Pradžia

Akmenų pavadinimai į dažno sąmonę rėžėsi kartu su pasakomis, mitais ir legendomis: karalaitė nuo slibino slepiasi geležiniuose, žemčiūgų ir deimantų medžiuose, piratų nuskandintų laivų skryniose pilna aukso ir sidabro, sultonų menės puoštos lazurito, jaspio, marmuro ar malachito luitais, o ant karvedžių ginklų, žirgų kamanų, kaip ir ant gražuolių rankų, spindi rubinai, briliantai, smaragdai, safyrai....

 
 
Moteriškas laikrodis - pakabukas. Sidabras, markazitai
 
 
 
Retai kada susimąstydavome, kaip tie akmenys atrodydavo – miglotą paslaptingos ir tolimos šalies šalies paveikslą užgoždavo didvyrių žygdarbiai ir skaisčiųjų mergelių pasiaukojimas.
 
Smalsumas ir noras prisiliesti pirštų galiukais prie kiekvieno paslaptingo akmenėlio tapo stimulu domėtis akmenimis – gražuoliais mineralais, – kurie, pasirodo, ne tik puošia, bet ir saugo, globoja, gydo.
 
Gydomosios brangakmenių savybės tapo pagrindiniu varikliu ieškant paties tinkamiausio metalo tiek pačiam akmeniui, tiek įmonei, tiek Lietuvos moteriai, ištroškusiai dėmesio ir įvertinimo. Tas metalas – sidabras – buvo rastas . Kaip kiekviena žemės būtybė ilgisi saugių ir ramių namų, taip ir brangakmenis ieško saugaus ir ramaus metalo – lizdo. Sidabras labiausiai netrukdo pasireikšti gydomosioms, stebuklingoms akmens galioms.
 
 
 
Sidabrinė mėnulio akmens apyrankė nusagstyta ametistais, granatais,  chrizolitais,  juodaisiais ir baltaisiais perlais
 
 
 
Inutės Onos Litvinaitienės individuali įmonė LAZURITAS, savo veiklos metus skaičiuojanti nuo 1994, gimė iš mokymų bendrauti su brangakmeniais, siekiant konkrečių tikslų, neretai gydant konkrečią ligą. Surinkta mineralų kolekcija – papuošalų įvairovė iš Tailando, Indijos, Kinijos, Italijos, Lenkijos, Ispanijos ar Meksikos – leidžia įnoringiausiai moteriai pasirinkti pagalbininką tiek darbo dienai, tiek šventei.

Įmonės veikla orientuota į didmeninę ir mažmeninę prekybą sidabro juvelyriniais dirbiniais. Iš parsivežtų pusbrangių akmenų žaliavos kuriame (veriame ir montuojame) originalius papuošalus: karolius, apyrankes, auskarus, sages.


Nuo 1994 m. LAZURITAS Lietuvos rinkoje užsirekomendavo kaip įdomių retesnių formų pusbrangių akmenų bei originalių juvelyrinių gaminių tiekėjas didmenininkas. Sėkmingas bendradarbiauvimas su juvelyrikos salonais, epizodiniai dalyvavimai parodose bei mugėse subrandino tolimesnį žingsnį.


2008 m įsteigtas Juvelyrinių dirbinių salonas.

 
 
 
 
Lobių skrynia
 
 
 
JUVELYRINIŲ DIRBINIŲ salone eksponuojama pagrindinė LAZURITO kolekcija. Čia ir tolimojo Tailando meistrų darbai, ir itališkos grandinėlės tiek vyrams, tiek moterims, tiek vaikams, eksliuzyviniai rankų darbo papuošalai ir galimybė pasirinkti akmenį pagal Zodiaką, o taip pat susiverti vėrinį sau.
 
Laukiame Jūsų!