מופע הסיום של המרכז הטיפולי בחיפה

נשלח 1 ביולי 2018, 5:30 על ידי חינוך תלמידים כבדי שמיעה וחירשים משרד החינוך   [ עודכן 1 ביולי 2018, 5:41 ]
מופע סיום השנה של תלמידי המרכז החינוכי טיפולי לתלמידים כבדי שמיעה וחירשים מחוז חיפה בשיתוף עמותת "שמע" חיפה התקיים ב-13.6.18 בתיאטרון העירוני בחיפה.

המופע – "לראות את הקול", סיכם עשייה שבאה לידי ביטוי באמצעות סיפורם של התלמידים שנמצאים במהלכו של מסע מאתגר בעולם האנשים עם המוגבלות בשמיעה.

את המסע המטלטל חווה כל תלמיד כפרט , בביתו, בתוך משפחתו, בבית ספרו והוא מסתיים בקבוצת השווים אותה פוגש התלמיד במרכז הטיפולי בחיפה. בדרך הארוכה הזו מוצא כל תלמיד את הקול שלו אם זה במחול, שירה, ציור, נגינה ומעצם ההימצאות בחברת השווים היוצרת קהילה תומכת ומחזקת.
המופע כלל ריקודים, שירים, נגינה וסרטונים מהווי המרכז ששפכו אור על העשייה החינוכית של הצוות הרב מקצועי במרכז הכולל מורים מומחי תחום, קלינאיות תקשורת, צוות טיפולי, מורה למחול, מורה לאומנות ומורה למחשבים.

זו השנה השלישית שהתיאטרון העירוני חיפה פותח לרווחה את שעריו בפני תלמידי המרכז בעלות כספית מינימלית ומאפשר במה מכובדת להצגת הכישרונות והיכולות הייחודיות של התלמידים.


מופע סיום מרכז טיפולי חיפה

במופע נכחו משפחותיהם של התלמידים, אנשי חינוך מהמסגרות החינוכיות השונות העובדות בשיתוף פעולה עם צוות המרכז הטיפולי וחברים מהקהילה החירשת וכבדת השמיעה.

המרכז החינוכי טיפולי לתלמידים כבדי שמיעה וחירשים הינו מוסד השייך למשרד החינוך המעניק את שירותיו לכל התלמידים ממחוז חיפה ואף נתמך ע"י עמותת הורים. מורים מומחי תחום מגיעים לבתי הספר בהם לומדים התלמידים ומלמדים אותם אסטרטגיות ייחודיות להוראת תלמידים כבדי שמיעה וחירשים, מסבירים ומדריכים את הצוותים החינוכיים בהתנהלות מול התלמידים. עם תום יום הלימודים מגיעים התלמידים למרכז "שמע" חיפה ומקבלים שירותי העשרה משלימים וכן פעילויות חברתיות שונות ומגוונות במסגרת קבוצת השווים. 

כמו כן, אחראי המרכז מקצועית על כל כיתות החינוך המיוחד בהן לומדים תלמידים כבדי שמיעה וחירשים וכן מעניק שירותים לכל המסגרות החינוכיות המיוחדות בהם לומדים תלמידים מורכבים שלהם גם מוגבלות בשמיעה.
Comments