GBN vícemistři ČR v basketbale 3x3

přidáno: 28. 11. 2017 21:39, autor: Radim Klein   [ aktualizováno 8. 4. 2018 10:44 ]
27.-28.11.2017 se v Jindřichově Hradci konalo mistrovství ČR v basketbale dívek středních škol ve formátu 3 x 3. Naše družstvo ve složení Natálie Budiová, Eliška Hálová, Aneta Svobodová a Monika Fučíková se na tento turnaj probojovalo z krajského kola v Poděbradech (více zde).
Turnaje se účastnilo celkem 14 družstev, která byla rozdělena do 4 skupin. 1 utkání se hrálo 1 x 10 minut čistého času nebo do 21 bodů, trojka za 2 body, koš za 1 bod. Náš tým byl nalosován do čtyř členné skupiny C spolu se Sportovním gymnáziem Brno, Gymnáziem Chomutov a Gymnáziem Strakonice. V prvním utkání jsem prohráli s Gymnáziem Brno, které od začátku bylo jasným favoritem celého turnaje, 13:17, když v úvodu jsme vedli 5:2 a 3 min. před koncem byl stav ještě 11:11. V druhém utkání o všechno s Chomutovem jsme začali nervózně a prohrávali brzy 2:5, ale po pár minutách se holky rozjely, převzaly utkání do svých rukou a postup do playoff z druhého místa ve skupině si nenechali vítězstvím 13:9 vzít. Poslední utkání ve skupině bylo formalitou neboť  Gymnázium Strakonice jsme porazili KO před koncem řádné hrací doby 21:4.
V playoff nás čekal vítěz skupiny A Gymnázium Žďár nad Sázavou. Utkání jsme od začátku měli pevně pod kontrolou, udržovali si mírný náskok a s konečným výsledkem 14:9 postoupili přesvědčivě do semifinále proti Gymnáziu Kolín, našemu soupeři z krajského finále. Po 5 minutách jsme vedli 11:0 a v klidném tempu jsme dohráli utkání s výsledkem 14:7.
Ve finále jsme tak narazili na soupeře z úvodního utkání z Brna. I přes ohromné nasazení a bojovnost se nám nedařila střelba za obloukem za 2 body. Holkám z Brna naopak ano. Poměr střelby za obloukem v utkání vyzněl 4:1 pro Brno a to rozhodlo o zasloužené výhře Brna 17:10.
Vítěz postupuje na mistrovství světa SŠ do Bělehradu, takže našim holkám tento postup o vlásek uniknul. Každopádně naše družstvo zůstává pro příští rok ve stejném složení a protože holky z Brna byly o rok starší a příští rok už turnaj 3x3 hrát nemohou, jsou naše holky do příští sezóny jednoznačně největším favoritem.