English News

Wyniki konkursu "Fluency in reading"

8 czerwca 2015 roku, w Gimnazjum Nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, odbył się konkurs płynnego czytania. W tym roku, do rywalizacji zgłosiło się wielu chętnych - 22 osoby. Miło nam poinformować, że najwyższe miejsca, w poszczególnych przedziałach wiekowych osiągnęli/ły:

KLASY I

 • I MIEJSCE - Andżelika Kołodziej Ia,
 • II MIEJSCE - Patryk Kotus Ia, 
                           Jakub Szczęch Id
 • III MIEJSCE - Julia Chojczak Ia,                                                                                                        Michał Wielgus Id,                                                                                                      Julia Chojnicka Id

KLASY II
 • I MIEJSCE - Zuzanna Szczerba IIa,                                                                                               Julia Kozłowska IIa
 • II MIEJSCE - Jakub Winiarski IId
 • III MIEJSCE - Aleksandra Blicharz II a

KLASY III - jedynymi uczestnikami byli:
 • I MIEJSCE - Mateusz Piekarski IIIa,
                           Dominik Grzelak IIIa.
Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy. Najlepsi (I, II i III miejsca) otrzymają nagrody rzeczowe na uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego oraz oceny celujące. Ponadto wszyscy uczniowie uzyskują ocenę bardzo dobrą.

GRATULUJEMY!!!

Dzień Języków Obcych

29 lutego 2015 roku, w Gimnazjum Nr 1 w Konstantynowie Łódzkim odbył się Dzień Języków Obcych. W związku z tym, do szkoły przybyli uczniowie klas szóstych szkół podstawowych w Konstantynowie Łódzkim. Początkowo obejrzeli spektakl, a następnie miali możliwość zobaczenia szkoły, porozmawiania z uczniami.

Oprócz młodszych kolegów, do gimnazjum przybyli również zaprzyjaźnieni Żołnierze z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Specjalni Gości również oglądali przygotowany przez gimnazjalistów występ. Następnie zostali oprowadzeni po szkole, po czym zjedli ciasto i wypili kawę. Nie obyło się również bez prób rozmów po angielsku. Ten wyjątkowy dzień był bardzo udany, o czym świadczył przede wszystkim uśmiech na twarzach Amerykanów, którzy byli bardzo weseli oraz odznaczyli się tolerancją dla nas - uczniów, którzy dzięki tej współpracy popełniają jeszcze, choć coraz mniej błędów językowych.

Olimpiada z języka angielskiego
Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do udziału w

Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów,

organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.
Zgłoszenia przyjmuje pani Aneta Wrońska do 10 grudnia 2014 roku.

Dzień Amerykański 2014/15 - podsumowanie

3 października 2014 roku, odbył się w szkole Dzień Amerykański. Do szkoły przyjechali amerykańscy Żołnierze. 

Początkowo, na sali gimnastycznej odbyło się powitanie, następnie Amerykanie 
próbowali tradycyjnego polskiego jedzenia. Później nadszedł czas na oprowadzanie Pilotów po szkole oraz lekcję z nimi. Po tym, Żołnierze oglądali prezentację, w której musieli odgadnąć, kto ze słynnych Polaków przedstawiony jest na zdjęciach. Jeśli nie udało się Im to, karą było wymówienie polskiego, trudnego dla Obcokrajowców nazwiska. Przy okazji można było się pośmiać, a uczniowie mogli się postawić w sytuacji nauczyciela języka polskiego. Następnie, Uczestnicy przeszli do centrum miasta, pod tablicę, upamiętniającą zestrzelenie Amerykańskich Lotników nad Konstantynowem, podczas II wojny światowej, przez wojsko ZSRR. Finałowym punktem uroczystości był tradycyjny polski obiad, w szkolnej stołówce. Poza tym, Amerykanie okazali się bardzo weseli i rozmowni, przez co chyba każdy uczeń, który brał udział w organizacji miał okazję chociaż chwilę porozmawiać w języku angielskim.

Uczniowie chętnie oprowadzali Pilotów po szkole, a bariera językowa malała z minuty na minutę. Wszyscy pokazaliśmy polską gościnność. Mamy nadzieję, że Amerykanie miło spędzili czas i uda się nam zaprosić ich również za rok. Pozostaną bardzo miłe wspomnienie i możliwe, że kontakty poprzez pisanie maili.

Well done!!!

Dzień Amerykański

3 października 2014 roku w Gimnazjum Nr 1 w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się Dzień Amerykański, w ramach którego, do szkoły przyjadą Amerykańscy Oficerowie - Piloci myśliwców F-16, stacjonujących w Łasku.

W przygotowanie tego dnia można się zaangażować przez udział w konkursie pt. "Stars and Stripes". Konkurs polega na wykonaniu Amerykańskiej Flagi dowolną techniką. Na zwycięzców czekają atrakcujne nagrody. Zapraszamy do rywalizacji!!!

W związku z tym ważnym wydarzeniem dla szkoły, nauczyciele zorganizowali również konkurs na projekt o dowolny obiekcie/mieście w Stanach zjednoczonych. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

Nowy Rok Szkolny - Nowe Podręczniki
Decyzją nauczycieli języka angielskiego, od nowego Roku Szkolnego 2014/2015, uczniowie zmieniają podręczniki. Klasy pierwsze rozpoczynają pracę z podręcznikiem "Voices 2", klasy drugie i trzecie kończą stare podręczniki, a w drugich, po skończeniu pracy z serią "New Inspiration", uczniowie zaczną przerabiać podręcznik "Voices 3". 

My, uczniowie, wraz z nauczycielami, uważamy, że ta zmiana wniesie wiele dobrego - podręczniki są bardziej urozmaicone, zawierają więcej słówek i gramatyki, no i to - co chyba najważniejsze - lepiej przygotowują uczniów do Egzaminu Gimnazjalnego.

2014/2015

Wyniki "The Raccoon Szop-pracz"
Każdego roku, uczniowie Naszej Szkoły biorą udział w powiatowym konkursie "The Raccoon Szop-Pracz". W tym roku, do etapu II, w Pabianicach zakwalifikowały się 4 uczennice: Barbara Hajdukowicz, Aleksandra Albrecht, Adrianna Rogalińska i Magda Piekarska. Uczennice rozwiązywały test z zakresu znajomości gramatyki, literatury anglojęzycznej, historii i geografii.
Do ścisłego finału zakwalifikowały się Barbara Hajdukowicz i Aleksandra Albrecht. Po egzaminie ustnym, Basia zajęła II miejsce. Uczennicom i ich nauczycielom (p. Kazimierczak i Wrońskiej) serdecznie GRATULUJEMY!!!

Raccoon - Szop Pracz
6 lutego 2014 roku odbył się powiatowy konkurs z języka angielskiego Raccon - Szop Pracz, organizowany przez Gimnazjum Nr 2 w Pabianicach. Uczniowie naszego Gimnazjum każdego roku biorą udział w tym przedsięwzięciu i kwalifikują się dalej. 

Do drugiego etapu przeszły:
 • Aleksandra Albrecht
 • Barbara Hajdukowicz
 • Magda Piekarska
Gratulujemy i życzymy powodzenia 

Przed nimi kolejny etap - nakręcenia filmu i rozwiązywanie testu w Gimnazjum Nr 2 w Pabianicach.


Powitanie
Witamy na stronie internetowej języka angielskiego w Gimnazjum Nr 1 w Konstantynowie Łódzkim. Będą na niej prezentowane najświeższe informacje na temat osiągnięć najlepszych uczniów w konkursach oraz inne newsy związane z językiem angielskim w naszej szkole. Zapraszamy do korzystania!