na druhé straně odpoví. 

Pohodlně vypněte stolní počítač nebo zaklapnete notebook, protože všechny zprávy budete mít i ve svém telefonu a v konverzaci či videohovoru můžete pohodlně pokračovat cestou na schůzku nebo ve vlaku.

Stahujte pro Android nebo iOS
Vyhledávání (Google Now)


Používejte vyhledávání mnohem efektivněji než je tomu na počítači. Vyhledávání Google vám rozšíří vaše obzory. Pomocí chytrých karet Google budet vždy upozorněni na čas, kdy nejpozději vyrazit na schůzku, jaké je aktuálně počasí, získáte přehled o délce vaší cesty domů nebo do práce a mnoho dalšího.

Stahujte pro Android nebo iOS
YouTube


Jestliže je sledování videí na YouTube vaší každodenní činností, jistě oceníte možnost sledovat všechny videa přímo přes mobilní zařízení. Po přihlášení do aplikace získáte všechny vaše seznamy, odběry a ostatní data, které jste nastavili ve webovém prostředí.


Stahujte pro Android nebo iOS
Street View


Znáte Google panáčka z webového prostředí Map Google, který umožnuje street view, nebo-li pohled z ulice? Pokud ano, jistě uvítáte stejného Google panáčka ve svém mobilu.


Stahujte pro Android
Prohlížeč Chrome


Prohlížeč, jak ho znáte, ve vašem telefonu. Všechny vaše záložky, historie a dokonce i hesla (která jsou šifrovaná) se synchronizují přímo do vašeho mobilního telefonu a data, která zase zadáte v mobilním zařízení, se zase synchronizují do vašeho prohlížeče na desktopu. 

Velkou výhodou je možnost pokračovat v relaci (kartě) z jakéhokoliv zařízení. Co to znamená? Karty, otevřené na jednom zařízení můžete zobrazit ve jiném zařízení. Vše je podmíněno přihlášením do Chromu na všech zařízení, v kterých tuto funci chcete používat.

Stahujte pro Android nebo iOS
Aktuality Google (Kiosek Google)


Aplikace Aktuality Google (Kiosek Google) přenáší všechny vaše oblíbené zprávy z adresy news.google.com do vašeho zařízení. Personalizovaný obsah na webu se automaticky synchronizuje do vašeho mobilního zařízení. Stačí se pouze přihlásit a nejnovější zprávy doslova na ruce.

Stahujte pro Android nebo iOS

Správce zařízení Android         Bezpečnost


Spravujte a ovládejte své Androidy na dálku ze svého počítače nebo dokonce i ze svého jiného Androidu. Všechna svá mobilní zařízení s operačním systémem Android můžete zobrazit na mapě, prozvonit, uzamknout nebo dokonce vymazat celý obsah. 

Tyto možnosti mohou využít ti, kteří svůj telefon nemohou věčně najít. Například rodiče mohou získat přehled o svých dětech, právě díky lokalizaci zařízení.

Stahujte pro Android
Chromecast

Používáte malé zařízení od Google pro streamování mediálního obsahu? Díky aplikaci Chromecast můžete přímo ze svého zařízení přehrávat videa z YouTube, poslouchat hudbu z Google Play a mnoho dalšího.


Stahujte pro Android nebo iOS
Blogger


Používáte službu Blogger pro vaši firmu? Pak jistě uvítáte možnost spravovat a publikovat nové příspěvky pomocí vašeho mobilního zařízení.


Stahujte pro Android nebo iOS
Cloud Print


Google Cloud Print přestavuje tisku v cloudu. Tiskněte dokumenty bez kabelů, dokonce nemůsíte být Vytiskněte si cestou do práce všechny potřebné dokumenty a mějte je připravené s vaším příchodem do kanceláře.

Stahujte pro Android nebo iOS
Google Apps Device Policy         Bezpečnost


Nejdůležitějších bezpečnostních aplikací, která by měla být na váš chytrý telefon nainstalována. Ať už zařízení používáte jen pro firemní účely nebo váš zaměstnavatel umožňuje BYOD (Bring your own device) nemusíte se obávat, že při ztrátě vašeho zařízení se k datům dostane kdokoliv. Můžete dokonce lokalizovat své zařízení přes webovou stránku https://www.google.com/apps/mydevices

Pokud máte nainstalovaný Google Apps Device Polici, administrátor Google Apps může kompletně vymazat zařízení na dálku a tím ochrání firemní data. Veškeré náklady budou jen za nákup nového a nikoliv za škody, které firma únikem dat utrpí.

Stahujte pro Android
Google Analytic


Sledujte a analyzujte všechny vaše webové stránky, které jste přidali v aplikaci www.google.com/analytics. Rychlý přístup k datům, které můžete analyzovat například cestou do práce nebo na schůzku.


Stahujte pro Android
Google Admin         Bezpečnost


Administrátoři Google Apps jistě uvítají možnost přístupu ke konzoli i přes chytrý telefon. Nečekejte však plnohodnotné rozhraní, které znáte z webového prostředí. Očekávejte spíše základní funkce, které v daných situacích mohou zachránit cenná data společnosti.


Stahujte pro Android nebo iOS
Google Earth


Celá zeměkoule na vaší ruce. Prohlížejte zajímavá místa ve 3D nebo přímo z ulice stejně jako na desktopové verzi Google Earth.
Stahujte pro Android nebo iOS

Google TalkBack

Aplikace je určená pro nevidomé a zrakově postižené uživatele a umožňuje jim komunikovat se svým zařízeními snadou cestou. Aplikace “umí” mluvit, naslouchat příkazům a umožňuje vibrační odezvu.


Stahujte pro Andorid
Google Maps Engine

Zobrazujte si ve vašem telefonu vlastní mapy, které jste vy nebo vaše organizace vytvořili v Google Maps Engine, a snadno zapínejte a vypínejte relevantní vrstvy. Spolupracujte v týmy v terénu díky sdílení polohy v reálném čase z Koordinátoru Google v kontextu vašich map Maps Engine. 


Jednoduše vytvořte mapu na adrese http://mapsengine.google.com/map a přečtěte si další informace o Google Maps Engine na adrese http://maps.google.com/engine.


Stahujte pro Android