Přespolní běh 2019 - postup do republikového finále

Gymnázium Nová Paka uspořádalo v úterý 1. 10. 2019 tradiční podzimní soutěž - okresní kolo v přespolním běhu. Závod proběhl v prostoru ski areálu Máchovka. Pořadatelskou činnost zajistili vybraní žáci gymnázia a pedagogické školy spolu s vyučujícími tělesné výchovy.

Soutěže se účastnilo téměř tři sta závodníků. Běžci naší školy vybojovali postup do krajského finále ve dvou kategoriích IV. CH (Nýdrle, Cogan, Foltýn, Typlt, Choutka, Fajfer ) a V. D.

Krajské kolo proběhlo 10. 10. 2019 v Jičíně. V početně zastoupeném startovním poli kategorie IV. starších chlapců nastoupili reprezentanti gymnázia ve složení - Nosek, Nýdrle, Foltýn, Typlt, Choutka, Fajfer. Na trati dlouhé necelé tři kilometry vybojovali v hodnocení družstev 1. místo a tím si poprvé v historii školy zajistili postup na republikové finále v přespolním běhu.

Družstvo děvčat v kategorii V. D nastoupilo ve složení – Šritrová, Baráková, Dandisová, Poláčková, Hrnčířová, Bernardová. Na trati dlouhé čtyři kilometry obsadila děvčata čtvrté místo.