Всеукраїнський конкурс “Учитель року”

Всеукраїнський конкурс «Учитель року» є конкурсом професійної майстерності вчителів, який проводиться на державному рівні на виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 року № 489 «Про всеукраїнський конкурс «Учитель року», з метою підвищення престижності професії вчителя в суспільстві.

Завданнями конкурсу є:

  • виявлення та підтримка талановитих педагогічних працівників, поширення кращого педагогічного досвіду;

  • розвиток творчого потенціалу вчителя та підвищення його професійної майстерності;

  • сприяння самореалізації вчителя.

Конкурс проходить відповідно до Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 року № 638 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 370 від 16.05.2018)

Конкурс проводиться у декількох номінаціях щороку у три тури:

  • перший, зональний — в зонах, визначених структурними підрозділами з питань освіти Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій з урахуванням кількості зареєстрованих учасників конкурсу — педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, що перебувають в районному, міському, обласному, державному підпорядкуванні або відносяться до об’єднань територіальних громад;

  • другий, регіональний — в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі;

  • третій, всеукраїнський.

Перший і другий тури конкурсу можуть проводитися в один або два (відбірковий та фінальний) етапи. Третій тур конкурсу проводиться у два етапи — відбірковий та фінальний.

Участь у кожному наступному турі конкурсу беруть переможці попереднього туру в кожній номінації.

Конкурс проводиться на добровільних засадах серед педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти за основним місцем роботи, які мають стаж педагогічної роботи не менше трьох років.

Центральний організаційний комітет конкурсу щороку затверджує умови та порядок проведення конкурсу та не пізніше ніж за два місяці до початку першого туру конкурсу забезпечує їх доведення до відома педагогічної громадськості шляхом розміщення на офіційному веб-сайті МОН.

Членами фахового журі стають найдосвідченіші представники загальноосвітніх навчальних закладів, вищої школи, наукових установ, інститутів післядипломної педагогічної освіти, громадських організацій, переможці і лауреати конкурсу минулих років.

За результатами конкурсних випробувань відбіркового етапу третього туру конкурсу у кожній номінації визначаються 12 конкурсантів, які набрали найбільшу кількість балів та продовжують змагання у фінальному етапі.

На підставі рішення журі кожної номінації третього туру конкурсу центральний організаційний комітет вносить МОН пропозиції щодо внесення клопотань про присвоєння переможцям конкурсу почесного звання «Заслужений вчитель України», нагородження лауреатів грамотами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.


"Учитель року – 2021»: стартувала реєстрація на конкурс

Стартувала реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021».

Цьогоріч вчителі змагатимуться у п’яти номінаціях : «Керівник закладу освіти», «Українська мова та література», «Математика», «Трудове навчання».

Реєстрація триватиме до 4 жовтня цього року за https://mon.gov.ua/ua/konkursi-dlya-pedagogiv/konkurs-uchitel-roku/uchitel-roku-2021.

Конкурс розпочнеться 02 листопада 2020 року із зонального туру, переможці якого далі змагатимуться на регіональному рівні.

Деталі конкурсу – на сторінці «Конкурс «Учитель року на Миколаївщині».


ФЕЄРИЧНО! КРЕАТИВНО! ЯСКРАВО!

Відбулося 18 лютого 2020 року на базі Першої української гімназії імені Миколи Аркаса Миколаївської міської ради урочисте відкриття фінального етапу другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» із номінацій: «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Хімія».

Багато творчих і талановитих педагогів відкрила Миколаївщина у Всеукраїнському освітньому просторі. Вісім разів наша область брала на себе почесну та разом із тим відповідальну місію – проведення ІІІ (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу. За ці роки конкурс об’єднав близько 2000 учасників різних номінацій. Серед них – 24 лауреати Всеукраїнського конкурсу «Учитель року». Цьогоріч в обласному етапі всеукраїнського конкурсу беруть участь 33 освітяни Миколаївщини.

Учасників конкурсу привітала Олена Удовиченко, директор департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації: "Дорогі друзі! Сьогоднішній день подарував нам справжнє свято – Свято вчителя, Свято професіоналізму, Свято кращих представників учительської Миколаївщини. Вірю, як нелегко далося вам рішення взяти участь у цьому конкурсі. Однак, ви – молодці. Адже перемогли свої вагання, повірили у свої сили. А досвід участі у всеукраїнському учительському конкурсі залишиться у вас на все життя. Ми живемо в епоху реформ й кардинальних змін. І від того, як ми ставимося до цих змін, залежить подальший успіх і наших освітянських справ, і успіх нашої держави. Зберігайте все те цінне, що примножили нам наші колеги-попередники. І нехай ваше «завтра» буде світлим й оптимістичним. Всіляких вам гараздів і перемог!"

Із вітальним словом до конкурсантів звернувся і Василь Шуляр, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. заслужений учитель України, переможець усеукраїського етапу «Учитель року–2000» у номінації «Українська мова та література»: "Шановні учасники конкурсу, дорогі наші колеги й колежанки! Як ніхто, ми сьогодні розуміємо ваше хвилювання й тривогу. Але ми вас і щиросердно й підтримуємо. І віримо, що ви гідно впораєтесь з усіма випробуваннями і якнайкраще презентуватимете свій учительський досвід. Пригадую 2000 рік. Я – конкурсант всеукраїнського етапу у номінації «українська мова та література». Кожен з нас тоді мав створити свою емблему й захистити її. В основі моєї емблеми були крила птаха, книжка і знак Сварога – древній символ слов’ян, що використовувався як могутній оберіг; вважалося, що він акумулює в собі первозданну силу. А потім мене привітав тодішній Міністр освіти й науки Василь Кремінь яскравою пам’ятною листівкою і вагомими словами. Так от, я бажаю вам, мої дорогі друзі, щоб у ваших архівах теж були такі зворушливі привітання.

А сьогодні ми постаралися створити таке середовище, в якому вам буде зручно проходити усі творчі випробування. Повірте в себе, адже ви уже найкращі у своїх регіонах. А ми ще хочемо, щоб ви були найкращими в Україні!

УСПІХІВ ВАМ!"

Бадьорого настрою усім присутнім додали виступи творчих колективів Першої української гімназії імені Миколи Аркаса – хореографічного колективу «Дивоцвіт» (художній керівник – Вікторія Дмитрієва) та вокальний ансамбль «Краяни» (художній керівник – Тетяна Козак).

Щиро вдячні колективу та адміністрації Першої української гімназії імені Миколи Аркаса (директор – Сергій Бережний) за створення прекрасних умов для проведення заходу!Завершилася реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2020"

Від Миколаївської області до участі у конкурсі зареєструвалося 266 педагоги, з них:

22 особи − до номінації «Образотворче мистецтво»;

40 осіб - до номінації «Хімія»;

51 особа − до номінації «Зарубіжна література»;

48 осіб − до номінації «Історія»;

105 вчителів − до номінації «Початкова освіта».

За результатами кількісного аналізу списків учасників повідомляємо, що з 11 по 25 листопада 2019 року у чотирьох з вище названих номінацій, крім номінації «Образотворче мистецтво», відбудуться конкурсні змагання першого (зонального) туру.

Про проведення фінального етапу конкурсу "Учитель року -2020"

Шановні колеги! 18 - 19 лютого 2020 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проводитиметься фінальний етап другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» із номінацій: «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Хімія».

Відкриття конкурсу 18 лютого на базі Першої української гімназії імені Миколи Аркаса Миколаївської міської ради (вулиця Нікольська, 34).

Початок о 10.00.


Шановні колеги!

Із 18 до 21 лютого 2020 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проводитиметься фінальний етап другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» із номінацій: «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Хімія».

Шановні колеги!

Повідомляємо, що на сайті "Учитель року на Миколаївщині" (сторінка "Учасники конкурсу") та Міністерства освіти і науки України розміщено списки учасників конкурсу «Учитель року – 2020» за номінаціями (https://mon.gov.ua/ua/konkursi-dlya-pedagogiv/konkurs-uchitel-roku/uchitel-roku-2020/uchasniki-2020).

Звертаємо вашу увагу, що обов’язковою умовою участі у конкурсі є подання організаційному комітетові першого туру інформаційної картки (додаток 2 до Умов та порядку проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020»).

Тому просимо сприяти інформуванню педагогічних працівників, зареєстрованих на конкурс, про адресу (електронну чи поштову), на яку слід подати матеріали та строки їх подання.

Шановні учасники другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2020"!

10 грудня 2019 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбудеться настановний семінар «Особливості проведення конкурсних змагань у номінаціях «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Хімія».

У ході проведення семінару планується розглянути такі питання:

- організаційно-методичні засади проведення другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020»;

- особливості проведення конкурсних випробувань у номінаціях «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Хімія»;

- формування емоційної компетентності вчителів.

Запрошуються учасники другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» (список учасників буде надіслано до 04 грудня 2019 року).

Початок роботи о 10.00.

Учитель року - 2020: відбірковий етап!

16–17 грудня 2019 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проводитиметься відбірковий етап другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» із номінацій «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Хімія».

Учасники уонкурсу та члени фахових журі кожної із заявлених номінацій розпочинають роботу 16 грудня 2019 року о 09.00.

Учитель року – 2020: другий (обласний) тур конкурсу

Якими мають бути параметри майстерності вчителя? Безперечно, їх багато, і кожен має свою вагу: глибина фахових знань, володіння сучасними освітніми технологіями, досвід, інтуїція, інформаційна, соціальна компетентність тощо.

Але найголовніше, мабуть, це його дух, який є тим джерелом моральної і духовної краси, долучившись до якого, дитина вчиться жити.

Саме такі особистісні якості мають педагоги області, які 16–17 грудня 2019 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти брали участь у відбірковому етапі другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» із номінацій: «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Хімія».

Учасники конкурсу продемонстрували фахові знання з педагогіки, психології, методики викладання предмета в таких конкурсних випробуваннях, як: «Методичний практикум», «Практична робота», «Тестування», «Методичний експромт» (у номінаціях «Початкова освіта», «Історія»), «Контрольна робота» (у номінації «Хімія»).

Учасниками відбіркового етапу конкурсу стали 65 учителів закладів загальної середньої освіти Миколаївської області, які пройшли відбір у своїх регіонах.

Усіх переможців цього етапу конкурсу в лютому 2020 року чекають нові конкурсні випробування. Щиро бажаємо конкурсантам натхнення, наснаги й жаги до перемоги!!!

Списки учасників фінального етапу другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» розміщено на сайті «Конкурс «Учитель року» на Миколаївщині».