לוח מודעות בית ספרי


לוח מודעות בית ספרי

 • בעקבות גל השריפות מכתב להורים בעקבות גל השריפות ממשקד החינוך     הורים יקרים מזה שלושה ימים שאנו חווים גל  של שריפות בחלקים שונים בארץ. כוחות ההצלה עובדים ללא הפסקה בניסיון להשתלט על השריפות. לשמחתנו ...
  נשלח 26 בנוב׳ 2016, 3:33 על ידי גוונים-רכז רכז
 • פעילות מתנ"ס נעמן   נובמבר 2016 הורים יקרים שלום,   "אחרי החגים" כבר כאן, ואנו נכנסים לרצף השגרה והפעילות, לה חיכינו כל כך... ביום חמישי17/11/16  תתקיים הפסקה פעילה בבית הספר, בה  התלמידים ...
  נשלח 7 בנוב׳ 2016, 6:54 על ידי גוונים-רכז רכז
 • תחילת יום הלימודים 5.10.16 הורים יקרים שלום רב!   התבקשנו להתייחס לשעה המוקדמת של תחילת יום הלימודים. שעת תחילת יום הלימודים נקבעה בשיתוף נציגי ההורים והנהלה רחבה של ביה"ס ומתקיימת מזה ...
  נשלח 19 באוק׳ 2016, 7:05 על ידי גוונים-רכז רכז
 • מוטיבציה ללמידה- משולחנה של היועצת איך להעלות את המוטיבציה של הילד להצליח בלימודים? מאת: עופר אטלס כהורים, כולנו מפתחים ציפייה מילדינו שיגיעו להישגים גבוהים במטלות ובמבחנים בבית הספר, ובכך ימלאו אותנו בתחושת גאווה אך חשוב ...
  נשלח 10 בספט׳ 2016, 10:01 על ידי גוונים-רכז רכז
הצג הודעות 1 - 4 מתוך 94. הצג עוד »

בעקבות גל השריפות

נשלח 26 בנוב׳ 2016, 3:30 על ידי גוונים-רכז רכז   [ עודכן 26 בנוב׳ 2016, 3:33 ]

מכתב להורים בעקבות גל השריפות ממשקד החינוך

 

 

הורים יקרים

מזה שלושה ימים שאנו חווים גל  של שריפות בחלקים שונים בארץ.

כוחות ההצלה עובדים ללא הפסקה בניסיון להשתלט על השריפות. לשמחתנו אין פגיעות בנפש ואנו מתפללים ומקווים שכך ימשיך.

 הצוות החינוכי קשוב להתפתחויות, ישוחח עם התלמידים ויהיה נכון לסייע בכל שאלה וצורך שיעלו בעקבות האירועים.

בימים אלה, יש חשיבות רבה  לדרך, בה מתנהגים המבוגרים היות והילדים לומדים דרכם כיצד לפרש את המציאות וכיצד לנהוג במצב שנוצר.  כשמדובר בילדים צעירים, תיווך המציאות עבורם, על ידי ההורים ומתן הסברים על מה שקורה, מהווים עוגן ונקודת אחיזה, הנותנים תחושות  של ביטחון בסיסי ורגיעה. גם מתבגרים זקוקים להקשבה ולשיח פתוח ורגוע, המאפשר להעלות חששות ודאגות.

סביר להניח, שיועלו שאלות שונות ויש חשיבות במתן מענה על שאלותיהם בצורה פשוטה, בהירה ואופטימית.

רצוי לומר בניסוח עובדתי את מה שקרה, באופן קצר וברור, בהתאם לגיל הילדים ולשלב ההתפתחותי שלהם.

יש להימנע מניסוחים דרמטיים ועמוסי פרטים, העלולים להגביר את תחושות אובדן השליטה וחוסר האונים.

ניתן  להניח, שהשיחה איתם תתייחס לנזקים ברכוש, לפגיעה בטבע ולחשש שזה עלול לקרות שוב. חשוב ביותר להעביר מסרים של מוגנות וביטחון, להרגיע את הילדים ולומר שזהו מצב זמני והפיך, שניתן לחזור ממנו לשגרה מוכרת וטובה.

חשוב לציין, שיש לשים לב לתגובותיהם בבית, כמו למשל: פחד, קושי להירדם, קושי להישאר לבד, כאבי בטן, בכי וכעס לעיתים תכופות. תגובות אלה נורמטיביות לאירוע מעין זה, והן הולכות ונחלשות עם הזמן.

מומלץ לכוון לעיסוק בפעילויות מהנות ולעשייה. 

בכל מקרה של דאגה או שאלה הינכם מוזמנים להתקשר לצוות החינוכי  ואנו נשתדל להיענות לפנייתכם באופן מיידי.

 

בתקווה לבשורות טובות  

 

 

 

 

 

 

פעילות מתנ"ס נעמן

נשלח 7 בנוב׳ 2016, 6:54 על ידי גוונים-רכז רכז

 

נובמבר 2016

הורים יקרים שלום,

 

"אחרי החגים" כבר כאן, ואנו נכנסים לרצף השגרה והפעילות, לה חיכינו כל כך...

ביום חמישי17/11/16  תתקיים הפסקה פעילה בבית הספר, בה  התלמידים מוזמנים ל"טעום", לחוות ולהיחשף לחוגי המתנ"ס.

הפעילות מתואמת מול מחלקת החינוך של המועצה והנהלת בית הספר, לא יעשו פעילויות פרסום ושיווק לתלמידים.

מטרת הפעילות, בעצם, לאפשר לילדים להתנסות ולחוות  (ממש בטעימה) מתחומי העניין השונים שהמתנ"ס מציע, כך שהילד/ה יוכל/תוכל להצטרף אחר הצהרים לחוגי המתנ"ס ולהעשיר את עולמו/ה בתחום העניין שסקרן אותו/ה.

החוגים הם: לגו רובוטי (מיועד לכתות א-ו), אווירונאוטיקה (כתות ה-ו), קסמי מדע (א-ב), טכנומדע (ג-ד), ציור ואמנות (א-ו), תאטרון ודרמה (ד-ו),        צילום (ד-ט), אמנות הקרקס (א-ו). בתחומי הספורט: זומבה וקפוארה (א-ו)

לשאלות או פרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות אלי בשמחה,   0506952114- מיכל

תודה לבי"ס גוונים על שיתוף הפעולה ועל האפשרות לעודד את הילדים לפתח תחביבים, תחומי חוזק, הסקרנות והעשרה.

המשך שנה נפלאה,

מיכל אביב בנימין

מרכז קהילתי נעמן

שלוחת מתנ"ס מטה אשר

 

 

 

 

תחילת יום הלימודים

נשלח 19 באוק׳ 2016, 7:05 על ידי גוונים-רכז רכז

5.10.16

הורים יקרים שלום רב!

 

התבקשנו להתייחס לשעה המוקדמת של תחילת יום הלימודים.

שעת תחילת יום הלימודים נקבעה בשיתוף נציגי ההורים והנהלה רחבה של ביה"ס ומתקיימת מזה מספר שנים לשביעות רצונה של קהילת ביה"ס.

המועצה האזורית "מטה אשר" מקיימת שני סבבים של הסעות לבתי הספר היסודיים באמצעות מערך ההיסעים העומד לרשותה.

הסבב ראשון מתחיל מוקדם ומסיים מוקדם את יום הלימודים. הסבב השני מתחיל מאוחר ומסיים מאוחר.

אנחנו, כמו בתי ספר נוספים ברשות, בחרנו בסבב הראשון בשל מספר סיבות:

1.      שעות לימוד הבוקר הן יעילות יותר והילדים ערניים ומכוונים ללמידה.

2.      התנהלות על פי הסבב השני תוביל לכך שתלמידי הקיבוצים הצפוניים יגיעו לביתם בסביבות השעה 16:00 (בשל אילוצי התנועה ויום הלימודים הארוך), וישהו שעות ארוכות ללא ארוחה חמה ומזינה כפי שמוגשת בקיבוצים.

3.      צוות ביה"ס בשיתוף הנהלה רחבה, רכזי החינוך ומדריכי החינוך בקיבוצים, מעודד את החינוך הבלתי פורמלי בקיבוצים כמסגרת חינוכית משלימה. באפשרות שבחרנו מתאפשרת פעילות חברתית וקהילתית משמעותית.

4.      ילדים רבים מגיעים מוקדם מאוד לביה"ס (בשל התנהלות יום העבודה בקיבוצים) וכך מתאפשר  לנו למנוע מהם שהייה ארוכה לפני תחילת הלימודים.

 

בי"ס "גוונים" מתנהל במדיניות של דלת פתוחה ותקשורת ישירה והדדית. מספרי הטלפונים הניידים של מנהלת ביה"ס, יו"ר הנהלה רחבה וצוות המורים מפורסמים לכלל קהילת "גוונים". בנוסף, אנו מקיימים במהלך השנה מספר ישיבות הנהלה רחבה, בה משתתפים נציגי הקיבוצים וההורים. ניתן לפנות אליהם בשאלות ובקשות. מידי שנה אנו מקיימים פגישות פתוחות עם הורים שבהן ניתנת במה להעלות קשיים, שאלות ובקשות.                                                                                                                            ישנן מסגרות רבות וערוצים מגוונים לפנות לביה"ס ולכן אני מבקשת ומציעה לפנות אלינו בכל שאלה ובקשה. אם תשובתנו לא תהיה מספקת, הנכם מוזמנים לפנות לפיקוח ביה"ס ולמשרד החינוך.

אשמח לענות על כל שאלה בנושא ההסעות ובכלל.

בברכה,

איריס אלטיט

מנהלת ביה"ס

נייד - 0528346341

 

 

 

 

מוטיבציה ללמידה- משולחנה של היועצת

נשלח 10 בספט׳ 2016, 10:01 על ידי גוונים-רכז רכז

איך להעלות את המוטיבציה של הילד להצליח בלימודים?

מאתעופר אטלס

כהורים, כולנו מפתחים ציפייה מילדינו שיגיעו להישגים גבוהים במטלות ובמבחנים בבית הספר, ובכך ימלאו אותנו בתחושת גאווה אך חשוב מכך, יתקדמו במסלול לעבר הצלחה בחיים. בדרך הזאת הם עלולים להיתקל בלא מעט מכשולים, החל מן הרתיעה ממקצועות מסוימים ועד לשחיקה הטבעית שמתרחשת לאורך השנים במוסדות הלימוד השונים. כדי לעזור להם להתגבר על כך, עלינו לזכור שלצד הציפייה שלנו להישגים מהם, עלינו גם לצפות מעצמנו שנהיה מסוגלים להשרות בהם את התשוקה לצבור כמה שיותר ידע ואת המוטיבציה להשקיע את מירב המאמצים כדי להצטיין. אז איך עושים זאת? לפניכם 8 דרכים יעילות ופשוטות להעלאת המוטיבציה של הילדים להצלחה בלימודים!

1.      הקנו למטרה הילה מושכת יותר

חלק בלתי נפרד מדרבון ילדינו להגיע להישגים גבוהים יותר בלימודים תלוי בין היתר באופן שבו הם רואים ומפרשים את מטרתם. אין זה תלוש מן המציאות שישנם נושאים לימודיים שפחות מדברים אליהם, ולכן הסוד להעלאת המוטיבציה שלהם טמון ביכולת שלנו להקנות הילה מושכת יותר למטרה הכללית. לשם כך, נסו לקשר בין תקופת הלימודים הנוכחית לבין החיים הבוגרים בעזרת מתן דוגמאות, כגון: העובדה שהיכולת להתחייב להשלים משימה היא תכונה שכל אדם בוגר זקוק לה, העובדה שידע כללי נרחב הוא דבר שנוטה להרשים אנשים ומקנה לבעל הידע כבוד רב יותר ודוגמאות מהניסיון האישי שלכם על איך תקופת הלימודים סייעה לכם להגיע למקום שבו אתם נמצאים היום וכדומה. בדיוק כמו אצל אדם בוגר, גם אצל ילדים המטרה מקדשת את האמצעיםולכן...

2.      . הללו את המאמץ עצמו ולא רק את סיומן של מטלות או הישגים בפועל

חיזוקים חיוביים הם כלי חשוב במאמץ לשמור על המוטיבציה של ילדינו, אך בעוד שנטייתם של הורים רבים היא לשבח את ילדיהם רק לאחר סיומה של מטלה או במקרה שבו הם קיבלו ציון גבוה, חשוב לזכור גם את חשיבותה של הדרך הארוכה והמתישה שעשו כדי לזכות באותן התוצאות, אפילו אם אלו לא בהכרח הגיעו. אין זה אומר שכעת עליכם לשבחם בכל רגע בו סיימו מטלה יומיומית, אך בזמנים בהם ניכרים הלחץ והשחיקה מן העומס הרב, השתדלו להעניק כמה מילים טובות. בדיוק כמו שמשוב חיובי ממנהל בעבודה ייתן לכם זריקת מוטיבציה, היו סמוכים ובטוחים שמילים טובות מכם יעשו פלאים לנחישות ילדכם להשקיע מאמצים רבים יותר בלימודיו.

3.      הקפידו שלא להפגין חוסר כבוד כלפי המורים ובית הספר מול ילדכם

ייתכן מאוד שלא נהיה מרוצים מהתנהלותם של מורים כאלו ואחרים ואפילו מן הדרך בה נקט בית הספר בכללותו באשר למקרה מסוים, אך עם זאת, חשוב שלא להביע חוסר שביעות רצון חריג מול ילדינו, שהרי אנו כהורים מהווים מקור סמכותי ודמות לחיקוי עבורם. מקרים דוגמת עריכת וויכוח בוטה עם מורה מול ילדכם בזמן יום הורים או הזדהות יתרה עם הילד באשר לדעתו השלילית על מורה מסוים, עלולים לחזק בקרבו תחושות של כעס וזלזול כלפי המערכת החינוכית שרק יפגעו ברצון שלו להשקיע בלימודים.

4.      עודדו את ילדכם להיות סקרנים באמצעות גירויים חיצוניים

חשוב להבין שהמוטיבציה של ילדכם להצליח בלימודים לא צריכה להתחיל להופיע רק ביום הראשון בבית הספר, אלא תלויה במידת הסקרנות והרצון שהוא פיתח עם השנים. למרבה המזל, עבודתנו כהורים היא מועטה כיוון שילדים הם סקרנים מטבעם, ולכן כל שעליכם לעשות הוא להמשיך ולדרבן את אותו היצר באמצעות מתן גירויים מחשבתיים באירועים המתרחשים מחוץ לכותלי בית הספר, לדוגמה: נסו לדבר איתו על הצמחים ובעלי החיים שאתם רואים בזמן טיול משפחתי וכך תעודדו אותו ללמוד בשיעורי המדע והטבע, נסו לקשר את החומר הנלמד לחגים ולמסורות משפחתיות וכך תגרו אותו להקשיב ולהשתתף יותר בשיעורי התנ"ך וכן הלאה.

5.      הפכו את ההצלחות הקטנות לבסיס להתפתחות נרחבת יותר

לעתים די בניצוץ אחד קטן כדי לדרבן את ילדכם להצליח בלימודים וכדי להצית אותו, נסו לשים דגש על ההישגים הקטנים יותר, דוגמת מחמאה שקיבל מן המורה או העובדה שכל התשובות בשיעורי הבית של ילדיכם היו נכונות. מחקרים פסיכולוגיים שונים מצביעים על החשיבות הרבה שבמתן חיזוקים חיוביים לילדים כאמצעי גירוי, שיאתגר אותם וידרבן אותם להשיג תוצאות טובות אף יותר במטרה להרשים את הוריהם.

6.      הקפידו שלא להדגיש את נקודות החולשה של ילדכם יתר על המידה

נטייתנו הטבעית היא להתמקד בנקודות התורפה של ילדינו בלימודים על מנת לדרבן אותם להשקיע יותר זמן ומאמץ בטיפול בהן, אך מחקרים מראים שהדגשה תכופה מדי של חולשות יכולה להזיק למוטיבציה הכללית להצלחה בלימודים. אין זה אומר שמעתה עליכם להתעלם מן הבעיה לחלוטין או להבליג עליה, אך זכרו שהקו המנחה להצלחה הוא הנעתו של ילדכם להתמיד ולשקוד בלמידה. במקום לרפות את ידיו ולהביאו לתחושת מצוקה ולחץ, הקפידו לשלב בין ההתמקדות בנקודות התורפה שלו לבין מתן חיזוקים חיוביים על נושאים לימודיים בהם הוא טוב.

 כך תעזרו לילדיכם להצליח בכל תחום ולא לוותר למרות הקשיים  

7.      התעניינו באופן יומיומי בנושאים הנלמדים

התמקדות בהישגים הלימודיים התקופתיים היא דבר אחד, אך גם חשוב לא פחות להביע עניין בנושאים השונים אותם למד ילדכם בבית הספר לאורך היום. בקשו לדעת אילו נושאים חדשים למד, הפגינו התלהבות ואפילו נסו לבקש ממנו שיסביר לכם אודותיהם בצורה מפורטת. בדרך זו תאשרו לו שמדובר בנושאים מעניינים, דבר שידרבן אותו לרצות להעמיק בהם ולהבינם אף יותר.

8.      הציבו לילדכם יעדים הדרגתיים שיוכל לעמוד בהם

הגברת מוטיבציה בקרב ילדים איננה משימה פשוטה כלל וכלל, בין היתר עקב נטייתם לקחת צעד אחורה ולהשקיע פחות זמן ומאמץ בנושאים בהם ניכר שהלחץ עליהם הוא רב מדי. לכן, הקפידו להציב לילדכם מטרות מציאותיות ולהעלות את רף הציפיות מהישגיו באופן הדרגתי, כך תעלה רמת המוטיבציה שלו ותתגברנה גם שאיפותיו לתוצאות טובות יותר. אל תהססו לשתף בכך את מוריו ואף לבקש להתייעץ עמם במטרה להרכיב את האסטרטגיה היעילה ביותר להצבת יעדים הגיוניים על פי נקודות החוזק והתורפה של ילדכם.

 

מקורLucélia RibeiroPersonal Creations

דבר המנהלת

נשלח 23 באוג׳ 2016, 2:53 על ידי גוונים-רכז רכז   [ עודכן 7 בספט׳ 2016, 10:34 ]

הורים ותלמידים יקרים!

שנת הלימודים תשע"ז עומדת להיפתח בימים הקרובים. אנו נרגשים מאוד ומצפים לראותכם.              בשנה זו ילמדו בביה"ס 503 תלמידים ותלמידות ב- 18 כיתות אם. קלטנו כ-12 תלמידים חדשים, שהצטרפו לכיתות השונות ו - 6 מורות חדשות, שהצטרפו לצוות הוותיק והמסור של "גוונים".

בשנה זו נפעיל תכנית בית ספרית ששמה - "צומחים בקהילה אכפתית".                                                     עקרונות התכנית ומאפייניה נבנו בשנת הלימודים תשע"ו בשיתוף תלמידים, הורים, גורמי חוץ וצוות המורים.

היוזמה שלנו הומשלה לעץ, הצומח במיטבו כאשר התנאים לגידולו תואמים לצרכיו. העץ מיטיב עם סביבתו ותורם לה כאשר צרכיו הבסיסיים מסופקים.

יאנוש קורצ'אק כתב:

"...גן פורח של ילדים שופע גווני צבע

ולכל אחד הכוח לגדול לפרוח ולתת פרי..."

המיזם שלנו מבוסס על שלושה עקרונות פדגוגיים מרכזיים אשר יאפשרו לילד לצמוח ולהתפתח כאדם המיטיב עם עצמו ועם סביבתו:

ראיית הילד כאדם שלם (תפיסה הוליסטית, למידה רגשית וחברתית, קשר עם הקהילה )

התנהלות הכיתה כקהילה ( תפיסה המבוססת על עקרונות החינוך הקיבוצי ועל הקהילתיות כערך. עקרון הבא לאפשר תחושת אינטימיות בביה"ס הצומח) .

פיתוח מרחבים לצמיחה אישית וחברתית ( תפיסת התלמיד כלומד עצמאי בעל יכולת בחירה, תחושת אוטונומיה ומוטיבציה פנימית. למידה חווייתית ופעילה ומציאת מענה מגוון לשונות בין הלומדים ).

תכנית הלימודים תאורגן בשלוש תקופות למידה משותפות לכלל ביה"ס:                                                              "אני בקהילה", "מספרים תרבות" ו"עמי וארצי".                                                                                     תכניות הלימודים, כמו גם מקצועות הלימוד, ישולבו בצורה אינטגרטיבית ויאפשרו הבנה עמוקה של המושגים והתכנים. תלמידי כיתות ב'- ו' יפיקו תוצרי חקר בסיום כל תקופה וישתפו את עמיתיהם בידע שרכשו. תלמידי ד' – ו יפיקו את תוצרי החקר בסדנאות מלאכה מגוונות.

לשם יישום המיזם נבנו מרחבי למידה אחרים כמו: כיתת חוץ, אוהל יורט, ו"המכלול הלומד". מרחבים אלה יאפשרו למידה המותאמת לסגנונות הלמידה השונים לבחירה וחוויה בלמידה.

פרוט תוכלו לקרוא בחוברת להורים שתצא במהלך חודש ספטמבר ותפורסם באתר האינטרנט של ביה"ס.

מספר הודעות לתשומת לבכם:

א.      תאריך פתיחת הלימודים: יום ה' 1.9.16.  טקס פתיחת השנה יתקיים  באולם נעמן בשעה             9:30.  נבקש להגיע בחולצות לבנות. הורים, ראו עצמכם מוזמנים להשתתף בטקס.                             שימו לב- אין לדרוך על רצפת האולם בנעלי עקב. אנא הצטיידו בנעליים מתאימות.

ב.      כדי לאפשר חזרה הדרגתית יום הלימודים הראשון יסתיים בשעה  12:30  לכלל תלמידי ביה"ס.   תלמידי כיתות א' יסיימו את יום הלימודים בימים א' – ג' בשעה 12:00. ביום רביעי 7.9 יסיימו את יום הלימודים ע"פ מערכת השעות הרגילה.

ג.       שעות הלימוד בשנה זו הן: תחילת הלימודים -  7:40  (נא לדייק ולהימנע מאיחורים המקשים על השתלבותו של ילדכם ביום הלימודים!).                                                                             סיום הלימודים בימים א', ב, ה' בשעה 13:50 ובימים ג', ד' בשעה 14:30.

 

ד.      שעה פרטנית תוספתית- לאור הקשים בהתנהלות ההסעות הפרטניות, החלטנו לקיים שעה פרטנית בסוף יום הלימודים ליום אחד בלבד ואף לצמצם את מספר ילדים שישתתפו בשעה זו. מערך השעות הפרטניות יתקיים במהלך יום הלימודים בדרך שתימנע יציאה מרובה משיעורים. השעה הפרטנית בסוף יום הלימודים תתקיים רק ביום ב'  בין השעות 13:50 – 14:30.  בשעה זו ישתתפו ילדי נבחרת הכדורעף ( משכבות ה' –ו') ילדי תזמורת כלי נשיפה ( שכבה ד' ), תגבור והעשרה בחשבון ובאנגלית ע"פ צורך.

 

ה.     ארוחות:  אבקש לשלוח עם הילדים שתי ארוחות קלות ארוזות בכלי רב שימושי (אנחנו בי"ס ירוק). הקפידו לכלול ירקות ופירות בתפריט ומזון מזין ובריא. ארוחת צהריים חמה יאכלו הילדים בקיבוצים עם חזרתם לקיבוץ. נא הקפידו לצייד את ילדכם בבקבוק מים, והימנעו מהבאת ממתקים וחטיפים.

 

ו.        נסיעות:  לצוות ביה"ס וצוות החינוך המשלים בקיבוצים אחריות משותפת להתנהגות  

     בהסעות. כדי לאפשר נסיעה בטוחה נדרשים הילדים לשבת במקומם הקבוע, לחגור חגורת

     בטיחות, לנהוג באופן רגוע ושקט ולהישמע להנחיות המלווה. אנא, שוחחו עם ילדכם על

          כללי הנסיעה הבטוחה.

 

ז.       זמני הסעות:   ביום הלימודים הראשון נבחן את זמני ההסעות ויתכנו שינויים בהמשך

     בהתאם לצורך. זמני יציאת האוטובוסים: מאחיהוד  6:50 ; מיסעור: 6:55 ;  מלוחמי   

     הגטאות בשעה 7:10; משמרת 7:10; מנס עמים  6:50 דרך רגבה ולוחמי הגטאות;

     מעברון:  7:05        

            

ח.     בטחון ובטיחות: אחראי בטחון ובטיחות בביה"ס הוא נועם כץ. אנו נערוך תרגיל ירידה למקלטים – בשבוע הראשון ללימודים, כדי שכל ילד יכיר את המקלט אליו יתפנה בשעת חירום. בתאריך 20.9 יתקיים תרגיל הג"א ארצי – "עמידה איתנה". פרטים בהמשך.

 

ט.      קשר ותקשורת: מחנכות הכיתות תיידענה את ההורים בנעשה בכיתות מידי שבוע. הודעות בית ספריות, מידע ותמונות יפורסם באתר האינטרנט של ביה"ס. מוזמנים להשתמש בו בשגרת היומיום ולהתעדכן באופן שוטף.

 

י.        נהלים: בביה"ס ישנה מערכת של כללים ונהלים אשר יוצגו בפני התלמידים בתחילת השנה, ויתפרסמו באתר ביה"ס ובחוברת מפורטת להורים ( במהלך חודש ספטמבר). הקפדה על נהלים אלה חשובה ושומרת על כולנו. להזכירכם, אין להביא פלאפונים לביה"ס. נא להודיע על היעדרות למחנכת הכיתה או למזכירות עד השעה 8:00. כל יציאה משער ביה"ס במהלך יום הלימודים מחייבת ליווי מבוגר ורישום אצל שומר ביה"ס.

 

יא.    לבוש והופעה: יש להגיע בחולצות בצבע חלק עם סמל בית ספר (גם חולצות החורף והעליוניות). יש להגיע במכנסיים באורך סביר. יש להגיע בלבוש מתאים לשיעורי הספורט. ולשיעורי גינה בוטנית יש לבוא בנעליים סגורות. בנים ובנות בשיער ארוך נדרשים לאסוף את השיער.

 

 

 

 

 

 

 

יב.    אסיפת הורים ראשונה תתקיים  ביום א 11.9 לכיתות ב' + ג' וביום ב' 12.9 לכיתות ד' – ו'. נשמח להשתתפותכם הפעילה. ביום זה תתבקשו לחתום על טופס הצהרת בריאות וטפסים נוספים. אנא הצטיידו בצילום תעודת זהות + ספח (עם כתובת המגורים ומספר תעודת הזהות של ילדכם).

 

יג.     תשלומי הורים – גובה תשלומי ההורים לא השתנה ואושר בהנהלה רחבה של ביה"ס.  הגבייה נעשית במרוכז דרך הקיבוצים. באספות ההורים, תתבקשו לחתום בטופס התשלומים המחולקים לתשלומי חובה ורצון ותשלומי תרומה מרצון. להזכירכם, ביה"ס מספק את כל הציוד הלימודי ואין צורך לרכוש ציוד. השנה ביה"ס יספק יומן תלמיד מעוצב ומותאם לתכנית הפדגוגית של ביה"ס        החל מכיתה ג' – ו' ( כיתות א' – ב' יקבלו יומן מחברת).

 

בברכת שנת לימודים מוצלחת ומהנה,                                                                                                     איריס אלטיט, מנהלת ביה"ס וצוות המורים ב"גוונים"

 

ידיעון

נשלח 10 ביוני 2016, 6:18 על ידי גוונים-רכז רכז   [ עודכן 10 ביוני 2016, 6:22 ]

הורים יקרים שלום!

סוף השנה מתקרב ובא, סיימנו עוד שנה מוצלחת, רצופה בחוויות, הישגים אישיים וקבוצתיים. אנו מלאי סיפוק וגאווה בילדים הנהדרים שלנו ובדרך המשמעותית שעשו בשנה זו. טקס חג השבועות שצוין באופן חגיגי ובאווירה קיבוצית מסמן לנו את ימי הקציר, וגם אנו קוצרים את יבולנו. מעט ממנו נציג בידיעון זה.

איריס אלטיט וצוות המורים

אשנב לנעשה ב"גוונים":

 • מצעד הספריםבית הספר משתתף זו השנה השנייה במפעל הארצי לעידוד קריאה – "מצעד הספרים". במסגרת הפעילות קוראים תלמידים מכיתות א' – ו' על פי בחירתם ספרים מתוך רשימת הספרים המומלצת בשנת הלימודים הנוכחית. מטרת התכנית היא לעודד קריאה, לקרב את הילדים אל עולם הספרים, להעשיר את אוצר המילים ולאפשר ביטוי אישי באמצעות דרכי ביטוי מגוונות ויצירתיות. כיתות ב' לדוגמה קראו בקבוצות קטנות ספר אחד שנבחר, קיימו שיח בעקבות הקריאה ולאחר מכן יצרו בקבוצות תוצר משותף על אחד מספרי המצעד. פעילות היצירה התקיימה בשיתוף תלמידים מכיתה ו'. בסוף השנה תלמידי ביה"ס בחרו ספר אחד האהוב עליהם במיוחד והספרים הנבחרים פורסמו באתר ביה"ס. קבלנו תעודת הערכה על העשייה הברוכה לעידוד הקריאה וזכינו במענק כספי לרכישת ספרים לספריית הילדים. בשבוע הבא יתקיים יריד ספרים בארגון מנהיגות צעירה לציון שבוע הספר, מורים ותלמידים יחליפו ספרים זה עם זו ויעשירו את ספרייתם הפרטית. מצגת כוללת על הספרייה בתשע"ו נמצאת באתר הספרייה.


 • יום הסבים והשפחה המורחבת -  במסגרת חיזוק הקשרים עם הקהילה התקיים כמיטב המסורת, יום חגיגי ושמח במיוחד. בשער הכניסה, לצלילי תזמורת ביה"ס, חיכו הילדים הנרגשים לסבים. הסבים, שנדרשו לגייס כושר גופני ורוח צעירה, התארחו בכיתות ובתחנות השונות ברחבי ביה"ס. בין התחנות היו: אומנות, תחנות ספורט, שתילה בגינה, חידונים, פעילות מחשבים, הרקדה ועוד. הצוות החינוכי והתלמידים נרתמו ליום זה וכל אורח אף קיבל מתנה אישית, פרי יצירתו של הילד המארח. מסורת זו מהווה הזדמנות להיכרות עם הילד ומעגלי שייכותו, מזמנת עיסוק סביב ערכים של אכפתיות וכבוד ומחזקת מאוד את תחושת השייכות והקהילתיות. כמו כל שנה, שמחנו גם לראות מפגשים מרגשים בין הסבים. היה יום מרגש מאוד ומוצלח ואנו מחכים לפעם הבאה.

       


 • פרויקט קהילתי מדור לדור – תלמידי כיתות ה', במסגרת פרויקט תרומה לקהילה קיימו קשר עם ותיקים צעירים מקיבוץ כפר מסריק. מטרת הפרויקט היא לחבר בין ילדי ביה"ס לקהילותיו וליצור קשר בין דורי באמצעות סיפורי מקום. במהלך הפרויקט נפגשו התלמידים עם קבוצות הגימלאים, ציינו יחדיו קבלת שבת, למדו על החיים בקיבוץ בעבר דרך תערוכה על הנושא המשותף בכפר מסריק וביקרו בארכיון הקיבוצי על מנת להבין את תהליך תיעוד סיפורי המקום וחשיבותו. התלמידים כתבו את סיפורי המקום ואת סיפורי נחל נעמן וערכו את הסיפורים בספר דיגיטלי. הספר הדיגיטלי יימסר בסיום התהליך לארכיון, יוצג באתר ביה"ס וישמש כמקור למידה לילדי ביה"ס בשנים הבאות.


 • קשר עם בית הספר באבו סנאן ביוזמת חברי הצוותים משני בתי הספר ,"גוונים" ו"אל עמל", נוצר קשר בין תלמידי מנהיגות צעירה במטרה ליצור היכרות בין התרבויות והדתות, לקיים שיח מכבד וליצור קשר רב תרבותי. השנה התקיימו שני מפגשים: האחד בבית ספר הערבי "אל עמל " באבו-סנאן והשני אצלנו. כבר מהרגע הראשון שנכנסנו בשערי בית הספר הרגשנו את האהבה והרצון הרב להכרות בין הילדים ואת סקרנותם הטבעית לעולם התרבותי והמשפחתי של האחר.  המפגש היה נעים, חם ואוהב. הפעילויות בשני בתי הספר  כללו הכרות, שיתוף בתחושות, ציפיות שיח על המשותף והמייחד ופעילות יצירתית. לבסוף התכבדנו בדברים טעימים ומיוחדים ועשינו סיור בבית הספר. הילדים משני בתי הספר סיכמו בחיוב רב את המפגשים והקשר  החדש שנוצר והביעו רצון להמשך הפעילות המשותפת.

 • טיול יום העצמאות – אנו מעודדים היכרות עם אתרי מורשת ותרבות במדינה ולמידה מחוץ לכותלי הכיתה. שכבות הגיל השונות ביקרו באתרים שונים בארץ ולמדו פרקים בתולדות המדינה: שכבות א' – ב' בקרו במרכז התיירות בכפר מסריק, ביקרו בתערוכה של הנושא המשותף בקיבוץ של פעם, וטיילו לאורך נחל הנעמן. שכבות ג' – ד' בקרו בחניתה ולמדו על חומה ומגדל, שכבות ה' – ו' – בקרו בפסל אלכסנדר זייד ובמוזיאון יפעת ולמדו על תקופת השומר, ההתיישבות בעמק ותקופת הפלמ"ח. ובהמשך להשתתפותנו בחידון החלל ע"ש אילן רמון ז"ל ביקרו בבית הקברות בנהלל שם הוא קבור. הילדים שתפו פעולה, נהנו וחזרו מרוצים מאוד מהסיורים. הטיול שחתם את סדרת הטיולים של ביה"ס היה לתלמידי ה' והוריהם לת"א יפו, זוהי השנה השנייה שאנו מקיימים טיול לתלמיד והורה. הזדמנות טובה לחוויה משותפת ולהעמקת ההכרות בין ההורים לכיתת ילדם – כל הטיולים הודרכו ע"י חברת "צוקי יעלים" וגם טיול זה סוכם בחיוב רב.


 • שבוע בריאות – התקיים שבוע בריאות במטרה לעודד מודעות ולקדם אורח חיים בריא. במהלך השבוע התקיימו פעילויות מגוונות, מלמדות ומעניינות. הילדים נחשפו לתחומים רבים ולאנשים המעוררים השראה בדרכם הייחודית.

הועברו שיעורים בנושאי בריאות הגוף והנפש, חשיבות הפעילות הגופנית כולל הפעלות וחשיפה לספורט אתגרי כמו: "איש הברזל" ו"טריאתלון", חיידקים, ניקיון והיגיינה (הכנת קרם גוף), יוגה, שיטת טיפול ,EFT ישיבה ויציבה נכונה, תזונה נכונה, הדמיה, עבודתו של הפראמדיק וניידת מד"א כולל החייאה וחבישות, העישון ונזקיו וחכם בשמש. המנחים הם חברי קהילות והורים ואנו מודים להם מאוד על שיתוף הפעולה ורוח ההתנדבות.

במסגרת עידוד לפעילות הספורט השתתפו תלמידי נבחרת הכדורעף בטורניר קט- עף במחוז חיפה ( השנה לא התקיימו אליפויות ספורט במועצה ונועם כץ פנה בבקשה למחוז חיפה להצטרף לטורניר שמתקיים במחוזם) . הילדים הצליחו להעפיל לגמר, הגיעו למקומות הראשונים בנים ובנות ( נראה לי שלא נוזמן פעם נוספת...) והפגינו כישורים בולטים ורוח קבוצתית. כל הכבוד לנועם ולילדי הנבחרת.


 • אבירי השולחן העגול במפגש השתתפות תלמידים אשר מצטיינים בהתנהגותם החברית. הילדים הציגו את הסיבות לבחירתם והסבירו מהו חבר טוב לדעתם: ילד שעוזר, תומך, מפרגן, מתחשב באחרים, מקשיב, מתייחס ונותן תשומת לב לאחר, לא משאיר אף ילד לבד, יוצר קשר עם ילדים רבים, שומר על קשר טוב, מתעניין באחר, בעל רגשות נעימים, לא פוגע באחר, נוהג בכבוד, נאמן, הוגן. הילדים העלו בשיחה מה יכול לעזור להם לרכוש כישורי חברות: פעילויות מחוץ לכיתה, פעילויות גיבוש, פעילויות ומשימות שדורשות שיתוף פעולה. כמו תמיד, יצאתי נרגשת מהשיח ובתחושה שיש בילדים אוצרות כה רבים ותפקידנו המבוגרים לסייע להם לגלותם. התלמידים שנבחרו הם: בן בקרמן, ירדן קורן, עמר ליבי כהן ( א') יונתן רוב, מעיין רודיטי, אופיר חסיד ( ב') אלון רייז, אביב גורביץ, מיכל רשף ( ג') אמרי מלכה, אורי בן צבי ( ד') ניצן גורביץ, גלי אהרוני ( ו') . במפגש האבירים הנוסף שהתקיים השבוע השתתפו נציגי תלמידים שנבחרו לייצג את הכיתות על פי קריטריון שהכיתה בחרה לציין. בין הקריטריונים: הערכת התלמידים המצטיינים, ילד שהוא חבר טוב, יודע לפתור סכסוכים בדרכי שלום ונועם, משתמש בשפת התקשורת המקרבת לפתור סכסוכים, עוזר לחברים בכיתה, תומך ומעצים ילדים בכיתה, מתייחס בכבוד ובצורה שווה לכולם, עוזר לילד מ"גלים", עובד בשיתוף פעולה, בעל חוש הומור, יוזמת חברתית, משתתפת בשיעורים, עוזר מבחינה לימודית ועוד... הילדים שנבחרו הם: נועה עפר, נועם בם שלוש, טל לוברצקי ( א') רעות ביטון, תמר גרין, שיי גרינברג ( ב') רוני חיון, אור בן סימון, דור בר דוד ( ג') נבו גלבמן, יובל טפר ( ד') מאיה טלמור, אביר וולך, עמר בן סימון ( ה') איתי ארגוב, נועה קלרפלד ( ו'). שמחתי לשמוע שהילדים יודעים להעריך ערכים חברתיים ובין אישיים.


 • קונצרט סיום שנה – ביום ירושלים נפגשו הורים ותלמידים בקונצרט חגיגי ומיוחד, בו הציגו תלמידי תזמורת כלי הנשיפה, האורגניות ומקהלות ביה"ס את תוצריהם בשיר וניגון על ירושלים הבירה. התרגשנו לשמוע את נגינת הילדים ושירת המקהלה והתרשמנו מהביצועים היפים. בשנה הבאה אנו מקווים להרחיב את תחום הנגינה ולאפשר לתלמידים נוספים להצטרף לתכנית הנגינה בכינורות, אורגניות וכלי הנשיפה.


 • מרחב למידה במכלול א' – התחדשנו במרחב למידה חדש במכלול א'. את חלקו הגדול יצרו צוות המחנכות, שנעזרו בתרומתו האדיבה של איתן גולן, אביה של נעמה גולן ( כיתה א' תות ) ובכוחות מקומיים. בהמשך נעזרנו בחברה חיצונית שהעשירה את המכלול. המרחב מאפשר למידה חווייתית, פעילה, התנסותית ומותאמת לצרכים ההתפתחותיים בשכבת הגיל הצעירה. בשנה הבאה ניצור מרחב למידה נוסף בשכבת ה' ונשתמש במענק הכספי שנקבל מתכנית "מפרש", אליה הצטרפנו השנה. אנו מקווים שבכל שנה נוכל ליצור מרחב למידה בשכבת גיל נוספת, כדי לאפשר לילדים למידה חווייתית במרחבים נוספים, אינטראקציה חברתית, בחירה ומענה למגוון דרכי הלמידה.


הודעות ועדכונים

 • התארגנות לקראת שנת הלימודים הבאה – ביה"ס ממשיך לגדול ולצמוח. אלה בשורות טובות לקהילות המתפתחות שלנו. בשנה הבאה תיפתחנה ארבע כיתות א'. עד אשר תאושר הבנייה בביה"ס ( הדבר מתעכב בשל הצורך להגיע להסדר הקרקעות בין המועצה לבעלות המתחם) אנו נדרשים לתת פתרונות זמניים בשל חוסר במבנים קיימים. הפתרון המוצע הוא הצבת שני קרוונים נוספים בקרבת הקרוון של כיתה ג' שישמשו את תלמידי כיתות א' החדשים. מצב זה אינו נוח, אך אנו מקווים שהינו זמני ובשנה הבאה תתאפשר בניית כיתות. נכון לעכשיו אנו מנסים יחד עם המועצה והנהלת המתחם לבדוק אפשרויות נוספות. ניידע אתכם בהמשך.  


 • ביה"ס של החופש הגדול – נרשמו 13 תלמידים המעוניינים להצטרף ולכן התכנית לא תיפתח אצלנו ( נדרש מינימום של 60 משתתפים). התלמידים שנרשמו ומעוניינים להשתתף בתכנית יוכלו להצטרף לבתי הספר באפק וברגבה בתיאום עם המועצה. לפרטים ניתן לפנות לביה"ס ולמועצה.


 • הנהלה רחבה – התקיימה ישיבת הנהלה בה הוצגה התכנית הפדגוגית לשנת הלימודים הבאה ותכנית תקציבית הכוללת תשלומי הורים והשקעות. הוחלט שתשלומי ההורים לשנת הלימודים הבאה לא ישתנו. תכנית ההשקעות כוללת תשתיות לקרוונים שיוצבו לכיתות א', מכלול פעילות חוץ כיתתי ובניית מרחבי למידה. התכנית הפדגוגית מבוססת על המיזם שבנינו במסגרת תכנית מפרש – " צומחים בקהילה אכפתית" ועוסקת בשלוש אבנים מרכזיות: ראייה הוליסטית של הילד ומעגלי שייכותו, "הכיתה כקהילה" ופיתוח מרחבי צמיחה ויוזמה. פרוט על המיזם והתכנית יופיע בחוברת להורים בשנת הלימודים הבאה.


 • תאריכים חשובים בהם חל שינוי בשעת סיום יום הלימודים -  לתזכורת:

תאריך

פעילות

שעת סיום יום הלימודים

יום ב' 27.6

התארגנות לסוף שנה

13:40  אין שעה פרטנית בסוף יום הלימודים, השעה תינתן  במהלך השבוע

יום ג' 28.6

התארגנות לסוף שנה

13:40 אין שעה פרטנית בסוף יום הלימודים

השעה תינתן  במהלך השבוע

יום ד' 29.6

מסיבת הסיום

12:00

יום ה' 30.6

חלוקת תעודות וסיום שנת הלימודים

11:30חג שמח

וחופשת קיץ בטוחה ומהנה

איריס אלטיט וצוות גוונים

.


בתי ספר של החופש הגדול

נשלח 10 במאי 2016, 5:50 על ידי גוונים-רכז רכז

הורים יקרים שלום רב,

 משרד החינוך יפעיל בחודשי הקיץ את תכנית בתי הספר של החופש הגדול, במסגרת מחנכים מסביב  

לשעון. התוכנית תיפתח בבית הספר גוונים במידה ויהיו מספיק נרשמים ( נדרשים לפחות 60 תלמידים). 

התכנית מיועדת לתלמידי כתות א'- ב'  ותימשך כ 3 שבועות מה 01/07/16 עד 21/07/16 

בימים א'- ה' בין השעות 08:00 ל 13:00. 

מספר התלמידים הממוצע בקבוצה יהיה כ 28 תלמידים .

 עלות השתתפות ההורים בתכנית היא 300 ₪ .

 בשאלות לגבי פעילות הקיץ בקיבוצים עליכם לפנות למערכות החינוך בקיבוצים. 

אנו מבקשים לערוך רשימה בכדי לבדוק היתכנות לפתיחת התכנית בבית הספר "גוונים". 

במידה שלא יהיו מספיק נרשמים יוכלו המעוניינים להשתבץ בבתי ספר אחרים במועצה, בתיאום עם הרשות.

 אנא הירשמו בטופס המקוון עד יום חמישי ה 12.5.16.

 שימו לב בטופס קיימות שתי אפשרויות עליכם לסמן אחת מהן.

אני שבה ומדגישה ההרשמה בשלב זה היא ניסיונית  ומטרתה לבדוק האם קיים מספר תלמידים המינימלי נדרש לפתיחת בית הספר של הקיץ.

 בברכה,

 איריס אלטיט- מנהלת בית הספר גוונים

 

 

 

ידיעון

נשלח 29 במרץ 2016, 23:16 על ידי גוונים-רכז רכז

הורים יקרים שלום!

שמחה היא אחת המצוות המרכזיות של חג הפורים, שנאמר "לעשות אותם ימי משתה ושמחה"(אסתר ט' כ"ב). לחג הפורים יש מהות פנימית מיוחדת - שמחה של מצוות נתינה, משלוח מנות איש לרעהו ומתנות לאביונים - ערבות הדדית כדי שגם הנזקקים בחברה יוכלו לשמוח.

אצלנו השמחה כפולה – אירועי החג אורגנו "י תלמידי ו' שהפגינו אחריות רבה, יוזמה ומקוריות בארגון הביתנים וימי הפרוזדור החווייתיים לקראת החג. בנוסף, ציינו את אירועי פורים בדרכים שונות – לימוד המגילה, לימוד ערכי החג ומנהגיו, משלוח מנות איש לרעהו ומשלוחי מנות לגופים נזקקים.

חג שמח וחופשה נעימה

איריס אלטיט וצוות המורים

אשנב לנעשה ב"גוונים":

v     לומדים, יוזמים ויוצרים תוצרים למען הקהילה – בשכבת ו' למדו על השימוש ברשתות החברתיות – היתרונות והחסרונות ועל השימוש המושכל במרחב הוירטואלי.  התלמידים התבקשו להעביר את המסרים שלמדו באמצעות הפקת תוצר שישמש את הקהילה בביה"ס ומחוצה לה. הילדים הגו רעיונות יצירתיים ויצרו תוצרים יפים: סרטוני הסברה, עלוני  הסברה ומדריכים למשתמש החדש בוואטסאפ, משחקים ללימוד כללי ההתנהגות ברשתות החברתיות, כרזות, סיסמאות, סמלילים, חוקי 'עשה ואל תעשה' להתנהגות נאותה ברשתות חברתיות ודגמים שונים. בעזרת התוצרים אנו נפיץ את הבשורה הלאה.                                           תלמידי כיתות ו' ארגנו הפסקה פעילה בה קראו לילדי ביה"ס את הספורים המוצגים על הקירות ב'חצר סיפור'. בין הסיפורים נכלל גם הסיפור "המלך צב צב", המיזם החדש שבנו תלמידי כיתות ו' במסגרת תרומה לקהילה והשארת חותם בביה"ס.

 

v     חידון החללביה"ס נרתם ליוזמה של משרד החינוך ללימוד מערכת השמש. התקיים חידון שבו השתתפו יותר מ- 200 בתי ספר. מתוכם עשרה בתי ספר העפילו לשלב הגמר. נבחרת החלל שלנו, המורכבת מעשרים תלמידי ה' – ו' שבחרו להשתתף בחידון, הצליחה להעפיל לשלב הגמר.  שלב הגמר הוא תחרות בפני עצמה, בה עשרת בתי-הספר שצלחו את השלבים הקודמים לקחו חלק בהפנינג של פעילויות מדעיות מגוונות שהתקיים בירושלים. לכל קבוצה ניתנה הזדמנות ליישם את הידע שצברו התלמידים במהלך חודשי התחרות.  בתערוכת הדגמים המרשימה הציגו הילדים לחבר השופטים את הדגם שבנו ואת תהליך העבודה. בתחנות השונות תכננו וביצעו התלמידים ניסויים מדעיים, ענו על שאלות ידע, השתמשו במכשירים אופטיים לגילוי מידע והנחיתו גשושית על גרמי שמים שונים באמצעות סימולציה ממוחשבת.

           הנבחרת שלנו הציגה 3 דגמים שיצרו -  נפטון, מאדים והירח של צדק – אירופה. במהלך כל תקופת החידון

           הפגינו הילדים כישורי לומד עצמאי וכישורי חקר מרשימים. הילדים  למדו מתוך מוטיבציה והנעה פנימית

           ויצרו ידע אישי וקבוצתי מרשים. אנו גאים מאוד בילדים בשל התהליך המרשים שעשו וההישגים אליהם

           הגיעו. תודה ליונת רז, יעל גורן שהובילו את התהליך ותודה לרחל ב.י שסייעה בהכנת הדגמים.

           תודה לכל ההורים שליוו את הילדים בנסיעה לירושלים.

 

 

 

 

 

v     עם הפנים לקהילהתלמידי כיתות ב' ביקרו בבתי העזר ( בתי אבות) בקיבוץ כפר מסריק ובקיבוץ עין המפרץ והביאו קישוטים לחג פורים שהכינו עם רחל המורה לאמנות לקישוט מרחב בית העזר. היה מפגש מרגש מאוד עם הוותיקים ובמיוחד עם  גניה בן ערב שהייתה ספרנית בביה"ס שנים רבות וחגגה לא מזמן יום הולדת 100 ועם יוסף כהן שהיה מורה מתנדב שנים רבות בביה"ס. תלמידי כיתות ה' מאמצות את גיל 60+ בקיבוץ כפר מסריק ומקיימים סדרה של מפגשים עם הוותיקים הצעירים. במפגש האחרון נפגשו התלמידים עם אחד עשר ותיקים, שסיפרו להם סיפורי ילדות מחיי הקיבוץ של פעם. הילדים כתבו את הסיפור ב'גוגל דוקס' ואף לימדו את הוותיקים שני כלים דיגטליים: classroom והמחברת הדיגיטלית. בהמשך יפגשו הילדים והוותיקים בארכיון כדי לחפש תמונות וצילומים המתאימים לסיפורים.  התוצר הקהילתי יהיה ספר דיגיטלי שיפורסם בארכיונים ובאתר ביה"ס.                                                                                                                                   תלמידי המקהלה והצעירה והבוגרת, בהובלת אמה דונין וזמרה רוט, התארחו בקיבוץ שמרת והופיעו בפני הוותיקים וילדי הגן במחרוזת שירים שכללה גם שירים ברוסית. הילדים והקהל זכו לחוויה מעצימה.          יפה, אמא של מיקה בראון מכיתת 'ברוש' ארגנה הופעה עם ילדים מהכיתה בסיוע של תלמידותיה מביה"ס התיכון. ילדי השכבה נהנו מאוד מהצגה מיוחדת של חבריהם בנושא ערך הנתינה, עזרה לאחר ומעשים טובים. זו הייתה יוזמה ודרך נהדרת לעיסוק בערכים תוך מתן הזדמנות להעצמת הילדים ושיתוף ההורים.  בתקופה האחרונה אירחנו הורים רבים שלימדו בכיתות וחשפו את הילדים לעולמות מגוונים, אנו מודים להורים ומברכים כל יוזמה שבה ההורים מעשירים את הילדים.

 

v      גישור ב"גוונים"- גישור הוא כלי בפתרון סכסוכים ולו שלוש מטרות:

1.      ההבנה כי סכסוכים הם חלק בלתי נפרד מהטבע האנושי.

2.      גישור הוא הזדמנות לחיזוק מערכת היחסים, לשינוי ולצמיחה.

3.      גישור הוא תחליף להפעלת אלימות.

      בגישור אנחנו בוחרים בפתרון הסכסוך בדרכי נועם ובדרכי שלום.

          אנחנו נעזרים בכלי זה בכל כיתות בית הספר והוא מותאם לגיל הילדים:

          בכיתות א'-ב' המורות הן המגשרות. בכיתות ג'-ו' הילדים הם המגשרים. הילדים עוברים קורס גישור    

          ובסיומו הם המגשרים בין הצדדים המסוכסכים . המגשרים הכיתתיים הם: אביה דהן,     

          תומר ולעל, נועה לוינגר, עופרי רייקין, גורן רמץ ( כיתת 'לוטם') . מאיה אשקר, אוהד טנצר, רומיה מיכלין,    

          תומר רעות ( כיתת 'דודבדן') איילון ברוך, לירי סופר, גלי סלע, אורי בצרתי, שירה רוטמן ( כיתת 'ורד')

 

v     שולחן האבירים – מטרת המפגש הייתה לטפח כישורי התמודדות והתמדה הנחוצים לתקופת הלמידה ובחיים בכלל. הילדים שנבחרו לאחר פעילות ושיח שהתקיים בכיתות הם: הלל גירש, דניאל רגב, הילי גושן   ( א') עלמה ברקוביץ, עידו זכריה, איתי אוליאל ( ב') ליטל דוידי, טים רוזנשטוק, ליאורה קוזוקרו ( ג') יפתח בקיש, ליאם הופסינק, אריאל פורמן ( ד'), יהלי דותן, אורי ענבר ( ו') תלמידי כיתות ה' היו בטיול.  התלמידים שתפו בסיבות שבזכותן הם נבחרו: יכולת להתמודד עם קשיים, לא לוותר, להשקיע ולהתמיד גם כשקשה, לתרגל ולהתאמן מתוך רצון, להתמיד בנגינה, להמשיך לנסות גם כאשר לא מצליחים בפעם הראשונה, להציב לעצמי מטרות ובזכות העקביות להצליח להשיג אותן. הילדים ציינו שכישורים אלה חשובים ותורמים להצלחתם הלימודית, להרגשתם הנעימה, להאמין בעצמם, להעלאת תחושת הסיפוק והגאווה. הגורמים שמסייעים להם להתמיד ולהתמודד הם: אמונה עצמית, אימון ותרגול, עזרת ההורים, תחושת יכולת טובה, לקיחת אחריות אישית, חריצות ועקביות, התאפקות, סבלנות, פנייה לעזרה כשצריך ועוד.

                                                                                                                                                                                       

 

 

 

 

 

 

הודעות ועדכונים

v     יום הסבים והמשפחה -  ביום א' 10.4 יתקיים יום הסבים והמשפחה המורחבת. זוהי מסורת אהובה בביה"ס ומטרתה להעמיק את הקשר וההיכרות עם מעגלי השייכות של הילדים. חשוב לנו להדגיש שבמקרה שסבים אינם יכולים להשתתף ביום זה מוזמנים בני משפחה אחרים: הורים, אחים, דודים וכו'.

 

v     הקמת מרחבי למידה ופעילות בביה"ס – אנו פועלים ליצירת מרחבים חווייתיים לפעילות התנסותית וללמידה המשלבת יצירה, משחק וחקר. היוזמה קמה במסגרת תכנית "מפרש" במטרה ליצור "מרחבים מגוונים, שיאפשרו צמיחה מיטבית של הילדים ובחירה. אנו מעוניינים להקים מרחב לפעילות מוטורית ומשחק בחצר ביה"ס ואף לבנות מרחבי למידה חדשניים במכלולים – "המסדרון הלומד".  אנו נשמח לכל יוזמה של הורים שתסייע לנו בגיוס התרומות והמשאבים לצורך הקמת מרחבי למידה  – ספסלים, מתקני משחקים, פינות ישיבה, מתקנים לימודיים וכו'. מי שיכול/ה לקשר אותנו לתורמים פוטנציאלים המעוניינים להשתלב במיזם מוזמן/ת לפנות אלי.

 

v     טיול יום העצמאות – אנו מתכננים טיול בית ספרי במטרה להכיר אתרי התיישבות ומורשת וסיפורים מתקופת הקמת המדינה. הטיול יתקיים במהלך חודש מאי ( תאריך מדויק יימסר בהמשך). שכבות ה' – ו' יטיילו בעקבות ההתיישבות בעמק יזרעאל ויבקרו במוזיאון יפעת. שכבות ג' – ד' יטיילו בחניתה בעקבות התיישבות חומה ומגדל. שכבות א' - ב' – יבקרו בבסיס צבאי ויפגשו עם חיילים. 

 

v      שבוע בריאות -  בסוף חודש מאי יתקיים שבוע בריאות ונשמח להורים ואנשים מהקהילה המעוניינים להעביר פעילות בכיתות בנושאים הקשורים לבריאות הגוף והנפש, נבקש ליצור קשר עם המחנכות, יעל גורן או יונת רז.

 

v     תאריכים חשובים בהם חל שינוי בשעת סיום יום הלימודים -  לתזכורת:

תאריך

פעילות

שעת סיום יום הלימודים

יום ג' 12.4

יציאה לחופשת פסח

13:40 – השעה הפרטנית תתקיים במהלך שעת הלימודים

יום ד' 11.5

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות איבה

12:00

יום ב' 23.5

שיחות הורים

13:40 –שעות פרטניות תתקיימנה במהלך יום הלימודים

יום ד' 29.6

מסיבת הסיום

12:00

יום ה' 30.6

חלוקת תעודות וסיום שנת הלימודים

11:30

 

 

חג שמח

וחופשה בטוחה ומהנה

 


יום המעשים הטובים- איסוף פסולת אלטרונית

נשלח 24 בפבר׳ 2016, 5:44 על ידי גוונים-רכז רכז

יום המעשים הטובים ב"גוונים" 2016

אנו דואגים למחזר פסולת אלקטרונית

לרגל יום המעשים הטובים שיחול השנה ביום שלישי 15/3/16 אנו יוצאים שוב למבצע איסוף פסולת אלקטרונית, במטרה לעזור בתעסוקה לאנשים עם מוגבלויות בחברת "אקומיוניטי".

כל אחד שותף למטרה זו.

בשנתיים האחרונות בית הספר שלנו זכה במקומות הראשונים בעקבות הבאה רבה של כמות פסולת אלקטרונית וקיבלנו במתנה "מחשב חברתי" לבית הספר (מחשב שהורכב באקומיוניטי).

מועצה ירוקה מבקשת להביא בשבועיים הקרובים כמה שיותר פסולת אלקטרונית (שלטים, טלפונים ניידים ונייחים, מסכי מחשב, מקלדות, טלפונים ניידים, מדפסות...) שאינם תקינים/תקינים ולא בשימוש.

את הפסולת ניתן להביא לכיתת מדעים או לכיתות האם וחברי הוועדה יאספו למתקן המחזורית של הפסולת האלקטרונית הנמצא במתחם הבית ספרי.

תודה רבה על שיתוף הפעולה. 

מחברי מועצה ירוקה ויונת רז.

רישום לגוונים- טופס מקוון

נשלח 13 בפבר׳ 2016, 23:56 על ידי גוונים-רכז רכז   [ עודכן 20 בפבר׳ 2016, 23:26 ]

 14/02/16

 

 הורים יקרים שלום רב,

 

הנדון: רישום ילדים לגוונים באמצעות טופס מקוון לשנת תשע"ז


 

 

בימים אלה סיימנו להעלות לאתר בית הספר  "טופס הרשמה מקוון" .

אנו מבקשים לרשום את ילדכם באמצעותו עד  לתאריך 21/02/16  יום ראשון , אם יש

בעיה עם הטופס המקוון , קיים באתר מתחת לטפסים המקוונים גם טופס להדפסה  ומילוי ידני.

אנו מודים לכם על שיתוף הפעולה .

לשאלות ועזרה בנושא ניתן להתקשר   04-9854100

 

 שימו לב-

בתום שליחת המייל תקבלו אישור "בקשתך התקבלה". האישור הוא על קבלת טופס הבקשה במחשב ואיננו מהווה אישור קבלה לקליטה בביה"ס

 

בברכה,

איריס יוגב  – מזכירת בית הספר

 

1-10 of 94