Často kladené dotazy
   

 
Co jsou to Google Apps?

Google Apps umí to, co běžné programy, které již znáte - Outlook, Thunderbird, Kalendář nebo Skype. Google Apps se však liší tím, že nejsou uloženy ve vašem počítači či notebooku, ale jsou přístupné přes webové rozhraní. Jinými slovy, můžete s nimi pracovat z libovolného počítače připojeného k internetu.
Co vše se zavedením Google Apps změní?

První a nejviditelnější změnou bude nový emailový klient. Po přechodu na Google Apps budeme pro emailovou komunikaci používat Gmail společně s dalšími aplikacemi Google Kalendáře a Kontakty. Nově budeme používat i online úložiště Google Disk, které umožňuje sdílení dokumentů a odpadne tak nekonečné rozesílání příloh. Díky aplikaci Hangouts budeme moci chatovat, volat si nebo pořádat videokonference. A také budeme moci snadno a rychle tvořit vlastní jednoduché weby. S Google Apps budete moci pracovat na jakémkoli počítači, notebooku, tabletu nebo smartphonu s připojením k internetu.
Jak je zajištěna bezpečnost dat s Google Apps?


Veškerá firemní data, se kterými pracují Google Apps, jsou uložena na serverech společnosti Google, ale i nadále jsou výhradně v našem vlastnictví. Google naše data nijak nezpracovává, nevyužívá, nesdílí a neumožňuje k nim přístup třetím stranám, ani svým zaměstnancům. Každý datový soubor je z důvodu zabezpečení rozdělen na několik částí, z nichž každá je zašifrována a v několika kopiích uložena na různých serverech Google po celém světě. Google je přední světová technologická společnost a zaměstnává špičkové odborníky na ochranu datových center, aplikací a uživatelských dat proti vnějším útokům. Google Apps jsou certifikovány dle ISO27001, SAS 70 Type II, SSAE 16 Type II, ISAE 3402 Type II. Více o bezpečnosti a ochraně osobních dat se dočtete přímo na stránkách podpory Google »
Kdy bude probíhat změna?

Všechny podstatné informace o přechodu na Google Apps a termíny důležitých kroků naleznete v sekci Informace o změně »
Budou zachovány mé staré emaily, kontakty a data v kalendáři?

O vaše předchozí emaily a kontakty nepřijdete. Ačkoli veškeré nové emaily Vám budou nově chodit pouze do emailové schránky na Gmailu, ke starší poště se dostanete přes předchozího emailového klienta (Thunderbird, Outlook), kterého budete moci používat jako archiv dosavadní e-mailové komunikace (místní složky). E-maily uložené na serveru, kontakty z předchozího emailového klienta a události z předchozího Google kalendáře bude přeneseny do Gmailu v rámci přechodu na Google Apps.  Potřebujete vědět více? »
Mám před změnou něco udělat se svou poštou, kontakty nebo kalendářem? 

Před migrací dat je pouze potřeba "uklidit" vaši emailovou schránku - vymazat nepotřebné emaily a případně aktualizovat kontakty. E-maily uložené na serveru, kontakty z předchozího emailového klienta a události z předchozího Google kalendáře bude přeneseny do Gmailu v rámci přechodu na Google Apps.  Máte další dotazy? »
Musím být v době změny na pracovišti?

Při přechodu na Google Apps nemusíte být na pracovišti, ale před vaší nepřítomností si raději ověřte, zda je ve vašem případě opravdu vše v pořádku.

Jak se přihlásím na školení?

Máte- li zájem o školení Google Apps, kontaktujte nejpozději do 10. 10. 2013 Jan Lippl, telefon 713, email jan.lippl@mu.ckrumlov.cz.

Co mám dělat, když nepůjde e-mail nebo kalendáře? 

S technickými dotazy se obracejte 
přímo na IT oddělení. Kontakty »