חידות!

מאז שאני ילדה, דוד שלי (Uncle Richard) החי באמריקה, מאתגר אותי בחידות, ככה פיתחתי אליהן חיבה. להלן חלק מהפייבוריטיות שלי. אשמח אם תשלחו לי את החידות האהובות עליכם ואפרסמן כאן.

האי של דוברי אמת ושקרנים
יצאת להפלגה ובעקבות סופה סירתך התרסקה על אי ואתה הניצול הבודד. האי הזה מוזר מאוד. יש בו שני סוגי אנשים בלבד. דוברי אמת שתמיד תמיד מדברים אמת. הם לעולם אינם משקרים, ושקרנים שתמיד תמיד משקרים ולעולם אינם מוציאים דבר אמת מפיהם.

לפנייך עומדים 3 אנשים. הראשון אומר:" אני ________" אבל בדיוק הגיע גל גדול ואינך שומע את סוף המשפט שלו.
השני אומר: "הוא (מצביע על הראשון) אמר שהוא דובר אמת. הוא באמת דובר אמת, גם אני דובר אמת".
השלישי אומר: "הם שניהם שקרנים ואני דובר אמת".

מי מביניהם דוברי אמת ומי שקרנים?

ועוד על האי
המשכת ללכת באי והגעת לצומת T.
לפנייך עומדים  שני אנשים. אחד דובר אמת ואחד שקרן אבל אתה לא יודע מי זה מי. בשאלה אחת בלבד, מה תשאל כדי לדעת איזהו הכיוון הנכון כדי שתגיע למחוז חפצך?

The surgeon
A boy and his father were in a car accident. They were both severely injured and rushed to the hospital for surgery. The surgeon enters the boy's room and says: I can't operate on this boy, he's my son.
How's that possible?

מטבעות
יש 12 שקי מטבעות. שק אחד מכיל מטבעות מזוייפים. המטבעות האמיתיים שוקלים 5 גרם כל מטבע. המטבעות המזוייפים שוקלים 6 גרם כל מטבע. בשקילה אחת על משקל דיגיטלי, איך מזהים באיזה שק המטבעות המזוייפים?

ממוצע מהירות
לפנייך קטע של 2 ק"מ. את הק"מ הראשון נסעת כבר במהירות של 30 קמ"ש. באיזו מהירות עלייך לנסוע את הק"מ השני כדי שבסופו של דבר הנסיעה תיעשה במהירות ממוצעת של 60 קמ"ש? 
לכל אלו שאומרים עכשיו :"מה הבעייה?" התשובה לא 90 קמ"ש!

כובעים
לפנייך 3 אנשים, מאוד מאוד חכמים. יש לך 3 כובעים לבנים ו 2 כובעים שחורים. עיניהם של האנשים מכוסים כך שהם אינם רואים. אתה חובש להם כובע לכל אחד ואת השאר מוציא החוצה. אתה מוריד לראשון את כיסוי העיניים ושואל אותו מה הוא חובש. הוא לא יודע. אתה מוריד לשני את כיסוי העיניים וגם הוא לא יודע להגיד מה יש על ראשו. כשאתה מגיע לשלישי, מבלי להוריד את כיסוי העיניים, הוא יודע להגיד מה יש על ראשו. מה הוא חובש ואיך הוא יודע?
Comments