אמירים טק

תכנית אמירים TEC פועלת משנת 2009 על פי  מודל TEC. תלמידים מצטיינים בכיתות ה'-ו' עובדים יחד כל השנה באינטרנט לפי המודל של המרכז לטכנולוגיה, חינוך ושונות תרבותית (מרכז TEC). התלמידים מחולקים לאשכולות של שלוש קבוצות, אחת מכל תרבות: מהחינוך הממלכתי, הממלכתי דתי, ומהמגזרים הערבי והדרוזי. הם עובדים בקבוצות מעורבות של שישה תלמידים, שניים מכל תרבות ,וחוברים לביצוע משימות שיתופיות. הקשר ביניהם הוא טקסטואלי בתחילתו, אחר כך קולי ובהמשך חזותי. פעילות זאת, לפי מודל המרכז, יוצרת קשר ואמון ההדדי בין התלמידים מהתרבויות השונות ,ומכינה אותם למפגש חווייתי פנים מול פנים בסיום התכנית.

התכנית נפתחת בגיבוש של כל מורי התכנית למשך שלושה ימים בשלומי או בבית יציב. כל שלושה מורים, אחד מכל תרבות, מצוותים לאשכולות העבודה ומכינים את התכנית הייחודית ואת המשימות לתלמידיהם. הפעילות מתבצעת ברשת חברתית ייחודית לתכנית וכוללת שימוש בטכנולוגיות מידע ותקשורת: שיתופיות ברשת, ת​קשורת סינכרונית וא-סינכרונית, דיון מקוון ,שימוש בכלי ווב 2 להפקת תוצרים שיתופיים, פודקאסטים ובניית משחקים וסרטונים דיגיטאליים, תוך ביצוע פעילויות לימודיות מתוקשבות, הדורשות חשיבה ושיתוף פעולה מסדר גבוה (בחירת נושא, חלוקת עבודה, החלפת חומרים ותוצרים והרכבת התוצר הסופי).

התכנית משתפת פעולה עם תכניות דומות ומומחים מחו"ל ומלווה במחקר תמידי. בהתאם להמלצות המחקר היא משתנה משנה לשנה .משתתפים בה 15 קבוצות מ-15 בתי ספר מכל הארץ. שותפים ל-TEC במיזם האגף למחוננים ולמצטיינים במשרד החינוך ומכללת סמינר הקיבוצים. מדריכי האגף מלווים את הקבוצות לאורך השנה בפיקוחה של מאירה אבידר, המפקחת הארצית על תכניות מצטיינים באגף. בראש התכנית עומדת ד"ר איליין חוטר. ד"ר מיקי קריץ מנהל ומפעיל אותה. בצוות ההיגוי שותפים גם יו"ר המרכז ד"ר מירי שינפלד, ופרופ' רוג'ר אוסטין מאירלנד, המשמש כחוקר ויועץ חיצוני.
Comments