WŁOCHY kraj partnerski 15° edycji targów Enoexpo

Kraków, 15-17 listopada 2017


ICE-Agencja Promocji i Internacjonalizacji Przędsiębiorstw Włoskich uczestniczy jako kraj partnerski w 15 edycji międzynarodowych targów wina Enoexpo, które odbędą się w Krakowie w dniach od 15 do 17 listopada 2017.

W oficjalnym pawilonie będzie obecnych 7 firm włoskich pochodzących z południa Włoch (Apulii, Kalabrii, Kampanii i Sycylii).

Wina z południowych regionów Włoch dzięki wyjątkowym cechom organoleptycznym z biegiem lat zyskują coraz większą popularność zarówno we Włoszech jak i za granicą.

Rośnie również sprzedaż win w Polsce, gdzie Włochy są pierwszym dostawcą (import z Włoch w 2016 r. wyniósł 46,5 mln Euro).

W 2016 roku Włochy były najważniejszym światowym producentem wina, produkcja wina wyniosła 49 milionów hektolitrów, z czego ok. 40% pochodziło z Południa.

Podczas targów w pawilonie włoskim zostaną zorganizowane seminaria i degustacje, aby umożliwić zwiedzającym pogłębienie wiedzy o winoroślach pochodzących z różnych regionów Włoch.

Inicjatywa finansowana jest z Funduszy Europejskich w ramach wieloletniego programu promocyjnego skierowanego do firm produkcyjnych i przedsiębiorców z regionów Południa.

 

Dodatkowe informacje:

ICE-Agencja, biuro w Warszawie (tel. 22 6280243, varsavia@ice.it).