zkoušky‎ > ‎

zkoušky Cambridge ESOL


INFORMACE KE ZKOUŠKÁM

Naše škola je přípravným centrem pro mezinárodně uznávané zkoušky Cambridge English a zároveň partnerskou školou Evropského centra jazykových zkoušek (ELEC).

Spolupráce se zkouškovým centrem ELEC má pro naše studenty 3 výhody:
1) Poplatek za zkoušky je nižší než u British Council.
2) Zkoušku paper-based First (a při dostatečném počtu zájemců i paper-based Advanced) lze skládat přímo na naší škole či v Krajské vědecké knihovně v Liberci.
3) Zároveň v rámci registrace pomocí speciálního kódu naší školy mají naši studenti možnost tzv. předtestování, a to zdarma. Mají tedy možnost si předem ověřit, na kterou zkoušku by se měli přihlásit.

Přihlásit k předtestování se mohou studenti ZDE. Návod, jak to udělat, najdete ZDE. Klíč k zápisu do příslušného testu sdělí studentovi jeho vyučující anglického jazyka.

AKTUÁLNĚ! Registrujte se na zkoušky First a Advanced v průběhu září 2017 pomocí kódu, který sdělí vyučující AJ.
Zkouška Advanced se bude konat 2. 12. 2017, zkouška First se bude konat 9. 12. 2017.
Všem přihlášeným ke zkoušce přijdou na e-mail informace o způsobu placení a o průběhu zkoušky.

Na základě vyplněné registrace obdrží každý student od zkouškového centra ELEC prostřednictvím e-mailu fakturu, kterou musí zaplatit.


NA KTERÉ ZKOUŠKY SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT?

PET for Schools - Preliminary English Test (B1); cena letos 2700 Kč za zkoušku paper-based.

First - First Certificate in English (B2) - uznávaná českými VŠ jako jinak povinná zkouška z jazyka a mnohými britskými VŠ jako vstupní úroveň pro bakalářské studium; cena je letos 4300 Kč za zkoušku paper-based.

Advanced - Certificate in Advanced English (C1) - uznávaná většinou britských VŠ jako vstupní úroveň pro bakalářské či magisterské studium + vše viz výše; cena letos 4500 Kč za zkoušku paper-based.

Platnost certifikátu - doživotní

Informace o tom, co očekávat v den zkoušky, najdete ZDE.

Podrobnosti v angličtině o obsahu příslušné zkoušky najdete pod těmito odkazy: Cambridge English PET for Schools, Cambridge English First, Cambridge English Advanced.

Jiný cvičný test online najdete např. ZDE.


JAK TO DOPADLO V ROCE 2016?

Certifikát si odneslo 36 našich studentů


Dne 3. 12. 2016 se v budově našeho gymnázia konaly cambridgeské zkoušky, jejichž složení pomůže studentům u profilové maturitní zkoušky, při přijímání na vysoké školy i při získání zaměstnání v České republice i v zahraničí. Uspěli všichni kromě tří studentů, kteří zkoušky složili jen na úroveň B1. V pondělí 13. 2. jim byly v Krajské vědecké knihovně v Liberci slavnostně předány certifikáty FCE (úroveň B2) a CAE (úroveň C1). Pět našich studentů podalo u zkoušek tak vynikající výkon, že dostali certifikát pro úroveň C2, což je úroveň Proficiency.

Děkujeme studentům za zodpovědný přístup k výuce a děkujeme i vyučujícím, kteří se na jejich přípravě ke zkouškám podíleli.

Další studenti si mohou zkoušku na gymnáziu složit koncem května 2017.

JAK TO DOPADLO V ROCE JAK TO DOPADLO V ROCE 2015?

Stoprocentní úspěch u cambridgeských zkoušek ve školním roce 2015/2016

Během prosince skládalo celkem 30 studentů mezinárodně uznávané jazykové zkoušky FCE (úroveň B2) a CAE (úroveň C1), které naše škola každoročně organizuje ve spolupráci s Britskou radou a Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci. 16 studentů uspělo u zkoušek FCE, 14 studentů u zkoušek CAE, jeden student svým výkonem dosáhl dokonce úrovně C2. Od  1. září 2015 platí v České republice možnost nahrazení profilové části maturitní zkoušky z anglického jazyka i Cambridge English certifikáty na úrovni B1 nebo vyšší podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (maturitní vyhláška č. 177/2009 Sb. § 19). Ředitelství gymnázia stanovilo úroveň B2 jako nejnižší pro nahrazení profilové maturitní zkoušky z anglického jazyka (s výjimkou tříd německého gymnázia, které maturují dle odlišných pravidel).  Úspěšní studenti se tedy mohou v poslední fázi přípravy na maturitu lépe soustředit na ostatní předměty. Přihlášky na další ročník cambridgeských zkoušek bude komise anglického jazyka přijímat v září 2016.

http://www.elec.eu/


Comments