Základní informace

Milí studenti a příznivci výtvarné výchovy,

vítáme Vás na stránkách předmětu výtvarná výchova!

Co bychom si přáli

Naším cílem je, aby hodiny výtvarné výchovy rozvíjely tvořivost a kreativitu žáků a umožnily jim projevit se svobodně a originálně. Pokud je výtvarná tvorba jakéhokoli druhu vaším koníčkem, určitě se budeme snažit individuálně se vám věnovat a vaše zájmy cíleně během celého studia na naší škole podporovat.

Co se u nás naučíte

Dozvíte se něco o perspektivě a získáte základy studijní kresby. Vyzkoušíte si různé techniky malby, grafiky a prostorového vytváření. V rámci výuky všichni projdete kursem Základy keramiky v naší keramické dílně. Budete se podílet na výzdobě školy, navštívíte s námi některé zajímavé výstavy a o dalších se něco dozvíte. Možná se zúčastníte i exkurse .Během vašeho celého studia společně probereme dějiny výtvarného umění až do současnosti.V minulých letech byla učebna VV nově vybavena počítačem a dateprojektorem, tak že výuka dějin umění s kvalitními a aktuálními obrazovými ukázkami probíraných je jistě zajímavější, než v loňských letech.

V letošním školním roce nás čeká například vydání školního pexesa s názvem Novopacký slavíček, účast ve středoškolské odborné činnost s námětem z dějin umění a celý rok bude probíhat i ve znamení práce na novém designu přízemí školy, kam se od letošního září přemístily všechny ročníky SOŠPg. V učebně VV ze zdi odletí berušky a odběhnou krávy a vznikne nová studentská výmalba v monochromatických barvách. Do chodeb školy vzniknou nové trojrozměrné objekty i sochy.

Věříme, že se na hodiny výtvarné výchovy už těšíte, my ano!!!!!

Přejeme Vám úspěšný a kreativní vstup do nového školního roku 2017/18 :-)

Probírané dějiny umění v kostce si můžete stáhnout z mých stránek www.vv-kk.webnode.cz

Časová dotace hodin - týdně

I., II., - 1 vyučovací hodina

III., IV., V, VI. - 1 vyučovací hodina

Těší se na na vás- PaedDr. Kateřina Krausová a Mgr. Šárka Horáková