אודות‏ > ‏

תשובות לשאלותמה זה האתר הזה?

אתר מזון טוב נועד לקדם חקלאות בת קיימא מקומית ואיכותית. האתר עוזר לצרכנים ליצור קשר עם חקלאים ויצרני מזון ולקנות מהם ישירות!  כך הצרכן מרוויח תוצרת טריה, בריאה, ובלי פערי תיווך והחקלאי מרוויח פרנסה ראויה ולקוחות שאכפת להם

אני אמור לפנות לחקלאי כל פעם שאני רוצה עגבניה?

לא ממש. אנחנו מציעים לך מגוון תשובות לשאלה "איך אפשר להשיג מזון טרי, בריא ובמחיר הוגן?". אפשרות אחת היא לקנות בשיווק ישיר או בסל שבועי ישירות מחקלאים. ישנן אפשרויות נוספות כגון הצטרפות לקבוצת קניה, גידול ירקות, פירות ותבלינים ליד הבית בגינון קהילתי או בגינה ייצרנית לבית. אנחנו מכירים בכך שהפתרונות שאנו מציעים כרגע יכולים להתאים יותר לאנשים מסוימים, לכל השאר אנחנו מציעים לנסות חלק מהפתרונות להשגת מזון טוב, ללמוד מה אנחנו מציעים, ולגלות מה מתאים להם. 

אז זה כאילו אתר של חקלאות אורגנית ?

לא, מיזם מזון טוב לא נועד לקדם חקלאות אורגנית. תו התקן 'אורגני' הוא מותג. המותג אורגני משוווק בארץ על ידי הארגונים 'אגריאור' ו'טוב השדה' , ומהווה שיפור עצום לעומת חקלאות תעשייתית. לנו אין עניין בקידום המותג אורגני, דומיו או מקביליו בארץ או בעולם. אנחנו מעוניינים לקדם חקלאות טובה, מגוונת ומקומית - בת קיימא.  חקלאים איכותיים, (א)נשים שמגדלים מזון במשק המשפחתי, וגינות קהילתיות מוזמנים להירשם ולשתף בשפע שהם יוצרים בלי תווי תקן ובלי דמי הרשמה.

אורגני, מה זה בכלל?

הכוונה מאחורי המושג אורגני מתייחסת להוגנות. הוגנות לאדמה, לסביבה ולעובדים. 
תקנים אורגניים שמונהגים בישראל מתייחסים למגוון סוגיות של אחראיות ודאגה לאדמה, קהילת החיים.
בישראל מוסמכים לאשר יצרן או מגדל כאורגני 1) טוב השדה - הארגון לחקלאות אורגנית ביולוגית בישראל (IBOAA) או 2) חברת אגריאור בע"מ (IFOAM). כל אחד מהארגונים הנ"ל פועל לפי תקן שונה. 


למה זה לא אתר של חקלאות אורגנית?

זה כן אתר של מזון אורגני. אבל גם של מזון שלא רשום כמורשה באירגונים לחקלאות אורגנית. המזון הטוב ביותר הוא מזון שגודל בתנאים הכי טבעיים שיש. חקלאים בשיטות טבעיות - דוגמת באלדי, פלחה, ביו-דינמי, פרמקלצ'ר - לא תמיד יבחרו לשלם עבור פיקוח הארגונים. לפי הטעם והדעה שלנו, מזון שגודל בצורה טבעית הוא באיכות הגבוהה ולא תמיד יש לו קשר עם מותג אורגני כלשהו.


בלי תו תקן, איך יודעים מה באמת מזון טוב?

אנחנו מציעים לכולם להכיר אישית את האנשים שמגדלים ומכינים את המזון שלהם. זה חשוב כמו להכיר את מעצב השיער או את הבייבייטר שלך. בעתיד האתר גם יאפשר למשתמשים רשומים להוסיף הערות וחוות דעת על ספקים ויצרנים. עד אז, אנחנו מעודדים אתכם להפנות אלינו אנשים שאתם מכירים וסומכים, שמזון טוב מגיע מידיהם או ידיהן. 

ברור לי מה זה מזון. מה זה טוב?

אפשר לראות את המדד שלנו במדדי מזון טוב

אז אתם מוכרים ועושים משלוחים של מזון?

כן, לאחרונה התחלנו להציע שירות חדש של משלוחים. אנחנו פועלים בשיתוף פעולה מגוון ספקים, חקלאים וספקי שירותים לויגיסטים בכדי להציע מזון עד הבית, או לקבוצות קניה.
בנוסף, מזון טוב מאפשרים לך ליצור קשר ישיר עם האנשים שמגדלים את המזון שלך. חקלאים רבים מאפשרים משלוח עד הבית בסל שבועי או לפי הזמנה, חקלאים אחרים מציעים שותפות אמיתית בחווה ואפשרות לקחת חלק בתהליך קבלת ההחלטות. אנחנו מאפשרים לך ולמשפחתך להכיר אפשרויות להשיג מזון מבלי להיות תלוי ברשתות השיווק.

כמה עולה?

השימוש באתר תמיד יהיה חינמי וחופשי. יתכן שבעתיד נוסיף פרסומות או שנמציא דרכים אחרות לכיסוי הוצאות. הכנסות מהאתר ומפעילות הקהילה ינותבו להגשמת החזון, העצמת קהילות וטיפוח הסביבה האנושית.תת-דפים (1): יתרונות והסברים
Comments