דף ראשי‏ > ‏

אישיות החודש


אריאל שרון

נשלח 18 בינו׳ 2014, 1:24 על ידי דלאל שנאן   [ עודכן 20 בפבר׳ 2014, 23:07 ]

הסיפור המלא של אריק שרון מאז שנולד כאריק שיינרמן למשפחה דלה ומנודה בכפר מל"ל לפני 77 שנים ועד היום.

מעטים הם ראשי המדינות בשנות האלפיים, שיכולים להתהדר בסיפור חיים מרתק, שנוי במחלוקת ושזור בהיסטוריה של מדינתם מיום היווסדה - כמו זה של אריאל שרון, ראש ממשלת ישראל. למרות זאת, לא נכתבה בישראל אף ביוגרפיה על שרון בעשרים השנים האחרונות.

הספר חושף איך הפך הילד השמנמן שלא הצטיין בכלום לגנרל ומנהיג; כיצד השפיעה עליו הפציעה הקשה במלחמת העצמאות מקליע פלסטיני שפילח את בטנו; מה גרם לו לנטוש את האוניברסיטה ולייסד את יחידה 101 הנועזת והפרועה, ששינתה לבלי הכר את צה"ל.

הרועה, סיפור חייו של אריק שרון


מה באמת קרה בקרבות השנויים במחלוקת מקיביה דרך המיתלה, צליחת התעלה במלחמת יום כיפור ועד ביירות; איזה נדר נדר על קברה הפתוח של רעייתו הראשונה, מרגלית; מדוע מיהר להתחתן עם לילי, אחותה הצעירה; מה עבר עליו כשרץ ברחוב ובזרועותיו בנו הבכור, גור, ירוי בראשו מכדור שנפלט; מדוע מחרימה אותו אחותו היחידה והערירית, דיתה; איך השתלט בן לילה על הליכוד ודחק את בנימין נתניהו; על שום מה זכה לכינוי המפוקפק "מלך הפרשיות" של הפוליטיקה הישראלית; ומהו "הצופן הסודי" שמניע את אריאל שרון - אחד האישים הבולטים והמשפיעים במזרח התיכון ובעולם כיום.

גדי בלום, בוגר בית הספר לקולנוע "בית צבי", הוא רכז הכתבים של רשת "ידיעות תקשורת" מקבוצת "ידיעות אחרונות".

ניר חפץ, בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב (LL.B) ובעל תואר ב.א במדע המדינה, הוא העורך הראשי של רשת "ידיעות תקשורת" מקבוצת "ידיעות אחרונות" ועורך אחראי על מדור הספורט של העיתון "ידיעות אחרונות".


1-1 of 1