Młody Konstruktor

Cykl zajęć: 20-24 godziny zegarowe / semestr    https://sites.google.com/a/legrobot.pl/home/our-company/zajecia-2016-2017/rejestracja-na-zajecia

Zapraszamy na warsztaty z z podstaw inżynierii i konstrukcji, są to zajęcia edukacyjne, które uczą przyszłych „inżynierów”, jak tworzyć różne konstrukcje wyposażone w elementy mechaniczne i motoryczne. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z wieloma pojęciami związanymi z mechaniką, poznają fizykę i mechanikę od strony praktycznej popartej niezbędna wiedzą teoretyczną. Zajęcia te pozwalają wkroczyć w fascynujący świat nauki ale jednocześnie umożliwiają poprawić sprawność manualną. Uczestnicy tworzą szereg praktycznych konstrukcji, które zabierają ze sobą do domu. 

Co nam dają zajęcia "młodego konstruktora"?

- Przede wszystkim rozwijają sprawności manualne,- Wyciszają, uczą precyzji i cierpliwości,
- Uczą kreatywnego, twórczego i logicznego myślenia,
- Pozwalają na realizacje swoich pomysłów
- Uczą pracy w zespole 
- Uczą zdrowej rywalizacji oraz cieszenia się z każdego sukcesu

Zajęcia "młody konstruktor" to miejsce do zdobycia lub poszerzenia wiedzy i zainteresowań z zakresu nauk ścisłych matematyki, fizyki i mechaniki. To miejsce gdzie można się dowiedzieć, że nauka to także świetna zabawa.

Cykle zajęć są podzielone na grupy wiekowe oraz pod kątem zaawansowania w obszarze elektroniki i robotyki.

Podczas zajęć uczestnicy tworzą i budują własne konstrukcje mechaniczne. Poznają świat inżynierii technicznej od kuchni, od strony praktycznej co ułatwia dzieciom zrozumienie tych zagadnień od strony naukowej. Zajęcia odbywają się w kameralnych, 10-12 osobowych grupach, dzięki temu każdy uczestnik traktowany jest indywidualnie. Prowadzący jest do ciągłej dyspozycji jednak jego rola ogranicza się do pomocy lub pokazaniu sposobu przezwyciężenia napotkanego problemu tak aby każdy własnoręcznie mógł wykonać zadanie i zbudować konstrukcje. Przykładem budowanych konstrukcji są pojazdy zwane Dragsterami, mogą one być oparte o napęd z pułapki na myszy lub silnik elektryczny. 
Po zbudowaniu każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w ogólnopolskich zawodach robotów Legrobot lub Robomaticon
Comments