O nas

SL slalomInicjatywa Inline Alpine South Workshop nabiera tempa. Kolejne kluby i zawodnicy dołączają do tego pięknego sportu jakim jest Rolkarstwo Alpejskie (Inline Alpine). Jedni traktują to jako odrębną dyscyplinę sportu. Inni, jako najbardziej dedykowany trening poza sezonem zimowym. Obydwa podejścia są całkowicie słuszne. Jest to bowiem sport/aktywność, która znakomicie rozwija wiele elementów niezbędnych zarówno w narciarstwie, jak i rolkarstwie alpejskim, jak chociażby czucie głębokie, balans, równowagę. Doskonale nadaje się również dla dzieci, których po rozpoczęciu sezonu zimowego nie trzeba oduczać jazdy na tyłach, czy też przyzwyczajać do kontaktu z tyczkami. Wszystko to można bowiem przerobić z nimi w lecie, dzięki czemu w sezon zimowy wchodzi się z grupą niejako z biegu.

 

Ci, którzy przełamali się i spróbowali wspólnie z IASW, wiedzą że to była dobra decyzja i często komunikują to i propagują wśród znajomych i kolegów. Oczywiście tak zwane „przecierki” się zdarzają i wielu uczestników pozostawia część swojego naskórka na asfalcie na pamiątkę. Ale też są na to stosowne zabezpieczenia w postaci kasków, podstawowych ochraniaczy na kolana, łokcie i nadgarstki, ale także przy bardziej dynamicznej jeździe gard slalomowych na kije i nogi, wszelkiego rodzaju nakładek na przedramię, żółwi na kręgosłup, szortów ochronnych ze wzmocnieniami, a nawet kompletnych zbroi na górną część ciała. 

GS slalom


Inicjatywa IASW posiada szeroką informację, gdzie można nabyć takie elementy ubioru, a także dba o stosowne zabezpieczenie miejsca ćwiczeń, aby wszyscy uczestnicy swoje uczestnictwo w warsztatach kojarzyli z dobrą zabawą i owocnym treningiem rozwojowym. 

Informacje o działaniach IASW jak zawsze dostępne są na stronie www.iasw.pl a także na Facebook-u pod adresem www.facebook.com/iasworkshop/ jak również pod hasztagiem #FitFunEco 

Jak zwykle IASW zaprasza wszystkich do wspólnych treningów, kiedy na stokach stopnieją już resztki śniegu, a sezon Inline Alpine trwa od kwietnia, nawet do listopada, do pierwszych opadów kolejnego śniegu.

Chcecie do nas dołączyć? Koniecznie zapoznajcie się z naszym regulaminem i oświadczeniami!
Ċ
Szymon Kobiałka,
25 lip 2016, 05:48
Ċ
Szymon Kobiałka,
25 lip 2016, 05:48
Ċ
Szymon Kobiałka,
25 lip 2016, 05:48
Ċ
Szymon Kobiałka,
20 wrz 2016, 11:45
Ċ
Szymon Kobiałka,
20 wrz 2016, 11:46
Comments