לוח מודעות בית ספרי


לוח מודעות בית ספרי

 • סרט תיעודי בנושא השילוב הורים, סבים וחברי קהילה,  הנכם מוזמנים להקרנת סרט תיעודי המביא את סיפורו של "השילוב" במתחם נעמן, מנקודת מבט של ילדים המשתתפים בתכנית. זו הזדמנות להיחשף לעשייה הקהילתית, ערכית וייחודית המתקיימת ...
  נשלח 14 בינו׳ 2017, 8:51 על ידי גוונים-רכז רכז
 • לקראת ימי הורים כיצד אנו כהורים יכולים לתרום בבניית דימוי עצמי חיובי של ילדנו ? כפי שהוזכר במאמר העוסק במונח דימוי עצמי , ליחסי הגומלין של הילד עם משפחתו, סביבתו, מוריו וחבריו יש חשיבות רבה ...
  נשלח 14 בינו׳ 2017, 8:27 על ידי גוונים-רכז רכז
 • בעקבות השביתה הורים יקרים שלוםאנו מבקשים להסביר את השתלשלות העניינים בקשר להודעות שנמסרו על קיום השביתה.כבית ספר הנמצא באחריות המועצה האזורית ומשרד החינוך עלינו לפעול על פי ההנחיות הנמסרות לנו ...
  נשלח 3 בינו׳ 2017, 2:32 על ידי גוונים-רכז רכז
 • שוק קח ותן "שוק קח תן" – ימי הורים 2017 אנו נציגי מנהיגות צעירה .... השנה, החלטנו לקיים בימי ההורים "שוק קח –תן" , כחלק מחיבור וקשר לקהילה וחינוך לתרבות צריכה בראייה סביבתית , כלכלית וחברתית. הרעיון ...
  נשלח 2 בינו׳ 2017, 22:54 על ידי גוונים-רכז רכז
הצג הודעות 1 - 4 מתוך 98. הצג עוד »

סרט תיעודי בנושא השילוב

נשלח 14 בינו׳ 2017, 8:31 על ידי גוונים-רכז רכז   [ עודכן 14 בינו׳ 2017, 8:51 ]

הורים, סבים וחברי קהילה,
  הנכם מוזמנים להקרנת סרט תיעודי המביא את סיפורו של "השילוב" במתחם נעמן, מנקודת מבט של ילדים המשתתפים בתכנית. זו הזדמנות להיחשף לעשייה הקהילתית, ערכית וייחודית המתקיימת מזה מספר שנים ממש בחצר ביתנו. הסרט יוקרן ביום רביעי 2017.1.18 20.30 בשעה במועדון לחבר בקיבוץ עין המפרץ. נשמח לראותכם ולשתף אתכם בחוויה החינוכית.
 איריס אלטיט וצוות המורים בגוונים נעמי שביט, רכזת השילוב ומפיקת הסרט

לקראת ימי הורים

נשלח 8 בינו׳ 2017, 2:07 על ידי גוונים-רכז רכז   [ עודכן 14 בינו׳ 2017, 8:27 ]

כיצד אנו כהורים יכולים לתרום בבניית דימוי עצמי חיובי של ילדנו ?

כפי שהוזכר במאמר העוסק במונח דימוי עצמי , ליחסי הגומלין של הילד עם משפחתו, סביבתו, מוריו וחבריו יש חשיבות רבה בהתפתחות הדימוי העצמי שלו. דימוי עצמי חיובי מתפתח בסביבה תומכת, המעצימה את כוחותיו של הילד וכישוריו ומאפשרת לו התמודדות התואמת את יכולותיו ואת השלב ההתפתחותי בו הוא נמצא.

חשוב לזכור:

1. כל אחד מאתנו הוא יחיד ומיוחד והגיע לעולם עם מטען שונה של כישורים ותכונות. כהורים חשוב שננסה לזהות את הייחודיות של כל אחד מילדנו ונעודד אותו לפתח כישורים ותכונות אלו. לשם כך עלינו להצטייד בסקרנות ועניין, בנכונות לוותר על הציפייה שילדנו יגשים משאלות ילדות שלנו, ובהמון הקשבה.

2. לכל אחד מאתנו קצב משלו ולכן ישנם הבדלים בצרכים מילד לילד. ישנם ילדים בעלי טמפרמנט גבוה אשר מגלים ערנות ותנועתיות ולעיתים קרובות מתפתחים בקצב מהיר, בעוד אחרים שקצב ההתפתחות והגדילה שלהם איטי יותר. השתדלו לזהות את הקצב של ילדכם ונסו להתאים את הקצב שלכם לשלו. הימנעו מלהשוותו לאחיו ולחבריו. אל תאיצו בו לעשות דברים שעדיין אינו בשל לעשותם. אתגרו אותו במידה שתעורר סקרנות ועניין ולא תגרום לתסכול.

3. עודדו וחזקו את הילד על פעולות והתנהגויות רצויות ולאו דווקא על התוצאה של הפעולה. כאשר אנו אומרים לילד "איזה מגדל מדהים בנית" אנו מחזקים אצלו (גם אם לא התכוונו לכך) את הידיעה שהוא מצופה לבנות מגדלים מדהימים. ידיעה שהופכת לחלק מהדימוי העצמי האידיאלי שנבנה בתוכו. כאשר בפעם הבאה לא יצליח לבנות מגדל מדהים ייווצר פער בין הדימוי העצמי האידיאלי לדימוי העצמי המציאותי והילד יחווה אכזבה ותסכול מעצמו. לעומת זאת, אם נאמר לילד "שיחקת מאוד יפה עם הקוביות " אנו נעודד בו את הרצון להמשיך להתנסות, לשחק וליצור. עידוד ניתן גם כאשר התוצאה הסופית אינה נחווית כהצלחה. אנו מעודדים את הפעולה החיובית, את ההשתדלות והמאמץ.

4. כשאנו מחזקים ומעודדים את ילדנו, חשוב להשתמש בביטוים המתארים את הפעולה שאנו רוצים לחזק ולא בביטויים כמו "אתה חכם" או "מי גאון של אמא". הילד אינו מסוגל לתרגם ביטויים מופשטים אלו לביצועים קונקרטיים ולכן הם מעבירים מסר הטומן בתוכו ציפיות גבוהות מחד ומזמנים בלבול מאידך. האם בפעם הבאה שלא יצליח להרכיב את הפאזל הוא יהפוך ללא חכם?. ביטוי כמו "כל הכבוד שלא וויתרת עד שהצלחת להרכיב את הפאזל" מאפשר לילד ידיעה ברורה מה המעשה שזוכה לחיזוק ומעודד אותו להמשך התנסות.

5. נוכחות הורית, הקשבה ופעילויות משותפות עם הילד מהווים בסיס לבניית אמון וביטחון בסביבה ותורמים לחיזוק הדימוי העצמי.

6. במצבים בהם הילד מתנהג באופן שאינו מקובל ומפר את הכללים והחוקים, הקפידו להתייחס להתנהגותו הלא רצויה ולא לאישיותו. אמרו לו " לא מקובל מבחינתנו שתכה את אחיך" , אך אל תאמרו עליו שהוא "ילד רע". הימנעו משימוש במילים שעשויות לדבוק בו כמו "עצלן", "שקרן" וכד'.

7. זכרו שבבסיס של כל אחד מאתנו יש רצון להתפתחות, צמיחה ולמידה. מצבים של חוסר הצלחה וכישלון מעוררים תסכול ופוגעים בדימוי העצמי. במקרים רבים הדבר מוביל
להימנעות וחוסר התמודדות.
במצבים אלו אמפתיה ,הקשבה ודיאלוג פתוח בו נעשה ניסיון אמיתי וכנה למציאת הגורמים לקושי תוך חיפוש משותף של כיוונים לפתרונות, עשויים לאפשר לילד להתגבר על הקשיים ולהתמודד באופן יעיל יותר גם עם תחומי קושי ותסכול. בד בבד, חשוב להעצים את הכוחות והיכולות ולסייע ביצירת איזון בין הכוחות והקשיים.

 

 

בונוס  להורות מודעת:

"שיחות הורים בפתח.....ההורים והתלמידים נכנסים למתח"!!!??"....

לא כל ההורים מגיבים כך. יש מי שמצפים בשמחה למעמד, והם התברכו ככל הנראה בילד חרוץ וממושמע, כזה שעוטף ספרים ומחברות בעצמו, מכין תמיד שיעורי בית מבלי שיבקשו ממנו, יושב בשקט בכיתה, מצביע ועונה למורה בנימוס... יש ילדים כאלה.
אבל ישנם גם אחרים - הנאלצים להתמודד עם הישגים בינוניים או נמוכים במקצוע אחד או יותר.

 שיחת ההורים/הצגת התעודה בפני ההורים היא אירוע משמעותי עבורם, ותגובתם היא חוויה שהילד נושא בליבו עוד שנים רבות. רוב ההורים מעניקים לתעודה משמעות רבה: היא מסמלת בעיניהם את היכולת של הילד להצליח בחייו, ובסופו של דבר את ההצלחה שלהם עצמם. חלק מן ההורים מתקשים להפריד בין הדימוי העצמי שלהם לבין הישגי ילדם, וחשים אחריות על מעשיו, הצלחותיו וכישלונותיו. הם עשויים לשכוח שהלימודים רק פן אחד בחיי ילדם, שאינו משקף את כל מכלול אישיותו ויכולותיו, לא כל שכן את הצלחתו העתידית (תשאלו את הוריו של ביל גייטס...)
הקושי של ההורה לעשות הפרדה בינו לבין ילדו, נובע לעיתים מן התחושה שהילד צריך לעמוד בציפיות, שאינן תמיד תואמות את יכולותיו האמיתיות. במקביל, עלולה התעודה /המשוב השיתופי בבית הספר ,לעורר זיכרונות קשים מילדותו של ההורה, וחיבור כזה אינו רצוי, במיוחד אם הוא טראומטי וכואב. אין סיבה לערב כאב אישי או תחושת כישלון מן העבר עם הישגיו של הילד בהווה.

 עקרון ההפרדה...
חשוב לזכור שהילד הוא שקיבל את התעודה ולא הוריו, והיא לא מעידה על הצלחה או כישלון בהורות, לפיכך היא אינה צריכה להשפיע על הדימוי העצמי של ההורה, מצד אחד, ולא לגרום לילד תחושת דחייה וחוסר ערך.
 מצד שני, אחד התפקידים החשובים של ההורים הוא לגרום לילד לחוש נאהב תמיד. זוהי התשתית למערכת יחסים בריאה
, ורק על הבסיס הזה ניתן לדון עם הילד במשמעויות התעודה באופן ענייני.
כדאי להגיב באופן פרופורציונלי: המשוב המשתף/התעודה הם משוב עבור הילד בראייה הסובייקטיבית של המורה. זהו כלי הערכה של הישגים הכוללים ידע ומיומנויות שונות, ואינו מנבא בהכרח הצלחה בחיים. כדאי לזכור שהכישלון הוא חלק מן החיים, והתמודדות נכונה עימו מביאה לצמיחה והתפתחות. יש להפריד בין הילד למעשיו: התעודה מגדירה את הילד כתלמיד, ולא כאדם. הכישלון בחשבון אינו הופך את הילד לכישלון באופן כללי.

 

קיימות דרכים חשובות להקניית הדרגתית של ערכי עצמאות ואחריות לילד, למשל - הפיכת הלימודים (שיעורי הבית, המבחנים, סידור הילקוט ועוד) לחלק מן המטלות שבתחום אחריותו. גם כאן, ההורה תומך ומלווה את הילד, אינו מתמודד במקומו עם הכשלונות, אלא מחזק אותו ומסייע לו לפתח דרכים להתמודדות עם מכשולים ואתגרים.

 

מומלץ להשתמש בתעודה כמנוף ליצירת דיאלוג, עידוד ותמיכה, ולא לגרום באמצעותה ליצירת קושי וריחוק. קבלת התעודה עשויה להוות כהזדמנות לשיחה להקשבה להבנת מצבו של הילד בבית הספר, היתרונות, הקשיים והפחדים שלו. 

לכן , בשיחה ההורים הקרובה, הקשיבו היטב, שתפו ברגשות שעולים בכם (שימחה, גאווה, סיפוק, דאגה, חשש.....),
הבינו שכל ילד/ה רוצים להצליח, רוצים שתהיו גאים בהם.
במידה ועולים קשיים בלימודים, או בחיים החברתיים/רגשיים.....
חשוב מאוד לחשוב ביחד איך אפשר להתמודד? כיצד ניתן ליצור שינוי ולו הקטן ביותר- כי תמיד יש דרך!!!
וכן, כל אחד יכול לעשות שינוי ,נכון זה לא קל- אך זה אפשרי!!!
בעזרה האכפתיות, הרגישות, ההקשבה והעידוד של המורים (ויש המון כאלה בבי"ס "גוונים") יחד אתכם ההורים נאתגר ונקדם את התלמידים כך שילמדו ויבינו שכן, הם מסוגלים, שדווקא במאמץ מתחזקים וגדלים!!!

מאחלת לכולכם ,
שיחת הורים משמעותית ,מעצימה ומעודדת.

בברכה- אסתי כץ
יועצת חינוכית
נייד:0543133045

ניתן לשלוח בהודעה- בקשות להתייעצות בימי ההורים(8,9.1.17), על דילמות בהתמודדות עם הילדים בבית/בבי"ס/ במרחבים החברתיים וכו'.

 

בעקבות השביתה

נשלח 3 בינו׳ 2017, 2:32 על ידי גוונים-רכז רכז

הורים יקרים שלום
אנו מבקשים להסביר את השתלשלות העניינים בקשר להודעות שנמסרו על קיום השביתה.
כבית ספר הנמצא באחריות המועצה האזורית ומשרד החינוך עלינו לפעול על פי ההנחיות הנמסרות לנו.
כמו כל אזרחי המדינה, התבקשנו לפעול על פי הודעות התקשורת ולהמתין עד הבוקר. התבקשנו להעביר הודעה זו להורים.
בערב קבלנו הנחייה מהמועצה האזורית שהלימודים יתקיימו בשעות הבוקר ויסתיימו בשעה 11:00. הנחייה שניתנה בהתאם להסדר עם מרכז המועצות האזוריות ונמסרה דרך אתר ביה"ס ודרך הודעות טלפוניות ממחנכות הכיתות. 
הבוקר, בשעה 9:00 התקבלה הודעה שבית הדין הארצי לעבודה ביטל את השביתה והלימודים יתקיימו החל מהשעה 9:00.
לאור התפתחויות אלו ,העברנו הודעות טלפוניות להורים, שהלימודים יתקיימו כסדרם.
ההודעות שנמסרו להורים הועברו במקביל לרכזי החינוך המשלים בקיבוצים והופיעו באתר ביה"ס.

המצב שנוצר גורם לאי נוחות ואי וודאות לכולם. 
אך ביה"ס כמו כל בתי הספר, פעל בהתאם להנחיות שנמסרו לו ולהן הוא מחויב.      גם אנחנו חשנו בבלבול ובחוסר וודאות, מה שפגם בשגרת הלמידה וגרם לעגמת נפש לכולם.  
אנו נדאג לאוכל במרוכז  לילדים אשר זקוקים לכך.
אנו מתנצלים על אי הנוחות שנגרמה
ומנסים לפעול הכי טוב שאפשר בהתאם לנסיבות.
אנא עקבו אחר ההודעות באתר ביה"ס - דרכו נעביר הודעות מעודכנות.
בברכה,
איריס אלטיט
מנהלת ביה"ס

שוק קח ותן

נשלח 2 בינו׳ 2017, 6:58 על ידי גוונים-רכז רכז   [ עודכן 2 בינו׳ 2017, 22:54 ]

"שוק קח תן" – ימי הורים 2017

אנו נציגי מנהיגות צעירה ....

השנה, החלטנו לקיים בימי ההורים "שוק קח –תן" , כחלק מחיבור וקשר לקהילה וחינוך לתרבות צריכה בראייה סביבתית , כלכלית וחברתית.

הרעיון הוא להביא דברים "שווים" , כאלה שניתן להשתמש בהם ושבביתכם הם כבר לא בשימוש.

ככל שתביאו פריטים רבים יותר כך השוק יהיה עשיר ואפשרויות הבחירה מגוונות.

כיצד יתקיים השוק –

כל ילד/משפחה יקבל/ו מספר קופונים לפי מספר הפריטים שהביא ועמם יוכל לקחת פריטים חדשים.

מבקשים שעד יום חמישי הקרוב תביאו את הפריטים...

אז מה ניתן להביא...

בגדים ( ילדים , מבוגרים )

צעצועים

משחקים

ספרים

תיקים

תכשיטים

כלי בית

חפצי נוי

תחפושות

ועוד...

מקווים לשיתוף פעולה...

חברי מנהיגות צעירה 


בעקבות גל השריפות

נשלח 26 בנוב׳ 2016, 3:30 על ידי גוונים-רכז רכז   [ עודכן 26 בנוב׳ 2016, 3:33 ]

מכתב להורים בעקבות גל השריפות ממשקד החינוך

 

 

הורים יקרים

מזה שלושה ימים שאנו חווים גל  של שריפות בחלקים שונים בארץ.

כוחות ההצלה עובדים ללא הפסקה בניסיון להשתלט על השריפות. לשמחתנו אין פגיעות בנפש ואנו מתפללים ומקווים שכך ימשיך.

 הצוות החינוכי קשוב להתפתחויות, ישוחח עם התלמידים ויהיה נכון לסייע בכל שאלה וצורך שיעלו בעקבות האירועים.

בימים אלה, יש חשיבות רבה  לדרך, בה מתנהגים המבוגרים היות והילדים לומדים דרכם כיצד לפרש את המציאות וכיצד לנהוג במצב שנוצר.  כשמדובר בילדים צעירים, תיווך המציאות עבורם, על ידי ההורים ומתן הסברים על מה שקורה, מהווים עוגן ונקודת אחיזה, הנותנים תחושות  של ביטחון בסיסי ורגיעה. גם מתבגרים זקוקים להקשבה ולשיח פתוח ורגוע, המאפשר להעלות חששות ודאגות.

סביר להניח, שיועלו שאלות שונות ויש חשיבות במתן מענה על שאלותיהם בצורה פשוטה, בהירה ואופטימית.

רצוי לומר בניסוח עובדתי את מה שקרה, באופן קצר וברור, בהתאם לגיל הילדים ולשלב ההתפתחותי שלהם.

יש להימנע מניסוחים דרמטיים ועמוסי פרטים, העלולים להגביר את תחושות אובדן השליטה וחוסר האונים.

ניתן  להניח, שהשיחה איתם תתייחס לנזקים ברכוש, לפגיעה בטבע ולחשש שזה עלול לקרות שוב. חשוב ביותר להעביר מסרים של מוגנות וביטחון, להרגיע את הילדים ולומר שזהו מצב זמני והפיך, שניתן לחזור ממנו לשגרה מוכרת וטובה.

חשוב לציין, שיש לשים לב לתגובותיהם בבית, כמו למשל: פחד, קושי להירדם, קושי להישאר לבד, כאבי בטן, בכי וכעס לעיתים תכופות. תגובות אלה נורמטיביות לאירוע מעין זה, והן הולכות ונחלשות עם הזמן.

מומלץ לכוון לעיסוק בפעילויות מהנות ולעשייה. 

בכל מקרה של דאגה או שאלה הינכם מוזמנים להתקשר לצוות החינוכי  ואנו נשתדל להיענות לפנייתכם באופן מיידי.

 

בתקווה לבשורות טובות  

 

 

 

 

 

 

פעילות מתנ"ס נעמן

נשלח 7 בנוב׳ 2016, 6:54 על ידי גוונים-רכז רכז

 

נובמבר 2016

הורים יקרים שלום,

 

"אחרי החגים" כבר כאן, ואנו נכנסים לרצף השגרה והפעילות, לה חיכינו כל כך...

ביום חמישי17/11/16  תתקיים הפסקה פעילה בבית הספר, בה  התלמידים מוזמנים ל"טעום", לחוות ולהיחשף לחוגי המתנ"ס.

הפעילות מתואמת מול מחלקת החינוך של המועצה והנהלת בית הספר, לא יעשו פעילויות פרסום ושיווק לתלמידים.

מטרת הפעילות, בעצם, לאפשר לילדים להתנסות ולחוות  (ממש בטעימה) מתחומי העניין השונים שהמתנ"ס מציע, כך שהילד/ה יוכל/תוכל להצטרף אחר הצהרים לחוגי המתנ"ס ולהעשיר את עולמו/ה בתחום העניין שסקרן אותו/ה.

החוגים הם: לגו רובוטי (מיועד לכתות א-ו), אווירונאוטיקה (כתות ה-ו), קסמי מדע (א-ב), טכנומדע (ג-ד), ציור ואמנות (א-ו), תאטרון ודרמה (ד-ו),        צילום (ד-ט), אמנות הקרקס (א-ו). בתחומי הספורט: זומבה וקפוארה (א-ו)

לשאלות או פרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות אלי בשמחה,   0506952114- מיכל

תודה לבי"ס גוונים על שיתוף הפעולה ועל האפשרות לעודד את הילדים לפתח תחביבים, תחומי חוזק, הסקרנות והעשרה.

המשך שנה נפלאה,

מיכל אביב בנימין

מרכז קהילתי נעמן

שלוחת מתנ"ס מטה אשר

 

 

 

 

תחילת יום הלימודים

נשלח 19 באוק׳ 2016, 7:05 על ידי גוונים-רכז רכז

5.10.16

הורים יקרים שלום רב!

 

התבקשנו להתייחס לשעה המוקדמת של תחילת יום הלימודים.

שעת תחילת יום הלימודים נקבעה בשיתוף נציגי ההורים והנהלה רחבה של ביה"ס ומתקיימת מזה מספר שנים לשביעות רצונה של קהילת ביה"ס.

המועצה האזורית "מטה אשר" מקיימת שני סבבים של הסעות לבתי הספר היסודיים באמצעות מערך ההיסעים העומד לרשותה.

הסבב ראשון מתחיל מוקדם ומסיים מוקדם את יום הלימודים. הסבב השני מתחיל מאוחר ומסיים מאוחר.

אנחנו, כמו בתי ספר נוספים ברשות, בחרנו בסבב הראשון בשל מספר סיבות:

1.      שעות לימוד הבוקר הן יעילות יותר והילדים ערניים ומכוונים ללמידה.

2.      התנהלות על פי הסבב השני תוביל לכך שתלמידי הקיבוצים הצפוניים יגיעו לביתם בסביבות השעה 16:00 (בשל אילוצי התנועה ויום הלימודים הארוך), וישהו שעות ארוכות ללא ארוחה חמה ומזינה כפי שמוגשת בקיבוצים.

3.      צוות ביה"ס בשיתוף הנהלה רחבה, רכזי החינוך ומדריכי החינוך בקיבוצים, מעודד את החינוך הבלתי פורמלי בקיבוצים כמסגרת חינוכית משלימה. באפשרות שבחרנו מתאפשרת פעילות חברתית וקהילתית משמעותית.

4.      ילדים רבים מגיעים מוקדם מאוד לביה"ס (בשל התנהלות יום העבודה בקיבוצים) וכך מתאפשר  לנו למנוע מהם שהייה ארוכה לפני תחילת הלימודים.

 

בי"ס "גוונים" מתנהל במדיניות של דלת פתוחה ותקשורת ישירה והדדית. מספרי הטלפונים הניידים של מנהלת ביה"ס, יו"ר הנהלה רחבה וצוות המורים מפורסמים לכלל קהילת "גוונים". בנוסף, אנו מקיימים במהלך השנה מספר ישיבות הנהלה רחבה, בה משתתפים נציגי הקיבוצים וההורים. ניתן לפנות אליהם בשאלות ובקשות. מידי שנה אנו מקיימים פגישות פתוחות עם הורים שבהן ניתנת במה להעלות קשיים, שאלות ובקשות.                                                                                                                            ישנן מסגרות רבות וערוצים מגוונים לפנות לביה"ס ולכן אני מבקשת ומציעה לפנות אלינו בכל שאלה ובקשה. אם תשובתנו לא תהיה מספקת, הנכם מוזמנים לפנות לפיקוח ביה"ס ולמשרד החינוך.

אשמח לענות על כל שאלה בנושא ההסעות ובכלל.

בברכה,

איריס אלטיט

מנהלת ביה"ס

נייד - 0528346341

 

 

 

 

מוטיבציה ללמידה- משולחנה של היועצת

נשלח 10 בספט׳ 2016, 10:01 על ידי גוונים-רכז רכז

איך להעלות את המוטיבציה של הילד להצליח בלימודים?

מאתעופר אטלס

כהורים, כולנו מפתחים ציפייה מילדינו שיגיעו להישגים גבוהים במטלות ובמבחנים בבית הספר, ובכך ימלאו אותנו בתחושת גאווה אך חשוב מכך, יתקדמו במסלול לעבר הצלחה בחיים. בדרך הזאת הם עלולים להיתקל בלא מעט מכשולים, החל מן הרתיעה ממקצועות מסוימים ועד לשחיקה הטבעית שמתרחשת לאורך השנים במוסדות הלימוד השונים. כדי לעזור להם להתגבר על כך, עלינו לזכור שלצד הציפייה שלנו להישגים מהם, עלינו גם לצפות מעצמנו שנהיה מסוגלים להשרות בהם את התשוקה לצבור כמה שיותר ידע ואת המוטיבציה להשקיע את מירב המאמצים כדי להצטיין. אז איך עושים זאת? לפניכם 8 דרכים יעילות ופשוטות להעלאת המוטיבציה של הילדים להצלחה בלימודים!

1.      הקנו למטרה הילה מושכת יותר

חלק בלתי נפרד מדרבון ילדינו להגיע להישגים גבוהים יותר בלימודים תלוי בין היתר באופן שבו הם רואים ומפרשים את מטרתם. אין זה תלוש מן המציאות שישנם נושאים לימודיים שפחות מדברים אליהם, ולכן הסוד להעלאת המוטיבציה שלהם טמון ביכולת שלנו להקנות הילה מושכת יותר למטרה הכללית. לשם כך, נסו לקשר בין תקופת הלימודים הנוכחית לבין החיים הבוגרים בעזרת מתן דוגמאות, כגון: העובדה שהיכולת להתחייב להשלים משימה היא תכונה שכל אדם בוגר זקוק לה, העובדה שידע כללי נרחב הוא דבר שנוטה להרשים אנשים ומקנה לבעל הידע כבוד רב יותר ודוגמאות מהניסיון האישי שלכם על איך תקופת הלימודים סייעה לכם להגיע למקום שבו אתם נמצאים היום וכדומה. בדיוק כמו אצל אדם בוגר, גם אצל ילדים המטרה מקדשת את האמצעיםולכן...

2.      . הללו את המאמץ עצמו ולא רק את סיומן של מטלות או הישגים בפועל

חיזוקים חיוביים הם כלי חשוב במאמץ לשמור על המוטיבציה של ילדינו, אך בעוד שנטייתם של הורים רבים היא לשבח את ילדיהם רק לאחר סיומה של מטלה או במקרה שבו הם קיבלו ציון גבוה, חשוב לזכור גם את חשיבותה של הדרך הארוכה והמתישה שעשו כדי לזכות באותן התוצאות, אפילו אם אלו לא בהכרח הגיעו. אין זה אומר שכעת עליכם לשבחם בכל רגע בו סיימו מטלה יומיומית, אך בזמנים בהם ניכרים הלחץ והשחיקה מן העומס הרב, השתדלו להעניק כמה מילים טובות. בדיוק כמו שמשוב חיובי ממנהל בעבודה ייתן לכם זריקת מוטיבציה, היו סמוכים ובטוחים שמילים טובות מכם יעשו פלאים לנחישות ילדכם להשקיע מאמצים רבים יותר בלימודיו.

3.      הקפידו שלא להפגין חוסר כבוד כלפי המורים ובית הספר מול ילדכם

ייתכן מאוד שלא נהיה מרוצים מהתנהלותם של מורים כאלו ואחרים ואפילו מן הדרך בה נקט בית הספר בכללותו באשר למקרה מסוים, אך עם זאת, חשוב שלא להביע חוסר שביעות רצון חריג מול ילדינו, שהרי אנו כהורים מהווים מקור סמכותי ודמות לחיקוי עבורם. מקרים דוגמת עריכת וויכוח בוטה עם מורה מול ילדכם בזמן יום הורים או הזדהות יתרה עם הילד באשר לדעתו השלילית על מורה מסוים, עלולים לחזק בקרבו תחושות של כעס וזלזול כלפי המערכת החינוכית שרק יפגעו ברצון שלו להשקיע בלימודים.

4.      עודדו את ילדכם להיות סקרנים באמצעות גירויים חיצוניים

חשוב להבין שהמוטיבציה של ילדכם להצליח בלימודים לא צריכה להתחיל להופיע רק ביום הראשון בבית הספר, אלא תלויה במידת הסקרנות והרצון שהוא פיתח עם השנים. למרבה המזל, עבודתנו כהורים היא מועטה כיוון שילדים הם סקרנים מטבעם, ולכן כל שעליכם לעשות הוא להמשיך ולדרבן את אותו היצר באמצעות מתן גירויים מחשבתיים באירועים המתרחשים מחוץ לכותלי בית הספר, לדוגמה: נסו לדבר איתו על הצמחים ובעלי החיים שאתם רואים בזמן טיול משפחתי וכך תעודדו אותו ללמוד בשיעורי המדע והטבע, נסו לקשר את החומר הנלמד לחגים ולמסורות משפחתיות וכך תגרו אותו להקשיב ולהשתתף יותר בשיעורי התנ"ך וכן הלאה.

5.      הפכו את ההצלחות הקטנות לבסיס להתפתחות נרחבת יותר

לעתים די בניצוץ אחד קטן כדי לדרבן את ילדכם להצליח בלימודים וכדי להצית אותו, נסו לשים דגש על ההישגים הקטנים יותר, דוגמת מחמאה שקיבל מן המורה או העובדה שכל התשובות בשיעורי הבית של ילדיכם היו נכונות. מחקרים פסיכולוגיים שונים מצביעים על החשיבות הרבה שבמתן חיזוקים חיוביים לילדים כאמצעי גירוי, שיאתגר אותם וידרבן אותם להשיג תוצאות טובות אף יותר במטרה להרשים את הוריהם.

6.      הקפידו שלא להדגיש את נקודות החולשה של ילדכם יתר על המידה

נטייתנו הטבעית היא להתמקד בנקודות התורפה של ילדינו בלימודים על מנת לדרבן אותם להשקיע יותר זמן ומאמץ בטיפול בהן, אך מחקרים מראים שהדגשה תכופה מדי של חולשות יכולה להזיק למוטיבציה הכללית להצלחה בלימודים. אין זה אומר שמעתה עליכם להתעלם מן הבעיה לחלוטין או להבליג עליה, אך זכרו שהקו המנחה להצלחה הוא הנעתו של ילדכם להתמיד ולשקוד בלמידה. במקום לרפות את ידיו ולהביאו לתחושת מצוקה ולחץ, הקפידו לשלב בין ההתמקדות בנקודות התורפה שלו לבין מתן חיזוקים חיוביים על נושאים לימודיים בהם הוא טוב.

 כך תעזרו לילדיכם להצליח בכל תחום ולא לוותר למרות הקשיים  

7.      התעניינו באופן יומיומי בנושאים הנלמדים

התמקדות בהישגים הלימודיים התקופתיים היא דבר אחד, אך גם חשוב לא פחות להביע עניין בנושאים השונים אותם למד ילדכם בבית הספר לאורך היום. בקשו לדעת אילו נושאים חדשים למד, הפגינו התלהבות ואפילו נסו לבקש ממנו שיסביר לכם אודותיהם בצורה מפורטת. בדרך זו תאשרו לו שמדובר בנושאים מעניינים, דבר שידרבן אותו לרצות להעמיק בהם ולהבינם אף יותר.

8.      הציבו לילדכם יעדים הדרגתיים שיוכל לעמוד בהם

הגברת מוטיבציה בקרב ילדים איננה משימה פשוטה כלל וכלל, בין היתר עקב נטייתם לקחת צעד אחורה ולהשקיע פחות זמן ומאמץ בנושאים בהם ניכר שהלחץ עליהם הוא רב מדי. לכן, הקפידו להציב לילדכם מטרות מציאותיות ולהעלות את רף הציפיות מהישגיו באופן הדרגתי, כך תעלה רמת המוטיבציה שלו ותתגברנה גם שאיפותיו לתוצאות טובות יותר. אל תהססו לשתף בכך את מוריו ואף לבקש להתייעץ עמם במטרה להרכיב את האסטרטגיה היעילה ביותר להצבת יעדים הגיוניים על פי נקודות החוזק והתורפה של ילדכם.

 

מקורLucélia RibeiroPersonal Creations

דבר המנהלת

נשלח 23 באוג׳ 2016, 2:53 על ידי גוונים-רכז רכז   [ עודכן 7 בספט׳ 2016, 10:34 ]

הורים ותלמידים יקרים!

שנת הלימודים תשע"ז עומדת להיפתח בימים הקרובים. אנו נרגשים מאוד ומצפים לראותכם.              בשנה זו ילמדו בביה"ס 503 תלמידים ותלמידות ב- 18 כיתות אם. קלטנו כ-12 תלמידים חדשים, שהצטרפו לכיתות השונות ו - 6 מורות חדשות, שהצטרפו לצוות הוותיק והמסור של "גוונים".

בשנה זו נפעיל תכנית בית ספרית ששמה - "צומחים בקהילה אכפתית".                                                     עקרונות התכנית ומאפייניה נבנו בשנת הלימודים תשע"ו בשיתוף תלמידים, הורים, גורמי חוץ וצוות המורים.

היוזמה שלנו הומשלה לעץ, הצומח במיטבו כאשר התנאים לגידולו תואמים לצרכיו. העץ מיטיב עם סביבתו ותורם לה כאשר צרכיו הבסיסיים מסופקים.

יאנוש קורצ'אק כתב:

"...גן פורח של ילדים שופע גווני צבע

ולכל אחד הכוח לגדול לפרוח ולתת פרי..."

המיזם שלנו מבוסס על שלושה עקרונות פדגוגיים מרכזיים אשר יאפשרו לילד לצמוח ולהתפתח כאדם המיטיב עם עצמו ועם סביבתו:

ראיית הילד כאדם שלם (תפיסה הוליסטית, למידה רגשית וחברתית, קשר עם הקהילה )

התנהלות הכיתה כקהילה ( תפיסה המבוססת על עקרונות החינוך הקיבוצי ועל הקהילתיות כערך. עקרון הבא לאפשר תחושת אינטימיות בביה"ס הצומח) .

פיתוח מרחבים לצמיחה אישית וחברתית ( תפיסת התלמיד כלומד עצמאי בעל יכולת בחירה, תחושת אוטונומיה ומוטיבציה פנימית. למידה חווייתית ופעילה ומציאת מענה מגוון לשונות בין הלומדים ).

תכנית הלימודים תאורגן בשלוש תקופות למידה משותפות לכלל ביה"ס:                                                              "אני בקהילה", "מספרים תרבות" ו"עמי וארצי".                                                                                     תכניות הלימודים, כמו גם מקצועות הלימוד, ישולבו בצורה אינטגרטיבית ויאפשרו הבנה עמוקה של המושגים והתכנים. תלמידי כיתות ב'- ו' יפיקו תוצרי חקר בסיום כל תקופה וישתפו את עמיתיהם בידע שרכשו. תלמידי ד' – ו יפיקו את תוצרי החקר בסדנאות מלאכה מגוונות.

לשם יישום המיזם נבנו מרחבי למידה אחרים כמו: כיתת חוץ, אוהל יורט, ו"המכלול הלומד". מרחבים אלה יאפשרו למידה המותאמת לסגנונות הלמידה השונים לבחירה וחוויה בלמידה.

פרוט תוכלו לקרוא בחוברת להורים שתצא במהלך חודש ספטמבר ותפורסם באתר האינטרנט של ביה"ס.

מספר הודעות לתשומת לבכם:

א.      תאריך פתיחת הלימודים: יום ה' 1.9.16.  טקס פתיחת השנה יתקיים  באולם נעמן בשעה             9:30.  נבקש להגיע בחולצות לבנות. הורים, ראו עצמכם מוזמנים להשתתף בטקס.                             שימו לב- אין לדרוך על רצפת האולם בנעלי עקב. אנא הצטיידו בנעליים מתאימות.

ב.      כדי לאפשר חזרה הדרגתית יום הלימודים הראשון יסתיים בשעה  12:30  לכלל תלמידי ביה"ס.   תלמידי כיתות א' יסיימו את יום הלימודים בימים א' – ג' בשעה 12:00. ביום רביעי 7.9 יסיימו את יום הלימודים ע"פ מערכת השעות הרגילה.

ג.       שעות הלימוד בשנה זו הן: תחילת הלימודים -  7:40  (נא לדייק ולהימנע מאיחורים המקשים על השתלבותו של ילדכם ביום הלימודים!).                                                                             סיום הלימודים בימים א', ב, ה' בשעה 13:50 ובימים ג', ד' בשעה 14:30.

 

ד.      שעה פרטנית תוספתית- לאור הקשים בהתנהלות ההסעות הפרטניות, החלטנו לקיים שעה פרטנית בסוף יום הלימודים ליום אחד בלבד ואף לצמצם את מספר ילדים שישתתפו בשעה זו. מערך השעות הפרטניות יתקיים במהלך יום הלימודים בדרך שתימנע יציאה מרובה משיעורים. השעה הפרטנית בסוף יום הלימודים תתקיים רק ביום ב'  בין השעות 13:50 – 14:30.  בשעה זו ישתתפו ילדי נבחרת הכדורעף ( משכבות ה' –ו') ילדי תזמורת כלי נשיפה ( שכבה ד' ), תגבור והעשרה בחשבון ובאנגלית ע"פ צורך.

 

ה.     ארוחות:  אבקש לשלוח עם הילדים שתי ארוחות קלות ארוזות בכלי רב שימושי (אנחנו בי"ס ירוק). הקפידו לכלול ירקות ופירות בתפריט ומזון מזין ובריא. ארוחת צהריים חמה יאכלו הילדים בקיבוצים עם חזרתם לקיבוץ. נא הקפידו לצייד את ילדכם בבקבוק מים, והימנעו מהבאת ממתקים וחטיפים.

 

ו.        נסיעות:  לצוות ביה"ס וצוות החינוך המשלים בקיבוצים אחריות משותפת להתנהגות  

     בהסעות. כדי לאפשר נסיעה בטוחה נדרשים הילדים לשבת במקומם הקבוע, לחגור חגורת

     בטיחות, לנהוג באופן רגוע ושקט ולהישמע להנחיות המלווה. אנא, שוחחו עם ילדכם על

          כללי הנסיעה הבטוחה.

 

ז.       זמני הסעות:   ביום הלימודים הראשון נבחן את זמני ההסעות ויתכנו שינויים בהמשך

     בהתאם לצורך. זמני יציאת האוטובוסים: מאחיהוד  6:50 ; מיסעור: 6:55 ;  מלוחמי   

     הגטאות בשעה 7:10; משמרת 7:10; מנס עמים  6:50 דרך רגבה ולוחמי הגטאות;

     מעברון:  7:05        

            

ח.     בטחון ובטיחות: אחראי בטחון ובטיחות בביה"ס הוא נועם כץ. אנו נערוך תרגיל ירידה למקלטים – בשבוע הראשון ללימודים, כדי שכל ילד יכיר את המקלט אליו יתפנה בשעת חירום. בתאריך 20.9 יתקיים תרגיל הג"א ארצי – "עמידה איתנה". פרטים בהמשך.

 

ט.      קשר ותקשורת: מחנכות הכיתות תיידענה את ההורים בנעשה בכיתות מידי שבוע. הודעות בית ספריות, מידע ותמונות יפורסם באתר האינטרנט של ביה"ס. מוזמנים להשתמש בו בשגרת היומיום ולהתעדכן באופן שוטף.

 

י.        נהלים: בביה"ס ישנה מערכת של כללים ונהלים אשר יוצגו בפני התלמידים בתחילת השנה, ויתפרסמו באתר ביה"ס ובחוברת מפורטת להורים ( במהלך חודש ספטמבר). הקפדה על נהלים אלה חשובה ושומרת על כולנו. להזכירכם, אין להביא פלאפונים לביה"ס. נא להודיע על היעדרות למחנכת הכיתה או למזכירות עד השעה 8:00. כל יציאה משער ביה"ס במהלך יום הלימודים מחייבת ליווי מבוגר ורישום אצל שומר ביה"ס.

 

יא.    לבוש והופעה: יש להגיע בחולצות בצבע חלק עם סמל בית ספר (גם חולצות החורף והעליוניות). יש להגיע במכנסיים באורך סביר. יש להגיע בלבוש מתאים לשיעורי הספורט. ולשיעורי גינה בוטנית יש לבוא בנעליים סגורות. בנים ובנות בשיער ארוך נדרשים לאסוף את השיער.

 

 

 

 

 

 

 

יב.    אסיפת הורים ראשונה תתקיים  ביום א 11.9 לכיתות ב' + ג' וביום ב' 12.9 לכיתות ד' – ו'. נשמח להשתתפותכם הפעילה. ביום זה תתבקשו לחתום על טופס הצהרת בריאות וטפסים נוספים. אנא הצטיידו בצילום תעודת זהות + ספח (עם כתובת המגורים ומספר תעודת הזהות של ילדכם).

 

יג.     תשלומי הורים – גובה תשלומי ההורים לא השתנה ואושר בהנהלה רחבה של ביה"ס.  הגבייה נעשית במרוכז דרך הקיבוצים. באספות ההורים, תתבקשו לחתום בטופס התשלומים המחולקים לתשלומי חובה ורצון ותשלומי תרומה מרצון. להזכירכם, ביה"ס מספק את כל הציוד הלימודי ואין צורך לרכוש ציוד. השנה ביה"ס יספק יומן תלמיד מעוצב ומותאם לתכנית הפדגוגית של ביה"ס        החל מכיתה ג' – ו' ( כיתות א' – ב' יקבלו יומן מחברת).

 

בברכת שנת לימודים מוצלחת ומהנה,                                                                                                     איריס אלטיט, מנהלת ביה"ס וצוות המורים ב"גוונים"

 

ידיעון

נשלח 10 ביוני 2016, 6:18 על ידי גוונים-רכז רכז   [ עודכן 10 ביוני 2016, 6:22 ]

הורים יקרים שלום!

סוף השנה מתקרב ובא, סיימנו עוד שנה מוצלחת, רצופה בחוויות, הישגים אישיים וקבוצתיים. אנו מלאי סיפוק וגאווה בילדים הנהדרים שלנו ובדרך המשמעותית שעשו בשנה זו. טקס חג השבועות שצוין באופן חגיגי ובאווירה קיבוצית מסמן לנו את ימי הקציר, וגם אנו קוצרים את יבולנו. מעט ממנו נציג בידיעון זה.

איריס אלטיט וצוות המורים

אשנב לנעשה ב"גוונים":

 • מצעד הספריםבית הספר משתתף זו השנה השנייה במפעל הארצי לעידוד קריאה – "מצעד הספרים". במסגרת הפעילות קוראים תלמידים מכיתות א' – ו' על פי בחירתם ספרים מתוך רשימת הספרים המומלצת בשנת הלימודים הנוכחית. מטרת התכנית היא לעודד קריאה, לקרב את הילדים אל עולם הספרים, להעשיר את אוצר המילים ולאפשר ביטוי אישי באמצעות דרכי ביטוי מגוונות ויצירתיות. כיתות ב' לדוגמה קראו בקבוצות קטנות ספר אחד שנבחר, קיימו שיח בעקבות הקריאה ולאחר מכן יצרו בקבוצות תוצר משותף על אחד מספרי המצעד. פעילות היצירה התקיימה בשיתוף תלמידים מכיתה ו'. בסוף השנה תלמידי ביה"ס בחרו ספר אחד האהוב עליהם במיוחד והספרים הנבחרים פורסמו באתר ביה"ס. קבלנו תעודת הערכה על העשייה הברוכה לעידוד הקריאה וזכינו במענק כספי לרכישת ספרים לספריית הילדים. בשבוע הבא יתקיים יריד ספרים בארגון מנהיגות צעירה לציון שבוע הספר, מורים ותלמידים יחליפו ספרים זה עם זו ויעשירו את ספרייתם הפרטית. מצגת כוללת על הספרייה בתשע"ו נמצאת באתר הספרייה.


 • יום הסבים והשפחה המורחבת -  במסגרת חיזוק הקשרים עם הקהילה התקיים כמיטב המסורת, יום חגיגי ושמח במיוחד. בשער הכניסה, לצלילי תזמורת ביה"ס, חיכו הילדים הנרגשים לסבים. הסבים, שנדרשו לגייס כושר גופני ורוח צעירה, התארחו בכיתות ובתחנות השונות ברחבי ביה"ס. בין התחנות היו: אומנות, תחנות ספורט, שתילה בגינה, חידונים, פעילות מחשבים, הרקדה ועוד. הצוות החינוכי והתלמידים נרתמו ליום זה וכל אורח אף קיבל מתנה אישית, פרי יצירתו של הילד המארח. מסורת זו מהווה הזדמנות להיכרות עם הילד ומעגלי שייכותו, מזמנת עיסוק סביב ערכים של אכפתיות וכבוד ומחזקת מאוד את תחושת השייכות והקהילתיות. כמו כל שנה, שמחנו גם לראות מפגשים מרגשים בין הסבים. היה יום מרגש מאוד ומוצלח ואנו מחכים לפעם הבאה.

       


 • פרויקט קהילתי מדור לדור – תלמידי כיתות ה', במסגרת פרויקט תרומה לקהילה קיימו קשר עם ותיקים צעירים מקיבוץ כפר מסריק. מטרת הפרויקט היא לחבר בין ילדי ביה"ס לקהילותיו וליצור קשר בין דורי באמצעות סיפורי מקום. במהלך הפרויקט נפגשו התלמידים עם קבוצות הגימלאים, ציינו יחדיו קבלת שבת, למדו על החיים בקיבוץ בעבר דרך תערוכה על הנושא המשותף בכפר מסריק וביקרו בארכיון הקיבוצי על מנת להבין את תהליך תיעוד סיפורי המקום וחשיבותו. התלמידים כתבו את סיפורי המקום ואת סיפורי נחל נעמן וערכו את הסיפורים בספר דיגיטלי. הספר הדיגיטלי יימסר בסיום התהליך לארכיון, יוצג באתר ביה"ס וישמש כמקור למידה לילדי ביה"ס בשנים הבאות.


 • קשר עם בית הספר באבו סנאן ביוזמת חברי הצוותים משני בתי הספר ,"גוונים" ו"אל עמל", נוצר קשר בין תלמידי מנהיגות צעירה במטרה ליצור היכרות בין התרבויות והדתות, לקיים שיח מכבד וליצור קשר רב תרבותי. השנה התקיימו שני מפגשים: האחד בבית ספר הערבי "אל עמל " באבו-סנאן והשני אצלנו. כבר מהרגע הראשון שנכנסנו בשערי בית הספר הרגשנו את האהבה והרצון הרב להכרות בין הילדים ואת סקרנותם הטבעית לעולם התרבותי והמשפחתי של האחר.  המפגש היה נעים, חם ואוהב. הפעילויות בשני בתי הספר  כללו הכרות, שיתוף בתחושות, ציפיות שיח על המשותף והמייחד ופעילות יצירתית. לבסוף התכבדנו בדברים טעימים ומיוחדים ועשינו סיור בבית הספר. הילדים משני בתי הספר סיכמו בחיוב רב את המפגשים והקשר  החדש שנוצר והביעו רצון להמשך הפעילות המשותפת.

 • טיול יום העצמאות – אנו מעודדים היכרות עם אתרי מורשת ותרבות במדינה ולמידה מחוץ לכותלי הכיתה. שכבות הגיל השונות ביקרו באתרים שונים בארץ ולמדו פרקים בתולדות המדינה: שכבות א' – ב' בקרו במרכז התיירות בכפר מסריק, ביקרו בתערוכה של הנושא המשותף בקיבוץ של פעם, וטיילו לאורך נחל הנעמן. שכבות ג' – ד' בקרו בחניתה ולמדו על חומה ומגדל, שכבות ה' – ו' – בקרו בפסל אלכסנדר זייד ובמוזיאון יפעת ולמדו על תקופת השומר, ההתיישבות בעמק ותקופת הפלמ"ח. ובהמשך להשתתפותנו בחידון החלל ע"ש אילן רמון ז"ל ביקרו בבית הקברות בנהלל שם הוא קבור. הילדים שתפו פעולה, נהנו וחזרו מרוצים מאוד מהסיורים. הטיול שחתם את סדרת הטיולים של ביה"ס היה לתלמידי ה' והוריהם לת"א יפו, זוהי השנה השנייה שאנו מקיימים טיול לתלמיד והורה. הזדמנות טובה לחוויה משותפת ולהעמקת ההכרות בין ההורים לכיתת ילדם – כל הטיולים הודרכו ע"י חברת "צוקי יעלים" וגם טיול זה סוכם בחיוב רב.


 • שבוע בריאות – התקיים שבוע בריאות במטרה לעודד מודעות ולקדם אורח חיים בריא. במהלך השבוע התקיימו פעילויות מגוונות, מלמדות ומעניינות. הילדים נחשפו לתחומים רבים ולאנשים המעוררים השראה בדרכם הייחודית.

הועברו שיעורים בנושאי בריאות הגוף והנפש, חשיבות הפעילות הגופנית כולל הפעלות וחשיפה לספורט אתגרי כמו: "איש הברזל" ו"טריאתלון", חיידקים, ניקיון והיגיינה (הכנת קרם גוף), יוגה, שיטת טיפול ,EFT ישיבה ויציבה נכונה, תזונה נכונה, הדמיה, עבודתו של הפראמדיק וניידת מד"א כולל החייאה וחבישות, העישון ונזקיו וחכם בשמש. המנחים הם חברי קהילות והורים ואנו מודים להם מאוד על שיתוף הפעולה ורוח ההתנדבות.

במסגרת עידוד לפעילות הספורט השתתפו תלמידי נבחרת הכדורעף בטורניר קט- עף במחוז חיפה ( השנה לא התקיימו אליפויות ספורט במועצה ונועם כץ פנה בבקשה למחוז חיפה להצטרף לטורניר שמתקיים במחוזם) . הילדים הצליחו להעפיל לגמר, הגיעו למקומות הראשונים בנים ובנות ( נראה לי שלא נוזמן פעם נוספת...) והפגינו כישורים בולטים ורוח קבוצתית. כל הכבוד לנועם ולילדי הנבחרת.


 • אבירי השולחן העגול במפגש השתתפות תלמידים אשר מצטיינים בהתנהגותם החברית. הילדים הציגו את הסיבות לבחירתם והסבירו מהו חבר טוב לדעתם: ילד שעוזר, תומך, מפרגן, מתחשב באחרים, מקשיב, מתייחס ונותן תשומת לב לאחר, לא משאיר אף ילד לבד, יוצר קשר עם ילדים רבים, שומר על קשר טוב, מתעניין באחר, בעל רגשות נעימים, לא פוגע באחר, נוהג בכבוד, נאמן, הוגן. הילדים העלו בשיחה מה יכול לעזור להם לרכוש כישורי חברות: פעילויות מחוץ לכיתה, פעילויות גיבוש, פעילויות ומשימות שדורשות שיתוף פעולה. כמו תמיד, יצאתי נרגשת מהשיח ובתחושה שיש בילדים אוצרות כה רבים ותפקידנו המבוגרים לסייע להם לגלותם. התלמידים שנבחרו הם: בן בקרמן, ירדן קורן, עמר ליבי כהן ( א') יונתן רוב, מעיין רודיטי, אופיר חסיד ( ב') אלון רייז, אביב גורביץ, מיכל רשף ( ג') אמרי מלכה, אורי בן צבי ( ד') ניצן גורביץ, גלי אהרוני ( ו') . במפגש האבירים הנוסף שהתקיים השבוע השתתפו נציגי תלמידים שנבחרו לייצג את הכיתות על פי קריטריון שהכיתה בחרה לציין. בין הקריטריונים: הערכת התלמידים המצטיינים, ילד שהוא חבר טוב, יודע לפתור סכסוכים בדרכי שלום ונועם, משתמש בשפת התקשורת המקרבת לפתור סכסוכים, עוזר לחברים בכיתה, תומך ומעצים ילדים בכיתה, מתייחס בכבוד ובצורה שווה לכולם, עוזר לילד מ"גלים", עובד בשיתוף פעולה, בעל חוש הומור, יוזמת חברתית, משתתפת בשיעורים, עוזר מבחינה לימודית ועוד... הילדים שנבחרו הם: נועה עפר, נועם בם שלוש, טל לוברצקי ( א') רעות ביטון, תמר גרין, שיי גרינברג ( ב') רוני חיון, אור בן סימון, דור בר דוד ( ג') נבו גלבמן, יובל טפר ( ד') מאיה טלמור, אביר וולך, עמר בן סימון ( ה') איתי ארגוב, נועה קלרפלד ( ו'). שמחתי לשמוע שהילדים יודעים להעריך ערכים חברתיים ובין אישיים.


 • קונצרט סיום שנה – ביום ירושלים נפגשו הורים ותלמידים בקונצרט חגיגי ומיוחד, בו הציגו תלמידי תזמורת כלי הנשיפה, האורגניות ומקהלות ביה"ס את תוצריהם בשיר וניגון על ירושלים הבירה. התרגשנו לשמוע את נגינת הילדים ושירת המקהלה והתרשמנו מהביצועים היפים. בשנה הבאה אנו מקווים להרחיב את תחום הנגינה ולאפשר לתלמידים נוספים להצטרף לתכנית הנגינה בכינורות, אורגניות וכלי הנשיפה.


 • מרחב למידה במכלול א' – התחדשנו במרחב למידה חדש במכלול א'. את חלקו הגדול יצרו צוות המחנכות, שנעזרו בתרומתו האדיבה של איתן גולן, אביה של נעמה גולן ( כיתה א' תות ) ובכוחות מקומיים. בהמשך נעזרנו בחברה חיצונית שהעשירה את המכלול. המרחב מאפשר למידה חווייתית, פעילה, התנסותית ומותאמת לצרכים ההתפתחותיים בשכבת הגיל הצעירה. בשנה הבאה ניצור מרחב למידה נוסף בשכבת ה' ונשתמש במענק הכספי שנקבל מתכנית "מפרש", אליה הצטרפנו השנה. אנו מקווים שבכל שנה נוכל ליצור מרחב למידה בשכבת גיל נוספת, כדי לאפשר לילדים למידה חווייתית במרחבים נוספים, אינטראקציה חברתית, בחירה ומענה למגוון דרכי הלמידה.


הודעות ועדכונים

 • התארגנות לקראת שנת הלימודים הבאה – ביה"ס ממשיך לגדול ולצמוח. אלה בשורות טובות לקהילות המתפתחות שלנו. בשנה הבאה תיפתחנה ארבע כיתות א'. עד אשר תאושר הבנייה בביה"ס ( הדבר מתעכב בשל הצורך להגיע להסדר הקרקעות בין המועצה לבעלות המתחם) אנו נדרשים לתת פתרונות זמניים בשל חוסר במבנים קיימים. הפתרון המוצע הוא הצבת שני קרוונים נוספים בקרבת הקרוון של כיתה ג' שישמשו את תלמידי כיתות א' החדשים. מצב זה אינו נוח, אך אנו מקווים שהינו זמני ובשנה הבאה תתאפשר בניית כיתות. נכון לעכשיו אנו מנסים יחד עם המועצה והנהלת המתחם לבדוק אפשרויות נוספות. ניידע אתכם בהמשך.  


 • ביה"ס של החופש הגדול – נרשמו 13 תלמידים המעוניינים להצטרף ולכן התכנית לא תיפתח אצלנו ( נדרש מינימום של 60 משתתפים). התלמידים שנרשמו ומעוניינים להשתתף בתכנית יוכלו להצטרף לבתי הספר באפק וברגבה בתיאום עם המועצה. לפרטים ניתן לפנות לביה"ס ולמועצה.


 • הנהלה רחבה – התקיימה ישיבת הנהלה בה הוצגה התכנית הפדגוגית לשנת הלימודים הבאה ותכנית תקציבית הכוללת תשלומי הורים והשקעות. הוחלט שתשלומי ההורים לשנת הלימודים הבאה לא ישתנו. תכנית ההשקעות כוללת תשתיות לקרוונים שיוצבו לכיתות א', מכלול פעילות חוץ כיתתי ובניית מרחבי למידה. התכנית הפדגוגית מבוססת על המיזם שבנינו במסגרת תכנית מפרש – " צומחים בקהילה אכפתית" ועוסקת בשלוש אבנים מרכזיות: ראייה הוליסטית של הילד ומעגלי שייכותו, "הכיתה כקהילה" ופיתוח מרחבי צמיחה ויוזמה. פרוט על המיזם והתכנית יופיע בחוברת להורים בשנת הלימודים הבאה.


 • תאריכים חשובים בהם חל שינוי בשעת סיום יום הלימודים -  לתזכורת:

תאריך

פעילות

שעת סיום יום הלימודים

יום ב' 27.6

התארגנות לסוף שנה

13:40  אין שעה פרטנית בסוף יום הלימודים, השעה תינתן  במהלך השבוע

יום ג' 28.6

התארגנות לסוף שנה

13:40 אין שעה פרטנית בסוף יום הלימודים

השעה תינתן  במהלך השבוע

יום ד' 29.6

מסיבת הסיום

12:00

יום ה' 30.6

חלוקת תעודות וסיום שנת הלימודים

11:30חג שמח

וחופשת קיץ בטוחה ומהנה

איריס אלטיט וצוות גוונים

.


1-10 of 98